Čo keby Hitler v roku 1945 nezomrel, ale len zaspal? A čo keby sa prebudol v 21. storočí? Ako by sa asi tváril a našiel by v našom svete spojencov? Dostal by sa opäť do politiky? Ale určite áno! (Cinemart SK)

Bernhardiner

Mno... Oliver Mascucci se podobá Hitlerovi asi jako banán bramboře, nicméně jeho herecký projev byl pro mě celkem snesitelný. Horší je to se Sawitzkým, jehož postava mi přišla silně nadhodcená a její představitel nevhodný. Nevadí, jednoho hereckého neumětela přežiju, avšak trochu tápu nad tím, co nám chtěl režisér sdělit. Nebo jestli nám sdělil to, co chtěl. Chtěl nám snad sdělit, že v každém z Němců je kousek Hitlera, protože mají obavy z množství přistěhovalců do Německa se valících, ať legálně či méně legálně? Nebo snad chtěl naznačit, že je čas na změnu, že obyčejní lidé, kteří se tu před kamerou ukázali, mají také v něčem pravdu? Osobně si myslím, že první možnost je správná - jinak by ke konci nevyobrazil Marine Le Pen a Wilderse mezi výstupy neonacistů. Ano, v něčem s nimi nesouhlasím, ale to neznamená, že to jsou noví hitlerové. Osobně bych se podepsal pod větou, která zazněla na konci - "Potřebujeme trochu sebevědomí“. Ano, strašení Hitlerem zřejmě způsobilo to, že téměř jakýkoli hlas proti masové imigraci do Německa brán jako nacistický a rasistický a velká část lidí se má z toho důvodu strach se ozvat. Hitler tedy v konečném důsledku způsobil, že si německý národ přestal vážit sám sebe. Doufám, že to nedojde... k novému Hitlerovi. Snad si Merkel aspoň v koutku duše uvědomuje. Zkrátka film, který vyvolává mnoho otázek... možná jiných, než režisér zamýšlel. 80% ()

Specs

Hlášky: Sawatzki: - "Já vás proslavím! Budete jezdit po moderním Německu a já vás doprovodím s kamerou!" Hitler: - "Ten nápad se mi líbí!" Sawatzki: - "Ale tu svoji uniformu budete mít do zítřka zpátky, že?" Hitler: - "Pochopitelně. Koneckonců, je v Bleskové čistírně!" (Sawatzki vyprkne a to přímo na Hitlera.) Sawatzki: - "Bleskové... hahahaha!" & Hitler: - "To míšení ras, to taky není správné. A to je vidět na vlčákovi, to je čistá rasa." cvičitelka psů: - "Jo, to je." Hitler: - "A když vlčáka zkřížíte s jezevčíkem, co z toho vyleze?" cvičitelka psů: - "Vlčozevčík." Hitler: - "A jak to vypadá?" cvičitelka psů: - "Legračně." Hitler: - "A teď si představte, že by se dva vlčozevčíci spolu spářili a... z toho nikdy nemůže vzejít vlčák. Pak je německý vlčák zcela ztracen..." cvičitelka psů: - "Správně." Hitler: - "A rasa zmizí." cvičitelka psů: - "Ano." Hitler: - "A to je přesně to, co se v Německu děje." cvičitelka psů: - "Přesně." & Sawatzki: - "Jak Hitler tehdy přišel ke knírku?" Hitler: - "Musel jsem ho zkrátit, aby se vešel do plynové masky." Sawatzki: - "Hahahahaha. A jak vypadal předtím? Blemblem? Jako ten dlouhej zatočenej jako měl císař Vilém?" Hitler: - "Až sem?" Sawatzki: - "Přesně. Taky jste měl takový?" Hitler: - "Pochopitelně. Pak přišel ten plynový útok, takže jsem ho zkrátil, aby se vešel do plynové masky." Sawatzki: - "Tohle jste si dobře vymyslel..." ()

zsn

Nejlepší verze Hitlera, jakou jsem kdy viděla! Oliver Masucci je úžasný, totálně jsem se zamilovala! K tomu na Němce překvapivá dávka humoru, podobného tomu francouzskému. Fajn fajn fajn! ()

blackkocour

Ukuchtit si domácího východoněmeckého Borata, ale s překvapením že místo Borata, tu máme Adolfa Pedolfa, a všichni stejně ví, že jde jen o improvizačního podstrčeného herce, a nejde ani spíš o situační komedii, ale "nahranou" komedii, kde se jednou za čas ukáže starý fašoun, co si minulý režim dosti užíval, a chybí mu stará léta, kdy posílal své děti na letní odtučňovací tábor v Osvětimi. Pán herec ho zahrál grandiózně, až mi nějakou chvíli připadalo, že ho hraje Mads Mikkelson. Má asi očividně podobné rysy, ale whatever. A pak že němci nemají smysl pro humor. Pár vtípků ušlo, ale stejně jsem zhnusen dnešní dobou, že se z Hitlera, který údajně zmasakroval většinu židovské populace, najednou stala popkulturní postavička, kde je hajlování jen neškodný vtípek, a v dnešní době už takový degenerační módní trend, a cool věc. Ještě, aby v německých rádiích pouštěli jako hitovku týdne, Deutschland über alles. No, dobře jde o komedii, nebudem zas přeslazený, že ano? Ta dějová linka, kde se z Hitlera stane, jakože, nějaká televizní hvězda, mi přišla dost zbytečná, a už se z mocdokumentu, stal jen nevkusný porevoluční blitek z dílny Sandler a spol. A jo, historie se opakuje, a lidstvo se záhy znovu nepoučilo, dobrá myšlenka. Hlavně nejlepší z celého filmu byla ta stařena, co jí odletěli všechny pavučiny z kundy, když uviděla Hitlera někde jinde, než v měsíčníku Mein Kampf. (Pokud byl Hitler zmražen, jak Fry z Futuramy, a nebyl záhadnou logikou vůbec odkrágnuten třicetiraňákem, tak ty vole, co nás v tom dějepisu učí za hovna? Promítat ve školách, a šnel, šnel!). Jen bych si dával majzla na ty skopčáky, protože hákový kříž jim pořád v srdci votáčí. ()

venca163

Neni to úplně můj styl, asi je to takový moc...německý. Viděl jsem to sice až v roce 2020, ale myslim si, že takhle neúdernej způsob kritiky společnosti byl "trochu málo" i ve dva patnáct. #účelovýzastřelenípsa #měvlastněpobavilo (65%) ()

netahlo

Skoda, ze v posledni tretine zase zvitezila povinna korektnost, priposranost, teplousstvi, pravda, laska atd. Jinak pan Masucci vybornej vykon! ()

sedm.1

Já jsem z tohoto filmu rozhodně nadšený, jen mi ale tedy rozhodně nepřijde, že by mělo jít o komedii, to jako vážně ne, a pokud bych musel přeci jen v tomto ohledu něco připustit, tak bych byl ochoten přistoupit tak akorát maximálně k pojetí v rámci hodně černé satiry. Už je tady zas je totiž v první řadě zatraceně mrazivým dramatem, které se za jakýsi nadhled a odlehčení jen velice rafinovaně schovává, ovšem v jádru je to jednoznačně přímočaré a nekompromisní poukázání, že v současném Německu je to vážně úplně v prdeli a z celkového dojmu je též naprosto jasné, že objevit se v tuto chvíli skutečně nějaký další Adolf, tak získá takovou podporu, že by se kurva divil celý svět. Jenže pozor, ono to není jen tak, jelikož tento snímek zároveň udává i naprosto pochopitelné a přesvědčivé důvody, že ono by se zároveň ale nebylo divit čemu, jelikož ta zem, ze všech zde uvedených důvodů, je opravdu před kolapsem a pokud někdo už vážně co nejdříve razantně nezakročí, bude to v prdeli ještě víc, než si kdo dokážeme představit a připustit. A všichni víme, jaký vliv má Německo na celý svět. Tím vším chci zkrátka sdělit, že Už je tady zas není jednoduchým, prvoplánovitým snímkem, který má pobavit a který má nenáročnou formou poukázat na ,,co by, kdyby,, , to v žádném případě. Už je tady zas je zatraceně důležitým zvednutým prstem a varováním, ovšem za mě ne před dalším Hitlerem, ale před dalším působením současných politiků, kteří způsobili a bohužel i nadále způsobují nastalou situaci u našich západních sousedů. K filmu samotnému je pak každopádně určitě nutné zmínit výkon představitele ústřední role Adolfa Hitlera, který mu tedy sice zrovna není úplně podobný, nicméně potřebný efekt, hodný jeho osoby, z něj doslova číší, skvěle je zde pak zobrazen i neuvěřitelný vliv médií, z čehož každý rozumný člověk musí být též zděšen, ale to není nic nového, a oslovila mě i většina dialogů, které měli smysl a pointu. Za negativní lze považovat snad jen chvilkové úlety spadající do ranku mizerných německých sérií Holky to chtěj taky, či Fakjů pane učiteli, a myslím, že určitě šlo zapracovat i na výraznější atmosféře, jinak ale opakuji, tenhle film není žádná neškodná, přitroublá, nenáročná německá komedie, ale naopak hodně razantní varování, které je dle mého názoru dost přehlíženo. ()

matolas

Nezbavíš sa ma. Som súčasťou všetkých vás. Ľahko nadpriemerná irónia, ktorú však asi súčasná doba potrebuje, na druhú stranu by som sa nečudoval, keby to malo presne opačný efekt. Masucci v hlavnej roli exceluje a niektoré momenty sú super, ale inak sa to na počudovanie celkom tiahne. ()

DavidS.

Nenápadný a alarmující půvab Adolfa aneb nacistický Borat...Promyšlený žert, aktuální satira, nemístná trapnost nebo finální přiznání kolektivní viny??? ()

Lukoboss

Jak tady nejeden divák píše, je to ve stylu Cohenových filmů (Borat a spol.), protože je to plný kontroverze a černýho humoru (možná by se tady vlastně hodilo napsat "bílýho humoru"). A to je na tom úplně to nejlepší. Chce to šokovat a šokuje to. Nejvíc je to poznat v těch improvizovaných záběrech z ulice, kde kolemjdoucí nevěřícně zírají (i když teda někteří vypadají spokojeně, jiní už míň). Nápad je to výbornej, to zpracování ale mohlo být o něco lepší. Filmovej Áda vzhledově ne úplně odpovídá (a teď nemyslím patku a knírek), na druhou stranu ale zase dikce v hlasu a gesta, tam je to zmáklý hodně. Pak teda je to zbytečně dlouhý, stopáž mohla být klidně kratší, film by to hodně oživilo. A taky je to oproti boratovskýmu humoru málo tvrdý, je poznat, že si tvůrci byli hodně vědomí té hrany, kterou nechtěli překročit, aby náhodou nebyl problém. Možná je to škoda, maličko bych tu uzdu ještě popustil, aby to mělo větší grády, toho bych se fakt nebál. A pak ten konec nebyl zrovna nejlešpí, ale to už je hodně subjektivní asi. "Der Gewinner wurde nicht gefragt, ob er Recht hatte." ()

preclajsz

Tak tohle mi teda nesedlo, závěr filmu už byl ale v pohodě, jinak nic moc. Jestli jsem se 3x zasmál tak je to moc. Opět padne taková ta klasika: "Kniha byla lepší!" ()

klukluka

Ta výstavba byla zřejmě hodně složitá. Většina záběrů byla inscenovaná, některé ale patrně vznikly "živelně" opírajíc se o herecké umění představitele Hitlera. Jestli jsem to správně pochopil, pak se štábu například povedlo totálně zesměšnit současné vedení národních socialistů v Německu. Formou to tedy připomínalo Borata. S tím, že tohle bylo ještě odvážnější, určitě závažnější, bohužel však ne tak vtipné. ()

Zagros

Film na mě působil značně rozporuplným dojmem, který nakonec převážil v názor, že šlo o nevyužitou příležitost. Značně kontroverzní námět v sobě ukrývá neuvěřitelný potenciál, ať už komediální nebo třeba sociální. Bohužel, tvůrci se nedokázali rozhodnut, na kterou stranu se přiklonit. Chvílemi připomíná Borata, nicméně jeho úrovně v komediální rovině nedosahuje, chvílemi jde naopak o sociologickou sondu do německé neschopnosti vyrovnat se se svými dějinami. Obě roviny mohly být velmi zajímavé, ale společně nefungují a film je podivně nesoudržný (kniha působí uceleněji). Zcela zbytečně jsou do filmu přidány dějové linky soupeření jednotlivých lidí v televizní společnosti, které ve filmu jen zbytečně ruší. Je dobré s podobnými náměty přicházet a vyvolávat debaty. Jen je škoda, že tvůrci neměli více odvahy do toho jít naplno a pustit Hitlera (ať už komediálního, nebo vážného) ze řetězu. ()

Evonichna

Mě toto hodně pobavilo. Vtipné, chvíli i dost drama se sci-fi koncem. No já tam prostě viděla všechno. Za mne neotřelá pohodička, která rozhodně nenudí. ()

Autenticita

Tak nějak nevím, co si o tom myslet. Tři žánry postupně v jednom filmu. Navnadila mě komediální nadsázka v první čtvrtině filmu, zejména scéna v čistírně a v trafice, když se AH prvně seznamuje s cereální tyčinkou se slovy: "To je průmyslově stlačené zrní? Cožpak problémy s dodávkami chleba ještě stále nejsou odstraněny?" Tím však scény působící na bránici víceméně končí, a nastává nudnější prostředek nastavující zrcadlo současnému mdlému německému televiznímu vysílání s nezajímavými reportážemi a pořady o vaření, no a závěr je ryze výchovný, abychom si nemysleli, že s AH by to dnes byla nějaká sranda. Knížka je lepší, v závěru netluče do hlav tak násilně to, co už každý stokrát slyšel. Navíc stopáž mi přišla zbytečně dlouhá. Co však hodnotím na 5 hvězd, je výkon Olivera Masucciho v hlavní roli, který mě svojí stoickou tváří a pevným pohledem dostal. Celkově mi to však vychází jen na 3*. ()

EKLEKTIK

"Těžko se mi věří, že není pravej." Originální, zábavné, kousavé, poučné a mrazivé putování bývalého führera po spolkových zemích současného Německa a jeho cesta z novinového stánku přes YouTube až do televize a na stříbrné plátno. Zkuste si představit, že by toto téma zpracovali Italové a vzkřísili by Mussoliniho nebo Rusové a oživili by třeba Stalina. ()

Roman Albach

"Er ist wieder da" je inteligentní, mrazivá komedie, která vtipně a chytře upozorňuje, že extrémisti mohou získat moc v každé době a Hitler může být tady zas. Tento film mi odpověděl na otázku, jak bylo možné, že se v Německu třicátých let dostal demokraticky k moci takový člověk jako byl právě Adolf Hitler. Ono to vlastně tak těžké nebylo. Stačila nespokojenost a flustrace voličů a vědomí, že je zde někdo, kdo má vizi. Hitler - tehdejší i dnešní - dokázal na to vše reagovat, fascinovat a získat voliče... a svým způsobem i diváky. Přestože se jedná o odpornou osobnost, občas jsem se přistihnul, že jí fandím. Hitlerovo vystoupení v německé reality show nemá chybu... je tak autentické jak jen může být. Kamera zabere diváky se slzami v očích, ale i ty, kteří nesouhlasí a uvědomují si Hitlerův populismus a demagogii. "Už je tady zas" je film, který nám hodně vypoví o dnešních Němcích a jejich Německu. Multikulturalismus mnoha Němců je jen slupka, která se vytváří už 70 let. Ale ve skutečnosti se v jejich myšlení nic nezměnilo... A proto je moc dobře, že tento film vzniknul a nastavil mnoha Němcům zrcadlo. ()