Nikdy nie sme sami

(festivalový názov)
  • Česko Nikdy nejsme sami (viac)

Do obce roztažené podél státní silnice se nastěhuje paranoidní pracovník vězeňské správy a jeho rodina. Spřátelí se se svým novým sousedem, nezaměstnaným hypochondrem, kterého živí jeho žena pracující v místní prodejně. Unavená životem a starostí o dva syny, všimne si vyhazovače z nočního klubu. Ten ale miluje striptérku. Ta však čeká na otce svého dítěte, který sedí v nedaleké base, kde pracuje náš bachař. Drama o současné době a lidech, kteří jsou obětmi i strůjci jejích běsů. (Falcon)

ostravak30

Po shlédnutí tohoto filmu jsem uvažoval, zda jsem právě viděl něco geniálního, nebo šíleně příšerného, co se jako geniální tváří. Před finálním verdiktem je třeba vzít v potaz fakta. Samotné herecké výkony byly na hraně. Třeba Lenka Vlasáková je kvalitní herečka, ale přesto, když se stoickým klidem a zdánlivě bez zájmu oznamovala pasákovi, že ho miluje, nějak se tomu nedalo věřit na rozdíl od jejích slz ve vaně. Ani jinak perfektní herec Karel Roden nebyl ve své kůži. Hysterický hypochondrický maniak se mu evidentně nehrál moc dobře, protože hlavně když řval nebyl příliš uvěřitelný. To Miroslavu Hanušovi jsem věřil každé slovo, na roli se evidentně hodil perfektně. Jednotlivě poskládané příběhy by se spíše hodily jako samostatné epizody ne jako jeden ucelený film, to bylo trochu na škodu. Film skákal z jednoho na druhý a postupně se propadal hlouběji do propasti, kterou si ale sám vykopal. Ano, je to obraz dnešní doby. Přesně taková je. Hysterická, hypochondrická, plná bordelu. Ovšem film má spousty možností, jak ji zobrazit a tady se to nepovedlo zcela. Tři hvězdy, ale na hraně, spíše dvě a půl by bylo spravedlivé hodnocení. ()

Hrabovo

Jedna hvězda pouze a jedině za herecké výkony! Vidím, že pro spoustu lidí stačí mít ožehavé téma, slyšet pár povědomých nepřátelských slov, a hned mají pocit, že se dívají na umění! To přece nestačí! Tenhle film to nezvládl a jeho ocenění mě skutečně překvapila. Zřejmě nejen mnoho lidí, ale i spousta kritiků... ()

MyrnaAlec

Smysl tohoto mi uniká. Vhodný akorát na artové festivaly, místy se na to nedá koukat (Roden zkoumající svůj exkrement) až na těžce nevěrohodné zamilování se Vlasákové. Pan režisér se snaží tepat rasismus, ale tohle tématu fakt nepomůže. ()

Pitryx

Skvěle natočeno, jen škoda, že některý z příběhů nebyl vlastně ukončen. Alespoň z mého pohledu. Nebo to chtělo lepší vypointování? Určitě mrknu podruhé. Někdy. *** A PůL ()

Pete

Tenhle žánr "všichni jsou v p*deli", to by nám obvykle šlo, a patří mezi mé oblíbené. Jenže tady jsou všechny ty úděsné postavy tak STRAŠNĚ v hajzlu, že je opravdovým utrpením to vydržet do konce. A podobně jako jejich děti, trápí se i divák, a je mu z jejich rodičů zle, na zvracení, stydno. Působí velmi nevěrohodně, jaká sebranka neskutečných kreténů se tu sešla v zápletce, která šustí papírem, až divákům zaléhají uši. Naturalistické, ale nikoliv realistické. Nepropadejme však depresi, Češi snad musí mít také nějaké dobré vlastnosti, jen v tomto filmu prostě nejsou vidět. ()

Neor

Na tuzemské poměry rozhodně zajímavý a nevídaný snímek, lepší než režisérova předchozí Cesta ven. Je z něj ale příliš cítit inspirace a snaha přiblížit se severským dramatům. Celkový dojem kazí částečně i předvídavost příběhu (slepý náboj) a místy i nelogické zvraty nebo vyhrocenost situací. Závěr přijde dříve, než by divák čekal, a nechá ho na pochybách, jestli film nemohl skončit lépe. V příběhu několikrát střídá barevná projekce černobílou. Při první změně mi hned naskočil dva roky starý film Mami!. Zatímco v něm byly barevné změny opodstatněné střídáním nálad hlavní postavy trpící ADHD, tady mi opodstatnění uniká. Naopak velké plus jsou komické scény v podání Karla Rodena a Miroslava Hanuše. 60%, premiéra @febiofest2016 ()

FosaCZ odpad!

Pokud bylo záměrem Petra Václava vytvořit mučící nástroj, odvedl skvělou práci. Pokud chtěl ale cokoliv vyprávět, totálně pohořel. Nikdy nejsme sami je otřesný film, který je chvilku černobílý, chvilku barevný a je to vlastně fuk, protože v něm nemá opodstatnění vůbec nic. ()

PamelaJJK

Film ve své podstatě o ničem a někdy jen těžko uvěřitelný. Nehrát tam pánové Roden a Hanuš, tak jsem to vzdal po čtvrt hoďce, takhle jsem to přetrpěl až do konce. A to jsem se, tak po hodině, těšil na závěrečné titulky, jak děcko na novou hračku. A stopáž je zrovna natažená ke skoro neuvěřitelné hodině a čtyřiceti minutám. Bože! Rádoby artové ztvárnění nefunguje, hudební doprovod o ničem, takže i ty dvě hvězdy jsou hodně neobjektivní a nadnesené. Bohužel. ()

tsatsiki

To je taková zoufalost a blbost, že to není možné. Půlka filmu barevná, pak půlhodina černobílá a pak zbytek barevný.Proč jako? Herci se snaží, ale scénáře a dialogy jsou tak dementní, že tu ani nemají, co hrát.To stačí odříkat. Záliba Václava točit s cikány je sice chválihodná, ale rozhodně večér se nechci dívat na cikána, co pase holky, aspoň tak jsem pochopil jeho roli. Postavy mohli být rozepsané,mohli jejich role být mnohem zajímavější. Tady asi někdo chtěl někdo utratit peníze jen a už jim dal navždy sbohem, jako u všech filmů Václava. Jinak 1* dávám za výbornou kameru Štěpána Kučery a herecké obsazení. ()

honzic

Líbila se mi prokreslenost postav, ale nepovedl se logický sled a scénář, kdy konec je velmi divný a celé je to takové ne moc doladěné herecky, zejména dětské role jsou málo důvěryhodné. Nejlepší mi tady přišel Hanuš, Roden podal jen průměrný výkon a Vlasáková také. Hodnocení: 60 % ()

Alden_Larson

Velmi zajímavý a hlavně působivý film. Všechny dějové linie byly podle mě skvěle zpracované, i když jsem některým částem moc nerozuměl. Líbilo se mi, jak byly dějové linie mezi sebou propojené, všechny postavy byly krásně rozvinuté a měly mezi sebou dobrou dynamiku. Herecké výkony byly skvělé, Roden a Vlasáková byli naprosto perfektní v jejich rolích. Prezentace byla zvláštní, film je obecně velmi dobře natočený, je ale také z velké části černobilý, což jsem upřímně vůbec nepochopil, v pár momentech film přepne do barvy a nikdy mi nebylo jasné proč, osobně bych film ponechal černobílý po celou jeho dobu. Hudba ve filmu nebyla, což se podle mě hodilo. 8/10 ()

Fuksinka

Marně se snažím dopátrat toho, co to sakra mělo být??? Hned od prvních chvil do nás Václav pere karikatury hnusných a vyšinutých lidí. Tlačí tak moc na pilu, že jsem se smála a myslím si, že to nebylo účelem. Jako absurdní černočerná komedie by to asi nebylo špatné, ale to by do toho nesmělo zasahovat umění. Byly tam scény, které mě zřejmě měly dostat do depresivní nálady a být vážné. To se absolutně nepovedlo. Postavy se chovají dost nelogicky a osud malého chlapečka na konci je tak nepravděpodobný, že to zavání až fantasy. No ale třeba to mělo něco symbolizovat... Co si zapamatuju: několik ironických uchechtnutí, skvělého Hanuše a Rodenovo hovno. ()

fafejt001 odpad!

TAK jsem to shlédl včéééra v TV konečně celé , nebotˇ z kina jsem odešel celkem brzy znechucen a řeknu vám , že Roden to vystihl hned v úvodu filmu , na tom wc , jak lovil to hovno - docela to vystihl , film je celkem o hovně . Sorry jako . Bylo mi až z toho nevolno . FAKT HNUUUS !! Naše kinematografie jde pomalu do ppprrrrr . . . . Zlatí režiséři Svěrák , Hřebejk , Menzel , Vejdělek , Prušinovský . A Sedláček . ()

Kozlowski8

Těžko popsat, o čem dílo vlastně pojednává. Nesouvislá, nekompaktní podívaná bez myšlenky, bez pointy, hlavní osoby - to je jeden magor vedle druhého. Skvělí herci Karel Roden a Lenka Vlasáková nemohli stupidní dílo vylepšit, ani kdyby se rozkrájeli. Oni se ale nerozkrájeli - spíš přizpůsobili - přehrávali a působili upjatě. Odpad neuděluji snad jenom právě kvůli nim. 15%. ()

rigby

Další z mnoha pokusů o špinavý drsný film se zásadním životním sdělením, které ale zůstane divákovi utajeno i po skončení. Asi jo, nějakou hodnotu to má, ale divácky je to značně nevděčné. Není důvod se kouknout podruhé, i napoprvé toho bylo dost. ()

juvelinokivi

Řekla bych, že označení žánru jako "drama" je matoucí, já bych film zařadila do škatulky absurdní komedie (ostatně i název je vlastně krutý vtip). Režisér s radostí patologa, pro kterého je práce koníčkem, zkoumá podrobně své postavy na pokraji rozkladu - podobně jako postava Karla Rodena svůj exkrement. Napadá mě srovnání s českou tvorbou Miloše Formana (hlavně s "Hoří, má panenko"), jenže tohle se zavrtává opravdu až "do dřeně". Stejně jako u svého předchozího snímku Petr Václav nenabízí žádnou "cestu ven". Prostě jsme ve srabu a hotovo. Na konci jsem postrádala logiku a také manželku bachaře, jejíž postavu by myslím bylo lepší úplně vyškrtnout. Střídání barevného a černobílého materiálu mi nepřipadalo smysluplné. Ale celkově jsem byla při odchodu z kina spokojena, jestli se tedy dá tohle slovo v souvislosti s tímto filmem vůbec použít. ()

Road-movie Martina Jelínka v Kině Pilotů

Road-movie Martina Jelínka v Kině Pilotů

27.05.2016

Road-Movie, film vypovídající o současné generaci mladých lidí, jejich dezorientaci, absenci vlastního názoru a nespokojenosti s vlastním životem, se bude promítat exkluzivně v Kině Pilotů od 26… (viac)

23. Dny evropského filmu

23. Dny evropského filmu

02.04.2016

Dny evropského filmu jsou jediným festivalem v České republice zaměřeným výhradně na evropské filmy. Hlavní přehlídka proběhne v Praze ve dnech 7. - 14. 4. (kina Lucerna, Světozor a Royal) a v Brně… (viac)