Terminus

(festivalový názov)
  • Austrália Terminus

Částečně sci-fi, částečně thriller a částečně postavami vytvářené drama Terminus, film režiséra Marca Furmie, vypráví příběh o událostech odehrávajících se v malém americkém městečku kolem hlavního hrdiny filmu David Chamberlaina (Jai Koutrae). Po téměř fatální nehodě odhalí ohromující, nebývalý objev, který bude určovat nejen osud Davidovy rodiny, ale celého lidstva. (hajdano)

mac000

Ani nenadchne, ani neurazí. Divák vcelku vydrží dívat se až do konce a v pozdní večer se mu ani u nej nechce spát. Ale samotný nápad nestačí aby mohla být v závěru gradace či dramatické rozuzlení. ()

sethi

Já osobně mám radši filmy v pomalém a naléhavém tempu, méně akce a efektů a více příběhu a postav. Což Terminus jakž takž splňuje. Herce, krom jednoho, sem v životě v ničem neviděla, nehrají zas tak špatně....nó... neruší film :D Pro mě je tohle sakra víc než nějaký Batman vs Superman (kde se to hemží digitálními potvorami a výbuchy a postavy mají debilní motivaci) Zde je motivace postav uvěřitelná, stejně jako vize naší budoucnosti. Civilní sci-fi, o kterém budete chvíli přemýšlet. Ne však s moc povedeným koncem. ()

Pitryx

Tak jednoznačně plus za nápad a skvělou myšlenku, tedy pokud jsem to celé pochopil správně. Mínusy za psychologické vložky a pomalost děje. Místy až nechutně statického. Efekty film nijak neoplývá, hluchých míst má požehnaně a o nějaké akčnosti může být řeč, snad jen v závěru. Tento měl dostat více prostoru, místo hloupých psychostudií. ()

stanyko

Ako nizkorozpoctove sci-fi je to velmi slusne. Malo to sice par much, ale ako celok to funguje na jednotku. Urcite sa to oplati pozriet. ()

DJMaroko

Příjemný filmeček, bohužel objektivně hodnoceno jsou mnohem lepší nízkorozpočtové filmy. Film vlastně splnil mé očekávaní a zaujal hlavně dobrým námětem. Dokázal bych si představit i další pokračování s již větším rozpočtem. ()

veverysiak

Zaujímavá hlavná myšlienka, ale zrejme kvôli rozpočtu veľmi komorne spracovaná, sem-tam zahaproval scenár, občas vynechávali aj herci, a tak je výsledok rozpačitý, takže 30%. ()

fafejt001

ŘEKL BYCH , docela slabé . OMLETÝ námět , slabé výkony , stupidní děj , prostě hrůůůza . JEN ty holky se povedly , to jo . Žena a cérka , pěkné cérečky . JINÁČ film opravdu velice bííídný . ŠKODA ČASU . . . . . ()

brasek

Nemastné a neslané... o ničom snímok, či absolútne zbytočný film to sú všetko priame charakteristiky a ja pridávam, že je to nezaujímavé a nudné. ()

raxxx

Jednoho dne spadla z nebe kytička z létajiciho Čestmíra co léči a te době USA napadlo Irán pak jsem měl halušky v hlavě a pak to všechno vybombardovali rusáci a to je vše. A že je to NUDA ? jo to JE ! ()

Tomko87

Čakal som viac, no tu čiastočne platí, že za málo peňazí, obstojne muziky . Síce by to chcelo pridať na dynamike, no výsledná pointa a koniec ma dostali. ()

psycho.ta

Šílené střihy, nesourodé dialogy, o nějaké na sebe navazující dějové linii nemůže být ani řeč. Neoriginální, nudné, herecké výkony bez komentáře, hudba strašná. Nízkorozpočtová bomba zcela mimo. Od odpadu to za mě dělí jen kamera..1* ()

eoj

Na muj vkus malo science a moc christian. Vety jako "Nene, tohle předchází evoluci. Je to samotné stvoření" v SCIENCE fiction opravdu nemusim. ()

Future Gate Sci-fi Film Festival

Future Gate Sci-fi Film Festival

25.02.2016

Festival sci-fi filmů Future Gate vstupuje letos do třetího ročníku, v průběhu března navštíví postupně Prahu (3. – 6. března 2016, Kino Bio Oko) i Brno (17. – 20. března 2016, Kino Art). Na obou… (viac)