Achiwa Ssipak

• Južná Kórea 아치와 씨팍 (viac)

Svet vyčerpal všetky druhy energie, a tak ľudia vybudovali nové mesto za pomoci svojich výkalov. Každému obyvateľovi sa potom nainštaloval do konečníka identifikačný čip na sledovanie ich produkcie a za každé vyprázdnenie sa dostali „juicybar“. Kvôli ich silnej návykovosti sa mesto stalo závislé, rozšíril sa ilegálny obchod s juicybarmi a ich vedľajšie účinky vytvorili malých hlúpych mutantov, ktorí sa spojili do Plienkového gangu. Tí neustále kradnú zásoby juicybarov, a tak sa ich polícia snaží likvidovať pomocou kyborga Geka. A do toho všetkého sa primotajú dvaja zlodejíčkovia Aachi a Ssipak, ktorí nemajú ani tušenie, o čo tu ide. (pivo)

Hitman_47

Zdá se, že Korea, co se perverzity týče, není moc daleko za Japonskem. Aachi and Ssipak má všechno, vyfetované šmouly, srancové nanuky, ultra-über Terminatora (který má jediný úkol ... páchat genocidu na šmoulech) .... jo a šmoulové jezdí na robo kačenách s in-linama. Tohle je tak extrémně zvrácené, sprosté a brutální, že si to těch 5 hvězd fakt zaslouží. Navíc ... už jen ta idea, že svět je závislej na sraní je sama o sobě GENIÁLNÍ ! ()

KatanaCZ

Jižní Korea...ehm, nedávno jsem tu u filmu Mirrors vyjadřoval svůj vztah k filmům z této země a musím říci, že tenhle film je vyjímka potvrzující pravidlo, je to úchylné, debilní, ale hrozně zábavné! Animace je perfektní, dokonce i příběh stojí za to. Za jedno z nejúchylnějších a nejorgiginálnějších anime, které jsem viděl dávám plný počet. ()

TERRORDROME

Kórejská produkcia ma nikdy nebavila, ale tento animák ma konečne rozsekal. V budúcnosti bola energetická kríza vyriešená silou hovna a aby mali ľudia väčšiu motiváciu srať, dostávajú za každé vykadenie Juicybary. Tie sú ale návykové a tak sa z vyprázdňovania čriev stal najvýnosnejší nelegálny biznys. Niektorý chudáci sa dokonca vyfetovali do takého štádia, že stvorili novú rasu hlúpučkých šmolkomutantov čo sa nedokážu vysrať a tak musia páchať ozbrojené lúpeže Juicybarov. Proti nim zasahuje vládny super cyborg, kombinácia terminátora a cirkusového artistu, ktorý ich má za úlohu len kosiť a nezatýkať. Keď šielený pornorežisér implantuje svojej herečke do zadku "požehnaný čip", ktorý za každý vykakaný kúsok hovna obdarí majiteľku obrovským množstvom Juicybarov, zamiešajú sa do hry titulný hrdinovia Aachi a Ssipak, dvaja podradný zlodejíčkovia. Od začiatku do konca je to šialená, hyperaktívne zmagorená nakladačka, z ktorej sa divákovi pretáčajú oči dozadu. Pochvalu si rozhodne zaslúži parádna animácia, skvelo kombinujúca klasickú kresbu s digitálom. V akčných scénach plných besnej streľby a stoviek zmasakrovaných šmolkov všetko neskutočne lieta a rotuje v priam absurdných uhloch a s takou kadenciou že miestami si môj mozog ani nestíhal uvedomovať na čo sa to práve pozerá, ale je to fakt orgastická režba. V závere už možno trochu moc, keď sa tam naháňali na banských vozíkoch a všetko vybuchovalo a vírilo a mihalo sa v závratnom tempe. Naspeedovaná úchylná blaam-blaam fantazmagória, ktorá sa neodporúča pozerať epileptikom. ()

mandelbrot

Úchylný film, který je jakousi parodií na totalitní režimy. Kromě své perverznosti zaujme především početnými akčními sekvencemi, které ovšem zhusta vykrádají filmy jako Indiana Jones, Vetřelci nebo Matrix. Akční scény jsou také velmi brutální, obzvláště příslušníci gangu mutantů, kteří vypadají jako zfetovaní šmoulové, dopadají velmi ale velmi špatně. Celé je to explozivní a ujeté a i vizuálně je film na velmi dobré úrovní, ale hlavní problém vidím v dvojici hlavních protagonistů. Motorkářské duo Áči a Šipak ve mě zrovna moc sympatií nevyvolalo a kdyby jim někdo při jedné z přestřelek ustřelil hlavu, asi by mi to bylo celkem jedno. A to rozhodně není dobře. ()

Aquarius

Aachi a Ssipak je brakové, vulgárne a dementné dielko, ktoré je v podstate o hovne a je si toho moc dobre vedomé. Celkom uveriteľná vízia spoločnosti kde hlavným zdrojom energie pre ľudstvo sú jeho vlastné výkaly, je podkladom pre skutočne adrenalínovú jazdu. Tento film je exkrementom popkultúry. Rozbor stolice nám odhalí všetko možné, od Krížnika Potemkin, Chrámu Skazy a Scorseseho až po Matrix, Votrelcov či Pulp Fiction. Úchylné dielko s niekoľkými slabšími momentmi, ktoré rozhodne nieje pre každého. ()