Inferno Cop

• Japonsko インフェルノコップ
Japonsko, (2012–2013), 39 min (Minutáž: 3 min)

V celom svete panuje nenávisť a chaos. Nebezpečie a násilie koluje na každom kroku a je len jeden človek, ktorý tomu môže zabrániť. Policajt z pekiel vezme spravodlivosť do svojich rúk a pokúsi sa vyčistiť svet od všetkého zla, avšak nie všetko ide podľa plánu a postupne padá do väčších problémov. (TomX2)

Hromino

O seriálu Inferno Cop koluje již nějakou dobu v některých „otaku” kruzích pověst nejepičtějšího anime, jež tento svět kdy uzřel, byť jich ještě není tolik jako vyznavačů Boku no Pico. U Inferno Copa se nedočkáte tolika něžných, láskyplných scén, nýbrž řádného potrollení prakticky v každé vteřině a každém snímku, což vysvětluje onu silnou polaritu v uživatelských hodnocení na různých anime databázích, neboť prakticky cokoli, co Inferno Copovi může jeden člověk vytknout, může někdo jiný považovat za významnou přednost; záleží jen na tom, zda jste či nejste naladěni na stejnou trololo frekvenci jako tvůrci. Vyhnáno do mezí absurdna je zde téměř vše, na co lze pomysleti: kresba a animace (objekty se pohybují staticky, postavy vůbec nemají mimiku, výbuchů je zde jak ve filmech Michaela Baye…), postavy a hlasové obsazení (těhotnou ženskou dabuje chlap), hudba (závěrečná znělka zpívaná lámanou, komickou, skoro nesrozumitelnou němčinou) a samozřejmě i „příběh”, který… no, však se přesvědčte sami, jak je to s tou jeho „epičností”. Za sebe dávám silné 3*, neboť mi tato šílenost byla určitě po chuti (a chystá-li se pokračování, samozřejmě si ho nenechám ujít), jen je škoda, že se našlo i několik poněkud „hluchých” dílů, jež tak trololo nebyly. Závěrem si ještě dovolím přihodit link na český překlad tohoto díla, jenž ještě úspěšně umocnil koeficient trololo. ()

TomX2

Najslabšou stránkou celého seriálu je jednoznačne krátka minutáž. Do každej epizódy je natlačených nespočetne veľa bizarných šialeností, až tu nie je priestor na rozvinutejší príbeh a hlbší vývoj charakterov, ale zároveň ich je kvôli časovým obmedzeniam tak málo, že človek proste potrebuje dlhší a komplexnejší seriál a až najskôr potom sa bude jednať o tú šialenú jazdu. Najsilnejšou stránkou je to, že sa tvorcovia neboja parodovať sami seba, neboja sa zájsť do väčších absurdít a kontroverzií a zároveň si zachovávajú svoj typický rukopis, aby výsledok nepôsobil len 'divne' a 'wtf'. Pekelný fízel bol sympaťák a Robofízel si zaslúži vlastný spin-off. A tá záverečná songa je taktiež cool. ()

Starletka

Jedno z těch šíleně absurdních anime, které jsou tak neskutečně blbé až jsou neskutečně vtipné a ten viditelně nízký rozpočet je jen třešnička na dortu. No prostě Studio Trigger v plné parádě. Musím říct, že jsem se nasmála fakt hodně a sám Inferno Cop je sympaťák. Co dodat? Tyhle šílenosti jsou prostě moje krevní skupina. 7,5/10 ()

JamesSi

Díky tomuto anime jsem se naučil využít své superhrdinské sidekicky jako ekologické palivo do mého cestovního časobřinkostroje. A nyní zbývá jen za německého rytmu opvěvovat Pekelného fízla, který porazí všechna přerostlá mimina. ()