Čarodejnica

• Slovensko Čarodejnica: Novoanglická legenda (viac)
Horor / Mysteriózny
USA / Kanada / Veľká Británia, 2015, 92 min (Alternatívna 89 min)

V polovici sedemnásteho storočia mali ľudia bližšie k prírode, bližšie k Bohu a bližšie k iracionálnym javom, ktoré dnes považujeme už len za rozprávky. Sedemčlenná rodina farmára Williama (Ralph Ineson), ktorá v tej dobe žila v relatívne bezpečnej osade v Novom Anglicku, sa po vážnom konflikte so susedmi rozhodla kolóniu opustiť a vydala sa dobývať americkú divočinu. Po krátkom putovaní sa usadili v zemi nikoho, blízko rozľahlého temného lesa, o ktorom by každá citlivá povaha povedala, že působí hrozivo. Zlé tušenie členov farmárovej rodiny podporujú aj nevysvetliteľné udalosti, ktoré sprevádzajú ich nový život. Vrcholom série katastrof je zmiznutie farmárovho najmladšieho syna priamo před očami najstaršej dcery Tomassin (Anya Taylor-Joy), ktorá ho strážila. V atmosfére všadeprítomnej paranoje plynúcej z ďalších zvláštnych udalostí, dochádza k postupného rozkladu rodiny. Tomassin obviňujú zo všetkých nešťastí a dokonca aj z čarodejníctva, napriek tomu, že práve ona je jediná, ktorá si aspoň čiastočne zachová zdravý rozum. A to, čo sa skrýva v temnom lese a doteraz hralo len úlohu pozorovateľa, sa rozhodne udrieť. (Cinemart SK)

jirs odpad!

Už dlouho jsem se v kině takhle nenudil. Jediný, kdy jsem se u filmu bavil bylo, když jsem viděl lidi, jak se během filmu zvedaj a odcházej domu nebo na pivo. ()

heavy66

Těšil jsem se na ten film, a nejsem zklamaný. Všechny postavy byly výborné včetně Černého Filipa, který je stejně dobrý jako Kozel černý velkopopovický! Jen ten závěr nemusel být tak po lopatě, úplně by stačilo, že zmizí v lese. Ještě jednou to chci vidět - nejlépe 30.dubna! ()

MGaaba

Komentáře jako 9/10 ... nebo nejlepší horror tohoto roku... To jako vážně? Sem fakt jedinej kdo se nudil od první do poslední minuty...? Nemyslím si... 1/4 lidí odešla ze sálu ještě před koncem a zbytek se na konci smál.... škoda každé koruny za lupen... Pro mě osobně rozhodně zklamání :( ()

Detektiv-2

To se zase jednou povedl udělat trailer a dál už nic. Stalo se mi vůbec poprvé, abych se v kině modlil, aby byl už konec filmu. Tady se rozhodně nejedná o horror ani thriller (svědčí také o tom to, že já i ostatní návštěvníci kina se u napínavých a strašidelných scén smáli...), jde o duchovní psycho, které je až na pár vypjatých momentů neustále nudné a o ničem. Scénář byl neskutečně irituicí, jediné plus vidím v hereckých výkonech, výpravě a hudbě, ale tím veškeré klady končí. Opravdu špatný špatný film... 2* ()

laple odpad!

Prisernym zpusobem me v tomhle filmu vsechno sralo. Prospikovanost modlitbama a obvinovani se z hrisnictvi bych jeste pochopila, v te dobe byli vsichni zmagoreli. Ale vykresleni te carodejnice a vubec cela pointa byla trapna a trapnost vygradovala kozlem a uplnym zaverem vystrikla do vytouzenych titulku. Zklamani. Nic jinyho. ()

darkphoenix

Výborná a atmosferická filmárčin (o božskej kamere, zvuku a hudbe nehovoriac). Psychologický horor, ktorý sa naprosto vymyká komerčnému vnímaniu tohto žánru a maximálne pri ňom platí, že si ho divák užije o to viac čím má väčšie IQ. Pre všetkých, ktorí radšej Paranormal Frigidity, ušetrite si čas čakaním na sequel Sharknada a usmievajte sa :). ()

moviefan4

Atmosferický horor aky som dlho nevidel. Hnusný a nepríhemný pocit od začiatku dokonca. Perfektné herecké výkoni a o hudbe ani nehovorim. Prekvapený a asi aj očarený som z kina vyšiel. Proste top. A tá mladá herečka bola nadherná. ()

waltosin

Tak jsem jsem se těšil že se budem s holkou kterou mocky miluju, posraný strachy a ono stačilo si dát před kinem dvě pivka a my jsme docela nasmáli, což je u hororu asi dost špatný. :( 30% ()

Knightey

No norlamne moc horory nemusim, vubec se u nich nelekam a nic to se mnou nedela. Takze tenhle druh zanru ani nevyhledavam. Na tohle jsem byl v kine, protoze nic jineho nedavali. A byla to chyba... Taaak strasne nudny film jsem dlouho nevidel, kde se furt jen same modleni... Promlouvani ke kozlu atp. No sileny... ()

Lucbric

I přesto, že celému filmu vládne napětí, jsem měla pocit, že se dlouho nic neděje, až poslední půl hodinu se to tak nějak rozjelo. Nejlepší byla scéna s klobajícím havranem a se šeptajícím kozlem :D ten konec mě ale docela zklamal.. a některé scény mi přišly nedořešené nebo málo propracované.. dávám lepší 2* ()

mnx

Hnus, špína, marnost a naprostá beznaděj. Kdo myslí, že jde o nějaký dobrodružný film o souboji dobra se zlem, tak ať raději ani nekouká. Původně jsem chtěl dát o hvězdičku míň, ale musím uznat, že tento snímek se dokáže pod kůži fakt řádně zažrat. Citlivým povahám absolutně nedoporučuji. A proč tak slabě hodnotím? - pod pojmem horror si přeci jen přestavuji něco víc - miminálně lepší závěr, lepší příběh, a méně scén točených primárně pro pocit hnusu. Jo a ten les tam, ten vážně nevypadal jako nějaký tisíciletý prales dotčený maximálně rukou indiána sbírajícího bobule (divím se, že tohoto debaklu si málokdo všimnul). ()

Adrii

Film absolutně o ničem.. během sledování jsem měla několikrát touhu ho vypnout. I přesto, že hlavní hrdinka byla nějakým způsobem zajímavá a herecký výkon také špatný nebyl, moji pozornost se jí nepodařilo udržet. Na to, že by se mělo jednat o horor, film nebyl nikterak strašidelný a i když v něm bylo pár prostorů například pro "lekačky", tak ty stále nepřicházely. V celém filmu byla pouze jedna scéna, která mě přiměla na pár vteřin odvrátit pohled, ale vcelku zbytečně. Nakonec jsem film dokoukala do úplného závěru, ale i přes neočekávaný konec, stejně film ani předchozí děj nedávaly smysl a celý film pro mne tak zůstal neuzavřený a nepochopený. ()

Uragan

Noo... opět velké zklamání... s takovou se už radši na nic těšit nebudu... V poslední době vše stojí za prd... V druhé půlce filmu, kdy to má stupňovat do trháku, tak sem regulérně usínal... Námět filmu dobrý, ale chybí tomu lepší děj. Víra v boha je zpracovaná dobře, protože v té době taková prostě byla. Chtělo tam lépe ztvárnit i to zlo. 35% ()

gefr odpad!

Nejlepší horor současnosti? Do pí*i to zrovna nic jinýho v kinech nedávali ne?! Už dlooouho jsem neviděl takovou sra*ku!!! ()

Wurths

Všechny ty nestrašidelné čarodějnické bubu krávovinky s modlitbami a tak byly úplně zbytečné, jak se nakonec dozvíte. Od začátku se sice atmosféra stupňuje a já se před koncem, ač nevystrašený, třepal a kousal si nehty a přemýšlel, jak to asi dopadne. Jenomže závěr je neuspokojivý a tak suchý, jak to jenom může být, vzhledem k tomu, kam film směřoval. A to, že z kozy teče krev a z kozla se nakonec vyklube jakýsi Belzebub s vizáží Černého korzára, to mě fakt nevystraší. ()

J.Mayen

Už tu několikrát zmíňeno, zbytečně profláknutej potenciál, člověk by čekal od odpornýho lesa vedle farmy celkem jinou věc, atmosféra která se pokoušela do filmu dostat, jakoby v zápětí zase zmizela, herci se snažili,ale ani jediný nedotáhl svojí roli do konci, zkrátka tomu něco chybělo, dost špatný výkon od kluka Caleba a jeho finální exorcismus a snad nejhorší ta uječená pánbíčkářká husa, otčenáš ani nemusíte umět,ale zato je tu garance, že se ho během filmu naučíte, možná i celou půlku bible. Neustálé žvatlání o víře mě upřímně sralo, nemám rád. Afektovanej otec, kterej ani neví co chce, nevim, jeho role je neuvěřitelně zmatená, ani jsem tuhle postavu nepochopil. Nakonec asi jediný dvě hvězdy za tu prdelatou čarodějku která se objevila 2x asi na 2 vteřiny a za holku Thomasin, která snad... no# update hodnoceni ze 2 hvezd na 3 videno po druhy a myslim ze i s trochem vice šarmu ()

Anya Taylor-Joy v dalším hororu

Anya Taylor-Joy v dalším hororu

25.08.2021

Nicole Kidman mezi vikingy

Nicole Kidman mezi vikingy

07.11.2020

Režisér a scenárista Robert Eggers už si stihl udělat svými dvěma posledními snímky Čarodějnice a Maják celkem silné jméno. Nyní tvůrce chystá na příští rok revenge thriller o vikinzích, do kterého… (viac)

Od Čarodějnice k Nosferatu

Od Čarodějnice k Nosferatu

15.08.2017

Robert Eggers si vybojoval režijní ostruhy Čarodějnicí a teď konečně oznámil svůj další film. Bude jím remake hororové klasiky Upír Nosferatu, která v roce 1922 nakopla upíří subžánr a představila… (viac)

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz