Izba

• Česko Room (viac)

Pre päťročného Jacka je izba celým svetom. Je to miesto, kde sa narodil, vyrastá a kde žije v bezpečí so svojou mamou Joy. Spolu si čítajú, učia sa a hrajú. O svete sa Jack dozvedá len z niekoľkých detských kníh a detských televíznych seriálov. Všetko, čo je mimo izby je fiktívne, len izba je skutočná. V noci ho mama ukladá do bezpečia šatníka, v ktorom zaspáva rýchlejšie, než pride starý Nick, ich väzniteľ. Izba je pre Jacka domovom, ale pre jeho mamu väzením, v ktorom ich starý Nick drží už viac než sedem rokov. Vďaka odhodlaniu, vynaliezavosti a vrúcej materskej láske sa Joy podarilo pre Jacka vytvoriť život, v ktorom si neuvedomuje limity ich väzenia. Joy však vie, že takto to nemôže byť stále. Vymyslí preto odvážny plan úteku, v ktorom sa spolieha na statočnosť svojho syna a nutnú dávku šťastia. Keď plán naozaj funguje a obidvaja sú konečne slobodní, Joy si s hrôzou uvedomí, ako nepripravená je na to, žiť mimo štyroch stien malej izby a byť svojmu synovi oporou aj v skutočnom svete. Ich izolovaný svet sa naraz rozšíri a ako malý Jack, pre ktorého je všetko nové a neuveriteľné, tak aj Joy sa musia naučiť, ako žiť v reálnom svete... (Continental film)

existimi

Hodnotil bych klidně i výš, ale je to bohužel jeden z těch případů, kdy se filmová verze knížce nikdy nevyrovná. Předloha je jedinečná právě proto, že je psaná z pohledu malého chlapce, který zná pouze objekty v Pokoji, a proto je jeho slovní zásoba natolik omezená, že si musí k popisu děje slova vymýšlet. Při setkání s novými věcmi a lidmi je natolik zmaten, že jsou jeho myšlenkové pochody opravdu radost číst. Myslím, že by umělci měli popřemýšlet o přenesení "Pokoje" na divadelní prkna, to by bylo větší zadostiučinění. :) ()

Scraffy

Emocionálna dráma s originálnym nápadom. Herecké výkony na jednotku. Prvá polovica filmu je veľmi hustá a dychberúca. Druhá je už troška nudnejšia, ale stále dobra. Tá scéna, kde sa dostane von je proste geniálna! Brie Larson zaslúžene dostala Oscara! Jacob Tremblay je budúci Dicaprio. Veľmi dobré. ()

hekla

Krásný, zase trochu jiný film, který vás vtáhne do světa dětského vidění, psychologie lidské duše, která byla uvězněná, a toho nejsilnějšího pouta matka - dítě. První část filmu je naprosto dokonalá, celý svět v jednom pokoji, vše skvěle nasnímáno z pohledu Jacka (nejen kamerou, ale i zvukově a vlastně vším), u druhé části filmu už mi něco chybí, ale nevím, co to je. Možná právě Pokoj, stejně jako Jackovi ;-). Výkon Jacoba Trembleyho je neskutečný, jsem zvědavá, čeho se od něj v budoucnu dočkáme. Jedinou chybou na kráse je fakt, že poznáte, že mu není pět. Velmi se mi líbila ale i Brie Larson, která zpočátku nevypadá jako nějaká velká herečka, ale postupně zjišťujete, že její výkon je téměř srovnatelný s Jackovým. A těm dvěma to spolu nádherně sedlo a jejich pouto bylo velmi opravdové. K 5* něco chybí, to ale může zmizet druhým promítáním. ()

brigante

No tyvole, to byla teda síla. Naprosto emocionálně odzbrojující. Ze začátku pro mě bylo trochu náročné, udržet pozornost vůči dvěma lidem v jedné místnosti, kteří si jen povídají a nic akčního nebo dramatického se neděje. A pak to přišlo. Musím říct, že se mi moc líbilo, jakým směrem se pak děj ubíral : že "po tom" vlastně ještě nebyla žádná výhra. A rozhodně žádný laciný slzičky ždímající happy end. No, i když, slzičky byly a nebylo jich málo. Bylo fajn to v rámci možností realistické pojetí. Jakob Tremblay fe-no-me-nál-ní, vážně neskutečný talent ( viz. Good Boys ). Brie Larson velmi, velmi dobrá, ale dost to stálo na tom malém klukovi a ten to nemohl zahrát lépe. No, bylo to výborné, ale nemůžu se zbavit dojmu, že s preciznější režií by to mělo ještě, už tak velký, mnohem větší dopad. Uff, rozsekalo mě to. 9/10 ()

papadoce

Možno, že prvá časť filmu nepopisovala brutalitu ch..a detailne, ale všetci vieme, že fantázia sa nevyrovná veciam, ktoré sa im diali. Napriek absencii surových detailov je to maximálne znepokojujúca časť. To hovado by malo dostať trest smrti. Možno jej vražda by bola humánnejšia než toto mučenie. Je to veľmi ťažký film. Brie sa toho chopila so cťou. Kto by povedal, že raz bude kapitánkou Marvelovou. Chcel by som mať moc zabezpečiť, aby niečo také nejestvovalo. Nikdy a nikde. Druhá časť filmu vyvolávala hrozne veľa očakávaní. Originalny námet spôsoboval, že divák netuší další vývoj. Prakticky sa nedá predstaviť si, čo všetko je pre Jacka nové, takmer nepochopiteľné a pre Joy nesmierne ťažké a náročné. Bolo to o láske, nádeji, čírom nefalšovanom zle, zvládnutí predsudkov, tlaku verejnosti, výčitkách a o všelijakých dalších pocitoch, ktoré si nemôžeme vedieť predstaviť, lebo nám sa toto nestalo. Bol to veľmi dobrý film. Bolel. Hrozne. Až do konca. ()

Amonasr

Film působí zpočátku poměrně nezáživně, než se vyjasní, o co jde, a vše se naráz změní. Znovunabytá svoboda je svým způsobem komplikovanější než několikaleté věznění, hlavně ale pro matku. A když jí televizní reportérka položí krajně necitlivou otázku, dožene ji vlastně až k pokusu o sebevraždu. Vše sice končí happyendem, ale pachuť z cynické úlohy médií v současném světě zůstává... ()

Anianna

Jediné, co se mi na filmu líbilo, byl pohled toho chlapce, jeho myšlenky, představivost... A kupodivu i větší adaptabilita na změny, což se u jeho matky úplně neprojevilo. Film byl spíše mozaikou pocitů, o příběhu mluvit nelze. Pro mě film těžko uchopitelný v kauzalitě, v kontextu času i v souvislostech vztahových. O vězniteli se nedovíme nic. Spousta otazníků. Nesedlo mi to. ()

Vsheta

Někdy není na škodu přijít na film a absolutně netušit o čem bude. Zde na csfd jsem si přečetl pouze polovinu obsahu filmu a tak jsem byl velice překvapen, když jsem zjistil že onen Nick několikaletým věznitelem obou dívek.. Ano.. po celý film jsem v malém chlapci viděl dívku a až po ostříhání mi připomínal chlapce... Místy jsem napětím nedýchal!! ()

Lkn

Myslel jsem si že tohle bude film pri kterém přítelkyni uspim ale tohle má tak silný a pravdivý dej který nahání až hrůzu a litos lidem kteří si tomhle prošli. Neuveritelny výkon malého Jacka a Joy v tomto snímku! Jedná z mála opravdových lahůdek loňského roku. ()

1mara2

Tohle sledovat je chvílema vážně srdcervoucí, ale ukazuje to vnitřní sílu, ke který 99% lidí nikdy ani reálně nemůže dojít. ()

Felisr

Byť výborně zahrané, nezlobte se, ale na Oscara to není. Kniha obsahovala více silných momentů a ani tak nebyla na plný počet; a film považuji za o něco slabší. Kdo nezná předlohu, ani nemusel pochopit skutečný odmítavý postoj Mami k Čertovi, když ho každou chvíli "zvala" do postele. Také scény s kojením mi přišly poněkud neumělé. ()

Plastík

To je promakané dílo. Od začátku do konce. Brie Larson a Jacob Tremblay hráli jako filmové legendy. Scénář absolutně stoprocentní. Psycho v takovém podání se vidí jednou za deset let. ()

DjsVorel

Naštěstí jsem před zkouknutím filmu byla knihou naprosto nepolíbená a vůbec jsem nevěděla, co mám očekávat. Tak nějak jsem tušila, že půjde o film o matce s dítětem v jednom pokoji, ale totálně jsem neměla šajn, jaká je hlavní zápletka. Nevím proč, ale ze začátku jsem měla pocit, že ten psychouš bude právě Joy, ale díky bohu se film ubral jiným směrem. Začnu trochu od konce, a to mým hodnocením. Nevím, jestli je to tím, že na mě byl film až moc velká depka, nebo jen chyběl nějaký jistý díl skládačky, že jsem hodnotila pouze čtyřmi hvězdičkami. Děj mě vtáhnul, scény byly dobře postavené, jen možná druhá půlka, kdy se dostali z "pokoje" mohla jít s emocemi trochu víc do hloubky. Celou první polovinu vlastně je film tak trochu vnímán Jackovýma očima, ale druhá půlka už není úplně tak z jeho pohledu a vlastně nejste si jisti (kromě toho, když se bezprostředně dostane "na světlo světa"), jaké jsou jeho pocity a co se v něm odehrává. Co musím vyzdvihnout je Brie Larson. Ačkoliv na mě nepůsobí zrovna lichotivým dojmem, není mně úplně sympatická, tak jí nemůžu upřít, že předvedla jednoznačně Oscarovou performance, za kterou se ve svém věku rozhodně nemusí stydět a budu se hodně divit, když to nebude právě Brie, která si na konci února bude odnášet zlatou sošku. Z hlavních ženských výkonů, které jsem letos už viděla, je pro mě tohle o třídu někde jinde. Určitě se hraje líp, když je role podložená dobrým scénářem, ale v 25 letech se dokázat vžít do tak vyspělé a náročné postavy, klobouk dolů. Líbil se mně i Jacob Tremblay v roli malého Jacka, který byl podle mě zcela přirozený. K té vytoužené nejvyšší metě Room chyběla prostě gradace, nebo něco, co by film pozvedlo na jinou dimenzi. Ale těžko se hodnotí tak silný příběh.... ()

lusa

Tak som si povedala, že nebudem Izbu hodnotiť hneď, skúsim dať čas pocitom.. Bohužiaľ, ak to nie je láska na prvý pohľad, pre mňa to láska nikdy nebude. Vynikajúco "spravený" útek, to som až nedýchala a.. A nič viac. Dve hodiny patetického klišé podfarbeného srdcervúcou muzikou. A pravdou je, že ma hlavné postavy nesmierne iritovali, vôbec som necítila ľútosť, až mi bolo trápne zo seba samej, že niečo vo mne nefunguje správne.. Neviem, čo na tom je na Oscara, jedine ak paradoxne nenominovaný malý Trembley, objektívne bol jeho výkon exceletný.. Videla som, nepáčilo sa mi to, stačí. 3* ()

Petule3

Drsný, fakt drsný. Tím, že tam nejsou přidané žádné "spešl" efekty navíc, které by tomu uměle dodávaly na strachu, děsu apod. je to ještě o to drsnější. Brie si jednoznačně Oscara zasloužila, všechnu tu bolest a bezmoc měla napsanou v očích, což obdivuju, nemusela skoro mluvit. Nečekala jsem, že v ní dřímá takový talent. No a mladý Jacob, to je teda něco, prožívala jsem to s ním, jak mu asi muselo být, když zjistil, že celý svět není v pokoji, jaká traumata si odnesl do života, jak je závislý na jedné jediné osobě... Opravdové peklo ve dvou hodinách, které rozhodně nekončí vysvobozením z onoho pokoje. ()

Demonn

Očekávání nebyla přehnaná, takže jsem rád, že je Leny překonal. Tušil jsem, že tenhle příběh by mohl být pro mě to pravé a taky že byl. Byl silný a skvěle zpracovaný, možná až na trošku hlušší místa po návratu domů a samozřejmě útěk byl trošku slabší a možná se na tom dalo zapracovat víc, aby působil realističtěji ale jinak smekám a smekám hlavně před oběma herci v hlavních rolích protože výkony to bylo skvostné a v případě Brie Larson byl zaslouženě odměněn. A co se týče Jacoba Tremblaye, tak jsem zvědav, jak se bude jeho kariéra vyvíjet protože, to co předvedl, bylo na jeho věk impozantní. 91% ()

lucka603

Tak tohle je hodně zajímavý film. Toto téma je opravdu silné a asi se nenajde nikdo, koho by nechalo zcela chladným. Výborné herecké výkony pocit autentičnosti jen utužují, takže zážitek je skutečně silný. Jen snad drobná poznámka – i když je Brie Larsson moc dobrá, Oscara by si zasloužil spíš malý Jacob Trembley, na kterém celý film stojí, minimálně půlka sošky, kterou Brie dostala tak patří právě jemu. ()

Marvel potvrdil obsazení Captain Marvel

Marvel potvrdil obsazení Captain Marvel

25.07.2016

Víkendový Comic-Con přinesl spoustu nových trailerů, na druhou strunu byl ale skoupý na velká oznámení. Neobjevily se žádné nové filmy ani herecká angažmá, asi nejvýraznějším momentem tak bylo… (viac)

Nominace na Oscara 2016

Nominace na Oscara 2016

14.01.2016

Letošní Oscary budou duelem Revenanta se Šíleným Maxem. Výlet do divočiny s DiCapriem sesbíral dvanáct nominací a našlapaná jízda s Hardym deset, ze zálohy přitom útočí Marťan se sedmi a Spotlight,… (viac)

Režisér Franka se zabydluje v Pokoji

Režisér Franka se zabydluje v Pokoji

18.01.2015

Po bizarním a ceněném Frankovi se irský režisér Lenny Abrahamson pouští do další netradiční látky. Adaptuje ceněný knižní bestseller Emmy Donoghue s lakonickým názvem Room (česky vyšlo v roce 2011… (viac)