Občan Havel - Krize, Odcházení

všetky plagáty

Vytvořit čtyřhodinovou verzi dokumentu pro televizi byl ještě původní nápad Pavla Kouteckého," říká Jarmila Poláková, producentka nejnavštěvovanějšího českého dokumentu Občan Havel. Po Kouteckého tragické smrti se stejně jako v případě celovečerní verze pro kina ujali tohoto úkolu režisér Miroslav Janek se svou ženou, střihačkou Toničkou Jankovou. V dílech pojmenovaných Kandidát, Dusno, Krize a Odcházení se seznámíme s řadou zajímavých zákulisních scén, které se do filmu Občan Havel nevešly; ať už jde o cesty bývalého prezidenta po světě i po Česku, události spojené s výzvou Děkujeme, odejděte, krizi České televize, pražské zasedání MMF, summit NATO či neformální setkání disidentů pozvaných Havlem na šneky. Při sledování mnoha scén musí divák před Havlovou otevřeností a schopností ?jít s kůží na trh" v duchu smeknout. Velký prostor má ve snímku také dobové televizní zpravodajství, které výmluvně ukazuje vývoj České republiky během Havlova prezidentského období. (Jeden svět)

Aelita

A přece se mu líbilo a lichotilo mu být prezidentem a přece se točit v jistých kruzích. I přes sebereflexi. Nebo nehledě na ni. ()

KM Phoenix

Tady si očividně spousta lidí plete hodnocení osoby s hodnocením díla. Také se tu někteří vyjadřují, že jim tu schází info o roce ´89, to ale pláčou na špatném hrobě, když se tahle část zabývá druhou polovinou strávenou na hradě. A pro další co si stěžují, že se nejedná o investigativní žurnalistiku - vzhledem k tomu, že se jedná o časo-sběrný dokument tak se o investigativní žurnalistiku opravdu nejedná ;-) ()

RomeroIsGod odpad!

Humanitární bombardér Václav a dvě hodiny jeho pseudointelektuálních keců. Ale že bychom se dozvěděli o předávání moci v 89´, o likvidaci zbrojního průmyslu, o Krylovi nebo nedej bože o Srbsku, to ani omylem. Prostě levičáckej alkoholovej vejlet na hrad, za nadšenýho tleskání šašků. ()

Bozvav

Proti občanu Havlovi nic nemám, proti prezidentovi jsem měla hodně. Jinak snímek nic moc. pár zajímavých postřehů, ale jako celek to rozhodně žádná ivestigativní žurnalistika není.Za mne max 40%. ()

Gertruda.W

"Já musím být kartou v ruce těch co mají pravdu, to se nedá nic dělat. Těžko být neutrální mezi zlem a dobrem, mezi pravdou a lží. Duch zákona je vyšší než jeho litera." ()