Špičková agentka americkej CIA Alice Racine (Noomi Rapace) je po nevydarenej akcii preradená do londýnskej kancelárie. Po dlhom čase ju kontaktujú bývalí nadriadení, pretože sa dozvedeli o zvýšenej aktivite v prostredí radikálnych militantných skupín. Alice sa podarí lokalizovať hlavného podozrivého, ale počas jeho výsluchu príde na to, že ju niekto podviedol a von unikli prísne tajné informácie. Zrazu sa ona sama ocitá v ohrození a musí urobiť všetko preto, aby zabránila pripravovanému útoku na Londýn. Preteky s časom začínajú.... (Forum Film SK)

Gwaihir

Celkem slušný špionážní snímek, i když trochu složitější na orientaci v jím vytvořeném propletenci postav a jejich úmyslů, ať už těch předstíraných, nebo těch skutečných. 70 % ()

malylada

Široký hvězdný casting potěší každého a postavy patří mezi nejsilnější stránkou filmu, především Naomi by měla hrát drsňačky častěji. Zápletku lze přečíst po první půl hodině a zkušený divák vytuší, jak vše dopadne. Nicméně toto špionážní bečko utíká svižným tempem, pořád se něco děje a nikdy se nepřenese na vlnu naprostého nesmyslu. Především akční scény jsou naprosto realistické, bez přehnaných nesmyslů a to více si toho cením, že se snažili tvůrci o co největší věrohodnost. Nakonec si na závěr užijete i panoramata Prahy......7/10 ()

BoPo

Jason Bourne bez gulí. Ako prívesok má však dvojku Malkovich Douglas. Akcia slušná, dej primerane prekombinovaný. Nenáročná v podstate CIA klasika, ktorá je určená pre TV. Tam v správny čas svoj účel splní, ale ako šláger týždňa učite nie. Možno jedine tak na Barrandově. ()

Tryskomyš

Super výkon Alice Racine, coby agentky CIA. Jinak celkově plochý film. I když byl o důležitých událostech, nic mi nedal. Jedině snad námět k zamyšlení. Nezachránil to ani jindy skvělý Michael Douglas. ()

agentmiky

Očekával jsem našlapanou podívanou s hromadou špionské akce, ale dostavilo se mi spíše takové drama, které místy ani moc dramaticky nepůsobí, dále pak nemastnou neslanou akci (teda když na ni konečně dojde) a již tisíckrát omletý příběh o hrozícím nebezpečí ze strany teroristů, kteří chtějí spáchat biologický útok na významný cíl. Možná by mi to ani vše tak nevadilo, kdyby to místy působilo odlehčeně, ale film je pojatý moc vážně. A to považuji za špatné rozhodnutí. Herecká sestava slibovala nadprůměrný zážitek, ale řekněme si na rovinu. Dokážou kvalitní herci zachránit film, který toho krom toho nic moc jiného nenabídne ? Já vám nevím. Jediná linka, která se mi zamlouvala, byla ta s Orlandem Bloomem, jež ale skončila tak rychle, že jsem si to skoro ani nestačil uvědomit. Řemeslná stránka bez problémů, jsem rád, že film nebyl nacpaný počítačovými triky, ale mrzí mě, že akce bylo pramálu. A to je atribut, který většinou takové filmy zachraňuje. Scénář měl plno děr, některé postavy nedotažené (Colette v roli agentky tak špatně napsaná postava, ta se objevila na plátně, něco udělala a zase zmizela). Jen závěr mě zahřál u srdíčka, neboť nás zanese do Prahy. Ještě se budu muset rozhodovat, zatím filmu dám slabé tři hvězdičky. Za mě dávám 56 % ()

SaNcHeZ_cz

Za tři ale stěží. Překombinovaná podívaná, která s každou další minutou ztrácí čím dál tím více kredibility. Nepříliš zajímavé nebo objevné postavy, předvídatelné zvraty a nepříliš smysl dávající děj, jenž si o sobě myslí, že je chytřejší než tomu ve skutečnosti je. Akční sekvence jsou relativně fajn a atmosféra minimálně v první půli funguje poměrně slušně, zbytek se ale rozpadá jak domeček z karet a finále působí možná až trochu antiklimaticky. Na béčko by to celkem šlo ale žádné převratné věci nad rámec inteligenčně jednoduché jednorázové podívané od V utajení nečekejte. ()

Ellmariachi

Klasická kriminálka, která mě ničím neohromila, ale rozhodně ani nijak nezklamala. Noomi zde hraje sympatickou agentku, která se s ničím a nikým nes... Popravdě úplně nerozumím k čemu, krom obličeje na plakátu pro dámské publikum tu byla postava Orlanda. Tím nechci kritizovat, protože Legolas byl opět sympaťák a v akci mu to šlo. Jen důvod proč se objevil musel být jasný snad každému, stejně jako závěrečný (ne)zvrat. I když zním asi kriticky bylo se na co dívat. Postavy fajn, akce taky. Bohužel ale chybí nějaký moment na který bych si za rok dva vzpomněl. Slušný, lepší průměr a 69 procent. ()

Praxis

Taková klasická vojebávaná každýho s každym. Tentokrát je v hlavní roli celkem fajnová Noomi Rapace, která si to tam neskutečně dává. Orlando překvapivě hraje záporáka, a překvapivě skadí docela brzo. Praha si v interiérech zase jednou hraje na jiné město, potěší ten závěr, kdy se tu Praha objeví v plné kráse. Jinak nečekejte nic světoborného, existují vychytralejší akčňárny, ale v rámci žánru je tohle solidní zábava, která má naštěstí střídmou stopáž, takže ani nestačí nudit. 60% ()

Laxik

Docela plot heavy blbost, kterou si pustíte leda tak ve všední den pozdě v noci, a to jen proto, že v té telce nic kloudného nedávají. Půlka zápletky nedává smysl, a ta druhá je tak předvídatelná, že je na ni škoda vymejšlet přirovnání. A když srazíte obě tyto hýždě dohromady, vytvaruje se vám jak šutr pevné překomplikované béčko, ve kterém všichni řeší nějaké protokoly, formule a fatvy a člověk s průměrnou inteligencí nemá šanci zorientovat se v tom, co je co a kdo po kom co z toho zrovna chce. Že je to ke konci blbější a blbější a od scény s rotvajlery někde z půlky filmu se nedočkáte pořádné akce nebo napětí, je už jenom třešnička na dortu. Aspoň že Malkovichovi za jeho jednodenní příspěvek, ve kterém předvedl ty svoje malkovichovské opičky, co je umí dělat i v polospánku, studio zaplatilo dovolenou v Praze. Ale co, po tom nejlínějším představení hlavní hrdinky, jaké si umíte představit (jo, hádáte správně, šéf Malkovich se v jedné scéně zeptá na její minulost a nějaký podřízený nám dobrou minutu čte z její složky) jsem to měl čekat. ()

Alementina

Teeda, dokud se neobjevily záběr na Hradčany, tak mě nenapadlo, že se točilo v Praze ... no a jinak ... nic moc, předvídatelné, ale má to tempo. Jednohubka, na kterou si za týden nevzpomenu. ()

kaylin

Noomi Rapace mě prostě dokáže uhranout, a to v jakémkoli filmu, ale tady má k ruce docela fajn moderní, akční špionážní film, který má dobré tempo, jež nenudí. K tomu ještě zajímaví kolegové vedle skvělé Noomi, kteří pomáhají tomu, aby i menší plytkost v ději zůstala spíše zapomenuta. Dobrý thriller. ()

slord

Veľmi fajn špionážna chuťovka, ktorá síce nejak extra nevyčnieva, ale v celku som si ju užil a vôbec ma nenudila. Noomi Rapace bola veľmi fajn, škoda, že Orlando Bloom nemal väčší priestor (jeho postavu som prekukol hneď). 7/10 ()

AffectedFace

Vymyšlený Sci-Fi film, který by se mohl stát realitou. Důležité je, že snímek opravdu baví vším, jak tématikou, tak lokacemi, tak i Bloomem, kterej je závislej na hrách a celkově ve filmu neodvedl nějakou extra práci a chybělo mi u něho více prostoru, kdyby on byl ten hlavní protagonista, nestěžoval bych si. Rated R si snímek až tak nezaslouží, chybí mu z tohohle hlediska více. Škoda, že většinu materiálu jsme viděli už v traileru. 75% ()

sofiapetra

Bylo to tedy hodně překombinované, občas jsem se ztrácela, ale že jedna důležitá postava obživne a z druhé se vyklube padouch, jsem tipla správně. Čtvrtá hvězda je za Naomi a že to celkem odsejpalo. ()

dyfur

.....výborný thriller - akčný - pný zvratov s hercami M.D.,J.M.,O.B......ale hlavne s Naomi Rapace....asi najlepšia herečka súčasnosti dľa mňa....taká nenápadná v Sherlockovi Holmesovi,kde som ju videl prvý krát a moc ani nezaregistroval.....je vážne veľmi dobrá...... tá filmografia je skoro celá dobre pozerateľná..... ()

Petrasuvicka

Průměrný akčňák, kde na začátku je jasné, že ti, co umřeli, asi jen tak mrtví nebudou. Jinak Orlando jakožto záporák je příjemná změna. ()

Figu

Hodně dlouho jsem na Unlocked čekal a jsem rád, že zklamání nepřišlo! Občas se to skrz velký očekávání tak nějak stává... Obsazení bezva, Noomi je poslední roky válec a jede co to jde! Trio Douglas, Malkovich a Collette klasickej standart, no a ten bourák Orlando byl hned na začátku jeho vstupu prokouklej, jako moje šrajtofle před desátým dnem měsíce.... Nicméně zápletka fajn, akce slušivá a moje rozpoložení bylo zrovna na místě! Sedlo mi to natolik, že jsem tam málem tu pátou bouchl! 80% ()

Martin741

Reziser Michael Apted /Gorily v Mlze, bondovka Jeden svet nestaci/ natocil len taky slusny priemerny film. Nic vynimocne, to rozhodne, asponze Noomi rapace /Män som hatar Kvinnor 2009/ to zvlada na urovni,m akcne sceny jej nerobia problem, a mimoriadne dobre sa na nu pozera. Taky Orlando Rozkvet /Lord of the Rings 1 -3/ sice nevie hrat, ale je to aspon chlap, posobi chlapskym dojom, nie jak povedzme Luke Evans. Takze v pohode. Hodne Orlando Rozkvet pribral, tiez som dlho pozeral, ci je to on. Do polky som bol presvedceny, ze dam tomu 4 hviezdy . no obavam sa, ze musim suhlasit s tym, co sa tu popisalo o konci ao tych nezmysloch. Koniec mi teda moc logicky neprisiel, akokeby sa reziser Apted zabudol v 90. rokoch : 65 % ()

Rocky88

Apted sáhl do šuplíku "Nerealizované žánrovky 90. let", obměnil hlavní antagonisty a šup s tím za kameru. Kdo má nakoukáno, pro toho to bude jedno klišé za druhým, velice předvídatelné. Schopnosti hlavní hrdiny jsou někdy úsměvné, ale člověk jí tak nějak stejně fandí. Plus za slušné tempo a odpočinek, kterého si člověk u sledování užije. Jedno skouknutí a dost. ()

Zemřel režisér Michael Apted

Zemřel režisér Michael Apted

09.01.2021

Ve věku 79 let zemřel britský režisér a producent Michael Apted. Rodák z hrabství Buckinghamshire započal svou kariéru v televizi, brzy se však proslavil sérií časosběrných dokumentárních filmů „Up“… (viac)