Little Witch Academia: Mahó šikake no Parade

• Japonsko リトルウィッチアカデミア 魔法仕掛けのパレード (viac)

Volné pokračování komediálně laděného příběhu o malých čarodějnicích Little Witch Academia (2013), v němž ani tentokrát nebude chybět akce a napětí. Akko, Lotte a Sucy jdou ve škole Luna Nova z průšvihu do průšvihu, za což je ředitelka školy potrestá úkolem zorganizovat tradiční průvod městem na připomínku krutých středověkých procesů s čarodějnicemi. Pokud s průvodem neuspějí, hrozí jim propadnutí. Na pomoc dostanou další tři provinilé studentky: Amandu (za vloupání do školní pokladnice), Constanze (za výrobu a vlastnictví hi-tech předmětů) a Jasminku (za krádeže jídla). Vždy akční Akko se rozhodne pojmout průvod zcela odlišně od minulých let. Plánuje velkolepou show, aby lidé začali mít čarodějnice rádi, ale její spolužačky její nadšení a nápady nesdílejí. Pochod jim chce navíc zhatit záškodnická parta městských kluků. Skutečné nebezpečí však malým čarodějnicích i celému městu způsobí starosta. Ten kvůli svým obchodním plánům nechal krátce před průvodem z náměstí odstranit kameny, jimiž tam podle legendy čarodějka Jennifer kdysi zapečetila velké zlo. Toto zlo - mocný démon obřích rozměrů - skutečně povstane a na jeho porážku nebude stačit žádný jednotlivec ani obyčejná magie. (bergenia)

Starletka

Seriál se blíží mílovými kroky a do štědrovečerní večeře je ještě daleko, tak jsem se rozhodla podívat se i na druhý film a mám jedinou otázku - musí tam pořád všichni tak strašně křičet? Především hlavní hrdinka má naprosto nesnesitelný hlas a zrovna ta hubu nikdy nezavře. A to mi přitom u předchozího dílu vůbec nevadila, ale teď jsem ji začala vyloženě nenávidět. No ... uvidíme jestli to seriál změní, ale spíš si myslím, že to bude ještě horší. Ehm. Jinak je tento kousek taková pěkná, pohádková oddechovka stejně jako předtím, jen delší. Ani nemůžu říct jestli děj je lepší nebo horší, nicméně animace je pořád úchvatná. 6,5/10 ()

Jeoffrey

O něco delší a o trošku promyšlenější příběh než u prvního filmu a navíc stále zajímavé, kouzelné, vtipné, trochu roztomilé a hodně příjemné. Tahle série by si nějakou delší seriálovou adaptaci rozhodně zasloužila, protože kromě povedeného prostředí předvádí také spoustu zajímavých postav a dobrých nápadů. Sice nejsem fanouškem velkých společenských akcí a tak ve mě slovo paráda vyvolá leda tak znuděné povzdechnutí "no paráda...", ale tady se mi to docela líbilo. Také jsem si všiml hudby, která se mi zalíbila a dobře dokreslovala místy příjemnou a místy napínavou atmosféru. U mě opět spokojenost. 8/10 ()

Carol Pifková

Mne osobne sa druhý diel páčil viac ako ten prvý. Nie vo všetkom síce ale zdal sa mi o dosť dej vtipnejší a svižnejší. Pokiaľ si dobre spomínam v jednotke mi to išlo tak pomalšie kdežto pri tomto druhom diele to ubehlo naozaj rýchlo. Spokojnosť. Dúfam, že bude zas niečo nové. ()