Čo keby Hitler v roku 1945 nezomrel, ale len zaspal? A čo keby sa prebudol v 21. storočí? Ako by sa asi tváril a našiel by v našom svete spojencov? Dostal by sa opäť do politiky? Ale určite áno! (Cinemart SK)

jakeer

S nemeckou kinematografiou mám vážny problém, avšak tento film z nej mierne vybočuje. Ale naozaj len mierne. Ak by som všemožným marketingom nebol upozornený, že má ísť o trhák, tak by som si ani nevšimol, že je snímok niečim výnimočný. Jednoducho ten prístup ku kinematografii, kde sa Nemci nikdy neberú až tak vážne zabraňuje urobiť skutočne kvalitný film po dramatickej stránke. Finálne vážne posolstvo je vo filme vyrozprávané slovne a tvorcovia teda asi príliš divákovi neveria, že by ho pochopil zo samotného diania na plátne. Priznám sa, váhal som medzi 3 a 4 hviezdičkami. Dokonca skvelé záverečné parodovanie najznámejšej scénky z Der Untergang ma mierne naklonilo v prospech lepšieho hodnotenia, ale predsa... ()

Ledkodlaq

Je mi zatěžko film hodnotit. Film a jeho zpracování se mnou ani nehnul, nicméně myšlenka je hluboká a děsivá. V podstatě bylo řečeno, že svině je v každém z nás a stát se může jen to, co dovolíme, aby se stalo. ()

Fary odpad!

Tohle není ani vtipný ani zajímavý ani nic mezi tím. Humor, který baví cca 5 minut za chvíli vyčpí. Hitler neměl 2 metry a nebyl uplný idiot. Asi to měli pojmout úplně jinak... ()

Miller

Naprosto nekompromisně film ukazuje to, jak se lidé vrací v mentalitě. Považme, že když nahradíte slovo "žid" v Hitlerových projevech za "imigrant", tak většina světa souhlasí. Je až děsivé, jak pravidivý, je tento film. Možná po kvalitativní stránce zaostává, za to má úžasný podtext. Moc se mi líbí, jak je naschvál dělaný autenticky (scény s hajlujícími lidmi a s nejmenovanými politiky). Hitler je zde velmi přesvědčivý. Nechápu, že má jenom 69%....nebo vlastně, v naší republice chápu. 90% ()

Greenpeacak

Čo keby Hranol nikdy nezomrel, ale len zaspal? A čo keby sa prebudil v roku 2045 a znova začal ľudí ohrozovať svojím sociálno-demokratickým programom? Kde by hľadal Kaliho, TomToma a alobal? Zaviedol by hyperloopy pre študentov a dôchodcov zadarmo? Začal by pestovať geneticky modifikované karafiáty na MDŽ? Zvládol by ešte jednu žatvu či nočnú zmenu v Lozorne? Dokázal by spraviť tisíc klikov? Zvolal by protiimigrantskú tlačovku, kde by nikomu neodpovedal a obvinil z toho vládu Ivety Radičovej? Ako by sa asi tváril, keby vo vláde sedeli špinavé slovenské presstitútky? Dostal by sa opäť do politiky? Určite áno !(?)!(?) ()

Hanys_

Knížku jsem kdysi nedočet (ani nevím proč), ale film mi přišel jen jako takový slepenec různých poloskrytých kamer. To poselství nebo ta myšlenka předlohy je jasná, ale ten film je celkově prostě nezáživný. ()

Honzeek95

Masucci se snaží, seč může, ale pouze jeho solidní herecký výkon nestačí k tomu, aby se "Už je tady zas" dal považovat za kvalitní film. Zajímalo by mě, jaké je jeho poselství. Varovat lidi před podobnými osobnostmi, jako byl Hitler? Anebo ukázat lidem, že současná situace si žádá opět podobnou osobnost, jako byl on? To se mi až do konce nepodařilo zjistit... A možná ani sami autoři to nevědí. Připadlo mi to jako nějaký amatérský film.. ()

Schuldiner

Tak Němci se filmově trochu otrkávají, zajímavé. A trochu překvapivé.. Filmem jsem byl celkem dobře pobaven, určitě stojí za vidění. Je fakt, že Adolfa mohli udělat podobnějšího, ale možná ta větší postava měla efekt, který mít chtěli. ()

bloodcountes

Z toho filmu cítím, že byl tak nějak spíchnutý horkou jehlou a ačkoli se tváří jako dvojsečný a nestranný, už jenom některé jeho scény jsou tak silné, že osloví každého z nás. Osloví to, co máme uvnitř všichni společné - zdravý selský rozum a pud sebezáchovy jak jednotlivce, tak i širšího celku, kmenu nebo národa. Hitlerové, kteří se nakonec vždycky nezadržitelně zvrhávají do krvavých konců, v nás ovšem bezpečně spí, pokud nejsou zburcováni okolnostmi a událostmi, které se kolem nás dějí a jichž jsme nedobrovolnými svědky. Tyto události jsou tak nebezpečné a fatální, že se tomu nelze vyhnout - vzbudí se v nás pud sebezáchovy. Nakonec to v závěru filmu bylo řečeno polopaticky: Už nás nebaví to poslouchat, potřebujeme trochu sebevědomí. Doufám, že naši sousedé dobře chápou, kdo v nich jejich hitlera aktuálně probudil a dají jí to patřičně sežrat. ()

Matematicka

Kniha brilantní, do filmu nesnadno převoditelná. To, co je v knize "mezi řádky", tady podivně trčí. Musím ale přiznat, že konec mi jako vystižení některých myšlenek knihy připadal přiměřený. Ale v knize je toho mnohem více k zamyšlení... Výborně to analyzuje ve svém komentáři Radek99. ()

Zik2

FIlm je založený na velmi dobrém ztvárnění Hitlera (hlavně tedy projevem, vzhled není dokonalý) a na několika vtipných scénách à la Borat, jako vpád do sídla NPD a rozhovor s jejím vůdcem, jako kdyby Hitler byl na inspekci u nějakého důstojníka Wehrmachtu. Jinak to ale nemá žádnou pořádný děj - cesta po Německu zdaleka není tak dobrá, jako Boratova cesta po USA, je nevýrazná, tvůrci se báli (nebo je to nenapadlo) využít spousty vtipných možností, jako cesta do Čech (když už byli v Sasku), do Polska atp. Druhá půlka příliš dlouhého filmu je pokus o nějaký metahumor, jakože Hitler se stane populární osobností (přičemž si všichni myslí, že je to komik, ale my víme, že je skutečný, a to je jako to vtipné), bohužel to příliš nefunguje. Nepomůže tomu ani milióntá parodie na Pád třetí říše: už je to ojeté jak děvky na Hlavním nádraží. Navíc to celé vypadá jako homevideo: nejen to, co točili v terénu, ale i připravené scény. ()

angloumene

Kontroverzní téma s kontroverzním názvem slibujícím mnohé. Film sám se tak nějak přirozeně dělí na dvě poloviny. První je zábavnější a celkově více podařená. Ukazuje opětovné Hitlerovo objevení se v současném Německu. Sám v nové době tápe a dostává se do řady bizarních situací. Druhá, vážnější, poukazuje na novou vlnu extrémismu a její postupný návrat k moci. Nastíněná analogie je ale tak zjevná a prvoplánová, že diváka trochu nudí a trochu štve. Škoda. ()

TERRORDROME

Už je tu zas, Hitler samozrejme. Ten sa z neznámeho dôvodu ocitá v roku 2014 a keď si zvykneme na to že je z neho dvojmetrové hovädo čo vyzerá úplne ako Dolph Lundgren, tak je jasné že táto doba mu praje úplne ako tridsiate roky. Celé je to trochu ako Borat, kde Hitler chodí medzi ľuďmi ktorí si myslia že je to nejaký imitátor Elvisovského typu, hustí do nich to svoje a oni s ním vlastne nemôžu nesúhlasiť, pretože cudzinci berú nemcom prácu, moslimovia sa vyhrážajú džihádom, vláda je banda neschopných mäkkých buzerantov a v telke dávajú len sračky o varení a kokotské reality show. No nekúp Hitlera! Ostatne aj na Slovensku máme takýchto týpkov čo sa bijú do vlasteneckých hrudí a sľubujú ukončenie nadvlády amerických židoreptiliánov. Vlastne to bolo fascinujúce sledovať že je Adolf ako doma, nechýbalo jeho zámerne preťahované mlčanie pred televíznym prejavom a došlo aj na onú notorickú scénu z Pádu Tretej Ríše. Jediné čo mi prišlo trápne bola scéna so zastrelením psa, taký druh humoru sa do zbytku celého filmu naozaj nehodil, ale asi tam tvorcovia chceli mať niečo ako Boratovská bitka naháčov v hoteli, len bez nahého Hitlera. V konečnom dôsledku, originál či herec, je tu zas a komu sa to nepáči dostane vo finále peknú čalúnenú celu. takže história sa opakuje... ? ()

janesX

Na čisté štyri to nebolo, ale na tri a pol hej. Škoda, že tvorcovia v poslednej štvtine zrazu prestali vedieť, akým smerom sa chcú uberať a na konci preto tak trochu zlyhali. Ale obsah nenudil, často niečím prekvapil, napríklad aj trúfalosťou niektorých vtípkov, či dialógmi. Občas je to pozitívne trápne, až absurdné, občas aj na zamyslenie a občas dokonca aj za čiarou. Takže u mňa áno. 70%. ()

laepus

Rozhodně nejlepší film, jaký jsem za poslední dlouhou dobu viděl. Knihu znám, ve druhé polovině se to liší, ale vyznění je stejné a to je hlavní. Jsem nadšen. Hlavní představitel je fantastický a po celý film zkrátka a dobře Hitlerem opravdu byl, jakoby ho ani nehrál - pro mě nejhitlerovitější hitler ze všech hitlerů. Film má plno rovin - v první polovině převažuje jeden vtip za druhým a asi po hodině už mě ze smíchu skoro bolelo břicho, postupně ale vtipů ubývá a přichází spíše údiv a mrazení v zátylku při zjištěních, jaká vlastně současná společnost je a co je ochotna si nechat namluvit... Jdu film ihned zařadit mezi svých top ten. Jsem skutečně nadšen. ()