Kabát: Pivrnec

všetky plagáty
Hudobný / Krátkometrážny
Česko, 1993, 3 min

corpsy

Národný nápoj v takomto klipe je vlastne iba poctou. Poctou ale nekvalitne natočenou. Atmošku krčmy, to ale má primeranú. ()

Jara.Cimrman.jr

Hospodský videoklip dává jasnou odpověď na otázku, z které cenové skupiny si to Kabát zamířil mezi prostý lid. K tradičně nadupanému songu to ošuntělé prostřední skutečně sedne, stejně jako karikatury Rudy Pivrnce i cestující půllitry, ale hlavním důvodem pro zaokrouhlení o půl hvězdu nahoru pro mne byly ty sympaticky jemné slečny, které společně s Pepou Vojtkem úžasně chrčely cosi o Rudovi, chlastu a Bavorech. ()

MM_Ramone

Video klip ku piesni "Pivrnec" bol natočený v časoch, keď ešte chalani z teplickej kapely Kabát vysedávali v dedinských krčmách štvrtej cenovej skupiny, chlastali ako draci, mali dlhé vlasy, bavila ich ostrá a rýchla metalová hudba, Pepa Vojtek nosil tričko s motívom legalizácie marihuany a z času na čas si vyšli len tak sa opiť s Rudou Pivrncem. Nebola to ani zďaleka tá hviezdna rocková skupina, čo dokáže vypredať plné športové haly a štadióny. Mne sa však vtedy páčili omnoho viacej ako teraz. Bolo to úprimnejšie a spontálnejšie. *** ()

topi80

Vzpomínka na dobu, kdy Kabát ještě nebrázdil pódia velká jak pro Metallicu, ale těžiště měl v knajpách toho druhu, v jaké se odehrává i tento videoklip, ve kterém vystupuje též kultovní postava Rudy Pivrnce od Petra Urbana. ()