Kabát: Pivrnec

všetky plagáty
Hudobný / Krátkometrážny
Česko, 1993, 3 min

Jara.Cimrman.jr

Hospodský videoklip dává jasnou odpověď na otázku, z které cenové skupiny si to Kabát zamířil mezi prostý lid. K tradičně nadupanému songu to ošuntělé prostřední skutečně sedne, stejně jako karikatury Rudy Pivrnce i cestující půllitry, ale hlavním důvodem pro zaokrouhlení o půl hvězdu nahoru pro mne byly ty sympaticky jemné slečny, které společně s Pepou Vojtkem úžasně chrčely cosi o Rudovi, chlastu a Bavorech. ()

MM_Ramone

Video klip ku piesni "Pivrnec" bol natočený v časoch, keď ešte chalani z teplickej kapely Kabát vysedávali v dedinských krčmách štvrtej cenovej skupiny, chlastali ako draci, mali dlhé vlasy, bavila ich ostrá a rýchla metalová hudba, Pepa Vojtek nosil tričko s motívom legalizácie marihuany a z času na čas si vyšli len tak sa opiť s Rudou Pivrncem. Nebola to ani zďaleka tá hviezdna rocková skupina, čo dokáže vypredať plné športové haly a štadióny. Mne sa však vtedy páčili omnoho viacej ako teraz. Bolo to úprimnejšie a spontálnejšie. *** ()

corpsy

Národný nápoj v takomto klipe je vlastne iba poctou. Poctou ale nekvalitne natočenou. Atmošku krčmy, to ale má primeranú. ()

topi80

Vzpomínka na dobu, kdy Kabát ještě nebrázdil pódia velká jak pro Metallicu, ale těžiště měl v knajpách toho druhu, v jaké se odehrává i tento videoklip, ve kterém vystupuje též kultovní postava Rudy Pivrnce od Petra Urbana. ()