Zeť a vnuci bývalého zabijáka Costella byli zavražděni a jeho dcera skončila po útoku těžce zraněná. Costello se vydá na dálný východ, aby svoji dceru pomstil. Zaplatí si tři nájemné vrahy, kteří mu mají pomoci. Je tu ale jeden problém: Costello má kvůli starému válečnému zranění potíže s pamětí, a tak si musí vše zapisovat a fotit. Podaří se mu pomstít svoji dceru, než zapomene, že vůbec nějakou má? (oficiálny text distribútora)

iamek

Některé přestřelky jsou sice dobře udělané, ale poslední dvacetiminutovka alá Rambo se do filmů moc nehodila. Nápad, že hlavní hrdina bude trpět ztrátou pamětí je doslova dokonalý a triky jak nazapomenou koho zabít taky. ()

Chrustyn

V krátké době druhé setkání s Johnnym To nebo-li slabší verzí Johna Woo. Tentokrát se jedná o oblíbené akční téma pomsty, ale bohužel ve velice nevýrazném zpracování. Nechybí pár -opět efektivně neefektivních- akčních scén a mezi nimi neskutečná nuda a přehršel nezáživných dialogů. S tímhle Johnnym si rozumět bohužel nebudu. ()

Flakotaso

Tak tohle mě hodně zklamalo. Po výtečném Exiled jsem čekal podobně kvalitní pecku, ovšem nestalo se. Příběh je podivně stavěný, bez nápadu a bez tempa, navíc hodně věcí včetně přestřelek, hudby, herců a mnoha nápadů je jenom vydestilováno ze jmenovaného Exiled, bohužel všechno je to kvalitou o dva stupně níže. ()

eraserhead666

Patrně nejnudnější akční film, co jsem za dlouhou dobu viděl. Tak suchou a tupou přestřelku snad ještě nikdo nenatočil. ani jsem neměl chuť to dokoukat. ()

Lacike

Nebudem znova opakovat, ze Johnny To nie je dobry reziser. Asi jeho styl nesedi iba mne. Celych 45 minut som bol uchvateny a myslel som si, ze sa bude jednat o dalsiu vynimku v jeho filmografii, ktora mi dokonale sadla (dalsie filmy su Mad Detective, PTU, Running Out of Time). Jednoduchy, priamociary, drsny film o pomste. Proste vau. Bohuzial potom To rozohral ten jeho pre mna nepochopitelny humor a divnu stylizaciu akcnych scen, ktora ma vobec nebavi. Film potom uz nezachrania ani skveli herci, ktori nemaju co hrat. ()

bouncer

Stylová střílečka o pomstě, odkazující na Hong Kongské klasiky. Jasně, není to moc originální (vezmeme něco z předchozí tvorby, přidáme trochu Mementa a máme tu nový hit) a nelogičnostmi se to taky jen hemží, ale pokud jde o šmrnc a zábavnost, tak Vengeance nemá chybu. 70%. ()

Terva

Costello je borec. Vydává se pomstít svou dceru, ale má to jeden háček. Costello totiž zapomíná. Jeho paměť už není to co dříve. Dostává se tak do zajímavých situací a tvůrci snímku mají spoustu možností, jak mu cestu za pomstou pořádně zkomplikovat. Nádherná je scéna okolo 25 minuty, kdy se prolíná děj událostí z minulosti a následně ze současnosti. CITÁT - Kde to jsme ?......... Ve filmu je celá řada zajímavých záběrů. Jako příklad určitě poslouží šlapací kolo ze kterého si udělají terč nebo duhový létací talíř. Úchvatná je přestřelka při svitu měsíce a spolu z nádherným hudebním doprovodem je nezapomenutelná, zvláště věta řečená na jejím konci - ta dokáže pořádně zamrazit v těle. Po této scéně se situace komplikuje a jméno muže, který má prsty v událostech kolem Costellovi dcery je vepsáno černou fixou na zbraň jenž nese název Double Eagle...ta paměť. Film je krutý, plný zabíjení, ale jsou v něm momenty, kdy cítíte lítost a smutek. Úplně nádherně to vystihuje scéna, kdy Costello zůstane stát sám v dešti a podle fotografií které u sebe má se snaží najít své "přátele", z jeho pamětí je to totiž stále horší a horší. CITÁT - Jakou pomstu ?.......... Zásadní otázka zazní docela pozdě : Jaký má smysl pomsta, pro někoho, kdo si nepamatuje, proč se mstí......... CITÁT - Bože můj, zachraň mě !!!!....... ()

kalap

Zabijak bez pamäťe strieľa a strieľa, lebo kamošov zabijakov s pamäťou mu vystrieľali. Mať tak 15. rokov, tak aj tak poviem slabota. ()

bourec

Důvod,proč sem koukal na další hong-kongskej film,nebo spíš čínskej film,bylo rozšíření obzorů.Asi před třema dny sem začal čumět na další film J.T.,a to Mad detective,ale ve chvíli,kdy ten bejvalej polda nachcal ve svejch představách na nohy tý ženský na hajzlu,sem to utnul,to byl děsnej zážitek,ještě horší než Volba.No a tady ten film je taky děs.Jimmy Hallyday se svym netopýřím ksichtem,dokonce trochu vypadá jak gremlins,tady mstí smrt svejch blízkejch,ale nějak to drhne.Divná poetika,spoustu pomalejch,chvílema i debilních záběrů,spoustu bizárních scén,nelíbí se mi to.Zlatej John Woo.30%. ()

dr.fish

Kříženec Pro pár dolarů, Kill Billa a Dead mana. Rozhodně zpestření filmové nabídky. Rozumný nadhled, zajímavé rozuzlení, jednoduchost a přímočarost. Chlapáctví a čest jako ve starých kovbojkách. Spaghettiwestern v Hong Kongu. A k tomu dobrý. 80% ()

Cedr

Nejsympatičtější film o pomstě a nájemných vrazích. Perfektní audiovisuál, nejen díky kameře a vhodně zvolenému slow-mo, ale i střihu a náladové hudbě. Ano, uvěřitelnost přestřelek ke konci filmu exponenciálně klesá, nicméně to vůbec nevadí. Oči se mi nad všudypřítomnou naivitou přimhouřily samy, jen proto aby se zaostřily tam kde je potřeba a mohly vychutnat film jako fungující celek. Plakát hned na první pohled slíbil temný thriller s noirovou atmosférou v kontrastu s líbivými barvami a film vše z toho do puntíku splnil. ()

Qitek

Chvílemi toho bylo až až na hranici únosnosti, ale jinak velmi vydařený cool muthafucka filmeček, se skvělým tvrďákem v hlavní roli :-) ()

Toto odpad!

Musím sa priznať, že takú stupitidu som nevidel roky rokúce. A všetkému tomu idiotizmu kraľoval Johnny Hallyday a jeho potkaní ksicht. ()

lennyd

Když je mu v Macau zavražděn zeť a vnuci, a jeho dcera jen tak tak přežije násilný útok neznámých ničemu, vydává se Costello (Johnny Hallyday) na dálný východ, aby svoji dceru pomstil. Zaplatí si tři nájemné zabijáky, aby mu pomohli vrahy najít a pomstít se - je tu ale jeden problém, Costello má od války problém s pamětí, a tak si musí vše zapisovat a fotit. Podaří se mu pomstít svoji dceru, než zapomene že vůbec nějakou má? ... Vůbec jsem netušil, do čeho shlédnutím tohoto filmu jdu - ani jeden z protagonistů ani režisér mi nic neříkal, takže jsem čekal tak maximálně nějaké "čínské" béčko - ale byl jsem docela mile překvapen. Samotná zápletka není moc originální, ale když se trochu šmrcne tím Mementem, dodává to filmu takový zvláštní nádech. Johnny To ve filmu nikam nespěchá, a naopak si akční scény vychutnává, takže taková přestřelka v lese trvá dobrých deset minut - ale nějak mi to vůbec nevadilo, právě naopak. Škoda trochu toho nepříliš povedeného závěru, ale s tím se dokážu smířit. 3.5* ()

oveckaoa

Jako thriller to neobstojí ale jako parodie to obstojí v pohodě. Představte si že natáčíte thriller a nepoužíváte u toho mozek takže logika odchází hned ze začátku a celý film působí jako mix mezi Matrixem (scény typu jeden herec jde za ním létají kulky samozřejmě že se nestrefí ani z odstřelovačky :-) a typickém thrillerem. Bohužel i takový Steven Seagal má ty filmy daleko lepší než tohle. Celkově typický průměrný thriller který můžete vidět kdykoli v televizi nic překvapivého v něm neuvidíte navíc mě tam srala ta čínština nebo co to byl za jazyk nemluvě o tom že český název Nemilosrdný je úplně out od takovho názvu čekám někoho kdo postřílí x lidí bez mrknutí oka a ne nějakého týpka co neví ani co sám dělá. P.s. perlička na závěr když už zabili ty co mu zabily rodinu a získali tím tu restauraci proč šli po jejím šéfovi když už byli za vodou :-) ()

Beky

Nudný a bez atmosféry vytvořený film, plný digitální krve a debilních přestřelek ve zpomaleném tempu. Postavy se chovají, opět jak je zvykem nelogicky, u východních filmů. Verdikt: Ten film jsem sledoval po dvaceti minutách, nešlo jinak, 40%!! ()

Danny F.

Solidně natočený thriller o pomstě, kterou komplikuje ztráta paměti. Hodně se mi líbilo jak na konci filmu mstitel podle kabátu a vystřílených děr do něj hledal toho pravého zloducha. Celkem povedené. 65% ()