Případ pro lyžaře

(TV film)
  • Česko Zvláštní případ (neoficiálny názov) (viac)
všetky plagáty
TV spot

Dnes se můžete těšit na další díl volného cyklu detektivek z pera renomované autorky Hany Proškové, tentokrát podle knižního bestselleru "Zvláštní případ". Komisař Vašátko (V. Preiss) se na dovolené na horské chatě potká s malířem Horácem (D. Matásek). Sešla se tu různorodá společnost hostů, které vládne agresivní a arogantní režisér Skorkovský (D. Prachař). Ten ponižuje a týrá nesmyslnými příkazy svého malého syna (M. Svoboda). Horác jeho chování nese velmi těžce. Špatně to snášení i ostatní, ale ti jsou režisérovi nějak zavázáni. Dusno v chatě postupně narůstá a režisér je nalezen mrtev. Policie se kvůli vichřici nemůže do chaty dostat, a tak se vyšetřování ujímá přítomný a zkušený komisař Vašátko. Chata je plná lidí, kteří mají silné motivy k vraždě... (Česká televize)

LadyPupu

Tohle už tu jednou bylo (Zvláštní případ z roku 1970). Rozdíl mezi původním a novým zpracováním je markantní. Papundeklový kulisy, černobílé zpracování a herecké obsazení v původní inscenaci vs. exteriéry, spousta barev, spousta absurdních bláboloidních dialogů a místy opět až hystericky trapných výkonů v novém zpracování. Pro mě je jednoznačně vítězem starší verze. Případ pro lyžaře byl zklamáním. ()

Master19

Mizerně natočené a ze strany Matáska i mizerně zahrané. Ženské postavy jsou tragédie jedna vedle druhé, jen Petra Špalková mi nevadila, protože ji to tu (opět) tuze sluší. Jsem rád, že Vašátko s Horácem skončili u triptychu, víc opravdu nebylo třeba. Na verzi z roku 1971 bych se ale podíval rád. ()

LexBarker

Celá série byla taková neslaná, nemastná. Jako divák jsem musel přistoupit na naivní představu autorů o vyšetřování, obrnit se trpělivostí a doufat, že to celé nesklouzne do bahnitých vod nezáživného podprůměru, což se nakonec téměř stalo... ()

Disease

Podstatně slabší než "malíř", hlavně v úvodu spousta přehrávané hysterie, kdy je vidět, že vedení herců paní režisérce moc nejde. Pěkně to fungovalo mezi Vašátkem a Horácem. ()

ArthasKarfa

Pěkný detektivní příběh z Jizerských hor, v roce 2016 jsme jen o kousek dál v podobné chatě, s kamarády trávili Silvestr, za podobného počasí, které celému příběhu dodává skličující atmosféru a proto pro mě tato detektivka má velmi osobní charakter. Více takových českých detektivek, plných starých chat a krásné horské přírody. ()

mira007

Další detektivka ze série Matásek Preiss , čili moji oblíbenci, kterým dovolím hrát v něčem průměrném a bude mi to stačit. To je i případ krimi na horské chatě, kde je nakonec hodně překvapivý pachatel. ()

Gulde

Škoda toho nevyužitého potenciálu. Ona odlehlá zimní chata nabízela mnohem více prostoru k budování hutné atmosféry. ()

mh.mail

50% - Ani Případ pro lyžaře nijak nevybočil z celkového rámce celé série. Jelikož jsem viděl původní zpracování povídky z roku 1970, věděl jsem, jak to bude, takže u mě se nemohl dostavit moment překvapení už z principu. Neubránil jsem se však srovnání. A musím říct, že i když mě tenkrát starší verze přišla taková divná, v porovnání s touto realizací se mi zdá mnohem lépe a napínavěji zpracovaná. Josef Somr je rozhodně větší záporák a víc na zabití než David Prachař, i jednotlivé situace se mi zdají ve starší verzi logičtější a smysluplnější. ()

Bozvav

Jak jde o týrání dítěte, (zvířte, senior) tak na to nemám žaludk. Dobře udělané, někteří herci lehce přehrávali, jako celek televizní průměr. za mne 50%. ()

domirovec

Super krimoška! Tenhle třetí díl u mě zatím vyhrává jako nejlepší. Furt se to sice drží někde níž, ale ta atmosféra, zatracený sníh a opět, citlivější téma je prostě něco. Fajnovka. 4/5 ()

DAPDO

Určitě lepší než předchozí Případ pro malíře, o něco horší než první pro rybáře. Nenadchne, ale ani neurazí, mě spíš překvapil pachatelem. ()

Ozzy2

Nejlepší z celé trilogie.Jen škoda Preisse-ten to tam totálně kazí, protože se tam vůbec nehodí.Nejlepší výkon jednoznačně Pavlínka Beretová, pro ni mám slabost už z dob, kdy ji z TV nikdo neznal:)Skvělá herka, skvělý člověk. ()

HappyDeath

Dobrá pochmurná atmosféra horské chaty. Je třeba se ale dívat dost bystře, jelikož děj je lehce zmatený či přímo náročný na detaily a o možné pachatele tu není nouze. Naštěstí uz po 10 minutách je jasné, kdo tu zemře 😀 Díky bohu jsem predlohu nečetl a tak jsem byl na konci příjemně prekvapen... Na druhou stranu, jedná se o prostou televizní inscenaci, kterou ani Preiss nezachrání. 50% ()

quixote

Na chatě doślo k vraždě, ale osazenstvo ze všeho popadne prskavky a zpívá si u stromečku "... radujme se"? Co to má být? Doufám, že další díl už nebude, tohle vážně nemá smysl, škoda dobrých herců na takovou slabotu. ()

boni

Nevýrazné, škoda. První dva "díly" jsem neviděl, ale tenhle vypadal námětem velmi zajímavě, takže jsem si ho nenechal ujít. Vánoce, hory, sněhová bouře, vražda, uzavřený okruh lidí.. no už vidím ten příběh jako od Agathy Christie, hříčka s divákem a psychologií postav. Bohužel to mělo k něčemu takovému velmi daleko, hodně slabé herecké výkony, které nedokázal zachránit ani Matásek a charisma Viktora Preisse, kterého jsme už ale také viděli v lepších rolích. Rozuzlení trochu předvídatelné a rozhodně ne nijak uspokojivé. Televizní kriminální inscenace, na kterou se hodně rychle zapomene a asi to nikomu vadit nebude. ()