Film sa odohráva počas vyhrotených momentov pred zahájením kľúčových Jobsových prezentácii, ktoré menili dejiny, a to nie len počítačové. Prvý krát stretávame Jobsa v polovici 80-tych rokov, kedy na trh uviedol Macintosh. Od prvých minút utvrdzuje divákov v tom, že  reči o jeho neznesiteľnosti neklamali. Je to monštrum, ktoré šikanuje svojich podriadených za nesplnenie nesplniteľných príkazov, ponižuje matku (Katherine Waterston) svojej dcéry, ktorej otcovstvo aj napriek súdnemu rozhodnutiu  neuzná, do krvi sa háda so svojou pravou rukou Joannou Hoffmanovou (Kate Winslet), pokiaľ nedosiahne svoje. S ubiehajúcimi minútami sa však z jednorozmerného psychopata stáva osobnosť, ktorú budú diváci chápať, obdivovať, ale samozrejme takisto aj nenávidieť. Asi ako každú ľudskú bytosť, ktorá videla o kúsok ďalej, než všetci ostatní. (Barracuda Movie)

jeklik12

Shodou náhod jsem pár dnů před shlédnutím filmu poslouchal mluvené slovo knihy od pana Isaacsona, takže jsem měl velmi dobrý přehled o životě a patáliích Stevena Jobse. Film byl dobře natočený, herecký výkon uchvacující. Jediné mínus na tom všem bylo, že se jednalo pouze o chvíle před jeho důležitými tiskovými konferencemi. Je to škoda. Kdyby se scénáristé zaměřili například na vývoj jednoho produktu od začátku až po představení v podobě konference, mohl to být ještě silnější zážitek. ()

eexDon

Für mich - 75%, - /docela natahovaný, zbytečné americké emoce a to tempo bylo občas těžký usledovat/, + /Michael hrál dobře, styl koláž 3 přednášek byl dobrej, heroizace Steva sice byla, ale byla i kritika/, hodnocení - slušně průměrný film, asi jako verze 013, to byl takový 1. díl - představení SJ + jemná kritika, tohle pak 2. díl - ukázka jeho osobnosti, celkem to šlo ()

AAsniper

Čas skončiť s adaptáciami príbehu poloboha a génia Steva Jobsa. Knihu od Isaacsona som čítal a tá bola pecka. Tento film nebol obsahovo hodný ani predhovoru. Jobs ako otec-hajzel je nuda. Vo filme mi chýba širší záber histórie, a nie len kecy kecy kecy typu "génius...", "virtuóz...", "digitálny mesiáš...". Vo filme je zobrazený ako trochu tvrdohlavý týpek. Chýba mi psychopat Steve Jobs!!! Odhliadnuc od Fassbenderového talentu - na toto sa nehodil. Ani vizuálne, ani talentovo. Ak chcete zistiť čo bol Jobs zač, prečítajte si knihu od Waltera Isaacsona alebo si pozrite Pirátov zo Silicon Valley a Kutcherovho Jobsa. Ten je oproti tomuto filmu veľdielo. Nemastné/neslané, ** z ***** . 2 hodiny nudy. Pre všetkých čo tomuto filmu dali päť hviezdičiek - predstavte si že by sa v titulkoch neobjavil Danny Boyle, ani Aaron Sorkin. Bolo by to hodné Vášho hodnotenia? ()

NatyR

Hrozný rozpočet filmu, který myslím byl zbytečný a skvěle ukazuje, čím vším musí člověk projít aby dosáhl svého snu, klidně i od nuly. ()

stuj

Film o dialozích se sebestředným vizionářem, který si myslí, že má VŽDY pravdu. Uvažuje a jedná trochu jako počítač. Není to jeho celkový životopis, je to jen o třech úsecích z jeho života. Popisuje momenty v zákulisí, které vždy předcházely oficiálnímu představení jeho nového kompjůtru, který měl změnit historii. Celkový dojem: dá se, ale vlastně nic moc. A kdo ví, jaký byl doopravdy. ()

Krastom

Před zkouknutím Steva Jobse jsem byl velmi zvědavý, v čem se bude snímek odlišovat od filmu jOBS s Ashtonem Kutcherem. Zjistil jsem, že v každém filmu je zfilmována odlišná životní etapa velkého novátora. Co se týče obsahu, tak mě více bavil jOBS, protože jsou v ději obsaženy úplné začátky firmy Apple. Tento film je zaměřen spíše na Jobsův vztah s dcerou. Zabíhalo se zde do přílišných mackintosh-ových detailů. To ocení fanoušci značky Apple, kterým ale bohužel nejsem. Za mě 40%. ()

Villan

Pre mna vyborny film a neda mi nereagovat,ako mnohi pisu,ze tam bolo malo o jeho kariere,boli tam dolezite veci,ked chcete niekto vediet,co presne robil a tak dalej,urcite si to mozte najst hocikedy na webe.Alebo si precitat zivotopis,alebo pozriet nejaky dokument.Pre mna bol tento film vynikajuci,lebo vykresloval povahu Steva Jobsa,ukazal cim bol velky a preco to dotiahol az tam kam to dotiahol.Pre mna to bolo uchvatne od zaciatku az do konca.Steve Jobs bol uzasny.U mna jednoznacnych 5 hviezd ()

Oxytocin

Od první minuty zažívám kadenci dialogů a různých řečí (nezáživných a navíc s odbornými pojmy ze světa IT) jako ze samopalu... Oproti Jobsovi s Kutcherem zde nebudete svědky příběhu růstu génia od studentských let, ale omezení filmu na klíčové momenty Jobse na konferencích, kdy uváděl produkty. Napětí, stres, rodinné vztahy pár minut do zahájení za oponou... Pokud nemá někdo základní potuchy o postavách a životě Jobse, tak se nemůže vůbec chytat (souvislosti se Stephenem Wozniakem, rozepře s Johnem Sculleym, ...). Kutcher jako Jobs je zlatej proti tomuhle... Nikdy více. ()

starr64

Nic moc. Docela velké zklamání. Hodně ukecané jakoby se člověk díval na zfilmovanou divadelní jednoaktovku. Víc k tomu nemůžu dodat. ()

Baerdeller

Typická Sorkinova kanonáda dialogů s dramatickým Boylovo prostřihem. Vizuálně krásné, ale dost komorní a... strašně málo se věnující historii, Applu, technologiím a vlastně všemu dalšímu. Film se čistě zaměřuje na osobnostní povahu Jobse a jeho vztahu s první dcerou. Imho je lepší začít filmem jOBS z roku 2013 a tenhle si dát jen jako zákusek navíc. ()

Gagin odpad!

Tlachání, tlachání a tlachání nikoliv o Applu, ale spíše o samotném Jobsovi. Jestli to byl záměr, tak se film nese jen ve slávě samotného Applu. Ale Jobs zajímá lidi zejména ve spojení s jablíčkem. Moc lidí nezajímají jeho rodinné vztahy apod. V tomhle ohledu obrovské zklamání. V podstatě 25 minut ze začátku filmu ani nevyleze z jediné místnosti. ()

NagatoPein

Je síce pekné snažiť sa z IT príbehu storočia robiť vzťahovú telenovelu, ale potom sa akosi zabúda, o čo tu ide. Vážne ma absolútne nezaujíma Stevova dcéra a tento film je myslím najmä o nej. Ako keby jednine jeho dcéra bolo to, čo ho definovalo. Film o Stevovi bez Applu, dalo by sa povedať. Nie, ďakujem. Lepší je aj ten s Ashtonom Kutcherom. ()

Brain32

Obě verze Jobse jsou strašně rozdílné. Obě verze jsou dobré svým způsobem a já se nemůžu rozhodnout, která z těch verzí je lepší. Ta poslední od Boyla je určitě realističtější pohled do Jobsova života a mysli. Ta starší zase nabízí více emocí a snazší uchopení celého Jobsova mindsetu. Think different ()

babuca

Pochopím, že pre fanúšikov IT technológií je to niečo ako ,, ikonický film" a preto nemôžu dať iné hodnotenie ako 5* prinajhoršom 4*, pochopím ale aj ľudí , ktorí mu dajú 2* resp. aj menej. Sfilmovať tento ,, počítačový svet" dostatočne atraktívne aj pre obyčajného konzumenta dnešnej spoločnosti to je totiž problém. Film sa snaží byť dôsledne detailný ale zároveň sa utápa v rozsiahlych dialógoch a monológoch, ktoré objasňujú vnútorné aj vonkajšie problémy / technologické aj obchodné / a preto premieňajú film čiastočne na utrpenie. Za mňa musím povedať, že je to zaujímavý životopisný film o vizionárovi , ktorý však ľudsky nikdy nedozrel a okoliu spôsoboval svojou povahou značné utrpenie / nie som presvedčený, že géniovia musia byť vždy podivínski psychpati /. Je to také voľné pokračovanie filmu jOBS kde hraje Kutchner. Tento film /Steve Jobs /akoby naväzoval chronológiou na predcházajúci jOBS. Fassbender rozhodne presvedčivejší ako Kutchner, ktorý tiež nehral zle. 70-75% za mňa. ()

zaluky

Jako jedinou nevýhodu tohoto filmu vidím to, že byl špatně zvolený herec na Steva Jobse. Na konci filmu vypadá spíš jako Tim Cook, než Steve. Jinak bez chyby. ()

Aronofsky u A24 chystá životopis Elona Muska

Aronofsky u A24 chystá životopis Elona Muska

10.11.2023

Bylo jen otázkou času, než to přijde. Podle nejnovějších informací serveru Variety má pod hlavičkou studia A24 vzniknout životopisný snímek o americkém inženýrovi, podnikateli, multimiliardáři a v… (viac)

Z DiCapria bude da Vinci

Z DiCapria bude da Vinci

14.08.2017

Leonardo DiCaprio si konečně vybojoval Oscara, vůbec to ale neznamená, že by opustil ambiciózní projekty. Jeho další rolí by totiž měl být Leonardo da Vinci, jehož si zahraje v adaptaci nové… (viac)

Aaron Sorkin chystá režijní debut

Aaron Sorkin chystá režijní debut

09.05.2016

Jen těžko byste v Hollywoodu hledali výraznějšího scenáristu, než je Aaron Sorkin. Autor Západního křídla a Newsroomu napsal i Moneyball nebo Stevea Jobse, hlavně má ale doma Oscara za Social Network… (viac)

73. Zlaté glóby - výsledky

73. Zlaté glóby - výsledky

11.01.2016

Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu letos opět udílela Zlaté glóby filmovým a televizním tvůrcům. Se třemi soškami zvítězilo drama REVENANT Zmrtvýchvstání (nejlepší drama, režie a herecká… (viac)