Aquarius

USA, (2015–2016), 18 h 29 min (Minutáž: 42–43 min)

Tvorcovia:

John McNamara

David Duchovny, Grey Damon, Claire Holt, Chance Kelly, Emma Dumont, Michaela McManus, David Meunier, Tara Lynne Barr, Ambyr Childers, Jason Ralph (viac)

Losangeleský policejní detektiv Sam Hodiak (David Duchovny) zvedá netrpělivě vyzvánějící telefon. Volá mu dávná kamarádka Grace (Michaela McManusová). Zoufale prosí o pomoc, protože její dospívající dcera Emma (Emma Dumontová) se ztratila. Zmizení mladé dívky se musí udržet v tajnosti kvůli politické kariéře jejich manžela a otce. Hodiak vyhledá kolegu Briana Shafeho (Grey Damon), který pracuje v přestrojení a snaží se odhalit, kdo stojí za novým přílivem smrtícího heroinu do Los Angeles. Jenže Shafe má s vyšetřováním potíže nejen ve špinavých ulicích L. A., ale i na policejní stanici. Hodiak mu nabídne pomoc na oplátku za to, že se Shafe v tichosti a naprosto neoficiálně pokusí najít ztracenou Emmu. Stopa vede mezi pochybné zástupce hippie komunity vedenou tajuplným, ale charismatickým Charlesem Mansonem (Gethin Anthony). Hodiak a Shafe se nemohou shodnout, co se ještě během policejního vyšetřování může, a co už ne. Emma, která je zklamaná životem ve vyšší společnosti, mezitím čím dál více propadá zhoubnému vlivu nebezpečně okouzlujícího vůdce smrtícího kultu. (prima+)

theSaint

Jedno jméno, dvě slova - David Duchovny. Ten chlap je sekáč. On je důvod proč v seriálu setrvat. Středobod všeho, vyškrtněte ho a můžete zrušit celý seriál. Chybí syrovost o kterou si toto téma vyloženě říká. A to včetně hlavního představitele. ()

Axident

Pro mě zatraceně vydařený počin. Budu zase jednou "stařecky" povýšený, ale Aquarius neosloví dvacetiletého seriálového diváka, odrostlého na Dexterovi a spol. Vláčná, důsledně reálná hippie detektivka, resp. detektivka v hippie reáliích, která nikam nespěchá a nemá žádné superhrdiny. Z počátku jsem překonával velkou nedůvěru, zda stojím o provařeného magora Charlieho Mansona jako hlavní (zápornou) postavu a všechnu tu batikovanou "marijuana in your brain" vs Black Panthers parádu, ale Duchovnyho velice příjemně úsporný herecký projev sympaticky funguje a precizně dobové reálie též. V polovině série palec jasně hore! ()

feryk

Seriál zklamal, čekal jsem trochu něco jiného a trochu víc. V podstatě vám stačí podívat se na první a poslední díl, který byl asi z celé serie nejlepší a nic vám neuteče. Má to styl, má to Davida, má to dobrý songy, ale to je vše... jinak je to pekelná nuda a to co by mělo být v popředí je někde vzadu jen tak na okraj. Nevím jestli je to úmysl a více bude v další serii, ale dalo se z toho vymačkat mnohem více. Pěkný pohled na tehdejší dobu, ale krimi? Proboha, kde? ()

Mira90

První tři díly skvělé, parádně vykreslená atmoška Los Angeles v době řádění Mansonovy bandy. Pak ale nějak začíná docházet dech a upřímně, být to 'jen' dobová detektivka bez Mansona, asi by se nic hrozného nestalo. ()

fincik

Bohužel. Nemůžu se ubránit zklamání. Ani závěr mě zrovna neoslnil. De facto všechno zůstalo otevřené, což je škoda, když s druhou řadou se moc nepočítá. ()

vozralec

Trochu jak na houpačce. Na začátku je hodně prostoru věnováno Charlieho komunitě. Poté detektivovi Hodiakovi. Docela trvalo, než jsem mu přišel na chuť. Každopádně doba vykreslena věrohodně. ()

Uesbe

mama nemá Emu, zato má plastikového Kena, a to doslova, Charlie nemá továreň na čokoládu, zato má drogy a slušnú psychózu, Samson má činky a poloplnú fľašku, a to je prosím pekne ešte len začiatok.....jedna * už len za Gethina a jedna * za hudbu ()

Mamlas odpad!

Udělal jsem si z toho minisérii - jen díl 1, 2, kousek 3. a díl poslední. I to bylo víc než dost. Je to tak velmi pomalé a nezáživné, že se na to prakticky nedá dívat. K tomu otřesná kamera, otřesné barvy, mizerný střih a všude ti vyhulení přiblblíci a naivní blbky pořád a pořád dokola. Unylost sama. (3%) ()

lmc

Po dvou dílech celkem spokojenost ale jedno je jasné - seriál by si zasloužil nálepku 18+ aby mohl být otevřenější, protože si o to vyloženě říká. Škoda že si to nevzalo pod ruku HBO nebo Showtime. Každopádně super že je k dispozici celá série ()

bezdiakritiky

Po sedmém díle jsem se rozhodla ohodnotit o hvězdičku víc, než při pilotním... Manson je trochu ňouma a trochu vyšinutej, zřejmě si tu chystají prostor pro pěkné masakry. Uvidíme. Snad. Má to celkem spád a vtip. I když ten rasismus, homosexualita a utlačování žen je na můj vkus někdy moc jemný a zahlazený, realita byla drsnější - si myslim, ale zahlazování se dalo čekat, Američani vytahujou špínu jenom tak, aby náhodou někoho neurazila... Jestli jim nedojde dech a přibudou koule, zůstanu u čtyř hvězd. ()

Jessicahamby

David Duchovny jedině v Akta X, jinde, ačkoliv jsem se opravdu snažila, mi nesedí. A to ani tady. Jediné, co mě přinutilo koukat na další epizody, byla a je postava Charlieho. ()

jjjerry

Viděl jsem 5 dílů. Stále jsem doufal, že přijde nějaký zvrat, kdy se nuda zlomí a příběh začne. David Duchovny ani atmosféra šedesátek to nezachrání. Po skvělém Californication, kdy jsem se těšil na další díl je tohle zklamání. ()

Birter

Občas jsem si některé epizody pauznul a říkám si: ,,Nenapsal jsem ten scénář já?'' A pokud ne já tak určitě podobně smýšlející tvůrce, protože v Aquariovi je tolik dějových linek měnících se ob epizodu (např. tam máte postavu, která se objeví v pilotu a fináli 1. série, a divák se má asi orientovat mezi tucetem dalších subzápletek, kdo ten týpek vlastně je), tolik postav a jisté reálie se skutečnými událostmi (teď nemyslím Mansona, ale třeba Bunchyho nebo Kennedyho), až mi to připomnělo můj vlastní amatérský pokus o detektivní povídku z prostředí Sovětského svazu - rok 1968. Shoduje se i hlavní hrdina, poněvadž už i já mám po pravdě po krk všech těch ''mám Kantův morální kodex'' batmanovských poldů, a drsný detektiv, házející jednu sarkastickou hlášku za druhou je tedy i má představa dobré hlavní postavy. Mansonovská dějová linka je sice dost zajímavá a Gethin Anthony jako Charlie Manson je skutečně vynikající, ale největším tahounem seriálu je i tak David Duchovny a pro mě by Aquarius (i když by už zajisté nebyl tak zajímavý) klidně fungoval jako CSI pro náročnější diváky. Chance Kelly, Claire Holt i Gray Damon mají totiž všichni dost charismatu, aby to klidně utáhli sami, a jsem proto dost zklamán, že tak dobrý seriál, ač jeho kvalita nedosahuje zas takových výšin, skončil pod sekerou známého zabijáka NBC. ()

SlyBruArMan

Upřímně se divím tak nízkému hodnocení. Někteří autoři komentářů, zřejmě seriál vůbec nepochopili a čekali od něj něco, co vůbec nesliboval. Za sebe musím říct, že jsem netrpělivě čekal na překlad titulků, ke každé ze 13 epizod a už teď doufám a těším se na sérii druhou. Charismatické postavy jejichž chování odpovídá osobnímu životu v seriálu. Skvělé vyobrazení oné poválečné doby a také myšlení a chování lidí žijících v té době. Jako největší skvost seriálu, ale považuji hudbu. Neskutečné skvosty a výběr písniček pro dané situace neskutečně napomohl atmosféře při sledování. Za mě jasných 5 hvězd. ()

ragtime

David Duchovny asi po Californication tak skoro nezmení archetyp, čo mi ani tak nevadilo. Skôr mi vadilo, že od takejto témy by človek čakal viac hru na tvrdo, ale tu sa len stále motáme okolo hipíkov a kde nič, tu nič. Druhá séria mi asi chýbať nebude. ()