Avengers: Endgame

• USA Avengers: Endgame (viac)
USA, 2019, 182 min

Predloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks)

Kamera:

Trent Opaloch

Robert Downey Jr., Chris Evans, Mark Ruffalo, Chris Hemsworth, Scarlett Johansson, Jeremy Renner, Don Cheadle, Paul Rudd, Benedict Cumberbatch (viac)

Záverečené dejstvo ságy Avengers od štúdia Marvel. Po zničujúcich udalostiach, opísaných vo filme Avengers: Nekonečná vojna, sa svet ocitol v troskách. Polovica všetkých bytostí bola vyhubená. Avengers sa so zvyškami svojich spojencov ešte raz dajú dohromady, aby zvrátili Thanosove zločiny a znovunastolili poriadok vo vesmíre. (Saturn)

Slash_Flash

Po roce nekonečného čekání a neustálých erekcí při nových trailerech a tv spotů, je to konečně tady a já rozbil prasátko,abych byl hned na předpremiéře a koukal jak ostatní fňukaj, že film ještě neviděli a už znaj konec kvůli usnoplencům internetu, kteří pro dobrý pocit a uspokojení hlásili všude,kde se dalo, spoilery. Tím upozorňuji, že v tady budou taky. Když už sedím v plném sále nadšenců a nerdů s obřím popkornem na klíně a s brčkem v držce nervozně srkám, film začíná a pak končí. Wow. Ne, vážně. Film trvá tři hodiny, ale mi to přišlo jako hodina. Asi proto jsem ten popkorn tak rychle měl sežranej a půlku filmu seděl na suchu s rtama jako Thanosova bradka. Zkurvená sůl. Navíc mě po filmu lehce boleli jak oči tak pusa. Protože ve filmu se pěkně balancuje jak humor tak drama. a to jsem se smál i Thorovi, který mi zbytek filmu kazil. V Infinity War měl koule se postavit Thanosovi čelem a nakopat ho do té jeho prdeli na bradě a ve Endgame ufňukanej maminčin mazánek hrající Fortnite.(Ten záběr na Fortnite opravdu bolel). a když to není Thor tak to je ta feministická pička toulající se vesmírem. Brie Larson se cpala do každého interview a akcí a její ksicht v podobě Cp Marvel jsme viděli v každém traileru a TV spotu, ale ve filmu samotném byla jenom asi 15 minut. Thank you veeeery much. Nevím, jestli se mám smát nebo brečet. Když obejdu tyhle dvě zrujnované postavy, z filmu se i tak stane příjemná a vtipná podívaná, která i dokáže více jak jednou rozbrečet. Navíc, Endgame má asi moji nejoblíbenější bitku hned po Civil War, a to bitku mezi Thanosem a Avengers. Povedená scénka. Každopádně, titulky začali a půlka sálu odchází. "Ha, to jsou debílci, ani na potitulkovou scénku nepočkaj." říkal jsem si. A hádejte co, nedočkal jsem ani já, ani zbytek sálu. To na, co lidi jsou schopni čekat až do úplného konce u marvel filmů je potitulková, a ta tam prostě nebyla. Zamrzelo. Celkově film dostává ode mně 9/10. ()

ketie

Následující text obsahuje SPOILERY!!! ... ... ... Avengers Endgame jsem nejprve viděla v původním znění a o dva dny později i s dabingem. K němu bych si nejdřív dovolila říct pár věcí: ZA PRVÉ - Jelikož jsem z Mostu, tak hláška Dycky Hulk!!! mě fakt dostala (a nebyla jsem v kině jediná...). ZA DRUHÉ -Trochu mě zklamalo, že v závěrečné epické bitvě, kdy Cap pronesl tu nejočekávanější hlášku, na kterou snad čekali všichni fanoušci MCU ("Avengers: Assemble"), se právě toto, v MCU kouzelné slovíčko Assemble, přeložilo do češtiny. Já osobně bych to nepřekládala, protože pokud bych předtím neviděla film v původním znění, tak bych ani nevěděla, že jsme se tohoto zvolání vůbec dočkali. Stejně tak hláška: "I can do this all day." "Yeah, I know." mi přišla v angličtině neskutečně vtipná, zatímco v češtině se ten význam úplně ztratil. Škoda.Toť asi vše k českému dabingu. ... ... ... A teď mé dojmy z některých scén - POZOR OPĚT VELKÉ SPOILERY: 1. Captain Marvel v Endgame nebyla tak strašná (a hlavně jí bylo málo) a líbila se mi její menší interakce se Spider-Manem během bitvy. ... 2. Ten feminismus byl trochu na silu (nevím, jestli to Russoové měli nařízeno "ze zhora" nebo co...) 3. Konečná bitva byla prostě epická ve všech směrem a narozdíl od GOT (A Long Night) jsem zde alespoň všechno viděla :-) 4. Nejsilnější moment pro mě byl ten, jak Cap stál úplně sám proti Thanosovi a jeho velké armádě (v čase cca: 2hod a 15min) a samozřejmě nemůžeme zapomenout na kladivo, že ;-) Skvělých scén tam bylo opravdu přehršel (nemůžu je zde přece vyjmenovat všechny) a proto jsem se po zvážení rozhodla dát nejvyšší hodnocení i přes to, že něco úplně tak nevyšlo ( další SPOILER : poslední scénu se Stevem a Peggy bych udělala jinak a i krapet delší - dalo se z toho prostě vytřískat víc emocí ... a naopak bych zkrátila interakci mezi Star-lordem a Thorem na konci - podle mě zbytečně natahovaný.) A NAKONEC musím říct, že hudba je dokonalá!!! Alan Silvestri odvedl zatraceně dobrou práci a určitě by si za tento počin zasloužil nějaké ocenění!!! ()

Krustovskij

Věřím, že fanoušci komiksů a Marvelu si přijdou na své. Jako laik a "nefanoušek" jsem se bavil a nebýt některých násilně vložených feministických a podobných scén, které jsou rakovinou filmů dnešní doby, možná by to byly i čtyři hvězdy. ()

hdraf

Asi největší zklamání od počátku Marvelu, protože jsem čekal absolutní pecku a "dokonalý" film. Tlustý Thor = otřes, Capitan Marvel = superman(ka), který(á) nepotřebuje ostatní hrdiny a vše vyřeší během vteřiny. Byly tam krásné okamžiky, ale taky dost blbostí. ()

TheAnimalOne

Nevím co dodat... finální završení Marvelovského univerza, které naplnilo všechna očekávání a uspokojilo mě tím nejlepším možným způsobem. Upřímně jsem se zasmál a nakonci jsem si dokonce i pobrečel a zavzpomínal na všechny předchozí filmy kterými nás Marvel krmil dlouhých 11 let. ()

Cain(cz)

Tak jsem viděl "Avengers Endgame" který trhá v tržbách rekordy (pokořil i Titanik) - přirozeně ne v kině - tímto děkuji Čínskému filmovému archivu :D. Má to 3 hodiny... První hodina je uplná nuda kdy se všichni tváří strašně vážně a snaží se budovat depresivní náladu ovšem neúspěšně a není se čemu divit: 1) to by z nich nesměl nejlépe hrát digitální mýval a za 2) by předlohou nesměl být komiks pro 9 leté... V prostřední části se cestuje časem kdy jsem se jedenkrát upřimně zasmál (hail hydra) jinak v této části film nesahá ani po kotníky Návratům do budoucnosti, Na hromnice o den vice a již vůbec ne Na hraně zítřka. V závěrečné části jsem se dočkal klasického digibordelu a nejvíce WTF momentů. Na to že film stál 380 miliard dolaru vypadá max na 150... Celkové hodnoceni: nuda za 40% ()

Mac._

Ukápla mi slza. Gorilí. Důstojný konec jedné série, jen mám potom problém sledovat navazující filmy. Tomuhle se bude mít problém něco vyrovnat, o překonání nastavené laťky ani nemluvě. ()

Kesinka

Viděla jsem všech 22 předchozích filmů. Infinity war byla naprosto geniální. Endgame ... . Z kina jsem odcházela z pocitem: "Co to do prdele bylo?" a rozhodně to není kompliment. Diametrálně jiné charaktery hlavních postav, dost wtf momentů a logických nesmyslů. Za mě zklamání. ()

minno

Je to tu! Krásne štvrtkové ráno, v deň premietania som sa snažil neliezť zbytočne na instagram a tým si nepokaziť krásny večer na ktorí sme všetci tak dlho čakali. Hype okolo Avengerov bol neuveriteľný a každy očakával emočnú a akčnú nálož ako kiná v posledných rokoch nezažili. Kritici film vychválili a tak som sa zobral do kina s tým, že domov budem odchádzať s otvorenou hubou a hlavou odstrelenou niekde na Asgaard. Bohužiaľ, nedočkal som sa. Endgame určite nie je zlý film a po produkčnej stránke je jeden z najlepších čo som videl, ale ten príbeh, ten scenár, to… lepidlo čo malo zlepiť dokopy úvod po Infinity War a finálne grandiózne ukončenie. Bez spoilerov môžem povedať, že úvod bol pre mňa veľmi emotívny, ale odvtedy to išlo dole vodou. 3 hodinový film, z ktorého by som v pohode vedel zostrihať 2 hodinovú verziu bez tej zbytočnej vaty okolo, neoslnil, ale ani neurazil. Bohužiaľ, ani neprekvapil. Z kina som odchádzal bez akéhokoľvek WOW momentu, ako sme to zažili v Infinity War. S čím iným film porovnávať ako z IW. Deň pred Endgame som si IW vychutnal už po 4 krát a kde tu mala každá jedna scéna zmysel, každá jedna bola dokonalo napísaná, dokonalo zrežírovaná a nemal som ani na sekundu príležitosť sa nudiť, pri Endgame je to pravý opak. Úvod super, stred ani z ďaleka a záver v rámci normy. Marvel zavŕšil jednu éru po svojom a uvidíme kam sa bude univerzum ďalej posúvať. BTW: neviem na čom frčia scenáristi, ale aby schválili to, čo dokázali spraviť s Thorom, tak taký matroš potom chcem aj ja. ()

lukas.pukas.

TAk konečně jsme se dočkali , a mame tu poslední díl série , opravdu? tak proste asi bych to ukončil tím že je konec s Tanosem ale co se týče komunity Avengers to určitě konec nebude .K samotnému filmu , nemůžu říct že jsem sklamaný ale prostě cestování v čase ? vážně ? Jak originální , no ale řekněmě že tento film není točen aby nad tím člověk přemýšlel ale aby si ho užil spíše po vizuákní stránce.V tomto bodu to trochu alespon co se týče první poloviny trochu pokulhává , na druhou stranu to dohání za mně humor ,především viz Thor .No a druhou půlku jsem si užil a především filnalní poslední bitky s Thanosem , o tom co bylo po už nemá cenu psát prostě se předali pochodně a můžem pokračovat dál. Podtrženo setšeno 75% ()

sh3riff

Není špatné, až na pár stupidit, jako v každém filmu .. ale štve mě, že se v posledním dílu série neřešili velké WTF, jako například, co má Stark s levou rukou atd a nejspíš ani nikdy nedozvíme :( ()

horcrux7

Promenáda ufňukaných superhrdinov. Oproti Infinity War menej výrazné. Deju chýbala dravá dynamickosť, gradácia v podobe smršti vypichnutých akcií. Inak v pohode. Jeden kruh sa uzavrel, teším sa na nový Marvel. ()

Dalajlada

Pěkné zakončení série. A naštěstí tato série snad skončila. Už to nebylo ani příliš vtipné, protože ty vtipy jsou již ohrané a nedali do nich tolik, napětí je taky fuč, protože víme, že to končí a USA by bez šťastného konce nepřežilo a tím pádem je to neskutečně předvídatelné. Bylo to opravdu megalomanské. Obtloustlý Tchoř mě ale opravdu rozesmál. ()

kavralajka

Dobře ukočírovaný, několika hodinový(počítám s předchozím dílem dohromady), maglajz ve kterém jsem se ani na chvilku nestratil a na nudu taky nebyl čas. ()

PORTER44

Průměrný díl,trochu zklamání z některých hrdninů doslova troska Iron Man nebo šašci Hulk,Thor,lepší bylo když se Hulk změnil a pronesl vtipnou hlášku než rozdávat podpisy a cpát se zmrzlinou a z Thora udělali tlustýho ochlastu zklamání,akční scény ujdou. ()

Danney

*Obsahuje spoiler* Film je určen převážně fanouškům série, hromada narážek na příběhy jednotlivých postav, se záblesky do jejich minulosti. Na druhou stranu tohle tvoří tak 2/3 celého tříhodinového filmu. Ne, že by to nebylo zajímavé, ale místy mohli přidat na ději a nerozvádět všechny postavy, stejně je už dobře známe a pokud ne, tak o nich brzy bude další dvouhodinovka. Je však nutno vzít v potaz i poslední hodinu, která je velmi nabitá a taky ukazuje to, kde vlastně šla většina peněz tvorby tohoto filmu. Bohužel hlavní padouch tak nějak ztratil na vážnosti, když už jednou na začátku byl poražen. ()

TheWitcher

Dle mého názoru, epické a ikdyž bychom mohly polemizovat o pár aspektech kontinuity a logiky, i tak musím prohlásit že jako zakočení jedne ságy je to zcela nepřekonatelné dílo. Slyšel jsem spostu ohlasů, že Infinity War je jednoznačně lepší, takže pokud se na film budete dívat s předpojatostí předchozího dílu, a očekávání akce od začátku do konce tak možná budete částečně zklamáni avšak myslím si že konec Vám to vynahradí. Endgame není film o akci od začátku do konce, je to film který ukazuje, že ať už superhrdinové nebo ne, pokud zmizí půlka populace zasáhne to každého, a jsem velice rád, že je to ukázáno i v tomto filmu. Příběh a děj Endgame je neskutečně poutavý, ohromě Vás vtáhne do děje a nepustí až do samotného konce. Je samozřejmě i vtipný a s nábojem recese tak jako každá "Márvelovka" ale se vší pokorou k ději, postavám i událostem. Celý film ukáže i to jak je to všechno už od začátku promyšlené a propojené jako puzzle, což vám v určitých chvílích vyráži dech. A pokud jste jako já fanda i komiksové tvorby, musíte některé detaily sice brát s nadhledem, ale jak jsme již několikrát slyšeli, nešlo o to natočit co už je napsané ale vyprávět jiný příběh. Berte tedy tuto filmovou ságu všech dvaadvaceti filmu jako kopletní příběh zakončený tímto majstrštichem!!! ()

Vision se vrátí ve vlastním seriálu

Vision se vrátí ve vlastním seriálu

25.05.2024

V minulých letech se komiksácké studio Marvel s oznamováním nových projektů trošku urvalo z řetězu. Po vrcholné éře, kdy hlediště kin praskala ve švech pod nápory chtivých diváků, kteří potřebovali… (viac)

Druhý Gladiátor byl extrémně drahý

Druhý Gladiátor byl extrémně drahý