Všetko alebo nič je príbehom o vzťahoch, ktoré nás valcujú, o ženskom priateľstve, ktoré nás chráni, o mužoch, na ktorých sa nezabúda... aj keď vlastne toho nie sú hodní. Príbeh popretkávaný sarkazmom, humorom, hnevom, beznádejou, vášňou, smiechom, slzami, mužským egom a ženským sebavedomím. Príbeh tak skutočný, že v ňom objavíte samých seba... (Continental film)

YoZo8

Táto česko-slovenská komédia je presne ako jej scenáristka a "spisovateľka" Eva Urbaníková. Kto Evitu niekedy videl, pripadne čítal jej knižky pre ženy, tak presne vie, ako bude film vyzerať. Pre mňa osobne je ona len bláznivá ženská. Tým, že píše veľa o sexe a nerealných zamilovaných vzťahoch, tak jej to väčšina jej čítateliek baští. Jedna sa hlavne o mlade, rozmarné ženy, ktorým stroskotali vzťahy, no napriek tomu sa tvária ako nezlomne a nezávisle ženy. A teraz k filmu. Musím povedať, že som sklamaný, znechutený, ba priam až zhrozený. Tento film je plytký, prízemný, prvoplánový, od reality milé vzdialený a nechutný. Čakal som nejakú tú erotickú scénu, no to čo predviedlo duo Ferencová a Urbaniková bolo nevkusné. Sex vo filmoch mi absolutné nevadí. Nie som žiaden puritán ani "sexofób". Ako mladý muž si erotickú scénu, ktorá je vkusným spôsobom vsadená do filmu, rád pozriem. No tu mi to prišlo až príliš silene. Dať sex do každého piateho záberu, nie je pre mňa umenie. Kapitola sama o sebe sú vzťahy medzi hlavnými protagonistami. Buď som naivný alebo hlúpy, ale ak takto to funguje aj v realite, tak to dovi dopo. Podľa môjho skromného úsudku je to vyfabulované až do nebies. Byť trikrát zneužitá (aj sexuálne) a napriek tomu sa k nemu vrátiť, je viac než choré. A to môže byt láska slepá, zhulena aj nemá. Celkovo musím uznať, že tento film nie je určený pre bežných divákov ako som napr. ja. Ale tí čo majú radi seriály ako Sex v meste alebo Zúfalé manželky, pripadne minuloročný "hit" 50 odtieňov sivej si možno prídu na svoje. Film je skôr pre nezávislé páry, ktoré žijú bez mravných hodnôt a v nezáväzných vzťahoch, aby si utvrdili že žijú "správne". Keby to bol americky film, tak by som sa nim ani barz nezapodieval. Zdalo by sa akoby Evita a spol. chce dobehnúť západ nechutnosťami, perverznosťou a vulgarizmami. Každému nech sa páči, ale ja ďakujem, neprosím. Dve hodiny viem zabiť aj lepšie. Dve hviezdy sú viac-menej z milosti. Tie dávam za hercov, hudbu, filmové priestory a hlavne za humor, na ktorom som sa parkrát dobre zasmial. Tešil som sa, že to bude klasická, humorno-romantická komédia, no bola to bieda. 1,5 * ()

bari68

Príjemná komantická komédia, ktorá má sympatie, šmrnc a čo som sa čudoval, navyše aj fungujúci humor. Nenásilný, prirodzený. Ženy určite dajú o stupeň vyššie hodnotenie. ()

klukluka

Žánrovka zdařilá, ne že ne. Vyšší hodnocení jsem u podobně komerčního českýho (česko-slovenskýho) filmu dal už jen Ženám v běhu. Paní režisérka umí a společně se zbytkem štábu si pohlídali naprosto všechno- obsazení, kostýmy, výpravu, lokace, nezapomnělo se na děti ani na psy- na žádný z atributů, díky nimž se filmařům vrací vložené investice. Je to tisící opakování téhož, ale ve výborné řemeslné kvalitě. ()

ti88na

To je také krásne, keď prijmete pozvanie kamarátky do kina na film, nad ktorým dopredu ohŕňate nosom a za necelé dve hodinky odchádzate príjemne prekvapená a dobre naladená. Presne takto to bolo aj v prípade Všetko alebo nič. Slovenská verzie Bridgete Jonesovej, tiež plná klišé, ale zároveň ultra vtipná, pohodová a taká srdcu blízka. Veľmi ma prekvapili herci a ich výkony, pretože obsadenie mi tiež príliš nevoňalo a nakoniec som len žasla, že veď oni vedia aj hrať, keď majú čo a tiež im to umožní veľmi vydarený scenár. Našťastie song Dary Rolins zaznel až so záverečnými titulkami, takže nerušil počas filmu, ktorý bol pretkaný veľmi počúvateľným soundtrackom. Vyčítať môžem snáď len zvuk, ktorý sa mi zdal neprirodzený a mikrofónový. Inak vrelo odporúčam. ()

Kovaja

Hodnocení je asi ovlivněno shlédnutím v kině ale musím uznat že jsem se fakt nasmál a nenudil. Pauhofová prokoukla za sexy kočku která měla šmrnc. Issovku jsem po dlouhé době zaregistroval a už není jen potrhlou holkou ale roky jí přidali na kráse. Pochvalu zaslouží i buzničky Vaněk s Kostelným kteří fakt uměli tzv. zajebat.:-)) Budu se opakovat že nejsem romantik ale jednou za čas se překonám a shlédnu slaďák. Takže palec hore :-)) ()

Hanys_

Během filmu mě napadalo, že těch dějových linek tu je rozehraných dost na nějakou pohodovou minisérii. Ale ono to je nakonec jedno, protože stejně jako u Bezva ženské mám pocit, že tohle prostě přišlo tak o 10 let později než mělo. Když už se opisuje podle toho tom rom-kom mustru, tak aspoň pořádně. ()

Tessie

A proč ne.. lehký příběh plný romantiky, zklamání, naděje.. prostě život. A je fajn se jednou za čas podívat i na ten jiný. Táňa je úžasná herečka a role ji jako obvykle padla. Závěr v titulcích mne velmi pobavil. ()

kolemjdouc odpad!

jedině kdo tam působil jako profík byla Klára Issová a paní Krónerová.A Delag.Ten zbytek to byla taková bída, že jsem se až za styděla za ně.Zebrowski sice působil jaksi sošně, ale jinak jsem měla pocit že byl permanentně v lihu.Podle toho jak těžko artikuloval.Jeho dabér se fakt nadřel.Všechno šité horkou jehlou..Jakože hotovo a jdem pro prachy.... ()

Sufferer

Nech to znie akokoľvek kacírsky, k novodobej domácej tvorbe mám postoj asi ako živnostník k finančnému úradu. Proste nestojí ani za zlámaný groš. Boh mi je svedkom, že som pričuchol ku knihe (slabučký odvar ináč mne nič nehovoriaceho Matkina), odložil predsudky stranou a poslušne robil nežnejšej polovičke garde. Ambície vyletieť k Slnku (v sieti) ako slovenský Ikarus neboli nikdy na pretrase, no i pri pristúpení na určitý stupeň konvenčnosti žánru je nájsť spoločnú reč s hranou podobou červenej knižnice veľmi ťažké, nakoľko v komfortnej zóne len variuje skostnatené motívy a chuchvalec vzťahov a od neho odvodené peripetie a trampoty izoluje do filmovej bubliny, blany ktorej poňatie homosexuálnych postáv alebo tragické postsynchróny dvakrát nestenčujú. Najväčším prehreškom pre mňa zostáva, že eventuálne osobný, generačný a časopriestorovo uchopiteľný pohľad tridsiatničky na vzťahy i každodennú realitu je scenáristickou prokrastináciou zredukovaný na príbeh o veľkosti špendlíkovej hlavičky a zahádzaný haraburdím, ktoré film dramaturgicky rozlaďuje. Hmm, na konci dňa som nepociťoval spoločenskú potrebu nikoho defenestrovať. No dá sa to považovať za úspech? Ani zďaleka. (Kino) ()

Paldiny

Zopár úvodných dialógov som si zvykal na dosť strašné postsynchróny, ale potom sa už len dobre bavil a bavilo sa celé kino a to nielen ženy, ktoré sú primárkou. Film je naprataný množstvom hlášok a vtipných situácií, kde je dramatické pozadie viac-menej iba pozadím. Takým, na dve mokré vreckovky mojej mamuli zo sedadla od vedľa, ale tá zas slzí pri hocičom. Dej si kráča svoju šablónu, zároveň nenútene zapája niekoľko ďalších liniek, ktoré svet hlavnej postavy vítane dopĺňajú. Herci v ňom v pohode, s jedným výrazným talentom aký netreba menovať, nech sa nám z toho slečna hrdzovlasá nepoblázni. V kocke je film takou slovanskou zmeskou Pretty Woman, Sexu v meste a Bridget Jonesovej aká pohodovo plní nastolený cieľ a čo je dôležité nedáva pocítiť aký nepohodlný má za sebou proces výroby. ()

buzzwoody

Celkem jednoduchý příběh zachraňuje sympatické obsazení (částečně) a celkově z toho čiší i příjemná atmosféra. Nesnaží se to být dokonalým filmem, jeho účelem je hlavně pobavit, a to se mu vcelku daří. Konečně si nějaká česká komedie uvědomila, že k přirozenosti stačí dvě věci - dodat trošku sprostých slov (bez nich se v dnešní době už prakticky nikdo neobejde) a přestat vyslovovat koncovky přídavných jmen spisovně. Klára Issová, Luboš Kostelný a Ondřej Sokol, kteří pro mě představovali příjemný element filmu, vyvažovala Táňa Pauhofová, která mi začíná být svou afektovaností odporná už od Lídy Baarové a Michal Žebrowski (jehož postava už ale tak byla napsaná, takže herci nic nevytýkám), přičemž mi autenticitu lehce rušil dabing Jiřího Dvořáka a Michala Dlouhého, který byl až příliš nepřirozený, než aby nebyl poznat. A každá scéna, kde se Pauhofová nebo Issová smějou, je neuvěřitelně vynucená a smích je víc fake než Hayden Christensen ve Star Wars (to bude ale spíš chybou režisérky). ()

bloodcountes

Já tenhle typ filmů ignoruju, ale když Michal Zebrowski. Tak jsem to prostě musela aspoň zkusit. A byla jsem velice mile překvapena. Že postavy nejsou dryjáčnicky debilní, že se semtam i zasměju a že Michal nehraje charakterního charismatického klaďase, jak je u něho zvykem:)). Příjemná hudba a vůbec pěkně vedle sebe vyskládané a vykreslené všemožné chrakterové typy ("On je vegetarián? Copak nestačí, že je gej?") :)) A Michal - prostě je to dobrý herec a nádherný exemplář mužského plemene. Stačí, když maličko pohne obočím a řekne všechno. A ty jeho slzy v závěru... člověku to pohnulo srdcem:)) A dávám filmu o jednu hvězdu víc - jednak proto, že se mi dostal pod kůži a pohnul mým okoralým kardiovaskulárním systémem a druhak proto, že je tady podle mě hodně podhodnocenej. Už jenom pro tu jeho umírněnost a nekýčovitost si zaslouží uznání, (ale zdejší asi mají raději vyhypovaný a cirkusácký podání.) ()

filipvrbik

Jako na půl polák jsem se docela těšil, výsledek mě ovšem dost ohromil- prý je to romantická komedie- ono se na to dívat celkem i dá ale jako komedie je to beznadějné a jako "romantická" to spíš připomíná Padesát odstínů, než cokoliv jiného. Jedna hvězda za ústřední píseŇ od Ewy Farné v obou jazycích (ta slovenská bola tiež naozaj katastrofálna) .....20% ()

Rejže

V letňáku na pohodu jo. Harlekýnka z pera slovenské spisovatelky Evity Urbaníkové docela překvapí. Tvůrci opět jedou tu bujarou dramaturgii, tak proč všem nepřiřadit specifický problém? Ale gayové kamarádi kořením jsou, ti se povedli! :-D Nevím zda se přiklonit k americky pocukrovanému designu filmu, na druhou stranu to možná trošku zachraňuje. Dialogy k zasmání a malým dětem zacpat uši :-D Takový typicky holčičí film, ale méně toho cukrkandlu příště, ať i muži z toho něco maj... ()

Prochy38

K. Issové to sice šíleně seklo, ale v podobných rolích ji až tak rád nevidím. T. Pauhofová v pohodě, stejně jako O. Sokol. Ale ten scénář?? Sorry, ale to byla teda srajda! Takže holky se nám prostě vyspí s tím, kdo má prachy... tečka. O tom to celé bylo... hmm, nápadité, hluboké, neotřelé... smutné. ()

mira007

Ajajaj moje očekávání zažila střet s realitou. Doufal jsem, že se to bude blížit spíš k Bezva ženská na krku s Vetchým než Seznamka s Langmajerem. Děj je plný klišé, stereotypů a hrozně předvídatelné, s čímž počítají i tvůrci, že některé skoky v ději a střih kamery si diváci přeci domyslí jak se došlo k následujícímu. Trošku se sprostá mluva znormalizovala a spoléhá se na pubertální vtipy ( některým jsem se i zasmál ) - " Musím chytit paní s Blonďatou píčou " . Přesto jsem si našel nějaké plusy: 1) vtipné, hravé, pozitivní 2) Táňa Pauhofová - dokonce po delší době skoro odvážné milostné scény 3) malé role nabity velkými herci - Malý, Hřebíčková, Kronerová, Sobota, Svátková ... 4) film určený spíše ženám, ale i já to považuju za lepší průměr ()

Daqvid77

Asi mi dnes něco spadlo na hlavu ale mě to dnes docela sedlo. Možná je to taky tím že jsem před filmem viděl Manžela na hodinu který mě vůbec nebavil. Ale na Táňu se mi super koukalo proto takové hodnocení. ()