Snímek přibližuje zákulisí současné americké politické žurnalistiky. Hank Azaria ztvárnil ve filmu šéfredaktora politického týdeníku New Republic Michaela Kellyho, který zemřel v roce 2003 jako válečný zpravodaj při incidentu v Iráku. Hlavní hrdina filmu, novinář Stephen Glass, patřil v 90. letech k vycházejícím hvězdám americké politické žurnalistiky, ale jeho kariéra prošla nečekanými zvraty. Tento film je příspěvkem k diskusi o odpovědnosti novináře. (oficiálny text distribútora)

Radiq

Dobrá story o ulhaným novináři, které nevím, jestli věřit něbo ne. Asi částečně jo, když je to asi podle pravdy. A nebo je to všechno vymyšlené? Ale film Hoax mi ale připadl lepší. ()

venison

Nijak obstojně zpracované téma o ctižádostivém týpkovi, který dokázal obelhat celou redakci včetně čtenářů.. Hayden Christensen se na roli vyčůraného "nevinného" chlapce vyloženě hodil.. Rozhodně se z toho dalo vytěžit víc.. ()

ZkuKol

Velmi zajímavý a svěží snímek z novinářského prostředí. Hayden asi trochu hrát umí, i když zde to za něj odehraje ksichtík, umaštěné vlasy a zapocené brejličky. Billy Ray vypráví velice poutavě a umí velmi dobře vést herce a ještě lépe si je vybírá. Stěžejním bodem filmu je scénář, který vychází z dosti zlomové události americké žurnalistiky 90. let a ždíme ji do sucha. Opravdu velmi příjemný film, obzvlášť když máte rádi svět médií. Stephen je zábavný, chytrý a mladý novinář, který píše pro uznávaný magazín jednoho "sólokapra" za druhým, žel všechny ryby smrdí od hlavy, že... 75% ()

Babous

Zpočátku opravdu dobré, ale pak jsou tři čtvrtiny filmu o tom, jak obviněný (Darth Vader) lže a snaží se své výmysly obhájit. Zdlouhavé a nesympatický ústřední hrdina taky nepomohl, vážně jsem jenom čekal, kdy se přemění v Dartha Vadera a nasadí si černou masku. ()

Teree_

Pro člověka z "oboru" poměrně děsivá sonda do zákulisí politické žurnalistiky. O to víc děsivá, když je vše založené na skutečné události. Hayden Christensen umí být natolik přesvědčivý, že byste mu nejradši zakroutili krkem. V tomto případě bych proto vyzdvihla spíše výkon jeho sekundanta Petera Sarsgaarda, Film je konzistentní, informačně nasycený, a stopáž je přesto velmi příjemná ()

Kanca

Už od samýho začátku mi lezl Steven Glass (Hayden Christensen) šíleně na nervy! Pokaždý, když řekl: "Are you mad at me?" , měla jsem chuť dát mu facku! 65% ()

SpaceOdyseus

Hodne podhodnoceny film. Mam rad dramata, kde se jen mluvi. Zde se mluvi hodne a je to paradni drama. Hayden nam konecne ukazal, ze prece jen hrat umi. Zbytek hercu je take skvelych. Pro neznale predlohy, jako ja, je pribeh podan celkem prekvapive a hlavne zajimave s tim, ze tempo skvele graduje ke komornimu finale. Promena hlavniho hrdiny v ocich divaka v prubehu filmu je na jednicku, stejne jako cely film. ()

Drc

Film z novinářského prostředí o vycházející hvězdě prestižního listu, která si svými vymyšlenými články sice získává vděčné čtenáře, ale zárověň tak pracuje na svém pádu. Dobrá studie notorického lháře. Film s vcelku slušnými hereckými výkony, dobrým příběhem a mírou zábavy. ()

AIMÉE

Ač si myslím, že Hayden Christensen je velmi talentovaný (jeho přeměna v Darth Vadera byla nadlidsky dobrá a i ve filmu Awake ukázal svůj um), v tomto filmu jakoby ztrácí dech. Hlavní role je sice svěřena do jeho rukou, ale více upoutal mou pozornost Peter Sarsgaard a domnívám se, že dokonce Haydena zastínil. Co se týče námětu atp, hodilo by se to spíše do televizních luhů a hájů. ()

sona123

Výtečný film. Vůbec jsem netušila, do čeho jdu, jen snad, že to bude z novinářského prostředí. O to víc jsem byla překvapená. Paráda. Bravurní příběh, navíc podle skutečné události, skvělé herecké výkony. Zdánlivě nenápadný film, přitom tolik silný. ()

thunnus

Nenápadný, přesto však vůbec ne špatný film, Christensen není vždy úplně přirozený, přesto jeho projev není zdaleka tak prkenný jako v sw. A je to právě on, kdo své postavě a tedy celému dodává lidský rozměr nejvíce, kdy mi toho asi patologického lháře bylo až líto, skoro jsem (spoiler) čekal, že bude na konci zavřený v blázinci a celý ten tyátr, kdy se představuje dětem, je jen v jeho hlavě. Skutečně jsem si někdy nebyl jistý, co si vlastně vymyslel a co byla pravda. Celý film jsem trochu čekal na nějaký twist, ale nakonec jsem se ho nedočkal a možná je to i dobře, film je skutečnější, nepůsobí tak přitaženě za vlasy, když není překroucený nejrůznějšími složitými dějovými zvraty, ale i díky krátké stopáži pobaví, sice vyšumí, ale rozhodně neurazí. Je to za takové lepší tři hvězdičky, ale vzhledem k tomu, že jeho jiný film Probuzení má vyšší hodnocení, zaokrouhluju nahoru. ()

Heroine

I když možná pro někoho to může být zajímavé téma, tenhle film mne neskutečně nebavil. Přitom herci jsou to moji celkem oblíbení, příběh je jasný, ale v něčem to prostě vázne. Rozhodně bych to nechtěla vidět víckrát. ()

Fridecka

Důmyslná sonda do duše, chování a "morálních" hodnot člověka, který se rozhodl nerespektovat nejen pravidla žurnalistiky, ale téměř žádná pravidla a vydal se na scestí čisté, ikdyž důmyslné fikce a lží, do kterých se postupně zaplétal až nebylo důstojné cesty zpět. Pan Glass vypadal na první pohled velmi bezúhonně a byl velmi vtipný a oblíbený a nakonec se z něj vyklubal velmi slizký člověk/na mne budil tento dojem již od začátku - což bude asi dílem přesvědčivosti Haydena Christensena/ budící spíše lítost a opovržení tím, že si vybudoval svoje image na lži a potom logicky po velmi trapném a útrpném prozrazení následoval tvrdý pád na tvrdou zem. ()

josieaddms

Poměrně zajímavé a nečekané téma. Je to vlastně příběh tak ctižádostivého kluka, který přes svou touhu proslavit se, a dokázat něco úžasného, zničil sám sebe, svojí kariéru, a pomalu snad i časopis pro který pracoval. Navíc Hayden ho naprosto skvěle ztvárnil. Ostatní herecké výkony byli také velmi zajímavé a povedené. Vlastně šlo o interní drama, příběh jednoho časopisu, a příběh toho, jak jsme schopní přes osobní sympatie přehlédnout profesní průšvih. Jenže podle mého se příběh příliš táhl, a místy byl nepřehledný. Mě tam chybělo něco víc. Ale jako podívaná to bylo docela zajímavé. ()

BDMarty007

Drama ze zákulisí žurnalistiky, které se ale postupně vyvine tak, že řeší problém obecnější. Těžko o tomto něco bližšího napsat, aniž bych vyzradil vývoj děje. Je to zajímavý vhled do pozadí žurnalistiky a lidské psychiky. A pokud by to nevycházelo ze skutečné události, asi bych označil scénář za málo uvěřitelný. Celkem hezké drama komornějšího střihu. Je to spíše "malý film", který není nijak zvlášť výjimečný, natočený celkem úsporně, ale funguje to a bylo to 100 minut dobře strávených. ()

BigBang

Jedinečný film: člověk se vrací zničený z práce k úžasné rodině, je duchem nepřítomen, jen nejasně tuší, že se valí průser. Není tomu pomoci. Bolelo mě dívat se na to, protože to žiju. Jinak vizuálně a zvukově krásný snímek. ()

mira.l odpad!

Absolutně jsem netušil, o co tam jde. Od začátku až do konce. Totální ukecaná nuda. Myslím, že filmům z právnického a novinářského prostředí se už budu důsledně vyhýbat, i kdyby v nich hrál nevímkdo. Tady jsem se nechal nachytat na Chloë Sevigny. ()

nula87

Zajímavý film z novinářského prostředí, situovaný do redakce prestižního politického časopisu. Uvěřitelná studie notorického lháře, který se snaží zachránit si svou kůži za každou cenu. Christensen v jeho roli bohužel není úplně dobrý, ale i tak je to solidní film ze zákulisí novinařiny. ()