Nočný letec

• Česko Noční letec (viac)

Richard Dees (Miguel Ferrer), reportér bulvárního týdeníku, se setkal už s tolika neuvěřitelnými senzacemi, že ho nemůže téměř nic překvapit. Teď se vydává po stopách sériového vraha, zvaného "noční letec", který v noci pravidelně létá ve svém malém letadle a vyhledává vždy podobná místa, opuštěná venkovská letiště a na nich své nové oběti. Dees se pouští do rutinního vyšetřování, ale ani v těch nejděsivějších snech by ho nenapadlo, že tajemný pilot není jen obyčejný šílenec, ale něco mnohem horšího! Mrazivý horor podle povídky Stephena Kinga. (oficiálny text distribútora)

surface

Béčkový snímek, který uspokojí nenáročného diváka. Miguel Ferrer v roli Deese je největší hvězdou filmu. Noční letec stojí za shlédnutí. hodnocení 50% ()

bocy

Ako poviedka by sa mi to možno páčilo, ale filmové spracovanie je slabé. Ešte aj hlavnú postavu hrá mne nesympatický herec... ()

djpatrick

Jsem milovníkem Stephena Kinga, hlavně v knižní podobě, ale toto mě moc nenadchlo. Celý film jsem sledoval se zájmem, ale od části zavřené novinářky v dřevotřískové skříni, kdyby dveře vykoplo i malé dítě, jsem jen kroutil hlavou. Konec absolutní magorárna... Asi bych potřeboval stejný "matroš" při kterém to King psal. Jistě všichni víme, že byl závislý na drogách a podstoupil i psychitrické léčení a na některých jeho dílech je to znát. ()

Lamoi

Adaptace Kingových knih často patří k tomu vůbec nejlepšímu, co zatím mohl film nabídnout. Tohle rozhodně nebude ten případ, nicméně, původní scénář (kniha) věřím že není marná, avšak scénář adaptovaný, to už je věc jiná. Chtělo to zapracovat na celkovém pojetí příběhu, a možná všechny ty záhady nechat víc zahalené až do konce, a nechat tak diváka nějakou tu brutálnost vymyslet samotného. 60% ()