Celý Hamburg se chystá na letní prázdniny, jen Daniel, učitel němčiny a fyziky, jakoby na blížící se volno zapomněl. Jeho totiž čekají jen 2 měsíce nudy. Nemá kam jet, nemá žádnou přítelkyni, žádné kamarády. (oficiálny text distribútora)

jayman

Videl som to znova, s odstupom 10 rokov. Nechcem hodnotiť technickú stránku, ale pocit - dostalo ma to rovnako ako vtedy 17 ročného mňa Ľahké, letné, naivné, milé ale sakra príťažlivé. Taký je Im Juli. Nemčina je tu hrozne vhodná, Moritz je skvelý, July krásna a tento film je dôvodom, prečo chcem absolvovať balkánsky roadtrip! ()

seba

Německá road movie o tom, že Němci jsou suchaři, ale ještě že mají tureckou menšinu a Fatiha Akina a Moritze Bleibtreua. A do Istanbulu určitě pojedu. ()

Bobofon

Nesmírně příjemná oddychovka, plná léta, podivných lidiček a nevyzpytatelného osudu. Třešničkou na dortu úžasná Christiane Paul, sice ne klasicky krásná, ale prozářená vnitřním pozitivním charismatem. Kvůli ní ta pátá hvězda, kterou jak koukám, tady zatím nikdo nedal :o). ()

Jack.Pott

Nejlepší film je ten, kterej chtete taky prožít. Im Juli. Evropské bludiště před Schengenem, milostné hledání z časů feminismu. Daniel není partie pro ženy, které chtějí opravdového chlapa. On totiž fakt dlouho neví, co chce. Zato Juli je holka do deště, takovou hledá každej. ()

LucMosss

Faith Akin pochopil význam slova roadmovie se vším všudy a co je hezčí, podělil se o to ihned s nám :-D . Zkrátka, fajn oddechový film. Pusťte si ho taky ;-) . ()

karnifex

Takže, prvních 10 minut radši přeskočte, tam se Němci zas jen snaží předvádět, jak moc jsou kúl - nejsou! Dál už je to lepší, obzvlášť scény s Lunou se mi líbili. Jinak žánr "komedie" v názvu trochu klame - humoru tam moc nenajdete (ale naštěstí ani typicky německy těžkopádných pokusů o něj, což je úleva) a jediná chvíle mi přišla vtipná (i když nechtěně) asi ve třetině filmu, kdy hned po sobě následují dva okamžiky připomínající známa videa z českého internetu - "Hitler nad mapou" a "Walter, texas driver". Jako obvykle tvůrcům nepřišlo Německo dost romantické, takže se většina děje odehrává jihovýchodní Evropě - kúl! A celkem mě to bavilo, nebýt otřesného začátku, dojem z filmu by byl jistě lepší. ()

xander

Presne toto je film na letné večery. Pohodový, príjemný ,zábavný, ktorý nikdy nenudí. Táto road movie je vydarená, herci sa taktiež pri natáčaní dobre bavili. Vydarená nemecká komédia nebýva zvykom ale táto je určite vynimkou. Velmi príjemný letný film, od ktorého nemôžete čakať nič iné okrem dobrej nálady. ()

pp

Takhle dobrý film snad ani nemůže být německý! Skvělá vtipná romantická komedie o tom, jak poněkud ňoumovitý učitel Daniel našel lásku - Juli. Nebo spíš ona jeho...? ()

Gesicht

Zase další letní road-movie, chce se říct. Ale něco je tu jinak. Možná to dělá lehkost scénáře, příjemné postavy a smysluplné dialogy, možná jen celková nálada filmu, ale tehnle kousek jednoduše přiroste k srdci. ()

She_Screams

To se mi ještě nestalo. Totální dějová slátanina na hranici odpadu se snoubí příjemným filmem o cestování, výborným stylem, kamerou (a hle, ceny za ni u pana kameramana), atmosférou a díky tomu se u mě vyšplhá až na ***. ()

gorobily.pes

Úvod sice trochu přešlapuje na místě, ale jakmile se vydáme směr Balkán, dostane příběh říz a spád a ten správný poměr romantiky a komedie. Jako by mírně zhulené cikády vrzaly do rytmu s laškovným očekáváním, jak to mezi těma dvěma nakonec dopadne. A že se na ně příjemně koukalo. Bleibtreu i Paul byli bezchybní. Na konci jsem si říkal, čekám od road-movie vůbec víc? Ale že mi to splní němci, to bych opravdu nečekal. ()

lineker

Nebýt zcela ulítle komediální linky, mohl to být opravdu silný romantický film o cestě za ženou svého srdce aniž by jste tušili, že ta pravá...... ()

__:krux:__

Devadesátky jak vyšitý. V dobrým i špatným smyslu. Pro lidi mimo tuhle časovou oblast to podle mě musí být zákonitě shit. Pro nás ostatní dobře natočená vzpomínka na zvláštní dobu. ()