The Monster

• Austrália The Monster

Kathy (Zoe Kazan) je mladá žena, ktorá spolu s dcérou Lizzy po zrážke s divokou zverou havaruje. Byť zaseknutý vo vlastnom aute uprostred hlbokých hôr nie je žiadnou výhrou. Obzvlášť, keď sa v blízkosti pohybuje "tvor", pre ktorého je akákoľvek bytosť iba obyčajnou korisťou. Už tak dosť komplikovaný vzťah medzi matkou a dcérou podstúpi skúšku ich vzájomnej náklonnosti, ktorá preukáže až neočakávane silné rodičovské puto, o ktorom ani jedna z nich netušila.
(*CARNIFEX*)

herr_carter odpad!

Velmi se líbí ta věta z ústředního plakátu "there are monsters" - zcela jistě mají tvůrci nápisu na mysli ty dvě krávy, kterým nemůže nikdo přát nic jinýho než krutou, bolestnou smrt. Ovšem prostřednictvím nějakého opravdu hrůzu nahánějícího monstra, a ne tady toho asfaltovýho chudáka, kterej vypadá jak druhojakostní výprodej vetřelčích hadrů na karneval pro sociálně nejslabší. Zažíval jsem opravdu muka při sledování tohoto kolosálního zvratku - ten tíživý pocit v hrudníku, kdy už film konečně skončí.................moje hodnocení = 0 z 10. ()

Kienast

Nuda kterou zachraňuje od pohromy jen to monstrum .... Mohl to být fajn film chce to jen smáznout ty flashbacky, který stejně nikoho nezajímají a spíš ruší. 40% ()

iXtr3m3

Slušný film, ktorý na zem zrážala debilita matky. Prial by som jej smrť od začiatku, rovnako otcovi. Ale kvôli ich dcérke ako rodič na také niečo nesmiem pomyslieť. Atmosféra dusná, spracovanie minimalistické, správanie postáv hrozhé. Zato dievča by si zaslúžilo nejakú nomináciu, pretože ostatných prevyšovala tak o dve hlavy. ()

MatejNosal

Horor o monštre na pozadí dramatických interakcií medzi dcérou a matkou. Dramatická línia filmu je nepresvedčivá a gýčová a tá hororová zasa rozťahaná a nezáživná. Monštrum smiešne. (49%) ()

Perverz

Poněkud skromné, pár postav, pár aut, večer, prší, a jedna příšera. Atmosféru to opravdu nemá, a vše to zachraňují jen výkony hlavních představitelek. Ella Ballentine byla skvělá, a Zoe Kazan je fajn. Musím však uznat že stačilo málo a bylo to opravdu koukatelné. Zas tak laciné to nebylo, dokonce i ty flashbacky třeba mně vůbec nevadily, protože byly provedeny dobře a s postavami vás to opravdu sblíží (což byl účel, že..). Stačilo jen trochu více zapracovat na vybudování atmosféry, a bylo to, tady však Bertino zklamal, a u tak komorního hororu je atmosféra několika násobně více třeba, když tu není krev.. Nebo třeba kozy :) Proto dvě hvězdy..Se třemi bych opravdu křivdil povedenějším snímkům. Není atmosféra, není nic, a to mám Zoe rád. ()

cskomando odpad!

Nebýt té ,,potvory,, přibude u mě další do sběru odpadů ! Šílenost neskutečná, Bryan Bertino by měl přestat psát totálně ožralý a zfetovaný. Přitom filmek The strangers (oni) byl celkem solidní. Nevím kým se nechal inspirovat ale to stupidně deb*lní chování pouze 2 POSTAV, které jsou hrdinky filmu a vy je musíte trpět od začátku až do konce je síla. Nejdříve má jedna větší krámy než druhá asi tak do půlky filmu...poté přijde druhá půlka, kdy najednou všechno naštvání, nervy a strach jde stranou... prosím nechoď tam, mám Tě ráda, bože i já měla krámy, promiň utřeme se navzájem, pomazlíme a všechno je jak má být. Vlastně tohle mě dodává hladinu adrenalinu, když na to vzpomínám, odpad bude to pravé hodnocení a proč ? Pokud se i přes deb*lní dialogy dostanou k závěru, mají se rádi, opusinkují se... z ničeho nic přijde skvělý plán ! Já Tě zachráním, odlákám pozornost a ty utíkej. Bože to nesympatické narozené dítě se k ní vrátí s kladívkem, klepne potvoru ta uteče a máma umře ? Takže vlastně něco napíšu, jen abych ji zabil aby umřela zbytečně. Woow, už dlouho mě nic nevytočilo. ()

M.Myers

Tak to zas stálo pěkně za starou bačkoru. Paradoxně mě film zajímal v té první půlce, kde se film rozjíždí a příšerka je v lese a není moc vidět. Děj je brzděn a natahován linkou mezi matkou a dcerou a to linkou absolutně nezajímavou. Místo ukazování toho, že matka byla věčně vožralá, mohli víc zatlačit na hororovou stránku. Chování hlavních postav ke konci bylo překvapivě tragické, aneb vezmu si pochodeň, pak jí zhasnu v kaluži, abych se nechal dobrovolně sežrat, super. No, bohužel ani herecky to nebylo zrovna dobré a Zoe Kazan mi byla krajně nesympatická. Tvůrce pochválím alespoň za to, že obluda nebyla digitální, ale byl to prostě chlap v obleku, vždy to působí více přirozeně, ale to je tak vše. ()

kkarx

Komorní hororové drama, které mi evokovalo Interstellar, takže něco dělal autor zřejmě dobře. Pěkně natočené, ale mělo to být víc vygradované a brutální. Samotný závěr nedává moc smysl a několik posledních minut by bylo lepší smazat, protože samotný flashback ke konci by byl perfektním zakončením. Ještě k samotnému monstru, to vypadá svým postojem trochu hloupě jako opice a většinu času není ani vidět. :) ()

Rathalos

Vidim,ze vacsinu ludi nechyta praca Bryana Bertina,no ja k nim nepatrim,mne tento reziser vyhovuje,lepsie povedane jeho filmy a i tento horor ma bavil,ako v The Strangers tak aj tu hlavnym plusom je atmosfera a napatie,to je pre mna dolezite v hororovom zanri,takze The Monster dostava 4 hviezdicky...:-) ()

Cryptkeeper

Ztvárnění monstra místy trochu pokulhávalo,nicméně atmosféra a dějové prolínání mi to celkem obstojně vykompenzovalo. Nevelký horůrek,jedna malá lokace,ale o to lepší a komornější atmosféra. ()

Vabr

Deštivá atmosféra byl dost deštivá. Postavy mi sedly (na klín), ale celkem obě dvě byli trochu až moc hnusné na sebe. Nenávidím tě mami! Odejdi! O promiňte vy si to ještě čtete. Monstrum alias sušička byla dobře udělaná, nijak zvlášť excelentně, ale GOOD. Flešbegy se do filmu hodily, například jako máslo na chleba. TEĎ negativa!!! #SPOILERY😲🤗😮 NWM proč ta (černá)(no rasismus XD) záchranářka vykopla sklo u auta. Proč ta máma nalákala pozornost na sebe, když o něco později ta holka našla sprej a zapalovač a zabila obludu. Nebo mohli obě dvě jít po zasraně dlouhý silnici, ušlapat si nohy a svítit baterkou a ohněm a nešlo by to po nich. ()

Veronica27

A to bylo jako co ? Pokus o nového vetřelce ? Tohle fakt ne.Možná by tady bylo mnohem zajímavější, kdyby si dcera vyřídila účty s matkou, viz. dětství, než tenhle pobíhající vetřelec. ()

Acrobat odpad!

Najprv fuck fuck fuck, potom sorry sorry sorry, nasledne go go go, opatovne shit shit shit, potom dont dont dont.... A neustale dokola vo filme kde nic nevidno a prisera ako godzilla z 30.rokov 20.storocia. Asociali a nevyrovnana mamka na ceste do zatratenia. Par statistov dazd, tma, bludne reci a namet hodny 15 minut rozpravania. Neprilis vztahove napatie budovane tmou. Vsade nos zapalovac. ( videne 08.02 2020, Bdrip) ()

dannyd14

Vôbec to nebolo až také zlé, takéto hodnotenie tomu neprislúcha. Viem, že hlavný záporák keď sa zjavil pred kamerou vyzeral miestami smiešne, ale atmosféra filmu bola vynikajúca, proste 1 malé miesto, pár postáv, všade naokolo tma kam sa pozriete a zlo číhajúce v temnote. Trailer splnil to, čo som od toho očakával. U mňa po Howl ďalší prekvapivý kúsok, viac takýchto filmov. ()

elimS

30% - komentář 20ti slovy: Dost jednoduché, tma, nefunkční auto, les, příšera a dál nic nepřekvapivého, celkem mdlé. Herecký výkon malé holky na výbornou, čuměl jsem. ()

intro

Za málo peněz hodně muziky. Jo někdy to platí, ale tady až tak ne. Film má rozhodně svoji atmosféru, ale bohužel víc než na průměr to nestačí. Rozhodně ovšem neurazí. ()

Solverino odpad!

Tak to je opravdu ukázkový odpad! Totálně nesympatičtí herci, kdy se už těšíte jakou strašlivou smrtí zhebnou a ono pořád nic a nakonec, no darmo mluvit :( Hnusná debilita! A pak ten příšerák natřenej dehtem - asi došel rozpočet ještě před koncem... ()