Nočný letec

• Česko Noční letec (viac)

Richard Dees (Miguel Ferrer), reportér bulvárního týdeníku, se setkal už s tolika neuvěřitelnými senzacemi, že ho nemůže téměř nic překvapit. Teď se vydává po stopách sériového vraha, zvaného "noční letec", který v noci pravidelně létá ve svém malém letadle a vyhledává vždy podobná místa, opuštěná venkovská letiště a na nich své nové oběti. Dees se pouští do rutinního vyšetřování, ale ani v těch nejděsivějších snech by ho nenapadlo, že tajemný pilot není jen obyčejný šílenec, ale něco mnohem horšího! Mrazivý horor podle povídky Stephena Kinga. (oficiálny text distribútora)

Bauer

Není to tak dávno, co jsem četl povídku od literárního Boha Stephana Kinga, která se vešla na 31 stránek a byla (jak jinak) super. Filmové zpracování není nejhorší, čekal jsem něco horšího a možná i něco nekoukatelného. Tempo filmu je sice hodně pomalé. Novinář pátra po nějaké příšeře a vyslýchá různé lidi je docela nudné. Ale má to dobrou atmosféru. Docela mně překvapilo, jak jsem byl zvědavý, co a kdo dělá vraždy a i přesto, že to bylo nudné jsem to stále sledoval s jistou dávkou zaujetím. Sice 60 minut je nezáživných ale posledních cca 25 minut to bylo velmi vygradováné a trošku i strašidelné. Očividným problémem je, jak je vidět, že to bylo pořízeno za hodně málo peněz. Uplně klidně by se to dalo shrnout na 7-10 minut a pak bych to viděl na povídku do "Věřte Nevěřte". Velmi mně překvapil pro mně neznámý herec Miguel Ferrer, jehož výkon je lehce nadprůměrný. Noční letec je tím filmem, který určitě neurazí! ()

oLí

Slušela by tomu kratší stopáž alá epizoda Creepshow či podobně, povídka od Kinga musí bejt výborná, i tak mám pro tyhle jeho levnější televizní adaptace celkem slabost. Tohle mělo ucházející detektivně-hororovou 80´s - 90´s atmosféru a hlavně jako vždy výbornýho Miguela Ferrera v hlavní roli, s ním prostě nelze šlápnout vedle. 5.5/10 ()

corpsy

Kingovky nemali počas celej svojej filmovej existencie príliš šťastie. Buď sa ich chopila TV, ktorá priznajme si v minulosti nevedela dodať ten pravý filmový look, alebo sa ho chopili kino tvorcovia, ktorí zase nemali dosť talentu. THE NIGHT FLIER je krížencom týchto dvoch problémov. Nieje to určite filmárska katastrofa a nieje to určite bez strašidelného napätia, ale účinok sa akosi míňa s účelom. Mnoho kinematografických prepisov poviedok od tohto majstra hororu, si preto jednoznačne zaslúži remake. ()

fcreading

Veľmi slabá poviedka podľa Stephena Kinga druhá slabá po Časožrútov. Veľmi sa to naťahuje uprostred filmu, reportér stále pátra po letcovi pýta sa ľudí či ho nevideli a vždy si ich fotí. Záver mi prišiel troška slabší neviem čím to bolo, letec sa tu len niekedy obráti asi 2-krát na začiatku a uprostred. Posledných 15 minút sa už niečo deje ale to bohužial nestačí. ()

Tayen

Tak tohle byl snad "céčkový horor" natočený podle povídky Stephena Kinga. Nevím proč má nejznámější autor hororů smůlu na filmová zpracování svých děl. Jde o slabší kousek, ve kterém sice naleznete pár světlých okamžiků, ale většinou jde o nudnou tmu. Docela slušnou a neurážlivou atmosféru , která se během filmu táhne, zabil amatérsky vyvedený konec, který by nevyděsil ani čtenáře Jeníčka a Mařenky a herecké výkony. ()

Vojcl

Průměrný horor, který měl určitě na víc... Má to poměrně originální námět inspirovaný povídkou legendárního Stephana Kinga, atmosféra celkem ujde a závěr je opravdu šokující, avšak laciné triky, utahaná režie a podprůměrné herecké výkony srážejí hodnocení hodně dolů.. ()

raimi

Další příklad toho, jak prostříhávání "kontroverzních" scén škodí filmům. V Night Flierovi se totiž hoši z trikové společnosti KNB EFX předvedli (jak už je jejich zvykem) v tom nejlepším světle, a film obsahuje poměrně dost vyloženě nádherných gore scén. Takže všichni ti jarci, co tady brečí, že film je nic moc, párkrát si lískněte, přestaňte čumět na filmy s dabingem a sežeňte si uncut verzi. Pak teprve můžete objektivně hodnotit. :-) ()

Martin741

Reziser Mark Pavia natocil film o mtom, ako upir pristane s lietadlom na poloopustenych letiskach, vysaje z miestnych krv a zase odleti ...... LOL. A najviac ma dostalo to, ze ten upir ma platny preukaz na lietanie ...... 20 % ()

Jino

Jeden z těch lepších filmů podle mistra hororu Stephena Kinga. Atmosféra docela dobrá, ale nemůžu se zbavit dojmu že by tomu slušela opět nějaká delší verze. Takhle to bylo pro mě jako jeden díl z Akt X. Škoda - ale určitě stojí za vidění. ()

bourec

Ten film má zaprvé hodně lacinou výpravu,tudíž působí dost televizně.Co se týká obsazení,hlavně M.Ferrer mě lezl tak jako vždy na nervy.I to že podle románů a povídek S.Kinga nevzniklo víc nadprůměrnej filmů se potvrdilo.No a děj.Nebylo to úplně pitomý až na konec.Ten byl dementní až dost.Hodnocení?40%. ()

MightyHal

Já nemám rád adaptace Kingovin či nijak nejedu Kinga všeobecně, ale tohle MĚ zrovna přišlo zajímavě točené, nebo ne. Spíš to celou dobu mělo takovou tu příjemnou mystery atmosféru, se skvělou hudbou. Hodně mlhy, cigárek, krvavých těl a prostě to díky odsypajícímu scénáři bavilo až do konce a to i přes hooodně předvídatelný konec, za který srážím hvězdu. Ale zase jsem rád že to neskončilo Hollywoodsky !!! ()

Koly

Další případ, kdy se mi líbí víc film, než Kingova předloha. Sorry mistře! Určitě neberu ostatním, že původní povídka je "geniální", ale mě prostě nedokázala vyděsit tak, jako se to povedlo Paviovi. Na druhou stranu, ale nelze mistrovi Kingovi upřít skvělý nápad. Upír, který žije v letadle a oblétává a vysává zapadle letiště. To tu ještě nebylo. ()

kosta73

Příklad filmu, při jehož hodnocení lituji toho, že se nedá bodovat půlhvězdičkami. Mně totiž tato adaptace Kingovky přijde nadprůměrně povedená. Má spád a nenudí, závěrečná pekelná scéna je skutečně skvělá a z mého pohledu film sráží pouze od reality odtržené rozhovory mezi začínající reportérkou a ostříleným veteránem trousícím moudra z praxe a podoba Nočního letce, který je spíše k smíchu, než aby z něho měl člověk hrůzu. Tři a půl *. ()