Hollarovi

• USA The Hollars

Živořící newyorský umělec John Hollar se musí vrátit do rodného středoamerického městečka, které opustil, když obdrží zprávy o matčině nemoci. V domě, ve kterém vyrůstal, je John okamžitě vtažen do problémů se svou dysfunkční rodinou, středoškolským rivalem i příliš horlivou bývalkou. Při tom všem ještě musí čelit blížícímu se otcovství, neboť čeká se svou přítelkyní z New Yorku dítě. (HBO Europe)

Arsenal83

Klasická, ničím nevýnimočná rodinná komédia so svojimi happy endami i smútkom. Je typickou žánrovkou s malou ambíciou priniesť niečo navyše. Komediálne scény sú nevýrazné alebo naopak prehnané, je vidieť, ako sa scenár snaží pritlačiť na humor tak silno, že je táto stránka dysfunkčná. Príjemnou stránkou snímku je snaha ukázať, že za rodinu sa oplatí bojovať napriek nezhodám. ()

Dlubal David

Taky žádná hitparáda, ale o štipec lepší než Místo u moře. Dvě scény s Annou jsou fakt super, ale to k celkovému ohodnocení, které bych označil za výborný film, nestačí... ◢ ■ ◣ (R) [55/100] ■ (K) [68/100] ■ (V) [51/100] ■ (♫) [60/100] ■ (E) Manchester by the Sea (2016) ● Lo imposible: The Impossible (2012) ● The Big Sick (2017) ● Návštěvní hodiny (1986) ● Celeste and Jesse Forever (2012) ● Pozor, vizita! (1981) ■ (Č) 1 ■ (P) [Leden 2017] [1080p] ϿϾ [PZ-cz] [60/100] ■ (CSFD) kingikAljakMickeyStumabllmRockermanalldo.raineKcarlosK(C) [60/100] ()

MickeyStuma

Krásný přesvědčivý snímek o rodině čelící krizi. Ta krize ční v rodinných vazbách jednoho na druhém, porozumění a štěstí v době, kdy byl jednoho dne mamince po omdlení v koupelně nalezen v mozku nádor. Upřímný pohled na věc všedního dne s porozuměním a citelností. Lidské emoce tu představené odpovídají skutečným situacím a rozhodně nejsou smyšlené. I ten přístup maminky je věrohodný. Chová se jakoby měla jen chřipku, avšak přesto s ní cloumá strach a beznaděj. Stále má starosti hlavně o rodinu. Příběh je smutný a veselý zároveň. Nehraje si na něco co není a nenechává nic na lehkou váhu. Rodinné vazby jsou v životě to nejdůležitější co může být a to za každých situací. A to maminka moc dobře ví. A podle toho se také před náročnou operací chová. Konec je takový, jaký má být. Chytne za srdce a vyvolá úsměv i slzy zároveň. Příběh který emocionálně pohladí a snad i připomene, že ti nejbližší lidé jsou nám skutečně nejdražší. ()

BOURQUE

Druhý celovečerný film J. Krasinskiho dopadlo dobre. Cez chorobu matky sa postupne odkryjú osobné problémy a tváre démonov všetkých členov rodiny. Každý má svoje problémy – mali by sme si navzájom pomáhať, hlavne keď sme jedna rodina! Osobné hodnotenie: 75% (***) ()

Aljak

Rodinná dráma, kde sa zbytočne netlačí na pílu, čo bolo mimochodom najväčšou prednosťou filmu. No zároveň mi celý dejový rámec prišiel taký obyčajný, viacmenej priemerný. Miestami to bola naozaj trochu nuda, hoci to malo aj viacero silných momentov či ironických poznámok. Ale napríklad tá vetva s Johnovou bývalou Gwen a zdravotným asistentom Charliem tam nehrala akosi vôbec žiadnu rolu, a okrem tej návštevy sa to nijako ďalej nevyvíjalo (čo som práve myslel, že tam by mohlo dôjsť aj k nejakej ďalšej zápletke). Na druhú stranu tie rodinné vzťahy v rámci Hollerovcov boli obstojnou kostrou celého príbehu, vďaka ktorej film neupadal do podpriemernosti, takže 3*. ()

• Film sa natáčal v Mississippi, vrátane Brookhavenu, Jacksonu a Cantonu. (ČSFD)