Nočný letec

• Česko Noční letec (viac)

Richard Dees (Miguel Ferrer), reportér bulvárního týdeníku, se setkal už s tolika neuvěřitelnými senzacemi, že ho nemůže téměř nic překvapit. Teď se vydává po stopách sériového vraha, zvaného "noční letec", který v noci pravidelně létá ve svém malém letadle a vyhledává vždy podobná místa, opuštěná venkovská letiště a na nich své nové oběti. Dees se pouští do rutinního vyšetřování, ale ani v těch nejděsivějších snech by ho nenapadlo, že tajemný pilot není jen obyčejný šílenec, ale něco mnohem horšího! Mrazivý horor podle povídky Stephena Kinga. (oficiálny text distribútora)

Yoshimitsu

Kingova knižní předloha na, kterou se už dlouho chystám, tak jí asi nakonec odmítnu, pač je film úplně totožný s knihou, což už nemá smysl číst když víte, jak to celé bude. Každopádně noční letec nebyl vůbec marnej. Pěkně se tu pracovalo s atmosférou a největší podíl na tom má Miquel Ferrer, který byl zapálený do jeho polapení a prakticky, proto udělal všechno, ale mohlo se z toho vymlátit určitě víc. Dávám 60% ()

Kicune

Celkem obyčejný béčkový horor se zajímavou (ale nepřekvapující) pointou, pár lekavých scén a noční deštivou atmosférou. ()

pfa

Tento film mě docela mile překvapil. Noční letec je solidní tajemný horor s pekelným koncem, a rozhodně není na zatracení. [8/1O] (The Night Flier, USA+ITA, horror) ()

Smileface

No,asi jsem očekával něco,co se alespoň rámcově podobá Stephenu Kingovi,ale asi jsem to nepochopil.Ale z toho senzacechtivého reportéra,který znesvětcuje hroby a fotí mrtvoly na pitevním stole jenom proto,aby zaujal znuděné paničky u kadeřníka,tak z toho mi bylo fakt zle. ()

brooklyn73

Setkame se s druhem upiru, kteri maji ponekud odlisne zuby,velice osklive na pohled,asi by jsme meli zapomenout ty klasicke draculovske.Atmosfera pribehu je velice pekne udelana, tajemno na nas dycha jak ma. ()

Adramelech

Stephen King patří k mým oblíbeným autorům, ale ne všechno, co napsal, se mu povedlo. Třeba povídku Noční letec zřejmě psal levou zadní. Proč by měl upír létat letadlem? Každý přece ví, že se může snadno proměnit v netopýra a přemisťovat se vzduchem vlastními silami. A proč by měl přednostně hodovat na letištním personálu? Moc to nedává smysl. Právě tato povídka se překvapivě dočkala zfilmování. Protože byla na celovečerní film příliš krátká, bylo třeba ji dějově rozvinout, a jelikož byla tak slabá, že snad už ani nešla pokazit, tak ji filmoví tvůrci vylepšili. Docela se jim to povedlo a my jsme svědky vzácného jevu, kdy film je lepší než jeho literární předloha. K pozitivům tohoto filmového díla dlužno přičíst i to, že herci jsou typově dobře vybraní a že jejich herecké výkony jsou vskutku na slušné úrovni. Ani maska upíra nebyla marná. Každopádně jsem byl spokojený, byť nikoli nadšený. ()

mosnak odpad!

Otřesný zážitek! Špatně natočené, nudné a ten sériový vrah zvaný "noční letec" byl k smíchu. Jo,kdyby mi řekli,že se tento film točil někdy na začátku 80.let,tak řeknu ok. Ale toto? 0% ()

bobstock

Obstojný devadesátkový horůrek s atmoškou prvních Akt X. Konkurenční boj novinářů a postava nočního letce v celé své kráse až na konci, avšak vyvedený hezoun. Z Kingových povídek, až na stopáž, pro mne jedna z lepších jednohubek. 55% ()

hell_boy

Dle mého názoru skvělý, atmosférický film s hororovými prvky a dobře zvolenou hudbou. Miguel Ferrer je vynikající a stupňující napětí, které je zakončeno brilantním finále se taky IMHO povedlo. Nechybělo moc a dal bych 5*. Snad po druhém podívání :) ()

jacksax

Docela pěkný horrorový filmek s ne úplně přesvědčivým koncem - on totiž nevypadá ani se nechová jako klasická kingovina, ale na druhou stranu to může překvapit a potěšit jako originální nápad. Bohužel tak rychlé finále bez dostatečného si vychutnání situace... myslím, že se dalo trochu přitlačit na pilu. Každopádně pochvaluju si Miguela Ferrera a scénáristu, který z Deese udělal opravdového reportéra, ne postavu v americkém filmu. ()

Mortemiss

Zpočátku velmi zajímavý film, ale po pár minutách to začalo být čím dál nudnější a nudnější. Konec také nudný a ani mě moc nepřekvapil, sorry Marku, musíš se víc snažit, na takové sračky se v dnešní době nikdo dívat nebude! ;) ()

Petrus1

Povídku (Noční letec - Noční můry a snové výjevy) jsem četla docela nedávno a pamatuji si, že se mi líbila. Řekla bych, že je to i docela dobře zfilmovaný (myslím obsahově, někdy se mi dokonce vybavily i některý věty), ale zase se tady najdou nějaký drobný rozdíly. Jakože tady je nějaká reportérka, nějaký zastrašování od Nočního letce, scéna na hřbitově… tvůrci to chtěly asi udělat strašidelnější. Chtěly to udělat tak strašidelný a hororový, že naprosto zmršily konec (tu masku si mohly odpustit a nechat to zahaleno tajemstvím). Možná, že to chtěly udělat dramatičtější a šokující, ale mě se to líbilo víc, jak to napsal Stephen. Richard Dees je novinář toužící po slávě a šokujících reportážích, a když se objeví pár mrtvol na různých letištích a celý to zavání upírama, nemůže u toho chybět a vydává se po stopách Cessny Skymaster Nočního letce „Dwighta Renfielda“ (narážka na Draculu (1931)), kterej nosí dlouhej plášť – „zevnitř rudej jako hasičský auto, zvenku černej jak prdel sviště“ (ve filmu je to teda řečený mírněji :-)). Stopy ho dovedou až na wilmingtonské letiště (tady mi docela chyběla pasáž s přistáváním, protože v povídce je celkem dramatická), kde se konečně s Nočním letcem setkává… jako nebylo to úplně marný, ale nějak tomu chyběla ta kingovská atmosféra. ()

hakon

Kdyby šlo o jeden krátký příběh z Věřte nevěřte, tak bych byl naprosto spokojený. A tak to i prezentuje sám autor knihy povídek, kde se Noční letec nachází. Jenže samotné dílo nepatří mezi perly jinak skvělého autora a tak se ani scénář nemá o moc co opřít. Televizní look si ani nehraje s kamerou a herci stojí taky za...takže tuhle Kingovu můžete v klidu přeskočit a nic se nestane. 4/10 ()

Untentrauer

Já mám rád TV zpracování dle předloh Kinga a v podstatě sem nebyl nikdy zklamaný. Tento námět mi už od začátku nepřišel nijak atraktivní. Spíš bych řekl, že je přímo odrazující, nebýt právě toho Kinga. Obsazení je ucházející , zejména Ferrer se hodí na roli vlezlého, protivného reportéra, který je schopný naprosto všeho, jen aby měl svůj článek na hlavní stránce. Počáteční zápletka, respektive klasická nesnášenlivost mezi reportérem a šéfredaktorem, která byla na začátku naznačena se mi  nelíbila a přišla mi tam vyloženě na sílu a zbytečná. Samotné vyšetřování je většinou tvořené formou videosekvencí ze vzpomínek svědků. Film vyzařuje sice jakousi atmosféru, ale já nevím, jestli to není spíš dobou ve které byl točený, než záměrem filmařů. Tohle je jednoduše slabší Kingovina, bez složitých monster a vznešenějších cílů. Nicméně druhá polovina není úplně tak zlá a vyšetřování je zábavné. Jednohubka pro milovníky filmů z 90. let. ()

drinker

Velmi solidní tři hvězdy - jde o milé překvapení, vzhledem k tomu, co všechno (resp. nic) zatím režisér natočil. Ale je tu vynikající Ferrerjako reportér Deese a ke konci opravdu vtahující atmosféra + námět a spousta dokonalých "marlowovských" hlášek, které Deese co chvíli vypouští (ty sice nejsou zásluhou tvůrců, ale Kingovou, leč vynikající konec už se od povídky liší). Myslím, že tohle musí být filmová bible pro reportéry z Blesku :-) Co dál psát, jsou dobrá béčka a jsou stupidní a trapná béčka. A tohle je první případ - nebojte se, a zkoukněte to. ()

Hapretor

Udělané tak, že jsem nepochytil pointu. Celkem nudné. Všude mrtvoly - mám se asi bát - film má asi šokovat - ale nějak to nevychází. A nevim jak ostatním, ale mě příde, že Miguel Ferrer se zkrátka na roli drsňáků (hajzlovských reportérů) nehodí. Jak říkám/píšu: převést Kingova díla na plátno jde ztuha. Film "To" je toho čirý důkazem. Tento nejspíš taky - nevím přesně neb předlohu jsem nečetl. ()

Raziel_cz

Neprávem zapadlý film se skvělou atmosféru, hudbu a Miguela Ferrera, dostatek gore a slušný scénář, ve kterém je místo pro záhadu, metaforické i doslovné upíry i chlapácké monology. Spíš než z konce devadesátek to působí jako něco o deset let staršího a vůbec to není na škodu. Tohle by se mi do top desítky Kingových adaptací určitě vešlo. ()

kkarx

Prostě typická laciná adaptace Kinga, která má svoje kouzlo. Mám rád tyhle mysteriózní příběhy i to rozpoznatelné zpracování z 90. let. ()