Dnes se můžete těšit na premiérový díl volného cyklu detektivek renomované autorky Hany Proškové, tentokrát podle knižního bestselleru Druhá tvář osudu. Známé duo – kapitán kriminální policie Vašátko (V. Preiss) a malíř, bohém a detektiv amatér Horác (D. Matásek) – bude pátrat po vrahovi emancipované mladé ženy Daniely Jáskové (G. Míčová), jež s přehledem odváděla ve své firmě perfektní práci a také tak střídala milence. Když je nalezena uškrcená ve svém bytě, Vašátkův tým se dá do vyšetřování. Do hledáčku jim padne i sestra zavražděné Alena Kášová, která neměla Danielu příliš v lásce a které vadilo, že si každého muže dokáže získat na svou stranu. Podezření se nevyhne ani Alenin exmanžel, sochař Káš (K. Dobrý), kterého zná Horác již od studií na akademii. (Česká televize)

Jara.Cimrman.jr

"Ruda není popudlivej. Je to čistokrevnej magor, cvok, blázen ... ale dobrej." Takže operace se zdařila, pacient zemřel a v bytě zavražděný se promenádovaly zástupy podezřelejch. To je ale zapeklitej případ. Asi proto odpouštím náhodě, že do toho Horáce zase připletla a Vašátkovi, že výslechy provádí zásadně mezi čtyřma očima v domácím prostředí podezřelejch. Dalo by se tedy celkem snadno tvrdit, že je to celý blbost, ale ono si to nehraje na 31. závažnej případ majora Zemana. Chce to jen televizně pobavit a v mým případě to celkem vyšlo. ()

mira007

Neškodná tv krimi oddechovka, jejíž hodnocení se bude zvyšovat dle stupně oblíbenosti Preisse a Matáska u jednotlivých diváků. Název je trochu zavádějící a případ zavražděné nymfomanky je jednoduchý, ale mile mne překvapilo, že to mělo pár aspektů kvalitního celovečeráku - filmová hudba ( s čestnou vyjímkou na začátku, kdy to připomnělo bakaláře z osmdesátéhotřetího ) a herecké výkony - prostě Karel Dobrý je fantastický. ()

adaben

Pěkně obsazené , i v malých rolích, dobře zahrané a pěkně nasnímané, jen mi přelétlo přes nos, že když se Jan Vlasák objeví v detektivce i jen ve vedlejší roli primáře, tak to žádná vedlejší role nebude (ale zahrál toho vraždícího primáře zase výborně). A pak možná mi něco neuteklo, ale nevím, jestli tam vysvětlili tu milionovou pojistku vedenou na neteř. ()

Gilmour93

Dobrý devítiprsťák Dobrý, Matásek s o dvě čísla větší bundou, poctivě se zavodňující konstábl Preiss a zločin s motivem starým jako lidstvo samo.. Na shodu náhod uvádějící Horáce do případu si začínám zvykat, akční závěr se zpovědí pachatele je poněkud klopýtavý. Prosím pana Dulavu, až si utře mastné prsty, aby mi poslal recept na kuře na mandarince.. ()

patrikus

Proti konverzačním detektivkám nic nemám. Konečně jsme po letech mohli vidět nový film v klasickém střihu. S kvalitním scénářem a herci to byl příjemný film na nedělní večer. Myslím, že čb sekvence byly zbytečné a spoilery, ve kterých nás kapitán informoval, co a jak mu dochází, byly zbytečné - divákovi to také došlo, nepotřeboval to takhle explicitně popisovat. Až na ty šílené postsynchrony vypadala detektivka velmi vkusně, byla dobře obsazená a měla ideální stopáž. Více takových půvidních českých TV filmů. Perfektní Vlasák a dobrý Dobrý! Škoda, že kreativní producent Jan Štern už odešel. ()