Westworld

• Česko Westworld (viac)
Sci-Fi / Thriller / Western / Dráma / Mysteriózny
USA, (2016–2022), 35 h 28 min (Minutáž: 48–91 min)

Tvorcovia:

Lisa Joy, Jonathan Nolan

Hudba:

Ramin Djawadi

Anthony Hopkins, Jeffrey Wright, Sidse Babett Knudsen, Evan Rachel Wood, James Marsden, Thandiwe Newton, Ed Harris, Shannon Woodward, Luke Hemsworth (viac)

Seriál inspirovaný stejnojmenným filmem z roku 1973, který napsal a natočil Michael Crichton, pojednává o futuristickém zábavním parku obydleném robotickými bytostmi. Vítejte ve Westworldu! Poznejte svět, který uspokojí všechny vaše touhy... Dramatický seriál z produkce HBO je temnou odyseou, která nás zavede do počátku umělého vědomí a evoluce hříchu. Westworld nám představí svět, kde se protíná blízká budoucnost s minulostí, s níž se dá dle představivosti manipulovat. Svět, ve kterém lze splnit každou lidskou touhu, ať už ušlechtilou, nebo zvrhlou. (HBO Europe)

zekon

Idea super, ale ono je to tak strááášně utahané, ukecané, nikam nevedoucí dialogy, prostě plky o ničem. Kdyby byl řádný střih stačily by 3 skvělé díly. Závěr je nečekaný a fakt promakaný, ale ty kecy........ Takový hodně ukecaný terminátor posunutý do reálné virtuální reality :-) To se dá vidět u žehlení např. Prostě je tam cítit ten Nolanovský stereotyp kdy rozjebe kde co. Chtělo to jiné akčnější režiséry a ne telenovelovské. S04 - nudný, nedodívaný, zmatený odpad :( ()

Nemezzis

První série 4,5*. Druhá série je o trochu slabší 4* (díky velkému zásahu hlavní linky, kde dokola skáčou saláti se samopalama), ale s02e08 je pro mě zatím nejlepší díl celkově. ()

smartynaf

Vykecalo mi to díru do hlavy, nicméně nemůžu říct že bych se nudil. Resp nestihl jsem se nudit, protože polovinu času přemýšlím nad tím co a proč se právě děje. Jinak souhlasím s Marakley. ()

Accuphose

Tenhle seriál drží postava Sira Hopkinse více, než by bylo zdrávo. Shitné dialogy u replikantů jsou v rámci dramaturgie naprosto v pořádku, ovšem podobné dialogy mezi dvěmi lidskými bytostmi už zase tak osvěžující nejsou. Jediné na čem si autoři opravdu dali záležet jsou dialogy tvůrce v podání zméněného Sira. Dialogy jsou bohužel jen jedna strana mince, druhá je naprosto trestuhodné okleštění celého konceptu snového světa, kde si můžete dělat vše, co chcete. Tedy pardon, můžete jen normální věci, aby to diváka nepohoršilo. Pokud by se vyměnila produkce, scénář režie a dramaturgie, pak by z toho mohlo vzniknout něco zajímavého na výchozí úrovni Hry o trůny, ale i o několik levelů výše, využitím potenciálu snového světa, kde můžete stvořit naprosto cokoliv... Škoda nevyužité příležitosti, druhou sérii jsem vzdal po pár dílech, vlastně se tam nastavovala omáčka z první série. ()

Naby

Zajímavá záležitost. Originalitou si rozhodně svoje místo mezi sci-fi seriály najde. Mě se nejvíc líbil celkový neusínající vývoj děje, postav a vlastně úplně všeho. Občas mohly být díly trochu kratší, nebo méně “hluché”. Nicméně pokud máte rádi temné sci-fi, tak určitě k doporučení. Celkem hezká 4,1* ()

OLAFtrueLOVE

1. sérii zcela doporučuji. Jak westernové, tak sci-fi části jsou zajímavé a poutavé a i když to jsou takové puzzle, při skládání jsem se vůbec nenudil. Za což z velké části mohou fantastické dialogy a překvapení z vyřešených částí skládanky, která jsou většinou dost dobrá, v celku nečekaná a zpětně dávají smysl. 2. série už dle mého není tak dokonalá. Zvraty se dají více předvídat, cesta k nim je nudnější a občas zmatená. Trochu lépe zpracovanou bych ji rád viděl, klidně protaženou do třetí série, která už se z Westworldu vymanila úplně, což je dle mého škoda. ()

Thalin

Ze začátku mě to hodně bavilo. Westernové prostředí není moje oblíbené, ale ve spojitosti se scifi to působilo jako něco, co by mě mohlo chytnout. A první díly taky chytly. Ale jak se to začalo rozdělovat na jednotlivé linky a putování postav, tak mě to pomalu pouštělo. Nebyla jsem schopná si oblíbit jedinou postavu. Postupem času se hrozně tlachá a celá ta scifi myšlenka je vcelku upozaděná a jen se řeší svobodná vůle, morálka atd,. Taky jsem tam viděla několik logických děr, co se týkalo fungování parku (Jak například host na pohled rozezná jiného hosta od výtvoru? Jak se nezamotat do nežádoucí linky? A jaký má smysl tam jezdit třeba na týden, když se výtvorům jejich linka denně opakuje?) Ale to se tam takřka neřeší, celé se to soustředí na problémy jednotlivých postav a to mě postupem času začalo dost nudit. Snažila jsem se si to oblíbit a mrzelo mě, že mě to nudilo. Ale první sérii jsem dokoukala spíš jen ze setrvačnosti a na další už nemám vůbec chuť. Zahrané je to dobře, ale i lidské postavy jsou jako roboti s dopředu napsanými smyčkami, prostě mě to nechytlo. ()

Llou

vesměs vše po 1. sérii by se dalo shrnout jedním slovem - binec, slabé 3* Seriál jako by naprosto ztratil jakoukoli spojující myšlenku a náhodně skákal páté přes deváté - trochu z toho až dostávám pocit, že plánovaná byla jen 1 série a neočekávaný úspěch seriálu znamenal, že HBO donutilo tvůrce jej nechtěně prodloužit. První série čisté 4* ()

MartyZcz

Tak tu máme konec první série. Každým díle bylo jasné a stále víc jasné co se na konci série stane. Poslední díl který má asi hodinu a půl byl napjatý až do poslední chvíle, kdy jsem neměl pocit že koukám na finále nějakého seriálu ale spíše u mě převládal pocit že koukám na nějaký film. Sám za sebe říkám že bych si dokázal představit nějakou zkrácenou verzi tohoto seriálu třeba v kině jako 3 hodinový film, který by měl 3 díly. Myslím si že na velkém plátně by seriál vyzněl ještě více než v televizi. PROTO ZA CELOU SERII DÁVÁM 5* Seriál mě držel stále v napětí a už se nemůžu dočkat na druhou sérii v roce 2018. ()

s0re

"There is no threshold that makes us greater than the sum of our parts, no inflection point at which we become fully alive. We can't define consciousness because consciousness does not exist. Humans fancy that there's something special about the way we perceive the world, and yet we live in loops as tight and as closed as the hosts do, seldom questioning our choices, content, for the most part, to be told what to do next." ()

EricNor

Je to super. Po dvou dilech bych dal bura, ale necham to az po deseti dilech. Moje oblibene westernove prostredi a mimo jine skvely zaporak, muz v cernem. Jak je to z hudbou. Je tam neco puvodniho(mimo znelku) nebo jsou vsechno orchestralky rockovych skladeb? ()

martin.filip

Díl od dílu napětí stoupá, HBO připravili další seriálovou událost roku. Odpůrci budou mluvit o nudě, ale má to mnoho úrovní, náznaků a nic není takové jako se zdá. Takže pokud očekávate plytký děj plný sexu, výbuchů a hitech sci-fi hledejte jinde :-D ()

Jason Bateman natočí netradiční western

Jason Bateman natočí netradiční western

31.01.2023

Žánr sci-fi westernů proslavil filmový Westworld z roku 1973, nutno ovšem podotknout, že od té doby se objem filmů v tomhle žánru příliš nezvětšil, v 2011 navíc fandové dostali obří facku v podobě… (viac)

Seriál Westworld byl nečekaně zrušen

Seriál Westworld byl nečekaně zrušen

05.11.2022

Přestože měli tvůrci seriálového Westworldu Jonathan Nolan a Lisa Joy potvrzenou pátou a finální řadu jejich sci-fi seriálu, HBO od plánů nakonec upustila a projekt tak byl oficiálně zrušen. Popravdě… (viac)

Seriálový Last of Us až v roce 2023

Seriálový Last of Us až v roce 2023

17.02.2022

Špatné zprávy pro fanoušky herní série The Last of Us. Šéf programu HBO Casey Bloys totiž čerstvě upřesnil, kdy si myslí, že diváci uvidí očekávanou seriálovou adaptaci od Craiga Mazina (Černobyl) a… (viac)

Tvůrce Westworlu natočí pilot Falloutu

Tvůrce Westworlu natočí pilot Falloutu

09.01.2022

Jonathan Nolan, bratr slavnějšího Christophera Nolana a zároveň zkušený televizní veterán, jenž má na kontě věci typu Lovci zločinců nebo v titulku zmiňovaný Westworld a rovněž pomáhal psát scénáře k… (viac)