Potkaniar Willard

Vidíme dům a v něm muže. Není to obyčejný dům ani obyčejný muž. Jmenuje se Willard Stiles (Crispin Glover), nosí černý, dvacet let starý oblek a ulízané vlasy mu rámují bledý obličej. Není divu, že nemá přátele ani dívku - celý svůj život strávil pod taktovkou dominantní, nyní již poněkud trouchnivějící matky a ulisného šéfa, co ho drží ve firmě jen proto, že jí kdysi vedl s Willardovým otcem. Jednoho večera matka přikáže Willardovi, aby ve sklepě vyhubil krysy. Willard se o to zpočátku pokouší, ale když se mu podaří první chytit, naopak jí pustí a začne si s ní hrát a povídat. Po čase se skamarádí s celou krysí koloníí obývající sklep (a že jich není málo) a než se naděje, dokáže si Willard všechny ochočit. Vzhledem k tomu, že stovky krys se prakticky prokoušou čímkoliv, jsou velice inteligentní a Willarda poslouchají na slovo, stáva se z nich velice účinná zbraň, kterou její majitel často a rád použije proti těm, kdo se mu postaví... (oficiálny text distribútora)

Juto

Zábavný a niekedy strašidelný pohľad na život sociálne nešikovného muža, ktorého najlepším priateľom je biely hlodavec, ktorému dáva meno Socrates. 6/10 ()

fars

Paneboze, jestli ten Crispin Glover neni genius... Nadherne temny snimek o osudem tezce zkousenem Willardovi, ktery se jednoho dne zacne pekelne mstit se svymi novymi kamosi ze sklepeni. Tak trochu mi to prislo jako drsnejsi strihoruky Edward. ()

Decker

Hodne temne, ponure, smutne a misty depresivne pusobici je toto povedene dilo, ktere stoji urcite za pozornost, avsak nedoporucuji tem lidem kteri maji panickou hruzu z krys. Ve filmu jsou jich snad miliony a jedna je vetsi a hnusnejsi nez druha ;-) Vykon Crispina Glovera je uctyhodny. Hudba vse jeste vice dokresluje a vytvari tu spravnou temnou atmosferu. ()

Samuel7

Crispin Glover dostal podobně jako v Návratu do budoucnosti silně neurotickou postavu a opět mě neuvěřitelně bavil. Krysy byly dost zajímavé, Big Ben i poněkud děsivý, zato Socrata bych si klidně vzal domů, a to krysy/potkany nemusím. Nakonec si ale Willard mohl za to, že Bena poštval proti sobě, sám. Byl jsem rád, že se film vyhýbal zbytečným krutostem (např. ušetření psa) a přílišnému naturalismu (i když pro každého to taky není). Snaha šokovat byla nahrazena snahou o pochopení Willardova nitra, kterého mi bylo brzy líto, ale za některé věci jsem ho proklínal. Jen škoda, že celkové filmové provedení není nijak skvělé; zkrátka takový malý komorní film. Kamera je ovšem místy výborná a nápaditá. Rozhodně se jedná spíše o drama než horor, i když pro lidi s fobií z myší a krys horší film těžko pohledat. ()

Ryuuhei

Jediné, co zde bylo děsivé, tak Willard, případně o nic méně poťouchlá babice. Krysy jako ekvivalent úhlavního záporáka/manipulátora nepůsobily vůbec děsivým dojmem. Kromě toho, že je to celé až bizarní podívaná, které jsem prostě nepřišel moc na chuť. Na jednu stranu, možná zajímavě vyjádřené šílenství. 40% ()

lennyd

Willard Stiles (Crispin Glover) je divnej. Hned jak jej poprvé uvidíte, budete vědět že je prostě divnej. Nepochybně bude celý v černém (a to není pocta jeho umírající matce), bude mít ulízlý účes a z nějaké kapsy mu bude vykukovat jeho oblíbený bílý krysák Sokrates. S jeho pomocí se mu daří ovládnout všechny krysy žijící v domě, a využít je pro svoje účely - např. proti svému naprosto psychopatickému šéfovi (i když tomu se nakonec podaří Sokrata zabít). Ale jednoho dne krysy začnou Willardovi ukazovat, kdo že je v domě vlastně pánem ... Krysař Willard je rozhodně jedním z nejoriginálnějších filmů, co jsem viděl. Crispin Glover se na roli Willarda hodí víc než dokonale (a za tuto roli si právem vysloužil nominaci na Saturn Award). Ale i Glover se musel ve filmu sklonit před krysím komandem, které bylo naprosto bravurně zvládnuto (především hlavní myšáci Sokrates a Ben). Originální, zvláštní - ale vůbec ne špatný zvířecí horrůrek.. ()

Bobik9

Hodně utahané a nudné. Není to myšleno vážně, ale nemá to ani dostatečnou nadsázku. Crispin Glover je jediný, co ten film drží nějak nad vodou. Jeho výkon je skvělý, ale bohužel role je nijaká. Přitom z podobného nápadu by se dalo vytěžit více, ale chtělo by to lepší atmosféru, prostředí a vedlejší role doplnit zajímavějšími tvářemi. ()

Tereza666

Vynikající temná atmosféra filmu. Teda až do poloviny filmu. Od poloviny nám to malinko klesá, ale pořád se to drží v ráži. Crispin je úžasný, miluju ho. Jeho krásný temný výraz... Strhující, nádherné, morbidní, ve zkratce. Dokonalé. ()

KASUGI

Žánrově opět tradiční nedomrdlost - ani temný psychologický krvák, ani viditelně nadsazená strašidelná komedie typu Příběhy ze záhrobí. Poslední půlhodina se vleče jak sopel, skoro jako kdyby štáb stál se stopkama a povzbuzoval herce: "Ještě seď, ještě seď, vydrž chvilku, teď se postav, zase se posaď, vydrž, ještě nám chybí 10 minut a budeme mít rovných 100." ()

Hopper

Niečo podobné sme tu už mali v minulosti, takže po obsahovej stránke nejde o žiadne veľdielo. Film nad vodou drží v prvom rade Crispin Glover, ktorý je stvorený na filmové role úchylov a z tejto škatuľky do smrti neutečie. Krysy sú tu vylíčené až príliš sympaticky, takže aspoň na mňa sa autorom nepodarilo urobiť "strašidelný" dojem. Škoda, že filmu absentuje humor, čo ho mohlo ešte trochu pozdvihnúť. Uričte však ide o pomene atmosférickú a tmavú "podívanú". ()

dopita

Příběh pošuka, kterej se skamarádil s krysama a pak koukal, že mu to přerůstá přes hlavu. Horor kterej není moc krvavej, ani napínavej, ale zase je pěkně temnej, ponurej a pro toho kdo nesnáší krysy i pěkně nechutnej. ()

Arach.No

Ale jo, bylo to dobrý. Čekal sjem klasickej večení film, takže jsem byl mile překvapenej. Willard má přeci jenom něco do sebe. Rozhodně ale nečekejte horor, to by jste čekali marně a asi by jste byli zklamaná. Spíše čekejte film o muži (skvělý a výborně nalíčený Crispin Glover), který je navždy poznamenaný vztahem ke své matce. A samozřejmě čekejte krysy, spoustu krys. Nutno podotknout, že film má opravdu dobrou atmosféru a krysy rozhodně nepůsbí nijak nadpřirozeně (i když v některých scénách jich opravdu je nadpřirozeně moc). Občas natrefíte na nějakou tu chybičku, ale myslím že to tomuhle filmu odpustíte. Krysař si vaši pozornost udří po celou dobu trvání filmu. 70% ()

Prochy38

No tak to bylo hodně milé překvapení. C. Glover ve své roli dokonalý. Začalo to jako hezká komedie, ale v co se to v průběhu filmu přetransformovalo, to je jiná. Najednou jde o psychologické drama, kdy komediální prvky zmizely naprosto. Fakt se na to dobře dívalo! ()

pend

Humor jsem v tom hledal marně, poked se tedy nesmějete v okamžiku, kdy hlavní hrdina mluví, gestikuluje, spí s hlodavcem, vydává příkazy typu dovnitř-ven apod. Horror - v několika málo okamžicích - rozpadávající se matka. Herecké výkony jsou hrozné a všichni to berou hrozně vážně. ()