Celý Hamburg se chystá na letní prázdniny, jen Daniel, učitel němčiny a fyziky, jakoby na blížící se volno zapomněl. Jeho totiž čekají jen 2 měsíce nudy. Nemá kam jet, nemá žádnou přítelkyni, žádné kamarády. (oficiálny text distribútora)

Mikeowka

I když Akina zbožňuju, od tohohle filmu jsem moc neočekávala. Nakonec mě taky okouzlil. Některé scény byly sice přitažené za vlasy, zato jiné mi podráždily bránici - i tomu neslavnému 'německému humoru' jsem se musela zasmát a navíc originální znění dodá grády, to mi věřte :)) ()

DannyBoy80

Paráda, tenhle film mě hodně bavil. Romantická road movie se skvělými herci. Bleibtreu jako vždy a zdatně mu sekunduje krásná Christiane Paul. Humor mi hodně sednul. Jedna z nejlepších komediálních romací, která vznikla za málo peněz, ale nabízí spoustu. Ani mě nevadí, že je to tak vycucané z prstu, to prostě musí být. ()

Florfila

Tak tohle bych od Německa nečekala ani náhodou. Že z nich dokáže vypadnout tak pohodová komedie? Opravdu překvápko. Moc se mi to líbilo a docela mě mrzelo, že jsem si u toho nedala jointa... Musím říct, že mi to hodně připomnělo Kusturicu, obzvláště v části Rumunska kdy mi na mysl vytanula vzpomínka na film Černá kočka, bílý kocour s Brankou Katic... Ano, opravdu super romantická komedie... Líbit, líbit, líbit... Ich liebe dich!!! :o))) ()

Saur.us

Fatih Akin mě udělal radost Soul Kitchenem, tak proč nezkusit tohoto turkoněmce zase? Fatih Akin rozjíždí ve svém milovaném rodném Hamburgu jízdu napříč státy s jediným účelem. Najít lásku svého života. Velmi dobrá romantická roadmovie s perfektním soudtrackem a kamerou. A s velmi příjemným humorem. A s velmi příjemnými herci. Vůbec celé to bylo takové příjemné. Až na tu němčinu. ()

Mlle

Hipsteři a jejich kluboví předchůdci propůjčují zcela nový význam jedné věci, a tou je KÝČ. V novodobých dramatech, filmech, klubech, hospodách, kapelách, skladbách, společenstvích... modlou života je předem smluvený image povýšený nade vše. Ten je úpěnlivě dodržovaným a opečovávaným ústředním limitem, jež z reality všehomíra vysekne tu striktně povolenou část mlhavého oparu představ a nedopustí jejich prolnutí se zbytkem světa. V nich se pak odehrává vše, a ovšem běda, když ne. Rigorózně střežený soubor povolených pravidel, jež je zdůrazňován zesměšňováním až nenávistí ke všemu, co je venku, mimo partu, mimo povolené barvy, značky i atributy, vzlíná pak z každého gesta i každé úvahy člena takové skupiny. Směšné, trapné, patologicky neoriginální, zkrátka stejné jako úvodní scéna z tohoto filmu. Ani od jeho zbytku nemůžeme očekávat víc. Jednou snad antropologové či vědci rozluští tu záhadu, proč se někteří dospělí jedinci dobrovolně zříkají většiny svého prožívání ve prospěch virtuálního celku, jehož zvyky pak slepě kopírují, a tím dávají sbohem všem svým talentům i rozvoji. I láska (či spíše znovu jen její nepříliš povedená nápodoba) má uvnitř tohoto limitu výrazně specifickou tvář. Proč si ji tedy nepřipomenout ve filmovém varieté o "správné" holce s copánky a "roztomiloučkém" seladonovi. Výsledkem pro pozorovatele zvenčí je pocit lítosti a nudy. Shovívavost pro vyšší hodnocení lze mít snad u diváků do 23 let. A romantika? Co to? Že by závěrečná blesková výměna jedné "lásky" za druhou? Z takové "romantiky" se mi tedy úplně podlamují kolena ;) Jedna hvězda nakonec za povedený vtip s autem ukradeným "někomu zlému". ()

Derny

Uvolněnější, dramatičtější, romantičtější, přesto přirozenější než většina ostatních romantických filmů. Ale co hlavně? Cool roadmovie! Kdybych měl jednou za deset let takovýhle prázdniny, tak jdu na pajdák rovnou a samozřejmě ho dodělám. A k tomu potkat tuhle modrookou krásku jako bonus? Vysněnost. V tomhle filmu. Proč ho nikdo nezná? ()

Colleague

Lehce mi to připomínalo Pulp Fiction, což se mi ještě u žádnýho předchozího filmu nestalo. Na kvality Pulp Fiction to teda nedosáhlo, přesto můžu říct, že jsem byl na konci spokojený a ještě jsem poznal německou filmovou hvězdu Moritz Bleibtreu. ()

Lyžař

No tohleeeeee.....??? Docela pěknej příběh..a docela pěkně odvyprávěnej..na Němce to bylo opravdu pěkný. Ale..celý je to založený na tom, že lidi prostě věřej takovejm blbostem, že jim někdo řekne "Jdi za sluncem"..a oni prostě jdou..jak opice. No a právě tohle se pro mě stalo kámenem úrazu. Každopádně Christiane Paul se mi z fotek nelíbila, dokázala mě oslovit až výkonem z obrázků "pohyblivých".. ()

levente

Je leden a člověk se nějak musí zahřát. Někdo zvolí horkou griotku, někdo jímavý letní příběh. Zkusil jsem kombinaci a nebyl nespokojený. Tam, kde se film zastavil, zaškobrtnul nebo se přímo unáhlil, napil jsem se horkých višní. Dohromady to funguje. Jen snad na závěr, když už byla griotka vychladlá, mě konec filmu přeci jen trochu otrávil. Na druhou stranu je to letní film a ten má být přímočarý, nezdržovat, protože to krásné přijde většinou až po něm... ()

BDMarty007

Šel jsem na to trochu otrávenej, protože nic jiného nehráli … a odcházel jsem nadšenej a skoro si balil na cestu. Výborná roadmovie, která chytí za srdce směsí lehkosti, vtipu, magie i nostalgie. Scénář s neotřelou ale uvěřitelnou zápletkou, kdy malá dívčí lest odstartuje netušený řetězec událostí, náhod, přehmatů…Výborná kombinace toho nejlepšího ze soudobé německé kinematografie s trochu balkánským přídechem skoro a la Emir Kosturica. Mimochodem, kdybyste chtěli vidět jak vypadá režisér Fatih Akim (němec tureckého původu), tak to je ten rumunský celník! ()

VeeDee

Moc příjemně překvapená! Přesně podle mého gusta! Netuctový, vtipný film, který člověk sleduje s neustálým úsměvem na tváři. ()

Abdul

Fantastická, vtipná road movie zkřížená s krásnou love story. Moritz Bleibtreu hrát umí velmi dobře, ale největší eso tohoto snímku je režisér Fatih Akin! Nějak to vždycky vyjde. ()

qvark

Kdo by to byl řekl, že se dá udělat takto povedená romanticko - komediální evropská roadmovie na trase Německo - Turecko ()

wege

Asi to zestárlo, nedokážu tomu dát více než tři hvězdy. Vadila mi tam ta stylizace Východní Evropy, takové si to před 20 lety nepamatuji. A pak ten hlavní hrdina, ten mě sral pekelně. ()

Hank

Presne tak, pohodova letni komedie smrcnuta s love story, ktera nenuti nijak vyrazne premyslet (krom snad znacne prehnanosti deje), neurazi, ale ani nijak vyrazneji neutkvi....snad chybi vyraznejsi motiv nebo vadi ta ulitlost pribehu....je to fine, libilo se mne to, dobri herci (oba dva moji oblibeni), tak neni co resit....ted jen si to zkusit v realu....a propos Istanbul je uzasne mesto, takze nevahejte a vyrazte prvnim stopem, ktery vam zastavi.... ()