Bob Stone (Dwayne Johnson) bol na strednej škole malý, nepopulárny a šikanovaný tučniak na rozdiel od Calvina (Kevin Hart), ktorý stál na úplne opačnej strane stredoškolského potravinového reťazca. V Calvinovom prípade však už ide len o spomienky na zašlú slávu, lebo dnes sa zožiera na zle platenom mieste účtovníka a sleduje ako mu život uniká pomedzi prsty. Bob a Calvin sa dlhé roky nevideli, až na seba narazili na internete a neskôr sa stretli v bare, aby si zaspomínali na staré dobré časy. Calvin je šokovaný nielen z Bobovej novej kulturistickej postavy, ale hlavne z toho, že Calvin je elitný agent CIA a rieši tie najzamotanejšie špionážne prípady sveta. Calvin nechá starého priateľa u seba prespať, čo sa však ukáže ako zásadná chyba, lebo hneď ráno vtrhne do bytu trestná výprava Bobovych nazúrených kolegov - agentov, ktorí idú svojmu partnerovi po krku. Podľa nich je totiž Bob namočený v prípravách na teroristický útok! Bob sa dá na útek a vezme so sebou aj stále šokovaného Calvina. S jeho pomocou chce nielen očistiť svoje meno, ale aj zachrániť svet, čo by pre bývalú stredoškolskú hviezdu nemal byť žiadny problém. (Cinemart SK)

Timak

Byla to docela legrace. Zasmál jsem se a to právě šlo. Dwayne je sympaťák a s Kevinem jim to docela klapalo. Super oddychovka. ()

Brain-D

Přihazuju hvězdičku navíc za to, že se příběh "The Rocka", coby šikanovaného chlapce za svou tloušťku přesně podobná tomu mémo a stejně, tak já bych mohl vytřít podlahu se všemi, kteří se mi kdysi smáli ! ()

Danny F.

Akční komedie jak má být. Divoké bojové akce střídají komediální vložku. Zápletka přijatelná a zábava se držela na úrovni. 70% ()

Sany33

Bavil som sa od začiatku do konca a to je v podstate to o čo mi išlo keď som si tento film púšťal. Dokonalo to funguje Hartov komediálny talent a Rockov výraz ala Chuck Noris. Dej je dosť dobre rozbehnutý, Hart hrá chalana, ktorý to mal na škole jednoduché ale vyrástol do zapraveného elegána, nie najväčších rozmerov, ktorý má svoj život už nalajnovaný, na druhej strane s Rockom sa život na strednej nemaznal mal nadváhu a mal aj dosť veľký trapas, ktorý mu spôsobil dosť veľké komplexy. Na druhú stranu mu ale pomohli sa vypracovať na namakaného tajného agenta ale s dušičkou dobrého tučka. Celá tá chémia na mňa dobre pôsobila a bolo to aj vtipné. Akcie bolo na môj vkus a akčné komédie až dosť. Nechýbalo mi tam v podstate nič ale na druhú stranu sa to moc nelíši od ostatných žánrovo podobných kusov. Priemer to ale rozhodne nie je. 69% ()

lykan9

Já jsem se nesmírně bavil. Centrální inteligence je vtipná, dostatečně akční a příběh svižně ubíhá. Dwayne Johnson byl skvělý a tato komediální poloha mu tentokrát nesmírně sedla. Dokonce i Kevin Hart byl fajn a to ho jindy nemusím. Za mě se jedná o velmi zábavný film, u kterého se divák zasměje, a to i přesto, že je předvídatelný a svým způsobem stupidní. ()

VanTom

Akční komedie určitě má své vtipné momenty jak od Dwaynea Johnsona, tak Kevina Harta, ovšem se scénářem se nikdo dvakrát nepáral. Neobjevná zápletka nudí do počtu, a jelikož se od začátku veze (volnoběhem z mírného kopce) na vlně odbyté absurdity, působí veškeré serióznější citové situace dost mimo, jenže nedostatečně na parodii. Ještě matnější dojem zůstal z těch pár rozklepaných přestřelek. ()

Hugo01

Centrální inteligence (jak jsem si přečetl na lístku) mě velmi mile překvapila. Nejen kvůli výkonu the Rocka, o němž jsem věděl, že bude skvělý, ale hlavně kvůli jeho parťákovi, kterého jsem snad dosud v žádném filmu neviděl (jo, jsem tak trochu filmový analfabet) a který to zahrál mistrovsky. D. Johnson již dnes patří s jeho nezaměnitelnou mimikou k velkým figurám Hollywoodu a můžu s čistým svědomím tvrdit, že se mu tenhle film povedl na jedničku, minimálně půlku času jsem se smál, za což sem u nových komedií více než vděčný, takže dávám 10/10. ()

andalin

Rock je nejlepší. Jen díky němu mě to bavilo. Bohužel moc nehraje v dobrých filmech... Kevin Hart se diváka snaží mermomocí rozesmát, až se na to nedá dívat. Není a nikdy nebyl nijak zábavnej, nechápu že ho ještě někam obsazujou. I když tomuhle filmu už je to asi jedno. ()

P1tr

Scénář je bohužel nevyrovnaný a střídá tak excelentní vtipy s méně výraznými momenty, ale naštěstí většina těch horších momentů je stále celkem vtipná především díky excelentní dvojici Johnson a Hart, kteří dávají do scén všechno a nebojí se žádné srandy. Jde o jedno z nejlepších komediálních zpárování za poslední roky a tvůrci tento fakt a chemii umně využívají. Centrální inteligence určitě mohla být lepší a upřímně se celkem rychle vypaří z hlavy, ale i přes svojí zapomenutelnost při sledování plní svůj účel výborně a hodně vás pobaví. ()

kenkaku

Obrovsky nevyvážené. Chvilkama zábava, chvikama nuda. Jako na houpačce. Pravděpodobně nejvíce smutné na tom byl Dwayne... Já chápu že se snaží předvést že umí hrát (a to nemyslím ironicky), nicméně v podobných filmech mu na herectví kašlu. Chci vidět brutální mlátičku, která se vypořádá se vším a s každým. Bohužel jeho výstupy jsou opravdu otravné, až se s podivem, že by takový člověk mohl být "elitní agent CIA" (citace z popisu obsahu výše - o hodně výše). Prostě film mi nesedl, ale ne tak moc abych ho hned nenáviděl... horší průměr tedy. ()

herr_carter

Slabší 3*..celkem povedené momenty střídají naprosto trapné a zdlouhavé a zbytečné skeče..The Rock je ale dobrý komediant a Hart předvádí svůj typický uječený standard. Pobavila mě hodně scénka "agente, ukažte mu, co z něj zbylo..ale to je pornhub....pardon, teď už je to správně"...............moje hodnocení = 5,5 z 10. ()

Lukoboss

A na tohle psali scénář hned tři lidi!? A co tam jako psali? Nebo každej napsal svou verzi a pak se to poskládalo dohromady, ani tomu bych se nedivil. Vždycky, když tady ti akční řezníci, jako je The Rock, hrajou v komediích, je to jako pěst na oko. Ovšem v dobrým slova smyslu, protože jak se tam nehodí, tak se z toho právě dá vytáhnout hodně šíleností. Ehm, no tady to taková pecka není, protože D. Johnson ze sebe prostě skoro celou dobu dělá totálního debila a není to úplně vtipný. Herectvím ho jasně přesahuje kolega K. Hart, kterej když se začne rozčilovat, přechází hlasem do takové směšné fistule, že jsem se fakt zasmál. Ano, několik scén je tam dobrých, to jsem se upřímně chechtal, ale jinak teda žádná pecka. Ve výsledku totiž zjistíte, že těch fakt vtipných scének je tam pár (a jedny z nejlepších jsou paradoxně na konci filmu nepovedený záběry) a zbytek už si s největší pravděpodobností nebudete pamatovat. P.S.: Vůbec nechápu, proč jsou tam A. Paul a J. Bateman, když tam každej z nich byl dohromady tak 5 minut. ()

sedm.1

Tento film jsem si jako obrovský příznivec Dwayna Johnsona jednoduše nemohl nechat ujít, neboť i přes jeho božskou muskulaturu, předurčující ho především do rolí akčních megadrsňáků, patřím mezi ty, kteří jsou zároveň přesvědčeni i o jeho neuvěřitelném komediálním talentu a smyslu pro humor, o čemž ostatně už všechny nejednou přesvědčil. Když mu tu měl pak navíc dělat parťáka další komediální hvězda, Kevin Hart, zábavností filmu jsem si byl už dopředu jistý. Nakonec to zas až taková řachanda ale tedy rozhodně nebyla, ikdyž nemohu ani tvrdit, že bych se nebavil, spíš jsem čekal něco úplně jiného. Především jsem si tedy ale tak nějak po celou dobu nemohl zvyknout, co tu předváděl The Rock. Na jednu stranu mě sice opět zas neskutečně bavilo se na něj dívat, ale na druhou stranu se nemohu zbavit dojmu, že svou roli ukrutně přehrával, dělal ze sebe strašnýho idiota a vůbec mi to k němu nesedělo. A naopak, Kevin Hart mi zas přišel takový strnulejší, jakoby neodvázaný a ke všemu mi chvílemi přišlo, že to mezi nimi, jako parťáky, ani moc nejiskřilo a tím pádem ani nefungovalo. Zápletka pak byla tuctová až běda a tupá na kilometry daleko a párkrát mě až vyděsilo, kam až tvůrci byly s tou nesoudností ochotni zajít, což pak navíc příliš nekoresponduje ani s názvem filmu, neboť té inteligence to skutečně příliš nepobralo. Těch pár akčních scén tu ale jinak vypadalo docela dobře a naštěstí to mělo i slušný spád, takže nudit se tu divák nemá příliš šanci. Každopádně, přestože jsem od Centrální inteligence čekal mnohem, mnohem větší odvaz a zábavu, tak jako odpočinková, velice nenáročná oddychovka to ale nakonec i ujde. ()

Circumscriptor

Zo začiatku som čakal nejakú trápnu srágorinu ale nakoniec sa z toho vykľul celkom v pohode film. Taká priemerná jednoduchá komédia, ktorá akurát nie je strata času. ()

iXtr3m3

Pre mňa osobne ďaleko lepšie ako Get Smart, napriek tomu, že Steve Carell je skvelý. V tomto prípade všetku srandu robil Kevin Hart a ten práve zažíval asi najlepšie obdobie svojej kariéry, pretože všetko, v čom hral, sa mi páčilo vrátane Svadobného svedka, ktorý niekomu liezol na nervy. Je to krpec, ale je skvelý a stále je skvelý, čo potvrdil aj skvelým cameom v najnovšom Hobbsovi a Shawovi. 70% ()

Jumanji s Rockem?

Jumanji s Rockem?

18.04.2016

Remake rodinné klasiky Jumanji měl dorazit už letos v prosinci. Studio Sony ho ale nestihlo dát dohromady, a tak se v lednu posunula premiéra na červenec 2017. Film mezitím dostal režiséra, jímž bude… (viac)

The Rock nájemným vrahem

The Rock nájemným vrahem

03.05.2015

Kalifornský režisér Rawson Marshall Thurber se po Vybíjené s Benem Stillerem trochu ztratil. Loňští Millerovi na tripu jej ale vrátili do hollywoodského hledáčku a momentálně už točí svoji další… (viac)