Potkaniar Willard

Vidíme dům a v něm muže. Není to obyčejný dům ani obyčejný muž. Jmenuje se Willard Stiles (Crispin Glover), nosí černý, dvacet let starý oblek a ulízané vlasy mu rámují bledý obličej. Není divu, že nemá přátele ani dívku - celý svůj život strávil pod taktovkou dominantní, nyní již poněkud trouchnivějící matky a ulisného šéfa, co ho drží ve firmě jen proto, že jí kdysi vedl s Willardovým otcem. Jednoho večera matka přikáže Willardovi, aby ve sklepě vyhubil krysy. Willard se o to zpočátku pokouší, ale když se mu podaří první chytit, naopak jí pustí a začne si s ní hrát a povídat. Po čase se skamarádí s celou krysí koloníí obývající sklep (a že jich není málo) a než se naděje, dokáže si Willard všechny ochočit. Vzhledem k tomu, že stovky krys se prakticky prokoušou čímkoliv, jsou velice inteligentní a Willarda poslouchají na slovo, stáva se z nich velice účinná zbraň, kterou její majitel často a rád použije proti těm, kdo se mu postaví... (oficiálny text distribútora)

alambert

Film se mi zpočátku líbil, ale postupem času mi začal připadat čím dál tím více hloupý. Používat krysy jako zbraň je pěkná myšlenka, ale potom se jimi nechat "šikanovat" je nesmysl. Ikdyž je to cvok, z domu mohl kdykoli odejít. ()

merigieren

lehká dávka vtipu sloučená s notnou kupou nechutností jež neodpouštím, ten hlavní pablb mě také děsně vadil. Já prostě nemám rád bílé krysy na maděru. Navíc mě to neděsilo, spíš nechutně nudilo. ()

Deratizer

Zábavnej komickej a oddechovej horůrek o chlapovi, který si ochočil obrovské stádo krys, které obývá jeho sklep a poslouchá ho na slovo. Žádná nuda, docela úlet, téměř za čtyři hvězdičky. ()

MickeyStuma

Crispin Glover je ten nejlepší filmový šílenec, jakého lze spatřit. Jeho emotivní bláznovství a zoufalost se nedá upřít jedinou vteřinou. Snímku nelze snad nic vytknout. Potemnělá atmosféra plná krys, zahnívajícího klišé a vůbec celou svojí hnusotou nutí skoro zvracet. Snímek si drží atmosféru, která pomalinku zvedá děs a tempo, které graduje nezpochybnitelným finálem. Od této chvíle je můj odpor ke krysám snad ještě větší, než byl dosud. ()

Zuchy

Už podle námětu jsem si říkal, že tenhle film má hodně dobrý potenciál na kvalitní horor díky krysám a vzezření hlavního hrdiny. Takže i když horory moc rád nemám, tak jsem se celkem těšil. Ale potenciál zůstal nevyužit a film nabral docela jiný směr. Ze začátku se film pomalu rozjíždí a taky pomalu dojíždí, takže jen 2*... ()

Zacharias

Bohužel jsem četl knihu, takže jenom za tři. Kniha je nesrovnatelně lepší, ale Crispinovo šílenství film dobře táhne, takže se na to dá koukat. ()

Willard je muž žijící se svou matkou ve velkém domě a ponižovaný šéfem v rodinném podniku. Jediného přítele nalézá v bílé myši, kterou pojmenuje Sokrates. Postupem času si vytvoří krysí armádu, která ho poslouchá na slovo. Tuto armádu využije proti svému bossovi. Dalším jeho problémem je krysák Ben, který ho neposlouchá a kterému Willard vyhlásí válku. V závěru filmu se proti němu obrátí všechny myši....Od filmu jsem očekával trochu víc. Není sice špatný, ale dost jsem se nudil. ()

Looka

Určitě zajímavé téma ale celkem promarněný, přišlo mi to takový nijaký prostě to kolem vás prošumí a nezanechá silnější dojem. Charismatický hlavní hrdina se občas chová způsobem, že byste mu jí nejradši střelili aby se vzpamatoval. (ne ne nevyhazujte mě z práce...) ()

Knor

Tohle je jeden z mála případů, kdy remake zvítězil nad originálem na plný čáře. A i když nejde zrovna o krvavou nebo srašidelnou záležitost, tak stylovka je to perfektní. Je to ponurejší a temnější film s naprosto dokonalým Kryšpínem Gloverem, kterej týhle postavě dal démonickej vzhled a duši pravýho psychopata. R.Lee Ermey jako obyvkle Don Zmrd se vším všudy, málokdo se mu v tomlhe může rovnat. Celej film je v takovým Burtonovským stylu a nebere se až tak vážně, což mi v tomhle případě úplně vyhovuje. A já ty čtyři hvězdy dám, jsem sokojenej, bavilo mě to. ()

marek29 odpad!

Čekal jsem komedii, čekal jsem horor, nedošlo bohužel ani jedno >.< Usnul jsem protože se nic nedělo, sračka, ztráta času, maucta a dobrou. Nebudu tady ani vypisovat o plochých 14kách.. Nebrat rozhodně za střízliva :D čus ()

Tominni

Pro Willarda je těžké stýkat se s lidmi, proto si oblíbí krysy v obrovském domě, který obývá jen se svojí matkou. Především bílá krysa Sokrates se stane jeho nejlepším přítelem. Když ale dojde na nejhorší, je řada na kryse Benovi, ten se stává hlavním vůdcem a pánem domu.......Je tu hodně deprese, málo strachu a žádný smích (nevím, proč je to definované jako komedie)......a samozřejmě hodně krys. Takový průměr, ale alespoň scéna s kočkou stojí za vidění. ()

whysoserious

Horory mají být děsivé a mrazivé- nikoliv depresivní filmy. Tohle má v sobě jen depresi a beznaděj z prázdného života. Na horor tomu chybí dvě zásadní věci. Za prvé nemá to v sobě nic hororového a za druhé hororového to v sobě nemá vůbec nic. Jde sice o jednu věc, ale považoval jsem ji za natolik významnou, že jsem ji zmínil radši dvakrát :-) ()

saladín.

Dosti silena zalezitost chvilami chutiaca ako skripanie po skle. Nadherna expozicia - Kafka (ustraseny uradnicek v existencnom strese) meets Psycho (silne nevyrovnane rodinne vztahy) meets Brazil (vizia firemnej kultury) - vskutku zaujme, ale casom to upada do bezfarebnosti a nenapaditosti, akoby mal autor zabrany ist vytycenou ciernohumorne burtonovsko-gilliamovskou cestou all the way (mimochodom toho poodla mali spravne zozrat a divakovi sa mali ukazat vysledne kostricky, a v spravnej rozpravke koncia pakty tohto druhu inak, a duplom ked sa tu ignoruje i elementarna spravodlivost v zmysle "partak je partak i kdyz krysa")._____Z opacnych nenaplnenych moznosti mozno prihodit i tuto variantu: Willard prevezme firmu, ozeni sa s kolegynou ktora mu nadbieha, krysiemu narodu natrvalo prenajme ako vyraz vdaky dom+E and they lived happily everafter (?) ()

veverysiak

Výborné kulisy a skvelý Glover, okrem chýbajúcej originality by sa dalo vyčítať aj málo humoru, ale tie dve podstatné veci mi stačili na to, aby som mal počas takmer celého filmu ohromne nepríjemný a svrbivý pocit, takže 75%. ()

johnnie78

Fakt tohle netočil Tim Burton? Je to takový hodně podivný film o hodně podivných lidech. Z Crispina Glovera mně bylo občas doslova fyzicky úzko, až pak jsem si vzpomněl, že už jsem ho viděl v kravině Simon Says, hrát magory mu asi je souzeno. Jeho matka mi zase strašně připomínala Valerii Kaplanovou. Krysí útoky byly super natočené, ale není to film, který bych potřeboval znovu vidět. ()