Ave, Caesar!

• Česko Ave, Caesar! (viac)
Mysteriózny / Komédia
USA / Veľká Británia / Japonsko, 2016, 106 min (Alternatívna 102 min)

Réžia:

Joel Coen, Ethan Coen

Scenár:

Joel Coen, Ethan Coen

Kamera:

Roger Deakins

Josh Brolin, George Clooney, Alden Ehrenreich, Ralph Fiennes, Scarlett Johansson, Tilda Swinton, Frances McDormand, Channing Tatum, Jonah Hill (viac)

Deň „hasiča problémov" Eddieho Mannixe (Josh Brolin) začína skoro ráno riskantnou záchranou povesti mladučkej hviezdy, ktorá už už padá do morálneho bahna a rúk polície. Hneď nato zmieruje rozzúrených cirkevných predstaviteľov, ktorých naštval scenár pripravovaného biblického veľkofilmu. Režisérovi sofistikovaných drám (Ralph Fiennes) musí do hlavnej role vnútiť hviezdneho predstaviteľa kovbojov, ktorý síce vie hádzať lasom, ale zato nevie rozprávať... A to nie je všetko. Problémy mu robí aj hviezdna plavkyňa Anna (Scarlett Johansson), ktorá má chúlostivé osobné problémy a slávny tanečník Burt (Channing Tatum), ktorý sa z ničoho nič začal správať zvláštne. A to stále nie je všetko! Vrásky na čele mu spôsobila superstar Baird Whitlock (George Clooney), ktorá bola unesená neznámou organizáciou s názvom „Budúcnosť", a to práve uprostred natáčania veľkofilmu „Ave, Caesar!". Pre ostrieľaného Eddieho je ale každá kríza výzvou... (Cinemart SK)

ssarka

tenhle film je jako dát si lehký,svěží salátek na oběd a k tomu deci lehkého bílého,zatímco vám nohy omývá teplé moře na pláži a vítr si pohrává s bílým ubrusem...lehký,vtipný,svěží film ve kterém o nic,ale absolutně o nic nejde..prostě je to taková návštěva filmových ateliérů...doporučuji a děkuji uživately Helmutek,co slovo,to přesně můj názor ()

RavenSpector

Zoufalé. Dal bych odpad, ale byl bych nespravedlivý. Dvakrát jsem se totiž zasmál a poslední třetinu jsem neviděl, jelikož jsem usnul. Neskutečná sračka, plná hluchých a zbytečných scén, které jsou plné neskutečně zbytečných žvástů. Naštěstí jsem tuhle zbytečnost sledoval se synem, tak jsme se hecovali, jak dlouho ještě vydržíme, než to trápení utnem. No, prohrál jsem a zbaběle usnul. Cohenové to jednoduše neustáli a vyplodili krále všech blábolů. Jo, a ty, Žorži, ty jsi čím dál ubožejší a mizernější herec. Jsi dobrý akorát tak na ty reklamy na kafé. Možná charismatický xicht, ale zbytek je ubohá karikatura kdysi celkem dobrého herce. Doufám, že moje jedna hvězda celkové hodnocení blbiny ještě trošku sníží. Zaslouží si to. ()

HMTD

Je to divné, připomíná mi to filmy které se často točí v ČR, pár dějových linek které spojuje jen málo, mají samostatně nějaký nápad ale ten se nijak nerozvine, nic není řádně ukončeno, vše je nemastné neslané a není to dost komediální aby se to mohlo hrdě nazvat komedií. Možná jsem moc kritický ale je to tak na 30 procent. ()

fruitixx

No podle názvu by člověk čekal úplně něco jiného než zákulisní multižánrovku, kde se nakousne velmi mnoho témat, ale snad díky tomu stříhání se člověk vydrží dívat až do konce. ()

Primus tesla

Jako celek to moc nedrží po hromadě a některé vedlejší příběhy mohly dostat větší prostor. Ale jednotlivé scény a některé momenty jsou vtipné a vydařené. ()

Terminator666

Tento snímek bych nazval fraškou. Je to komedie, ale není zde prakticky nic vtipného. Údajně je to drama, ale nevšiml jsem si v něm ničeho dramatického. Jen ten muzikál to trochu připomíná. Bohužel ani hvězdné obsazení tohoto filmu nezachrání přehnaně pestrý a víceméně suchý děj. Tento snímek by snad ocenili jen Britové, což je velmi úzká skupina obyvatel země. ()

Cardas

Mám bratry Cohenovy rád. Ale tohle bylo pro mne zklamání. Vlastně mi z toho vyšlo jen pár legračních scén z natáčení s nemotorným hercem, naopak vcelku silně působící Clooneyho dramatické role římského setníka, kterou jakoby zkazil až těsně před koncem. Ono je snadné natočit legraci o tom, jak se něco pořád nedaří. Ale horší je natočit filmovou scénu o tom, jak se u točení dramatické scény všechno daří úžasně, to je těžký. A teprve nakonec to shodit tím, že vypadl text posledního slova. To jo, to se povedlo, i ta následná sprostá kletba člověka, který ještě před vteřinou dokázal všechny přesvědčit o tom, že je plný víry v magickou sílu Ježíše Krista. :-) Tohle mi z toho zůstalo. Ale na bratry Coheny to je málo. Podle mne ten film říká: McCartheyho pronásledování filmařů za neamerickou činnost nebylo nespravedlivé, fakt to byli komouši a potřebovali dostat chlapácky pořádně přes držku. (Nebo jsem to nepochopil.) Tohle poselství se mi moc nelíbí, říkám otevřeně. A hrozně mě zajímá, co o tom filmu říká Clooney. On je podle mne, myslím, spíš právě takovej kritickej vůči americké určité konzervativní zaostalé rigidnosti, velkohubé neomalené chlapáckosti a tendenci mistrovat ostatní, v jejich prostředí bych ho označil asi spíš za levičáka než pravičáka. Aspoň tak soudím z některých jeho filmů anebo rozhovorů. Ale můžu se mýlit. No nic - tomuhle filmu víc než dvě hvězdy dát nemůžu. Vlastně to byla docela nuda a chvílema jsem klimbnul. ()

Tom_17 odpad!

No ... I když tam mám spoustu oblíbených herců, tak Ave, Ceasar bylo tak neuvěřitelně hloupý, že jsem to ani nedokoukal. Nebylo tam nic na co koukat, všechno špatně. Nic mě nebavilo a proto nebyl ani důvod to dokoukávat, a to jsem přežil už i, podle hodnocení na ČSFD, větší kraviny. Tohle ale ne. ()

lindanovak

Je mi až smutno z tak promarněného potenciálu. Film nabídl zajímavá herecká jména i režii. Bohužel jako nechtěný parazit, snímek sebou propašoval i velkou porci nudy a zbytečných dialogů. ()

surprise

O čem to je? O 27 hodinách katolíka Eddiho Mannixe. O víře v magické příběhy a filmové hvězdy. O víře v bulvár. O víře v politické vize jako třeba komunismus a ušetřen není ani byznys nebo náboženství, které ale z toho vychází relativně nejlépe. Úvodní zpověď mě poslala do kolen. Stejně jako zoufalé výkřiky salonních komunistů "nepotápěj se" na kufřík plný peněz v moři. Nikdo si ale nechtěl smočit ani palec u nohy. A takových a mnohých jiných vtípků si všimnete jen při pozorném sledování a nebo po několikeré repríze. Roztříštěná pozornost vede k roztříštěnému dojmu. ()

Starejsi

Z takéhoto námetu sa dalo vytrieskať o 90% viac. Hviezdu dávam len za scénu s Ralphom Fiennesom, keď vysvetľoval tomu mladému ako má povedať jednu repliku. A na druhej strane som dal odpad iba 4 krát...asi. ()

Sheemass

Velmi stylový kousek Ceonových, představující éru filmografie 50. let, tedy především béčkových westernů a naivních milostných příběhů. Film stojí na velmi kvalitních hercích, ale příběh je jednoduše podivný. Film si dělá srandu sám ze sebe, z náboženství i z herců samotných, ale nejedná se o čistou komedii. Ve výsledku drží poměrně slušně pohromadě, ale určitě není určený široké obecenstvu, ne každého bude bavit. ()

Alvin

O bratřích Coenových si už od dob Farga myslím, že je to filmování neskutečně baví a tenhle film mi to jen potvrdil. Pěkná oslava filmařiny a Eddie Mannix coby jeden z největších sympaťáků, jaké jsem za poslední roky ve filmu viděl. ()

Dupac

Clooneyho komediální role u Coenů mi neseděly nikdy a ani Caesar není výjimkou - ve spoustě epizodek z natáčení je ta Georgeova nejmíň zajímavá a nejvíc zdlouhavá (vtípek s komoušema je nosný tak na minutku nebo do vystřižených scén). Na silné tři hvězdy Caesara tahá naprosto stylový Josh Brolin a kamerové kouzlení Rogera Deakinse (například taneční orgie akvabel by si zasloužily náramnější film). ()

7. ročník sci-fi festivalu Future Gate je tu

7. ročník sci-fi festivalu Future Gate je tu

22.01.2020

Největší český festival sci-fi filmů a kultury Future Gate divákům přinese řadu nových oceňovaných snímků (Malý Joe, Vivárium, H0use), které budou soutěžit o hlavní cenu festivalu, ale i nesmrtelné… (viac)

Lucasfilm potvrdil nového Hana Sola

Lucasfilm potvrdil nového Hana Sola

17.07.2016

Dva a půl měsíce. Tak dlouho Lucasfilmu trvalo potvrdit, že si Alden Ehrenreich opravdu zahraje mladého Hana Sola. Celý internet o jeho obsazení ví od 6. května, nikdo z tábora Star Wars o něm ale… (viac)

Našel se mladý Han Solo

Našel se mladý Han Solo

06.05.2016

Star Wars vesmír se ještě letos rozroste o spin-off Rogue One a v prosinci 2017 nás čeká klasická Epizoda VIII. Řada fanoušků se ale těší i na prequel s mladým Hanem Solem, který nám v květnu 2018… (viac)

Clooney natočí scénář od Coenů

Clooney natočí scénář od Coenů

26.10.2015

Spolupráce bratrů Coenových a George Clooneyho zatím čítá Bratříčku, kde jsi?, Nesnesitelnou krutost a Po přečtení spalte. Už brzy uvidíme jejich čtvrtý společný film, retro komedii Ave, Caesar!, tím… (viac)