Ave, Caesar!

• Česko Ave, Caesar! (viac)
Mysteriózny / Komédia
USA / Veľká Británia / Japonsko, 2016, 106 min (Alternatívna 102 min)

Réžia:

Joel Coen, Ethan Coen

Scenár:

Joel Coen, Ethan Coen

Kamera:

Roger Deakins

Josh Brolin, George Clooney, Alden Ehrenreich, Ralph Fiennes, Scarlett Johansson, Tilda Swinton, Frances McDormand, Channing Tatum, Jonah Hill (viac)

Deň „hasiča problémov" Eddieho Mannixe (Josh Brolin) začína skoro ráno riskantnou záchranou povesti mladučkej hviezdy, ktorá už už padá do morálneho bahna a rúk polície. Hneď nato zmieruje rozzúrených cirkevných predstaviteľov, ktorých naštval scenár pripravovaného biblického veľkofilmu. Režisérovi sofistikovaných drám (Ralph Fiennes) musí do hlavnej role vnútiť hviezdneho predstaviteľa kovbojov, ktorý síce vie hádzať lasom, ale zato nevie rozprávať... A to nie je všetko. Problémy mu robí aj hviezdna plavkyňa Anna (Scarlett Johansson), ktorá má chúlostivé osobné problémy a slávny tanečník Burt (Channing Tatum), ktorý sa z ničoho nič začal správať zvláštne. A to stále nie je všetko! Vrásky na čele mu spôsobila superstar Baird Whitlock (George Clooney), ktorá bola unesená neznámou organizáciou s názvom „Budúcnosť", a to práve uprostred natáčania veľkofilmu „Ave, Caesar!". Pre ostrieľaného Eddieho je ale každá kríza výzvou... (CinemArt SK)

Renfield

Ave, Caesar! je hvězdně obsazená a trefná, ale poněkud zběsile sestříhaná komedie. To by hold nebyli Coenové, aby si to nenatočili po svém, aby to nebylo zas tak jednoduché, jak vlastně mohlo být. Přesto ty narážky jsou výborné! Muzikálová čísla zase přesná, přesto pro mě slabší, hold jsem muzikály nikdy nemusel. Za to Baird Whitlock a komunisté, tam jsem se bavil královsky a stejně tak u Laurence Laurentze a westernově dramatického herce Hobieho Doyla. Výborná a snad dodnes platící (možná zase trošku jinak) byla scéna s představiteli církví. A tak bych mohl pokračovat... Coenové natočili lepší filmy, ale tahle Hollywoodská satira jim rozhodně ostudu neudělá, stejně jako ji neudělali herci, třeba takový Alden Ehrenreich, či Ralph Fiennes! 70% ()

aLPaC

Asi mám bratry Coeny a jejich humor opravdu v oblibě, protože i tento, zde dost špatně hodnocený kousek, se mi líbil. Užil jsem si všechny ty camea, zlatý Hollywood, ztřeštěné postavy, výborného Joshe Brolina atd. atd. ()

Oralfabet

Takový to, když člověk slyší o nějakém filmu, o tom, kdo ho natočil, o tom, kdo v něm hraje a o čem je a říká si: "Jak tohle může mít tak nízký hodnocení?" Pak se na to jednou konečně podívá a celou dobu čeká na nějaký moment, kdy si řekne: "Aha, jasný, chápu..." Ale ten moment prostě nepřišel. Není to úplně masterpiece, ale bavil jsem se více, než slušně a taky jde v mých očích rozhodně o film originální nebo snad přímo unikátní. O některých věcech a jejich významu budu možná ještě muset chvíli přemýšlet, ale momentálně jsem fakt spokojen. Jo a těch skvělých hereckých výkonů je tu nespočet, ale kdybych měl vyzdvihnout jeden konkrétní, byl by to asi Ralph Fiennes. 8/10 ()

bobstock

Bratři Coenovi jsou zdatní scénáristé, však se taky ve filmu náležitě pochválí. S režií už je to malinko horší a tak hollywoodské břímě z dob minulých skáče z jedné postavy na druhou a postrádá to správnou dynamiku a svěžest tehdejších slunných studií L.A.  60%  PS: Quentin tenhle předpal naštěstí napravil ve své verzi o 3 roky později. :) ()

Lou_DLy

já myslím, že super. je to hodně vtipný, osobitý, nesoucí myšlenku i odlehčenost, ta fragmentovanost mi přišla hodně efektní a chytrá, kdyby se opravdu pustili do delšího vyprávnění, film by podle mě ztratil, takhle to mohla bejt palba promyšlenejch a plnejch podnětů, aniž by to ztratilo na svý hravosti. 5 ()

Furmi

Musím uznať že krajší gýč som ešte teda nevidel. Vzhľadom na nízke hodnotenie som sa od filmu chvíľu držal bokom no už len z úcty vočí bratom Coenovcom ako režisérom som si ho pozrieť musel. Perfektne natočený film s pár vážne skvostnými nezabudnuteľnými zábermi. Bolo to vtipné, dobre zahrané, perfektný herci. Film nenudil a páčil sa mi mám mu vytknúť len málo čo. 75% ()

Santino7

Moja dovedna ešte len piata videná "coenovka", a paradoxne môžem s čistým svedomím povedať, že z čisto subjektívneho hľadiska pre mňa zatiaľ druhá najlepšia (prvým zostáva pochopiteľne i naďalej Fargo). Paradoxné z toho dôvodu, že Hail, Caesar! z nich má suverénne najhoršie hodnotenie. Rotácia okolo 50% vskutku nie je nič moc, ešte keď uvážim, že do budúcna to bude už asi len klesať (nakoľko sa film časom pravdepodobne dostane do vysielania tunajších televízií a nemyslím, že ho mainstreamovejší divák moc prijme). Nuž nedá sa nič robiť, ako sa vraví, sto ľudí sto chutí. Mne osobne však tentoraz bratia Coenovci skvele zahrali do nôty, pretože takéto atypické snímky-absurdity "akože bez deja" mám veľmi rád (nemôžem si pomôcť, no vo veľa ohľadoch mi to pripomenulo nie tak dávny Inherent Vice, ktorý priam zbožňujem, a to pritom taktiež nedosahuje nijak vysoké percentá). Oceniť môžem i štýl humoru, ktorý mi práve u týchto tvorcov nie vždy celkom pasuje, avšak tu sa mi naozaj páčil, a náležite som sa zabavil (hoci to pochopiteľne nie je ten druh zábavy, pri ktorom padáte do kolien). Kvitujem taktiež zakomponovanie rozprávača, ktorý do toho zapasoval tiež na výbornú. Aby som ale zbytočne svoj komentár príliš nenaťahoval, okrem humoru a celkovej absurdity (čo jednoznačne radím na prvé miesto) sa mi páčilo aj prostredie fiktívneho hollywoodskeho štúdia Capitol Pictures, hviezdami nabité obsadenie (málokedy sa v spoločnom filme stretnú také mená ako Clooney, Brolin, Fiennes, Johansson, McDormand, Tatum, Hill, Lambert atď.) či celková noblesa filmu, ktorá na mňa číhala z každej strany. Päťdesiate roky z toho bolo doslova až cítiť. Malo to úroveň, štýl, nazvite to ako chcete. Vskutku pozoruhodná vizuálna stránka. Jediný smer, v ktorom to trošičku zlyhávalo, a čo tento počin z môjho pohľadu pripravilo o záverečnú, piatu hviezdičku, bola vážnejšia nôta - keď príbeh nachvíľku odbočil k osobným problémom Eddieho Mannixa, nebolo mi to vždy tak úplne po chuti. Rovnako tak samotný záver by som si vedel predstaviť štipku lepší, vtipnejší a nápaditejší, no suma sumárum som i tak veľmi spokojný. Dostal som oveľa viac, než v čo som pri pohľade na recenzie a hodnotenia mohol dúfať. Na záver by som ešte rád upozornil na skvelý výkon Ehrenreicha, ktorého dejová linka bola podľa mňa možno najzábavnejšia zo všetkých (+ ešte s "konferenciou" predstaviteľov cirkví a tajomnými únoscami). 85% ()

lardko

Prvně to začalo , když jsem se koukal na FILMY A FILMOVÉ HVĚZDY. Tam jsem viděl ukázky na tento film. Vypadalo to tam jako zajímavý film , tak jsem si ho stáhl. Po dokoukání jsem byl velmi zklamaný. Ve filmu bylo tolik skvělých herců (Scarlett Johansson , George Clooney , Channing Tatum , Josh Brolin , Jonah Hill , a spoustu dalších ) , a i přestro to byla taková neuvěřitelná blbost ! Film s naprosto nulovým vtipem , a příšerně nesnesitelným dějem. Jediná dobrá věc co se mi na tomhle líbila , byly ty scény co točily ty filmy. Jinak to byla úplná ztráta času. Ted po dokoukání je mi celkem líto jak jsem se na tenhle film těšil , když jsem ty ukázky viděl. ()

nonick1

Na CSFD hrubě nedoceněný fim o jednom dni v životě ostříleného filmařského esa v podání čím dál lepšího Joshe Brolina - aneb vynikající vystižení podstaty levičáckou ideologií prolezlé hollywoodské "továrny na sny". Radost by měl určitě i Karel Čapek se svým fejetonem "Jak se dělá film", ve kterém filmaři z předlohy milostného románku "V plném létě" nakonec natočili rozvernou lyžařskou komedii "Na horách, tam je švanda"... :-) ()

Wardan

Po dlouhé době jsem v čistě premiérovém kině viděl film, který mě opravdu rozhodil. Nemyslím tím zklamal, že byl horší než jsem čekal, nebo potěšil, že byl lepší než jsem čekal, prostě jen překvapil tím, že je vyprávěný jinak než hollywoodské filmy obvykle vyprávěné bývají. Jen tak btw, ten únos hvězdy je pouze jedna z asi pěti podzápletek, které spolu souvisejí velmi volně nebo vůbec, "žehlič problémů" pak mezi nimi volně prochází a provází nás skrze žánry klasického hollywoodu. Nevím moc, co s tím. Zajímavý zážitek to ale byl. ()

El-Barto

Film absolutně o ničem. Není to ten klasickej příběh od Coenů, kdy se normální člověk dostává do absurdních situací. Filmových hvězd je tam požehnaně, ale bez zajímavých charakterů nemají co hrát a ještě k tomu to není ani vtipný. Sečteno a podtrženo, horší coenovku jsem ještě neviděl. ()

Jurkodak1

Pokud něco víte o starých filmech a studené válce, tak se u tohoto filmu budete bavit jak málokdy. Sice mě tam neskutečně vytáčelo CGI, ale i na to se dá nějak zvyknout. ()

Bozvav

Námět skvělý, leč dalo se z toho vyždímat více. Komické scény by mohly být veselejší, ironický podtext sžíravější a mystično se někam vytratilo. I tak dobrý film, co stál za shlédnutí. Za mne tři *. ()

fisus

Nemůžu si pomoct, ale jak v posledních měsících projíždím všechny coenovky, tak se mi tahle až překvapivě hodně líbila. Určitě jsem nepobral všechny narážky a parodie, ale bavila mě jednak přehlídka známých herců i v hodně malých rolích a také to byl pohled na Hollywood podle mých představ. Asi jsem měl dobrou náladu a film jsem si užil. ()

Leleta

Ani ryba, ani rak. Na dobrou komedii trochu stupidní, na dobrou parodii málo propracované. Jasně, Coeni svým interním žertíkům rozumí a my odkojení neomarxistickými kecy vysokoškolských profesorů oceníme postavu pana Marcuseho... Ale co si z toho odnesou průměrní diváci bratří Coenů? No nevím. Každopádně ten Coenojc matroš chci taky, protože fantasmagorie je to dobrá :) ()

Mbeast

Ani nedokážu popsat svoje zklamání. Hrozně jsem se tešil, po B vs. S to byl snad nejočekávanější film roku. Trailer byl naprosto boží, bohužel všechny gagy a nejvtipnější scény už byly obsažené v něm, takhle za sebou během dvou minut působily daleko vtipněji než v samotném roztahaném snímku. Opravdu, je to roztahané, což by nakonec ani tak strašně nevadilo, kdyby když se film začne konečně pořádně rozjíždět - neskončil. Je fajn mít ve filmu tolik super herců, škoda je,že ažna pár vyjímek mají na plátně tak jednu repliku, ještě ne tak uplně vtipnou. Nečekal jsem, že se budu za břicho popadat, ale přece jenom jsou to Coeni a těch vypointovaných a vygradovaných mindfick scén mělo být víc. Věčná škoda. Vypadalo to slibně. ()

7. ročník sci-fi festivalu Future Gate je tu

7. ročník sci-fi festivalu Future Gate je tu

22.01.2020

Největší český festival sci-fi filmů a kultury Future Gate divákům přinese řadu nových oceňovaných snímků (Malý Joe, Vivárium, H0use), které budou soutěžit o hlavní cenu festivalu, ale i nesmrtelné… (viac)

Lucasfilm potvrdil nového Hana Sola

Lucasfilm potvrdil nového Hana Sola

17.07.2016

Dva a půl měsíce. Tak dlouho Lucasfilmu trvalo potvrdit, že si Alden Ehrenreich opravdu zahraje mladého Hana Sola. Celý internet o jeho obsazení ví od 6. května, nikdo z tábora Star Wars o něm ale… (viac)

Našel se mladý Han Solo

Našel se mladý Han Solo

06.05.2016

Star Wars vesmír se ještě letos rozroste o spin-off Rogue One a v prosinci 2017 nás čeká klasická Epizoda VIII. Řada fanoušků se ale těší i na prequel s mladým Hanem Solem, který nám v květnu 2018… (viac)

Clooney natočí scénář od Coenů

Clooney natočí scénář od Coenů

26.10.2015

Spolupráce bratrů Coenových a George Clooneyho zatím čítá Bratříčku, kde jsi?, Nesnesitelnou krutost a Po přečtení spalte. Už brzy uvidíme jejich čtvrtý společný film, retro komedii Ave, Caesar!, tím… (viac)