Avengers: Nekonečná vojna

• USA Avengers: Infinity War (viac)
USA, 2018, 149 min

Predloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks), Don Heck (komiks)

Kamera:

Trent Opaloch

Robert Downey Jr., Chris Hemsworth, Mark Ruffalo, Chris Evans, Scarlett Johansson, Don Cheadle, Benedict Cumberbatch, Tom Holland, Chadwick Boseman (viac)

Film Avengers: Infinity War prinesie na plátna kín najsmrtonostnejšiu a najepickejšiu vojnu všetkých čias. Film je zavŕšením desaťročnej cesty filmovým svetom štúdia Marvel. Avegners a ostatní superhrdinovia sa musia spojiť, aby skúsili poraziť mocného Thanosa skôr, ako jeho útok navždy zničí celý vesmír. (Saturn)

Ondak

Nebýt opravdu stupidních vtipů, tak bych snad i hvězdičku přidal. Zpracování je na hodně vysoké úrovni a fanoušci si určitě přijdou na své. Mě to ale nějak nenadchlo. Chvíli jsem se nudil, chvíli to bylo dobré. Prostě takový ten průměr. Rozhovory na úrovni žáků základní školy, tak že zbývá už jen ten vizuál, který to vše zachraňuje. Asi jsem čekal o mnoho víc. Konec mi přišel špatný, ale třeba se to v posledním díle změní. ()

Milo384

Skvělý film na večer. Skvěle udělané, příběh s ultra záporákem se mně líbil, měl vlastní motivaci, ne jen vše dobít. Humor také fungoval. Jen těch postav bylo hodně. Strážce galaxie jsem neviděl. Marně jsem vzpomínal, kde se tam vzal Spiderman. Kdo byl červený chlápek s kamenem na hlavě jsem si musel nechat vysvětlit od manželky. No a boj o Wakandu mně přišel debilní (otevřeme štít, abychom si zabojovali a nikdo nemusel bránit nemocnici, aaaa). Ale celkem jsem se pobavil a zajímá mě, jak to dopadne, musím si někdy pustit další díl a nečekat na to, až to bude v televizi. (viděno dnes poprvé). ()

Rebel24

Tretí film Avengers prevzali autori posledných 2 filmov o Captain America, ktory celkovo do univerza vniesli sofistikovanost, živelnost, dynamiku a silné emócie. Avengers:Infinity War od začiatku pristupuje k postavám bez rukaviciek, rukopis bratov Russo sa prejavuje okamžite. Doslova šokujúca prvá scéna prekonáva tu z CA3, ofenzíva Thanosa na Zem a zúfalost ci nutnosť zoskupenia všetkých dosiaľ známych hrdinov je velmi funkčná. Prím v celom filme hra schopnosť (ne)obetovať milovanú osobu, čo je mimoriadne funkčná emócia, kedy sa konečne v MCU ide na doraz a nikto nema nič isté. Postupne film prejde ku klasickejsim šablónam, scény sú farebné, na poslednu chvíľu sa tam tradične zjavuje záchranca a filmu začína dominovať klišé. Našťastie režiséri si eso schovali na záver a lusknutim prstov si vytvorili famóznu predohru na veľký záver v Endgame. 96% ()

Polux

8/10 | Slušný nadstandardní prefabrikát by Marvel za 8/10. První Avengers dosud stále nepřekonáni (za 10/10). Thanos jako záporák slušný, akční scény ničím nevynikající, humor vcelku fajn, absence Hulka krom úvodu filmu neodpustitelná, hudba funkční (a nic víc), triky špičkové (jak se dalo čekat), Red Skull potěšil, postcredit scéna zbytečná, rozdělení příběhu na dva filmy zcela očekáváné (byť Marvelem opakovaně popírané), úmrtí postav...zív. V universu, kde jsou k dispozici návraty v čase a jiné dimenze, jsou bohužel všechny úmrtí postav k smíchu a ne k soucítění, protože jde jen o to tipovat, kterou z nich Marvel vrátí ve čtyřce zpět do hry a kterou ne. A to tipování nám Marvel moc neztěžuje, vzhledem k tomu, komu končí smlouva a kdo naopak má za sebou jenom jeden film a je jasné, že ho Marvel/Sony bude dojit minimálně v trilogii. Po těch kecech Marvelu o tom, jaký bude název čtyřky těžkotonážní spoiler, který nemohou před IW zveřejnit, jsem opravdu zvědav s čím se nakonec vytasí. Pokud přijdou s Avengers disassembled / Definitive War nebo podobným zcela nečekaným objevem, asi umřu smíchy. Co se týká dokončení příběhu, snad čtyřka nedopadne jako trojky Matrixu nebo Pirátů z Karibiku (pro mně po skvělých dvojkách značné zklamání). P.S. Celou sekvenci ve Wakandě jsem čekal na moment, kdy bude Hulkbuster rozmetán na kousky a vyskočí z něj konečně Hulk, leč nedočkal jsem se. Někde jsem před premiérou četl, že taková scéna ve filmu má být/bude. Byla vystřižena, bude ve čtyřce nebo šlo o fámu, neví někdo? | PeZet ()

Dusty56

Asi nejlepší Marvel film. Odsýpá to od začátku až konce, každá z linií je parádní, byť nejlepší je bezkonkurenčně ta s Tonym, Peterem a Strangem. Thanos je také skvěle ztvárněn a celý film je skvěle oživen Strážci galaxie. ()

Llou

Na Marvel film docela dobré. Marvel filmy jsou v singularitě průměrnosti - jsou tak průměrné až stojí za úplnou starou bačkoru, tenhle je o něco lepší než průměr, takže jako kdyby byl v orbitu černé díry, ale nedostal se za její horizont událostí. 1-2* ()

Tongo

KONEČNĚ jsem se dočkal ohromného zlepšení , narozdíl od předchozích dílů ! V Podstatě se úplně všechno zlepšilo ,  je tam víc akce , mnohem lepší příběh , Thanos jakožto super padouch je absolutně drsnej a skvělej zároveň . Ale jestli mě něco neuvěřitelně potěšilo, tak to bylo nové přidání postav . Například to že se ve filmu objevily postavy ze Strážců Galaxie nebo třeba Spiderman , bylo prostě super . Avšak jestli jsem něco absolutně nečekal , tak to byl ten konec , ale nebudu spoilerovat :) . Každopádně, konečně ohromné zlepšení , jen tak dál Marvel ;) 5 hvězd 85% ()

SimcaJB

Konečně pořádné završení. Avengers, noví Avengers i Strážci Galaxie se snaží zachránit vesmír před Thanosem. Mezi vážnými (i tragickými) konci najdeme i spousty vtipných okamžiků. Vše se dvojici režisérů podařilo správně spojit do nejlepšího filmu Marvelu, po kterém už nelze říct, že je vesmír stejný. Je to prostě dokonalý velkofilm, s minimem chyb, který zdárně překonává série Star Trek, tak i Star Wars. ()

Scoobys

Obdivuhodné vyvrcholení všech marvelovských filmů, aneb lepší už to nebude. První část Infinity War nám přinesla spojení všech příběhových linií do jedné se záměrem porazit Thanose a zachránit vesmír. Místo pro jednotlivé postavy nahradil ne moc složitá zápletka.. Konec nás samozřejmě navnadil na druhou část, která objasní nejasnosti, dokončí příběhovou linii Infinity War, a pravděpodobně začne novou kapitolu Marvel Cinematic Universe. 4,6/5. ()

spar

Nemohol som sa dočkať kedy už pôjde v kine tento snímok, dosť som sa tešil, a samozrejme nesklamali, hltal som každú jednu sekundu a najradsej by som hned teraz chcel vidiet dvojku resp. štvorku. ()

aadeeoos

Předčí moje očekávání a chvílemi bere dech od úst, až jsem v kině pod svým sedadlem sahal po kyslíkovém přístroji, který by tam v takových případech neměl z bezpečnostních důvodů chybět. Infinity war je podle mě tím, co většina fanoušků chtěla. Těšil jsem se na to, až se Avengers spojí s Guardians of the Galaxy a teď se mi to konečně splnilo. Postavy se skvěle doplňují a já už se nemohu dočkat pokračování. ()

Venum

Musel jsem trosku vstrebat to co jsem prozil na predpremiere. Veskery hodnoceni a popis bude bez spoileru a bude to " personal opinion " nikdo nemusi souhlasit nebo si z toho neco vzit , musite brat v potaz taky to ze jsem hardcore fan a ne nejaky dulezity kritik. Cekani na tenhle film bylo trnem v oku hodne dlouhou dobu, dovolim si snad rict od Avengers Age Of Ultron ,a kdybych chtel prehnat tak jsem se na tohle vyvrcholeni tesil od IM jednicky. Film funguje, takovej hype jakej okolo toho byl , takovej si to zaslouzi sklidit potlesk. Jelikoz pochazim z italie kde jsem vice mene zvykly jak je tomu i v jinych statech na potlesk nakonci dobreho filmu, stalo se mi naprosto poprve za nekolik let co travim v CZ ze by cely sal tleskal. Neuveritelny pocit kdyz vite ze jste pod jednou strechou s lidma kteri to citi jako vy. K filmu muzu rict jen " senzace " . Jak uz kdosi zminoval jedinou skodou bylo prudke strihani scen, ono se to dalo ale cekat kdyz se dej odehrava na vice mistech takze je to vec kterou musite skousnout ( ne ze by to byl buhvi jaky problem). Na vsechny hrdiny jsem se tesil a jako milacek RDJ alias Iron Mana jsem mel horskou drahu emoci a opravdu v kine jsem mel po dlouhy dobe moment kdy jsem lapal po dechu a temp jsem mel tak 200 za vterinu. Byla to jizda a dovolim si rict ze pro nekoho kdo tohle zere 2:40 je fakt malo , nejlepsi by byl serial nebo film na 8 dilu po 5 hodinach. Uz odpocitavam dny do A4 a nemuzu se dockat, film vazne funguje skvele kazda postava ma cas na screenu a je to znam , za me big up pro Iron Mana a Thora ( zlvaste u tohodle blazna projevili plnej potencial ) kdezto iron man byl torchu omezeny ( podle Marvelu Bleeding Edge ho radi do top 3jky hrdinu ). Vsem doporucuji tenhle film ma vazne vse, a doufam ze bude patricne odmenen. ()

Dazlidios

Tak nějak nevím kde začít. Byla to naprostá pecka!!! Nedokážu se ani vzpamatovat z toho co se vlastně všechno stalo. Nejdřív začnu tím, že soundtrack je skvělý a na to, že je film vlastně celý digitální tak se opravdu zaměřili na spoustu detailů a oproti spoustě filmů mi to vůbec nevadilo.(krom jednoho Thanosova výkřiku :D) a co postavy Black Order byli skvělý a nejvíc se mi líbil Ebony Maw, který byl dokonalý protivník pro strange. Avengers moc prostoru kromě Thora nedostali, ale zase měli jedny z nejlepších scén. Strážci jako vždycky pobavili a jejich rozdělení na 2 nebo když počítám Gamoru 3 skupinky bylo perfektní, ale také moc prostoru nedostali. Nejlepší linku měl celou dobu Thor s Grootem a Rocketem. (Im groot. Hi im Steve Rogers :D) Hlavním “hrdinou” je celou dobu Thanos po kterém by se dle mě měl jmenovat i film. Opravdu je dobře představen a dá se pochopit co dělá a proč. První polovina filmu je s více humorem a dost urychlená s čímž se dalo od začátku počítat jelikož je tam opravdu mnoho postav a na takto velký film málo času. V té druhé už jde sranda stranou a nastupuje opravdu drsná část filmu kde jde o všechno. Postavy umírají a to hodně a ani vlastně nevím kdo žije a kdo ne. A na závěr chci říct běžte na ten film všichni nejlépe 2x Ja to dam asi ještě vícekrát. 5* ()

Bsoul

Je to dobrý film a je skutečně dobře že se tenhle poslední souboj rozhodli rozdělit na dva navazující filmy. Celkově snímku dost pomáhá že se neotravuje s žádným otravným představováním postav a rovnou nás pouští do akce. Osobně se mi tihle Avengers asi úplně nevryjí do srdce ale rozhodně se na ně někdy rád znovu podívám. Samozřejmě je zde spousta klasického Marvel humoru ale tentokrát je ho tu mnohem méně než v posledním Throvi a nepůsobí tak kýčovitě a dobře se snoubí s akcí. Pokud bych měl filmu něco vytknout tak je to slabé využití Thanosovi elitní skupiny Black Order od které jsem čekal pořádné souboje ale dostal jsem jen jejich rychlé představení a ještě rychlejší porážku a to mnohdy postavami od kterých jsem to vůbec nečekal a jen tím dokázali jak moc je museli pro tento film upravit a oslabit aby to vůbec dávalo smysl. Pokud ale film hodnotím jako celek tak to až taková chyba není a rozhodně je nutno tvůrce pochválit za solidní zvládnutí takového počtu hlavních postav které se navzájem nepřekrývají. ()

Bratři Russoové se nejspíš vrací k režii Avengers

Bratři Russoové se nejspíš vrací k režii Avengers

19.07.2024

Když si s bráškou zrežírujete jedny z nejúspěšnějších filmů v historii kinematografie, odchází se jen velmi těžko. Bratři Anthony a Joe Russo to nicméně zkusili a po režii veleúspěšných hitů Avengers… (viac)

Začalo natáčení Daredevila a Penguina

Začalo natáčení Daredevila a Penguina

07.03.2023

Komiksové projekty se v současnosti netěší takové oblibě, jako v dobách Avengers: Infinity War a Endgame, přesto ale studiím vydělávají stále velké peníze, a tak éry Marvelu i DC směle pokračují dál.… (viac)

Nová řada Daredevila potvrzena

Nová řada Daredevila potvrzena

20.05.2022

Na Disney+ oficiálně dorazí nová řada seriálu Daredevil. Informoval o tom server Variety, který tvrdí, že scenáristé Matt Corman a Chris Ord (Covert Affairs) byli zaúkolování napsat scénář a budou… (viac)

Spidey se zhoupnul k miliardě

Spidey se zhoupnul k miliardě

24.12.2021

To, co se žádnému jinému filmu nepodařilo za téměř dva roky, nový Spider-Man: Bez domova zvládne za něco přes týden. Po potvrzení nejnovějších výsledků globální příjmy megahitu Sony a Marvelu z kin… (viac)