Život podľa Václava Havla

(festivalový názov) (TV film)
  • Česko Život podle Václava Havla (viac)

O Václavu Havlovi byly natočeny stovky hodin materiálu, přesto biografický film zachycující celoživotního příběh velkého Evropana doposud chyběl. Pestrý Havlův život – rodinu, dětství, jeho lásky, dramatickou tvorbu a politickou činnost – zachytila v sedmdesátiminutovém dokumentárním filmu režisérka Andrea Sedláčková, která Havla představuje ve všech životních etapách a rolích, mj. jako intelektuálního rebela, milovníka žen a života či obdivovatele undergroundu a rockerů. (oficiálny text distribútora)

BoredSeal

Příjemný dokument rychle shrnující fakta ze života Václava Havla. Pro znalce ale žádné překvapení ani nečekaná fakta neobsahuje, spíš je to takový televizní medailón. ()

zette

Andrea Sedlackova svym obdivnym komentarem pomyslne stavela vetsi pomnik, nez mel Stalin na Letne... Neobjektivni dokument, za par zajimavych frakci davam dve hvezdicky. ()

BoXBe

Dokument o Václavu Havlovi. Nic víc, nic míň, než učebnicový profil, který by měl být alespoň základním faktickým východiskem pro další diskuzi. Hledače neexistující objektivity a zastánce přístupu, že vždycky se musí dokumentovaný i pomluvit, asi plně neuspokojí. A je mi to upřímně jedno. ()

Juliette_

Haters gonna hate.. Zajímalo by mě kolik z Vás, co jste dali odpad, tento dokument vůbec vidělo. Chybovat je lidské a stejně jako každý z nás i Václav Havel chyboval. Ale byl to právě on, kdo měl zásluhu na tom, že si teď můžeme v pohodlí domova sedět a koukat se na filmy světové špičkové kinematografie! Film je krásně natočený a shrnuje Havlův celý život. Po shlédnutí jsem plánovala dát 4*, ale po přečtení pár komentářů tady dávám 5*. Láska vždy zvítězí nad lží a nenávistí)) ()

Kurikmoon

Zaujímavý pohľad na dokument. Teraz si ešte pozreť film podľa nesympatizantov Václava Havla a potom si spraviť obraz. Pretože toto točil zjavne veľký fanda. ()

Čtec

Nejlepší dokument o Václavu Havlovi, jaký jsem viděl. Vystihuje jeho mnohovrstevnatou osobnost a je natočen s vtipem. Což je právě ta vlastnost, která Havla charakterizovala. Jiskra v oku, vtip a přívětivý humor... Jak strašlivě tristní je srovnání s "humorem" následujících "hlav státu". ()

Maynard.

Obrovský respekt k tomuhle pánovi! Když vezmu jaký dement tam seděl po něm a další sedí do teď, tak je mi z toho do breku. Takovejhle dokument by se měl pouštět dětem na základce, aby aspoň trochu věděli jak to u nás vypadalo za dob bolševika, páč většinou se tohle ponurý období vůbec neučí. Dokument je doprovázen parádní hudbou a vyprávěný příjemným hlasem. Je tady krásně ukázáno nejen co Václav všechno udělal, ale právě i ty historický okamžiky, který měnily naši zem. Na konci sem brečel jako malej kluk, při pohřbu sem byl fakt dojatej, uplně se mi vybavil den kdy sem se dozvěděl, že Václav umřel. Zrovna sem navždy odešel od bejvalky, takže si tohle asi budu pamatovat navždy :o). Tak jako tak ještě jednou aspoň tímhle způsobem vzdávám holt největšímu muži, kteří kdy seděl na hradě a něco mi říká, že i když tam nebude sedět vepřová hlava, tak to o moc lepší nebude! ()

amica

Snímek Andrey Sedláčkové je nesmírně autentický - znovu jsem se ocitla v absurdní době, která i mě postavila do role disidenta. A je stále aktuální - chybí nám osobnost, kterou Václav Havel byl a ztělesňoval. Jeho poselství tlumočí dokument jako odkaz, který zůstává ... ()

Zik2

Dobré pro středoškoláky nebo pro cizince, člověku, který se trochu zajímá o politiku a moderní dějiny, to dá jen velmi málo (pár zajímavých fotografií). Dobré komentáře: Matty, Radek99. ()

Chajimwitz

Jakékoliv ,,tvorbě.. kde vystupuje tento perverzně zvrhlý moralista se obloukem vyhýbám,neboť už jen pohled na něj u mě vyvolává záchvaty nenávisti.Kdo si chce o něm zjistit pravdu,tak si ji najde a nemusí ani chodit daleko.Plně ji vystihují komenty uživatelů Grifindoor,Robfi,Wez,luphick a dalších u profilů jiných filmů či dokumentů s tímto humanitním bombardérem. ()

Garch

Hm, narychlo sestříhaná (zakázka z Francie k 17. listopadu) hromádka cívek a komentář autorky. Nic proti, ani určitá adorace mi nevadí - je to názor autorky (doufám). ()

Gore

Ti, co Havla milují, dávají pět hvězdiček, a ti, co ho nesnášejí, dávají odpad. Ale zde nehodnotíme člověka, ale film, ne? ()

arcticsky

Václav Havel byl vedle TGM jediným českým významným STÁTNÍKEM (nikoli šedivým, ucmrndaným, blbým politikem, kteří se jenjen rojí kolem nás). Každý dokument s ním nebo o něm budu vždy hodnotit nadprůměrně. Tečka. ()

kumite odpad!

Globalistický slouha Havel, celý život jen šaškem a ochlastou. Levičácký miláček nadnárodních elit, který hlásal jejich ideu jednoho globálního světa bez hranic. Vize prezentující Havel vidíme dnes v praxi při stále trvající invazi davů ekonomických migrantů, lačnících nás vychovávat ve jménu islámu. Taková Francie, Rakousko, Itálie, Německo a Británie jsou zářným příkladem postupného kolapsu západní civilizace (našeho způsobu života). ()

Everyone

Eklektický a adorační dokument. Podle mého názoru si V.H. více stopáže pro kritiku, jak nalézám v komentářích, nezaslouží. Eklekticismus od dokumentu vyžaduji (mohl by být v tomto případě multiperspektivnější, hlubší, méně bulvární, proto to nižší hodnocení) a adoraci sdílím (Havla stavím na piedestal k Masarykovi (popř. Benešovi), byť každý hrál s jinými kartami a soupeři, ale každý hrál od prvního kola, až k finálovému vítězství. A za to odhodlání, houževnatost a výdrž děkuji nejen jim explicitně, ale i těm, kteří aktivně přispěli k novému politickému uskupení.), tj. nemám problém s místní kritikou. ()

korok

Vzhledem k tomu, že je to můj první dokument s celoživotním příběhem PANA Prezidenta Václava Havla natočený po jeho smrti, kde jsem spatřil spoustu dosud neviděných záběrů z jeho soukromí a mládí, nemohu jinak, než dát plný počet. V. H. je zde zobrazen jako normální člověk se všemi svými chybami, závislostmi, radostmi i starostmi, tak jako obyčejní lidé, což vždy poteší, jelikož ne vždy se to u dokumentů podobného ražení povede a ty pak sklouznou k falešné prezentaci dané osoby jako ideálního bezchybného morálně příkladného člověka. V. H. dost kouřil, dost pil, měl milenky. No a? Asi tak jako spousta nás Čechů a lidí všude jinde na světě. Proto tohle nic nemění na tom, jak velká to byla osobnost a o co se zasloužil, přestože se samozřejmě jako obyčejný člověk z masa a kostí nevyhnul chybám. Z několika zde uvedených odpadových komentářů doslova číší bolševické antizápadní zaujaté smýšlení, nemající nic společného s hodnocením dokumentu jako celku, proto se k tomu nemá cenu ani vyjadřovat. V. H. a dalším můžu děkovat, že dnes tady mohu psát komentáře na filmy z různých koutů světa a ne jen na sovětskou kinematografiii. A ne, opravdu nehodnotím plným počtem jen kvůli osobě V. H. Stejným počtem hvězd bych byl ochoten ohodnotit i v podobně zajímavém duchu natočený dokument třeba o Gottwaldovi (jen tak mimochodem prvotřídním opilci), přestože to byl prezident, který byl loutkou, šaškem a poskokem jednoho z největších vrahů moderních dějin J. V. Stalina. ()