Čo keby Hitler v roku 1945 nezomrel, ale len zaspal? A čo keby sa prebudol v 21. storočí? Ako by sa asi tváril a našiel by v našom svete spojencov? Dostal by sa opäť do politiky? Ale určite áno! (Cinemart SK)

mirra66

Frustrace a deprivace společnosti i jedinců uvnitř ní, síla slova a myšlenky, lidská touha, vliv médií, jež tvoří názorové hodnoty společnosti, to vše je obsahem tohoto filmu, který u mne navodil v prvních dvou třetinách úsměv na tváři a v poslední třetině mrazivé pocity. Jen dementní osoba uzřela pravdu, ostatní viděli to, co vidět sami chtěli a to, co jim bylo naservírováno zvenčí. Ale dost keců, ať si každý po shlédnutí udělá obrázek sám, určitě to stojí za to, neboť obsahem je téma aktuální již asi od té doby, co je člověk člověkem. 86%. ()

radeckator

Už dlouho mě žádný film nenasadil takového brouka do hlavy jako tento. Silné téma velice chytře zpracované. Obávám se, že kdyby něco podobného bylo možné, tak při současném stavu díky stádní tuposti společnosti ovládne Evropu znovu. Vážně mě z toho filmu až mrazilo. ()

vikino1

Uznávám, párkrát jsem se přistihl, že se hlasitě směji, a to se mě u komedie naposledy stalo u Diktátora - to už je pěkných pár let. Ale pořád si myslím, že se z této látky dalo vytěžit podstatně víc. Postava Adolfa v dnešní době migrační kryze (na čele s "výtačem" Merklovou) se zmítajícím Německem - mohlo se jít daleko více do extrému... Chápu, že téma Hitler, je nejen v Německu ale i kdekoliv jinde citlivé téma, ale když když může jezdit na T-Rexovi v Iron Sky 2, tak proč trochu nepřitlačit i tady... ()

Martensson35

Ta nadsázka a kontrast s dnešní dobou je super. Bohužel film občas (řekl bych ne nezbytně) sáhne k úchylnému humoru. A navíc Fuhrer je místy moc groteskní a také si není příliš podobný. Při prvním shlédnutí v kině výborné vyřehtání, podruhé už bohužel si člověk všimne těch trapnějších momentů. ()

Nocturno culto

Nejsilnější momenty se natěsnaly do poslední minuty a potitulkových scén. Z toho bylo člověku ouzko. Vyložit si to může každý po svém. Víc to rozvádět nechci, za případný ban mi to nestojí. ()

rublik05

Podle stylu zpracování a natočení se vlastně jedná o takového převtěleného Borata, resp. se jedná o stejný styl, jaký Sacha Baron Cohen použil u své asi nejznámější postavy. S tím rozdílem, že v této komedii ta satira ani zdaleka tak nefunguje, čímž je celý koncept totálně zabitý, ačkoliv se jedná o relativně originální námět. Snímek tím pádem po čase začne nudit, rapidně ztrácí na razanci a poutavosti, přehnaná délka 110 minut je tak doslova utrpením. Najde se sice pár opravdu geniálních scén, jenže jich je tak málo, že je divák v té záplavě nudy ani moc neocení. Nápad milionový, zpracování však mizerné a odfláknuté. Dovedu si představit, že s lepší režií a scénářem by šla natočit taková komedie, že by se diváci smíchy váleli po zemi, bohužel se tak nestalo, takže za mě je to čistý průměr. 5/10. ()

MickeyWolf

Škoda že ta nejdůležitější myšlenka celého filmu byla až na konci, kdy lidé už vstávali ze židlí a začali odcházet... Tam se totiž dovídáme že ať je Hitler vtipný sebevíc, přidávat se k němu by byla asi ta poslední rozumná věc. Velkým zklamáním bylo i to, jak se film neustále pouštěl do dnešní politiky s názorem, se kterým nejsem tak úplně za jedno. Námět byl přitom skvělý tak nevím kde se stala chyba. Vtipy jsou tu časté a většinou k zasmání. Co mi ale asi nejvíce vadilo, byl zcela irelevantní příběh vedlejších postav a zbytečně moc vrstev ve kterých se musel divák orientovat... Ovšem můj obdiv film bezpochyby sklidil a knížku si určitě přečtu. ()

Belsazar

Vynikající záležitost, zkažená však koncem. Vycházím z přesvědčení, že slušný (pravda, musí být k tomu i inteligentní) člověk nepotřebuje citově vydírající závěr à la současné vnikání (nejrůznějších) imigrantů do Evropy. Konec vlastně říká: >Ty nesouhlasíš se současnou imigrační politikou (těch "dobrých") evropských států? Ne? Tak to jsi jako Hitler!< A přestože divák v kině ví, že není jako Hitler, protože se během filmu směje čím dál tím méně (právě proto, že pro slušného a zároveň inteligentního člověka je to čím dál tím více obtížné), přesto všechno je citově vydírán filmem. A když divák (shodou náhou) nesouhlasí se současnou imigrační politikou, dostává se do nepříjemné situace. Filmem je mu totiž vnucováno, že jeho nesouhlas je v podstatě špatný, že vychází z jeho vnitřního Hitlera... / Poznámka pro ty, kteří mě budou chtít označit za nelidu vůči imigrantům a sympatizanta myšlenek Adolfa Hitlera: Mít problém s filmem, který se tak okatě a idiotsky zastává současné imigrační politiky těch "lepších" evropských států není totéž, jako chtít imigranty střílet. Není to totéž, jako chtít je nechat umřít hlady. / Z nastíněných důvodů volím 4 hvězdy. I přes ten konec, který se podle mého soudu opravdu nepovedl, považuji tento film za velmi kvalitní a hlavně moc důležitý. Hitler a jemu podobní "lidé" jsou totiž živnou půdou pro hlupáky. A těch je v lidské společnosti velmi mnoho. Právě kvůli nim se říká, že politika je svinstvo. A právě kvůli nim [těm hlupákům] je život na této planetě vlastně docela těžký. ()

megan017

Ups, hodnocení je překvapivě vysoké, čemuž se obzvlášt zde celkem divím, protože tématika s Hitlerem si většinou klade vysoké nároky od zpracování, natož když top má být satira ala Hitler v současnosti. Nicméně film je celkem průměrný, né moc záživný. Chyběla tomu štáva, všechno srovnáno do jedné lajny. Když to srovnávám třeba s Cohenovým Diktárorem, tak ty propastní rozdíly jsou tu hned znát. Cohen se nebál všechno říct na plnou držku a dělat si prdel ze zaběhnutých stereotypů i ze všech možných krizí. Hitler je považován za symbol zla, přesto vůbec nevyvolával žádnou kontroverzi, scénáristicky se to drželo určitých měřítek, aby nedejbože padlo něco kontroverzního, či něco, co by lámalo sluničkářská srdíčka na milion kusů. Nevadí mi, že z Hitlera se stala komická postava, která nebyla zas tolik záporná, nicméně stopáž mi přijde na začátku hrozně natahovaná a ten rádobyrežisér mi moc nesedl.Celý film táhnul výkon Olivera Masucciho, který v celkem průměrném filmu zářil, Naučil se perfektně Hitlerovu gestikulaci, mluvu i jeho mimiku. Celkově je cela věrohodně jeho chování, kdyby se opravdu z ničeho nic probudil z nějakého kryospánku v dnešním Německu. Líbilo se mi, že aspon nebáli dělat si prdel ze současné politické situace, i když tomu chybělo něco, aby to mělo ten pravý říz. Celé toto téma má prostě mnohem větší potenciál než to, co mi bylo naservírováno. Zda je chyba v tom, že to natočili Němci, či brakové knižní předloha, to opravdu nevím. Docela mě překvapilo, že lidé si Hitlera hned zase oblíbili, jakoby zapomněli na celý Holocaust, protože Hitler je přece strašně cool, uděláme selfie. Zda se tím zase na něco naráželo, to nevím, nějak mi to nepřišlo. Našlo se tu ale i pár vtipných momentů, jako Hitler u elektrické ohrady, Hitler ve stánku s novinami. Nějak musím stále přemýšlet, za jakým účelem byl tento film natočen, protože na komedii to opravdu nebylo moc zábavné. ()

Polcas

Najväčšia filmová haluz akú som kedy videl.Aj keď musím uznať,že námet to bol dobrý,vzhľadom na terajšiu situáciu v Európe.Miestami ma film nútil rozmýšlať,aké by to naozaj bolo,keby bol Hitler v terajšom Nemecku.Naozaj len miestami,inak mi to prišlo hlúpe a nevtipné.Asi mám až moc rád historické fakty a asi som videl až moc filmov o WW II. ()

Zombiepod

Veľmi netradičná a hlavne veľmi originálna sonda do súčasného Nemecka, z pohľadu časom preneseného Adolfa Hitlera. Takmer dokonalo spracované vnímanie vodcu ako komika a karikatúru samého seba, ale aj ako metafory názoru skrývajúceho sa v každom človeku. Nachádza sa tu pár skutočne podarených vtipov, no mohlo to byť niekde v druhej tretine trochu záživnejšie a plnšie, čo však nič nemení na veci, že film s Hitlerom v tak trochu "boratovskom" podaní úplne perfektne a s humorom vystihuje problémy súčasného Nemecka i celého sveta, a predovšetkým manipulatívnosť ľudstva. ()

Knor

Naprosto geniální filmová satira ve formě autobiografickýho dokumentu. Opravdu hodně se nad tímhle dá zamyslet, každý ať si to přebere po svým. Já mám jasno. ()

TommyDiamond

Oficiálně můžeme brát celý počin jako satiru, ale příběh řeší netradiční formou, která oslovila vlnu diváků aktuální problémy Německa a nezakrytě ukazuje napříč spektrem postoje obyčejných lidí i známých osobností. Je dost překvapivé kolik němců by se dnes postavilo opět na hitlerovu stranu. Člověk si říká, že to není možné. Ovšem co jim zbývá, když celá evropská i německá politika v samotných němcích probouzí hněv, zoufalství a budí v nich neonacismus, kteří mají zakořeněný někde hluboko v sobě... Myslím, že tento snímek není žádným artovým zážitkem, ale tím co se snaží divákovi říct zaslouží palec hore. ()

elimS

30% - komentář 20ti slovy: Těšil jsem se na styl Borat, ale tohle bylo táááák "křečovité", až jsem se cítíl "trapně", nezábavné a přitom takový dobrý nápad. ()