V roku 2002 je center tímu amerického futbalu Pittsburgh Steelers, Mike Webster (David Morse), nájdený mŕtvy vo svojom pickupe. Posledný, kto s ním hovoril, bol jeho spoluhráč Justin Strzelczyk (Matthew Willig). Ten sa Websterovi zdôveroval, že pomaly stráca pamäť, útočí na svoje deti a fyzicky napadá manželku. Webster ho ale nevníma a hovorí, že je potrebné dokončiť hru. Justin od neho odíde a na druhý deň je päťdesiatročný Webster, člen siene slávy NFL, mŕtvy. Oficiálne Webster zomrel na infarkt pri predávkovaní opiátmi, ale nariadenú pitvu vykonáva Dr. Bennet Omalu (Will Smith), forenzný neuropatológ. Zaujíma ho, prečo sa inak zdravý muž dokázal tak rýchlo zdevastovať a prečo zomrel taký mladý. Dr. Omalu starostlivo analyzuje jeho mozgové tkanivo a dochádza k zisteniu, že trpel neurotraumou. Jeho záver je, že zomrel v dôsledku dlhodobého účinku opakovaných úderov do hlavy, čo je porucha, ktorá sa nazýva Chronická traumatická encefalopatia, CTE. S pomocou bývalého klubového lekára Steelers Dr. Juliana Bailesa (Alec Baldwin), neurológa Dr. Stevena DeKoskyho (Eddie Marsan) a svojho nadriadeného, okresného koronera Dr. Cyrila Wechta (Albert Brooks), publikuje v odborných časopisoch svoje závery. Vedenie NFL bije na poplach a všetko odmieta. Lenže postupom času umierajú ďalší hráči... (TV Markíza)

svobik

V momentě, kdy Smith spustil svoji africkou dikci, jsem šel do kolen. Bohužel smíchy. Ještě vtipnější mi ale přijde bojkot Oscarů jeho ženou kvůli tomu, že se na Willíka nedostalo. Radil bych se na tuhle snahu o ocenění vysrat a radši se zaměřit na třetí Mizery. S podobně nijakými a nezajímavými dramaty totiž můj kdysi nejoblíbenější herec díru do světa neudělá. ()

Danikaa

Film určite stojí za pozretie, ale prečo práve americký fotbal? Je predsa kopa kontaktných športov, v ktorých trpí hlavne mozog. Hm, jasne AF zabáva masy ľudí a zarába veľké milióny. Rovnako ako film by stačil dokument na túto tému, ktorý by bol rovnako zaujímavý. To by sme ale nemali možnosť vidieť Willa Smitha v hlavnej úlohe a to by bola škoda. ()

sedm.1

Will Smith v tomto životopisném dramatu opět dokázal, že už dávno není jen ten potrhlý Fresh Prince, či tajtrlíkující agent z Men in Black, ale že zvládne i herecky velmi náročný part, jako tomu bylo právě v tomto snímku. Jeho výkon je zde skutečně přesvědčivý, svou postavu doktora Omalu podal velmi sugestivně a emočně propracovaně, takže v tomto ohledu film funguje skvěle. Tím ale výčet veškerých pozitiv tohoto snímku z mého pohledu bohužel končí. Ústřední myšlenka filmu, kdy hlavní hrdina jde neohroženě sám proti gigantické, neporazitelné mašinérii, není totiž ničím výjimečná, natož pak nová, či dokonce originální, bez ohledu na to, že stejně už každý dopředu ví, jak to dopadne, takže tohle dokáže zaujmout asi jen těžko. To, že když pak dostáváte den co den –x desítek ran do palice, tak to na vás v budoucnu nechá následky, je též sice nepopiratelný fakt, ale že kolem toho vzniklo tohle?, tak to se může skutečně stát asi jen v júesej, ale ani to mě to vážně nikterak nezaujalo, a i když tento objev nechci nikterak zlehčovat, tak mě to přišlo jako takové prapodivné „objevení Ameriky“, a mě osobně to jako dramaticky funkční látka pro působivou podívanou jednoduše nestačilo. Navíc je celý film zpracován v takovém nevýrazně konstantním, až spíše mdlém tempu, bez jakýchkoliv silnějších momentů, či na pocity efektnějších scén a absence atmosféry a napětí též zrovna nepovzbudí, takže se omlouvám, ale mě Concussion zkrátka vážně neoslovilo, a doporučit tuto podívat lze skutečně jen právě díky Smithovo přesvědčivém výkonu. ()

preclajsz

Asi si to najde svoji cílovku, ale já do ní nepatřím. Mám rád sportovní filmy, ale tento kousek se toho dotýkal bohužel jen okrajově na můj vkus. Myšlenka (příběh) byl dobrej, ale celkové zpracovaní si mě nějak nenašlo, asi se to dalo zpracovat trochu více do hloubky myšleno k umírání hráčů a dopadu hry na jejich zdraví. Vadilo mi, že defacto nevím jak dlouho celý proces trval, na začátku byl napsán pouze rok 2002. 3* ()

klukluka

Chtěl jsem tomu nadělit čtyři, ale ty by byly pro doktora Omalu a ne pro tento film. Ten na tak vysoké hodnocení trpěl mnoha nedostatky a nectnostmi. Tohle jsem ještě o žádném filmu, natož pak o dramatu z nedávné minulosti nenapsal, ale vadily mi tady masky. Maska prvního zemřelého hráče Webstera, maska doktora Cyrila- nebývalá mizérie. Nánosy make-upu na povrchu, nánosy patosu pod povrchem. Rozpravy koronera s mrtvými, rozhovory s manželkou- nešťastné nejen svým obsahem, ale i formou. Nebo to byla chyba dabingu, že doktor z počátku mluvil se svou africkou podnájemnicí jako s retardem? Mám za to, že by si měli rozumět bez problémů- oba přece pocházeli z Nigérie. Proč na sebe tedy nemluvili plynně svou mateřštinou? Jinak téma úžasné- tamtamy ho ke mně nikdy předtím nezanesly. Dost by mě překvapilo, kdyby to pro americký fotbal do pár let neznamenalo finito. Á propós- jak jsou na tom z hlediska rizika trvalého poškození mozku rugby a box? ()

divak84

skvělý námět, strašlivě napsané a nudně zrežírované. Landesmana neznám, možná je i fandou NFL ale nikde nešel do hloubky. A) sílu NFL ukazal pár vyhružnými telefonaty a 45kg afroameričanem ktery se snaží vypadat tvrdě. B) onu mozkovou nemoc nijak podrobně nerozebral, nevysvětlil.. C) strašně debilně na začatku filmu vyznělo, když se všichni podivovali, kterak Omalu přišel s tvrzením, že Am.Fotbal způsobuje mozková traumata ... to snad ví každý laik ne ? a papaláši v saku se nechápavě kroutili, co že to ten doktor kecá ... staršně hloupě podáno ...Postava Omalu (pokud takovým opravdu ve skutečnosti je) je nesympatická, sebestředná. Chybí motivace a větší souboj Omalu vs fotbalová veřejnost. Toto téma by bylo super k pohledání, pokud by se toho zhostily zručnější ruce a chytřejší scenarista...za mě nuda, která mohla dopadnout výborně .. ()

Hanys_

Smithův boj s větrnými mlýny (vedení nfl), který rozhodně nenudí, ale tak nějak nenabízí žádnou přidanou hodnotu. Prostě jen hodně silný příběh v průměrném balení. ()

valasek.m

Já prostě nepochopím tuto společnost. Někdo jim tu něco vykládá, něco, co je hodně důležité, dokonce na tom zavysí lidský život a oni ho neposlochají? To jako kde jsme... Doktor Omalu mohl zabránít tisícům umrtím, ale oni ho přesto nepoluchali. Až jich umře dostatek, tak potom se o to někdo začne zajímat... Mě tento film potěšil, skvělá kamera, režie i scénář a hlavně herecký výkon Willa Smitha, který bude doufám nominován na oscara. Je sice pravda, že tam bylo pár hluchých míst ale to vem čert... ()

lucijelucije

Tohle bude spíše kontroverzní záležitost. Já se přikláním k tomu pozitivnímu. Will je Will. V jeho očích vidím pravdu, takže by mě přesvědčil asi o všem. Příběh je to jinak zajimavý, ale místy planý a moc vás ty tahanice kolem objevení poškození mozku nenadchnou. Avšak na druhou stranu, vědět o něčem takovém, a dívat se na rozdílné názory dvou rozlišných ač souvisejících pozic, je celkem pozoruhodné. ()

NJD

Jedná se sice o poměrně zajímavej příběh, na druhou stranu ne o natolik rozsáhlej a poutavej, aby vydal na 2 hodinovej film. Pár "wow" momentů tam sice je, ale v dost velký části filmu se holt nic zajímavýho neděje. Dokonce i pracně trénovanej africkej přízvuk Willa Smithe se postupem času, obzvlášť v dlouhých konverzacích, začně ztrácet. Něco takovýho si můžou doopravdy užít snad jenom fanoušci americkýho fotbalu nebo možná doktoři. Pro ty ostatní to zřejmě zapadne do průměru. ()

mira007

Jednoduché komorní drama o jednom neznámém africkém lékaři, který stanovil diagnózu, která vedla ke střetu s celou tou americkou fotbalovou mašinerií. Přes dlouhou stopáž to plynulo celkem poutavě vyprávěné a musím ocenit herecký výkon Willa Smithe, který tu hraje v poloze, která pro něj není moc typická. Celkem mne potěšil i Alec Baldwin a nejvtipnější byla role Luke Wilsona, který tu strávil čas do jedné minuty. ()

ArthasKarfa

Film, který si určitě najde svoje příznivce. Téma je to důležité, ale celé je to takové složité a těžké, koukáte a přejete si, aby se to už vyřešilo a film po 2h skončil. Do toho klasické lovestory po americku. ()

Tina00

Druhý film na Febiu a zas za 5*, kruci vypadá to na zajímavý týden. Včera mě zničila Carol a dneska Will Smith jako Dr. Omalu, který jako malý kluk v Nigérii myslel, ze nebe je takhle vysoko a Amerika asi o 1 mm níže, že je to místo nekonečných možnosti, kde můžete dělat a říkat, co chcete.. Jak moc se mýlil.. Will k nepoznání jak hlasem tak vizáží překvapuje neuvěřitelně věřitelně zahranou rolí lékaře, který jen "tak trochu" narušil nejoblíbenější americký sport a... No to uz ve filmu.. ()

BOURQUE

Veľmi dobre spracovaný príbeh o tom, že „money“ a „sláva“ sú dôležitejšie ako „zdravie“. Film, ktorý kladie veľmi dobre otázky a to nielen pre športovcov. Slušná réžia, dobré herecké výkony a k tomu citom vybraná hudba. W. Smith po dlhšom čase podal opäť geniálny výkon. Osobné hodnotenie: 85% (*****) ()

Kdo rozveselí Willa Smithe?

Kdo rozveselí Willa Smithe?

12.02.2016

Diagnóza: Šampión k nám dorazí v březnu a v srpnu Willa Smithe uvidíme v comicsovce Sebevražedný oddíl. Tím ale jeho letošní nadílka nekončí, na konci prosince by měl totiž dorazit ještě v dramatu… (viac)

Uprchlík Will Smith

Uprchlík Will Smith

20.02.2015

Už příští týden vtrhne do kin podfukářská krimi Focus, v níž se naplno vrací Will Smith. Bývalý Fresh Prince se v posledních letech věnoval hlavně kariérám svých dětí, teď si ho ale konečně užijeme i… (viac)