Tajný agent uzavrie zmluvu s počítačovým hackerom, ktorý prelomí bezpečnostné kódy k jadrovým zbraniam. Skôr ako sa však dohoda splní, do situácie sa zapletie skupina teroristov. Agent je zabitý, kolegovia už nájdu len jeho telo. Nutne však potrebujú fakty, ktoré poznal len on. Nová technológia umožní preniesť časť vedomia do iného mozgu, ktorý ale musí mať akési „prázdne miesto na zápis nových hodnôt". Túto podmienku spĺňa len jeden prísne strážený agresívny väzeň. Po operácii sa mu v mozgu miešajú jeho vlastné spomienky so spomienkami mŕtveho agenta. To čo sa stane potom a ako sa väzeň zachová nedokáže predpokladať nikto... (TV Markíza)

honajz

Předvídatelná rasovina v Costnerově podání (ten sociopat mu šel skvěle, proto dávám hvězdu), kde jediným s-f prvkem je přenos vzpomínek z jednoho mrtvého mozku do živého. To, jestli někdo někde odpálí raketu, co se stane s postavami, a kolik a koho Costnerova postava zabije, mi časem bylo už tak nějak jedno, protože ty scény jsou na jedno brdo, často je to jen o tom, že Costner někam přijde a někoho brutálně zmlátí a jde dál, a navíc tu není nic, co bych jinde několikrát neviděl. ()

TheEvilTwin

Hodně podprumerná žánrovka s hodně dobrým, ale dost zbytečným, obsazením herců. Myšlenka nebyla vyloženě špatná, ale provedení bylo špatné dost. Tím, že tam nasází pár kvalitnějších a známějších hereckých jmen z toho dobrý film neudělá. Akční scény se docela daly, ale nic dalšího ve mně dojem nezanechalo... 2.5/5 ()

eraserhead666

Zajímavá, moderní variace na Face/Off se slušným hereckým obsazením. Mám rád Costnera, mám rád Reynoldse a mám rád Pitta. A Gadot tady vypadá velmi sympaticky. Takže já jsem vlastně spokojený. ()

luka4615

Béčkový Jason Bourne smíchaný s podprůměrnou sci-fi látkou, do které se z nějakého důvodu angažovali áčkové filmové hvězdy. Na filmu Criminal je špatné skoro všechno. Od praštěného střihu, přes nepochopitelné chování všech postav, konče u nezajímavého příběhu. Pár světlých momentů se zde sice najde, avšak ani to nic nezmění na tom, že Criminal je zbytečným nábojem, který se zcela minul účinkem. ()

Morholt

Skoro až béčková přenosová hlína, ve které na objednávku CIA implantují vzpomínky a do určité míry i schopnosti špičkového agenta do mozku sociopatické rváče. Ten jim po chvíli pláchne a začne po Londýně tropit neplechu. Je sice pravda, že děj je tak nějak jasně daný a linie s Gal Gadot totálně účelová, ale to vem čert. Akce má říz, celkově má film spád a navíc je tu Ten, který tančil s vlky, jenž ukazuje, že by si zasloužil nějaký ten řetězec vlastních costnerovek. Vůbec casting je věc, na kterou se mohl film spolehnout a člověk se musí chtě nechtě ptát, na co Vromen tu plejádu známých ksichtů nalákal. Slušná práce. 80% ()

6thSun

Režisér Ariel Vromen musí disponovat nějakými nadpřirozenými schopnostmi, díky kterým je schopen zhypnotizovat herce první kategorie a vnutit jim roli ve snímku, jehož kvalita se pohybuje na mentální úrovni odtokové roury v kabinách zkorumpovaného fotbalového klubu. Kdyby si spolu Oldman, Costner, Reynolds a ostatní hvězdy tohoto snímku sedli do jedné místnosti, nic by nedělali, jen by na sebe koukali a občas si někdo z nich prdnul, byla by to neporovnatelně hodnotnější a hlavně DUCHAplnější zábava. ()

Gary

Znuděný Harvey Dent implantuje mysl Green Lanterna do hlavy Supermanova otce, který pak nezastavitelně běhá za zneškodněním odpalovacích raket, zamiluje se do Wonder Woman a za zadkem jim furt křičí Jim Gordon. Kevin Costner to pojal jako vraždícího Kentána z Montarži a Gal Gadot nakonec vlastně vůbec nevadí, že bude žít s masovým vrahem. Hlavně když má v hlavě kousek Ryana Reynoldse! ()

Lacike

Predstavte si postavu Toma Hardyho z filmu Bronson ako sa dostane na slobodu a zacne robit bordel. Ale postupne sa vdaka mensiemu sci-fi figlu zacne menit na Jasona Bourna a po krku mu pôjde jak tajna sluzba, tak hnusni grázli, pretoze chcu od neho dostat nejake informacie vdaka ktorym môzu ovladnut svet. A popritom tu je este povinna romanticka linia s nadhernou Gal Gadot. Proste celkom slusny gulas poskladany z inych filmov ale celkom chutny a funkcne poskladany. Jedinu vytku ktoru mam, ze z kazdeho rožku ponuka trosku ale nic poriadne na plne gule. Bud to mohlo byt viac akcne a bol by to perfektny vyplach, alebo viac psychologicke a bola by to zaujimava studia o premene totalneho psychopata na normalneho cloveka, alebo viac romanticke a citlivejsie duse by si pri tom poplakali. Ale bohuzial je to len mierne nadstandardny mix toho vsetkeho. Najlepsi je Costner v netypickej ulohe vsetko schopneho magora. Vdaka nemu aj ta skratkovito prevedena premena funguje. Ostatni uz nemaju tolko priestoru ale vsetky tie hviezdne mena predvedu slusny standard. Oldman ako prisny sef tajnej sluzby, Jones ako citlivy vedec, Gal Gadot ako nadherna Gal Gadot, Reynolds ako po par minutach mrtvola, co si uziju jeho neprajnici. Vadil mi len Jordi Mollà ako dost slaby zaporak. Uz mi tento herec zacina liezt na nervy. Akcnych scen tu nie je vela, ale ked uz na ne dôjde, tak vyzeraju dobre. Väcsinou skutocne vybuchy a znicene auta a vsetko je to dokonale prehladne. A ked niekto zomrie, tak to schyta v stavnatom R-kovom style. Takze vysledkom je zaujmavy mix zanrov, ktory stoji za to. Hlavne pre fanusikov Kevina Costnera. 6/10. P.S: Ano, hra tam aj Adkins. Tento film dokonale ukazuje velkost jeho starpower. 0,000000000001. V arenovkach za 3 mega je king, ale akonahle sa objavi v niecom drahsom, tak len ako no name poskok, ktory sa parkrat mihne v zabere a je rad, ze hral po boku takych hviezd. Kruta realita. ()

malylada

Tak podobný film tu máme každý rok, převtělení do druhé osoby, přesouvání myslí jako tady. Bohužel ve většině případů to ne úplně dopadne. Jednoduchá zápletka, plná věci, které se mi derou z jiných filmů, hodně logických mezer a dlouhé stopáže. Je to velký škoda, vzhledem k hereckému ansáblu. Casting vypadal na papíře fantasticky, ale bohužel krom Kevina Costnera nemá nikdo z herců co hrát a mají minimální prostor. Vrcholem je Scott Adkins, u kterého bych čekal smrtícího zabijáka, který bude znepříjemňovat hlavnímu hrdinovi cestu a na místo toho se mihne v deseti minutách jako kancelářská krysa. A tak je to bohužel u většiny postav. Akčních scén moc není, ale i tak je fajn vidět rozsekávat Kevina frajera kladívkem a je to on, kdo drží laťku nad průměr. Zasloužil by si více takových rolí, ale v lepších filmech ala Liam Neeson......6/10 ()

corpsy

Vôbec neberiem, ak sa vyslúžilé, bývalé najväčšie svetové filmové hviezdy snažia opäť dostať na popredné miesta, pričom vo väčšine prípadov nieje ich chybou, ak to nevyjde. Spoločnosť Millennium Films sa zaoberá akčným žánrom s tak trochu podradnejším štýlom, ale zase áčkovým lookom. Pán Costner, netuším či bol zlákaný a ak tak čím, robiac všetko preto, aby vytvoril svoju najnezvyčajnejšiu postavu, aj tak nedokázal dotiahnuť film k vytúženému záujmu divákov a kritiky. Nevyužitý potenciál námetu, nevýrazné akčné scény a okrem Kevina aj nevýrazní ( a nevyužití ) herci, čo najviac zamrzí, ak sa pozriete na celú tú skvelú zostavu. ()

ConanVJ

Pro mě hodně povedené akční drama, skvěle obsazené a i celkem napínavé. Ve vedlejších rolích mě potěšila jak Gal, tak i Adkins. Costner zahrál psychopata opravdu uvěřitelně. Film nemá žádné strhující tempo, ale pěkný příběh nenudí. Akce zde moc není, ale když přijde je brutální a krvavá. Mě se film líbil hodně. Za mě 85%:) ()

FFilipCZ

Nečekaně hvězdné obsazení, povedený námět, výborná zápletka a kvalitní akce. K tomu všemu vše skvěle zahráno, já byl spokojen. ()

SaNcHeZ_cz

Jasně, je to hloupé, naivní, přímočaré a strašně laciné. Zároveň to v podstatě ale na akční videobéčko jak vystřižené z půlky devadesátek má tak neskutečně našlapané obsazení, že to vynahrazuje hodně slabý scénář. Jistě, jsou věci, které filmu neprojdou ani tak, i přesto je Criminal neškodným akčním videobéčkem s trochu sci-fi zápletkou, které neurazí a pokud máte náladu na porci devadesátkové lacinosti, možná vám i tahle necelá hodina a třičtvrtě přijde k duhu. ()

MartinezZ

What? Was? That? --- 0,5* --- Že jsem si nepustil nějakou amatérskou předělávku celého filmu předpokládám jen kvůli množství známých herců, kteří se téhle ukrutné bolestivé srágoře upsali. To je úplně neuvěřitelné. Costner, Oldman, lee Jones, Gadot, Reynolds, Adkins, pár dalších ksichtů známých spíš ze seriálů a nezajímavých filmů účinkují v něčem postrádajícím logiku, jakoukoliv uchopitelný děj, neskonale ubohý scénář, hodně silnou vrstvu těch nejubožejších klišé a imbecilních zvratů... Hrůza! Ryane, ty vole, máš za sebou Deadpoola, ten ti otevřel dveře z tvé pochmurné kariéry někam výše a ty se furt sereš do takovýchhle ubohostí :( To i to tvoje Self/less je proti tomuhle Oscarovka, ke všemu navíc na stejné brdo. ()

JJ.Gibson

Docela nevšední moderní akční film s neuvěřitelným hereckým obsazením! Costner je výbornej badass!!!! Docela rád bych viděl jeho charatker v prequelu :) Film poměrně rychle ubíhá, má napětí, moc se s nikym nesere! Možná mohl být o něco více temnější, ale i tak si udržel po velmi dlouho dobu tu nejvyšší laťku, až konec byl trošku divný, ale jinak, fajn podívání!!!! Costner rulezzzz :D ()

kaylin

Kdyby se z toho vysekala ta strašná kravina o tom, jak se přenesou vzpomínky z jednoho člověka na druhého a tomu se mění osobnost, bylo by to minimálně průměrné, ale spíše ještě lepší. Drsný thriller se skvělým Kevin Costnerem ve výborné ambivalentní roli. Jenž takhle se z toho už od začátku udělala konina, která ani zdaleka nemá takový švih, jako třeba "Tváří v tvář", kde je podobně ujeté východisko. ()