Súrodenci Jerry a Joanna dorazili do mestečka Lymstock v deň plukovníkovho pohrebu. Prišli sem vlastne za odpočinkom. Jerry sa zotavuje z havárie na motorke a Joanna mu robí spoločnosť. Prišli práve v čase, keď pokojnú hladinu života v mestečku rozvírila séria anonymných listov. Povráva sa, že to bol práve anonymný dopis, ktorý dohnal plukovníka k samovražde. Čoskoro spácha samovraždu ďalšia obeť anonymov pani Symmigtonová. Ale keď nájdu zavraždenú Agnes, slúžku Symmingtonovcov, podozrenie, že ide o perfektne naplánované vraždy, silnie vo všetkých obyvateľoch mestečka. A slečna Marplová už pomaly začína tušiť, že autor listov a vrah je jedna a tá istá osoba... (oficiálny text distribútora)

Greg25

Já ty čtyři hvězdičky stejně dám, protože Geraldine McEwan je prostě dokonalá slečna Marplová. A za ní ty čtyři hvězdičky dám, příběh není špatný a zpracování patří k vrcholu televizní tvorby. Navíc James D´Arcy a Talulah Riley jsou nadějní britští herci a tady to jen dokazují. 80% ()

lemonova

Túto časť som videla ako prvú a povedala som si: wau! Až neskôr som prišla na to, že práve táto časť je svetlou výnimkou v porovnaní s ostatnými. Totiž so slečnou Marplovou mám problém práve pre slečnu Marplovú. (aby ste mi rozumeli: nemám problém s Geraldine McEwan - tá je skvelá, ale s uletenou postavou, ktorú stvárňuje) A v tejto epizóde sa takpovediac iba kde tu mihne, inak je celý príbeh vystavaný na hlavných hrdinoch. Navyše je komediálne ladený s istou dávkou nadhľadu, čo v iných častiach chýba. Nehovoriac o tom, že James D´Arcy je neodolateľný! ;) ()

Kitcat

Pokud bych si musela vybrat jeden z dílů Slečny Marplové, tak je to tento! James D'arcy a Talulah Riley mezi sebou mají skvělou chemii a celý díl, nejen díky této dvojici, šlape jako hodinky. Je to zkrátka díl, který mohu sledovat stále za sebou a vůbec mi nevadí, že už dávno vím, kdo je vrah. ()

FireTight

Upřímně, původně jsem si myslel, že v knižní předloze slečna Marplová vůbec nefiguruje, podobně jako tomu bylo před čtrnácti dny v "Cukání v palci". Ale jak si tak čtu komentáře ostatních, ona tam skutečně je a popravdě, kdyby tomu bylo naopak a všechno za ni vyřešil docela sympatický Jerry, nevadilo by mi to. Ale jinak šlo (ostatně jako ve většině případů) o povedenou detektivku, teda až na to použití plátna při jízdě automobilem, to bylo na dnešní dobu... trochu... zvláštní. :D ()

josieaddms

Detektivní ňamka. Slečna Marplová je v podání Geraldine McEwan naprosto rozkošná, a nejlepší ze všech představitelek. Navíc je to plné kvalitních Britských herců, má to krásné kostýmy a samozřejmě zajímavé zápletky děsivých vražd, které může divák společně s postavami řešit. Je to taková holčičí záležitost, ale já to mám moc ráda. ()

dolin1

Výborný TV film, stavějící na přesvědčivých hereckých výkonech, silném příběhu a navíc podaný skvělou retro formou!! **** 85% ()

maoc

Lehce nadprůměrná slečna Ovečka. Škoda toho nepravděpodobného vztahu Jerryho a Megan, ten konec byl úplně otřesný, červená knihovna hadra. Po detektivní stránce asi není co vytknout. Všechno bylo nebývale jasné a nekomplikované. Indícií 'kdo' a 'proč' bylo roztroušeno opravdu dost. Méně už 'jak', ale kdo by se s tím trápil, když to za nás kudrnatá babča rozlouskne. I když tentokrát byla jen takovou šedou eminencí, skoro až ve vedlejší roli, ale nevadilo to. ()

hany83

Jedna z mých nejoblíbenějších Agathiných knížek, kterou tentokrát tvůrci neodstřelili, hurá! Výhrady k představitelce slečny Marplové sice pořád trvají, pár výhrad bych si taky našla, přesto ale dám za pět, už za dobře zvolené obsazení, v čele s Jamesem D´Arcym a krásné vesnici (skoro jako z Midsomeru:-)) ()

JackieBliz

Tak, podle knížky to moc není, což mi docela vadilo. Vlastně mi to hodně vadilo. Kdyby se to víc podobalo knižní předloze (jedna z nejlepších christinovek) byla bych spokojenější a přihodila hvězdičku. ()

unclejack

Kto je Tom Shankland a ako to, že sa o ňom nehovorí častejšie?!? Spracovanie Niet dymu bez ohňa nielenže nemá chybu, ale je aj originálne a nápadité, svieže a zároveň plne zachováva ducha predlohy. Atraktívny vizuál ide ruku v ruke so skvelým hereckým castom - Jamesa D Arcyho som si zamiloval, Emilia Fox bola neskutočne zábavná a menšiu úlohu dostala aj talentovaná Talulah Riley. Tajomná krásna neznáma v osobe Kelly Brook bola taktiež veľkým plusom do kolónky kladov. Je nutné dodať, že značná pôsobivosť samotnej predlohy vyšla tvorcom v ústrety, ale jedinečný štýl a nadhľad, to už možno pripočítať k dobru tvorcom tohto filmu. Spolu s Refnovou Nemesis, Hotelom Bertram a Vlakom z Paddingtonu asi najlepšia marplovka. ()

saaaky

Jedna z nejlepších filmových adaptací stejnojmenné knihy Agathy Christie. Příjemná venovkská pohoda anglické vesničky narušená přívalem urážlivých dopisů a postupnými, zdánlivě náhodnými " sebevraždami ". Navíc do celého detektivního příběhu je velmi pěkně propleteno lanko romantiky a lásky, které by nemohlo chybět :) V tomto ohledu chválím nejen tradičně Geraldine McEwan, coby Miss Marplovou, ale také Talulah Riley, která opravdu zahrála perfektní roli. Výborné! ()