Miliardár Damian Hale (držiteľ Oscara Ben Kingsley) sa vo finančnom svete dostal na absolútny vrchol. Keď mu diagnostikujú smrteľnú chorobu, podstúpi radikálny lekársky zákrok na klinike, ktorá bohatým poskytuje nadštandardné služby. Jej zamestnanci zinscenujú Damianovu smrť a jeho vedomie pretransformujú do nového, mladšieho tela. Damian, z ktorého je teraz Edward (Ryan Reynolds), si zvyká na nové telo a plnými dúškami si užíva svoj nový život bohatého muža s fantastickým postavením a možnosťami. Jediným rušivým momentom sú flashbecky z minulosti, ktoré sa mu zjavujú v mysli. Je to daň za nesmrteľnosť? Nepríjemné spomienky sa vracajú s čoraz väčšou intenzitou a Damian začína postupne odhaľovať pozadie organizácie, ktorá je pripravená umlčať ho, aby ochránila svoje tajomstvá a to kým sa vlastne stal. (Forum Film SK)

M.a.t.t.

Navzdory očakávaniam solídna žanrovka, ktorej jediný problém je, že pôsobí akoby vypadla z deväťdesiatych rokov. Vtedy by určite pôsobila originálnejším a sviežejším dojmom, dnes už vyložene neprekvapí ani jedným zvratom. Je to škoda, pretože z námetu sa dalo vyťažiť viac a je jedno, či by sa scenáristi vydali cestou oddychovej, alebo filozofickejšej zábavy. Alebo to chcelo aspoň viac klasického Singha. V tejto podobe ostal Nesmrteľný doslova na polceste. Sklamanie sa nedostavilo, ale chcel som komplexnejší zážitok. ()

Davies182

Celkem fajn odpočinkovej thriller, ale... Přišlo mi, jako by tvůrcům nedocházelo, že to nejlepší na Bayově Ostrovu nebo Tváří v tvář bylo, že se ty filmy nebraly zase až tak vážně a fungovaly hlavně jako zábavné, nahláškované popcornovky. Takže když se potom (jimi očividně inspirovaný) Nesmrtelný snaží fušovat do srdceryvných romancí anebo těžkotonážních dramat, moc mu to holt nejde. A působí spíš směšně, nevěrohodně. Průměrná sci-fi báchora co obstojně zabije čas, ale nenadchne. ()

JJ.Gibson

Úplně zabitý potenciál!!!!! Jediné čeho si cením je nápad, ale všechno ostatní bylo hrozný!!! Na akční film, málo akční, na drama, málo strhující! Ben Kingsley je tu pouze jako nalákání a tentokrát to nestačí postavit pouze na Ryanu Reynoldsi. Dialogy jsou taky nad zamyšlením. Fakt děs, sem tam se mi chtělo vážně spát a nejsem si jist, jestli se mi to nepovedlo. Velmi, jsem velmi zklamán!!!! ()

Wysch

Matthew Goode je znovu neskutečnej kořen, ale rok od roku mám dojem, že ten Reynolds ne a ne stárnout. Jo. Eh. K filmu samotnýmu - námět prostý, omletý v každé druhé scifárně v knižním podání (přeháním), plný klišé a samozřejmě kýčovitého konce (já bych to, prosím, zakončil úplně jinak, samozřejmě), ale svoji atmosférou, filtry i sérií zvratů ve scénáři to připomíná Limitless, za což děkuju a přidávám na seznam povedených malých scifáren, u kterých mozek nemusí pracovat, ale svižná režie s dobrými hereckými výkony prostě diváka zabaví dostatečně. ()

Aljak

Takýto typ sci-fi veru môžem, a dokonca veľmi rád. Treba uznať, že základ, ale aj celkovú myšlienku to malo veľkolepú. Akurát ten scenár by som si vedel predstaviť aj o čosi viac zaujímavejší a aspoň o kus menej predvídateľný (aj keď vďaka mnohým zlomom bola tá predvídateľnosť aspoň čiastočne kvalitne potlačená). Potenciál obrovský, ale využitý asi len tak na trištvrťku. S týmto by sa dalo ešte poriadne zahrať a zamiešať ten dej aj do zložitejších súvislostí. Tá priamočiarosť tomu zas až tak moc neprospela. Ale aj tak, veľmi dobré a mňa osobne to bavilo, najmä celá tá ústredná myšlienka, na ktorej stál celý film, ale v podstate aj celkové posolstvo. Takže OK, bez váhania 4*. ()

• Přístroj, který je ve filmu používán pro přenos vědomí, je ve skutečnosti upravený CT skener používaný ve zdravotnictví. (oje)
  • Damian v těle Marka (Ryan Reynolds) zjistí, že zná bojové umění, které se Mark naučil jako voják. Tyto dovednosti jsou uchovávány v míše a ne v mozku, protože jsou naučené tak, aby se daly provést rychle, bez přemýšlení. (tom.nosek)

Největší propadáky roku 2015

Největší propadáky roku 2015

29.11.2015

Člověk občas slýchá zábavný argument, že nemá ten či onen film předem odepisovat, ale má si na něj udělat názor až poté, co ho uvidí. Vzhledem k tomu, že jde do českých kin zhruba 250 filmů ročně (a… (viac)