Pobyt v talianskom väzení je len jeden z mnohých dramatických zvratov v kariére legendárneho hudobníka Cheta Bakera. Má čas obzrieť sa do minulosti a rekapitulovať svoj búrlivý život. V polovici šesťdesiatych rokov legendárny jazzový trubkár Chet Baker padá na samotné dno svojej kariéry, keď po bitke s drogovými dílermi príde o zuby. Hudobník s poškodeným chrupom nedokáže dobre ovládať svoj nástroj a  hrá ako začiatočník. V roku 1966 známeho hudobníka oslovia filmári s návrhom, aby v životopisnom filme, ktorý o ňom budú nakrúcať, hral sám seba. Pred kamerami sa stretne s herečkou Jane (Carmen Ejogová), tajomnou ženou, do ktorej sa zamiluje. Po mnohých rokoch znovu získava nádej, že porazí svojich vnútorných démonov. Napriek obrovskej fyzickej bolesti znova hrá na trúbku a skladá nové hity. Jeho spaľujúcu vášeň pre hudbu však naďalej sprevádzajú tvrdé drogy a neprestávajú mu ničiť život. Navyše má problémy s dodržiavaním metadonovej liečby a hrozí mu väzenie. Herečka Jane prežíva peklo nielen ako jeho partnerka počas nakrúcania filmu, ale tiež ako jeho milenka a matka dieťaťa. Vidí, ako sa umelec fyzicky devastuje a mrhá svojím talentom, ale nemôže ho opustiť ani zachrániť. (TV JOJ)

Dark.

Dlouho jsem se těšil na příběh o Eminemovi jazzu. Miluji jazz, Chet Bakera mám taktéž rád a možná proto se mi film extra nelíbil. Souhlasím s ostatními, že Ethan to zahrál skvěle a feťácké období mu člověk skutečně věří. Nicméně se jedná spíš o film pojednávající o odvykačce, kde je spoustu zbytečných a hluchých scén, které do celkového příběhu moc nezapadají. Historickou nepřesnost ani nepočítám, na tu je člověk připraven předem. Na druhou stranu závěr byl parádní a hodnocení převažuje alespoň na průměr. A jedno plus se ještě najde - herec, co zahrál Milese Davise je chováním i vizáží neskutečně podobný tomu skutečnému. Nicméně pokud budete chtít vidět film o jazzu, daleko víc doporučuji tento kousek. https://www.csfd.cz/film/8854-kolem-pulnoci/komentare/ ()

inachisio

To jsem netušila, že Hawke umí být tak ošklivý 😂. Strašně se mi líbili styl, kterým byl film natočený. Mělo to skvělou atmosféru. ()

pafka

Rozhodne je to o trubce, neni to o metadonu ci heroinu. To je ve filmu naprosto vykresleno okrajove, temer nevite, ze by mel hlavni hrdina s timhle nejaky velky a zavazny problem. To je nejvetsi zklamani, to se da tak vystavet, az z toho nebudete moct koukat na jiny film. Bohuzel, nosny dej se melni. Snad jedine, co funguje dobre, je vztah s jeho milenkou. A jeste jednu poznamku - Chet nebyt tak zoufaly skrehotal, jak je ve snimku videt. Zpival daleko daleko lip. Proc to tvurci takhle udelali? Kdo ma rad muziku, jazz, tomu by film nemel uniknout. Ale obavam se, ze skutecneho Cheta tam moc neuslysite. ()

meatball

Suverénně nejlepší Hawkeův výkon, při finální scéně v šatně mi lezl mráz po zádech. Filmu jako celku ale trochu ubližují některé části, které jen šumí kolem (natáčení, střet s Milesem Davisem, scéna s Chetovými rodiči). ()

PTuranyi

Výborný životopisný príbeh o hudbe a závislosti. Z dna späť na vrchol. Chet Baker to dokázal. Postupne. Krok za krokom, s pomocou ženy do ktorej sa zamiloval. Ale keď už sa vznášaš k výšinám a dôjde metadon, musíš si vybrať. Červenú alebo modrú? Len droga ti vráti sebaistotu, ktorú ti predtým vzala. ()

Motherlovebone

Film se mi líbil, to jo. Akorát mi vadí, jak scénárista vyrobí čupr milou až politováníhodnou postavu z talentovanýho kripla, kterej všechny a všechno poslal do hajzlu kvůli héru. ()

Dupac

Těsně pod pět. Malý film, malé zjevení. Jedno období v životě Cheta Bakera, kdy byl takzvaně "čistej". Nebo taky závislej "jen" na metadonu, bez schopnosti naplno hrát a prožívat hudbu, záleží na úhlu pohledu. Každopádně "Born to be Blue" zachycuje období mezi novou láskou a rozhodnutím, které předurčí zbytek Bakerova neveselého života. Doteď jsem netušil nic o práci režiséra a scénáristy Roberta Budreaua, ale je znát, že Baker a jeho hudba je pro něj životní téma, a to téma je zvládnuté skvěle, včetně Ethana Hawkea zářícího v hlavní roli. Za takhle neotřelý přístup k životopisům klobouk dolů. ()

KraLuban

Film sám o sobě spíš pomalu plyne, ale když kvůli ničemu jinému, tak kvůli poslední čtvrthodině rozhodně stojí za to vidět. A i za ni 4*. Jinak úžasný Ethan Hawke a skvělá Bakerova hudba. ()

gizi

Film o velkém jazzmanovi, kde míso jazzu jako doprovodná hudba zní jakési slaďáky. O Chetovi se dozvíme akorát to, že byl závislák. A hlavní představitel je dost nesympatický a český hlas ještě více nesympatický. Hodně slabý film, 45%. ()

hujerita

Pre mňa hudba a výkon Ethana Hawka berú všetky hviezdy. Mám rád džez a tu som ho dostal celým priehrštím. Pomalé tempo my nevadilo akurát na konci to bolo na hlavu naťahované, ale tak si to napísal scenárista :-) ()

flegmos

Takyto film o hudobnikovi ktory bol niekto a nikto stoji si za to pozriet. Ak niekto povie ze drogy su fajn a pomahaju pri hudbe tak ten zufalec nevie o com hovori. Drogy nepomohaju nicomu iba tak zrychluju cestu k truhle a davaju znamenie ze je clovek bohaty a peniaze by mohol investovat do niecoho ineho. Ok spat k filmu. Vyborny strih, vyborna atmosfera, ethan hawke hra ako o zivot, krasne smutna hudba ktora sa vynie celym pribehom. Film vhodny na archivaciu. ()