Tajný agent uzavrie zmluvu s počítačovým hackerom, ktorý prelomí bezpečnostné kódy k jadrovým zbraniam. Skôr ako sa však dohoda splní, do situácie sa zapletie skupina teroristov. Agent je zabitý, kolegovia už nájdu len jeho telo. Nutne však potrebujú fakty, ktoré poznal len on. Nová technológia umožní preniesť časť vedomia do iného mozgu, ktorý ale musí mať akési „prázdne miesto na zápis nových hodnôt". Túto podmienku spĺňa len jeden prísne strážený agresívny väzeň. Po operácii sa mu v mozgu miešajú jeho vlastné spomienky so spomienkami mŕtveho agenta. To čo sa stane potom a ako sa väzeň zachová nedokáže predpokladať nikto... (TV Markíza)

Peroon666

Jakože bože nechápu některé komenty, že se nic neděje, je to splácané, nudné a kdesi cosi. Film hezky odsejpá, má to hlavu i patu, Kevča mi přijde, že má zase chuť do hraní a že si to užívá, a i když hraje takového magora, působí to přirozeně, čímž se ho pochopitelně nechci nijak dotknout. U mě doma to byla včera veliká pohoda...85%. ()

TOPmoovie

filmy s tymto nametom boli doteraz fakt shit. tento snimok to ale pojal realisticky a je to presvedcive. a dokonca s nevtieravou davku humoru a emocii. technicky klasika hollywood poctivo. ()

Matulko_

Poznáte to, kúpite taký syr, čo viete, že si raz dáte, ale potom leží v chladničke, lebo vždy máte chuť na iný. Ale nakoniec, možno tak trochu preto, že mu zajtra, možno dnes, alebo včera pominul dátum spotreby, ho v sobotu večer predsalen vyberiete, dáte na natretý chlebík a poviete si... predsa mi dobre padol. Criminal ma zaujal obsadením a tak trochu i námetom a tak čakal na ten správny čas, kedy si ho dáme. Nakoniec sa dočkal a dobre nám padol. K obsadeniu netreba nič dodávať, Costner od 90. rokov vôbec nezhrdzavel (fakt má už 61?), čo sa dá vlastne povedať aj o polovici ďalších vedľajších postáv, ktoré sa svojich úloh zhostili síce vždy len na chvíľu, ale so cťou. Zábery nad priemerom, žiadna divočina, ale rozhodne nie nuda. Dokonca aj trochu scif-fi motív sa podarilo „uchopiť“ tak, že vôbec nebol rušivý. O to sa zaslúžil hlavne KC, ktorý presvedčivo osciloval medzi sociopatom a postupne sa roztápajúcim, chvíľami trochu obhrublým, dobrákom. Za čo ide jeden a pol hviezdy dole je hlavný záporák, hoci neviem, či ním bol Mollà, alebo jeho notebook, za ktorým väčšinu času sedel len ako štatista. Ale doba sa mení a asi je to nejaký prirodzený vývoj, že z niekoľkonásobných narkobarónov sa stávajú necharizmatickí ujovia v šedom svetri, ktorí síce raz alebo dva razy zamávajú vo vzduchu pištoľou, ale inak len synteticky klikajú do klávesnice, pričom rovnako syntetický je ich, tak trochu predvídateľný, koniec. Suma sumárum, u mňa veľmi obstojných 70%. Na sobotný večer. ()

Pavelkedar

Pro mě to nebylo ani tak "raketách a pobíhání", ale po delší době o Costnerovi,který byl tradičně supr a také o T.L.Jonesovi. Jinak slušná akce a luxusní DTS 5.1., , výborná muzika......... ()

Mark1983

Po pravdě řečeno jsem byl mile překvapen, protože i když se nejedná o typický ačkový Costnerův film, příběh o děj nemá v podstatě nouzi. Líbily se mi scény, kde Costner vystupuje jako bezcitná svině bez sebemenší špetky empatie i celkové zpracování, jenž působilo jako, i když jen částečně, temný thriller s akčními prvky, ale nakonec je z filmu ačkní thriller s prvky dramatu. ()

camomilla

Trochu mi trvalo vytvorit si sympatie, protoze ve filmu neni moc ceho se chytit. Kdyz to prekousnete a Kevin se konecne dostane do pozitivni roviny, korunu tomu nasadi tezkej happyend. ()

Naby

Je videt, ze i kdyz ve filmu hraje hromada znamych lidi, jeste to neznamena, ze z toho bude neco poradneho. Napad to byl celkem zajimavy, nicmene ne uplne originalni. Zpracovani ale bylo priserne dlouhe a chvilema tak nudne a predvidatelne, ze jste se si mohli na chvili zchrupnout a vlastne jste o nic neprisli. Pokud bych mel chut na neco akcniho, tak je to volba, ale urcite neudelate chybu, kdyz si vyberete neco lepsiho. Kdyz se tak podivam za co davam 3ky ja, tak tohle je tak 1,8*. ()

Signore

65% Těžké hodnocení. Na jedné straně výjimečný casting i slušná režie na straně druhé sice originální, ale béčkovostí zavánějící scénář (že je od autorů Skály, jsem se naštěstí dozvěděl až po zhlédnutí filmu, jinak bych byl asi dost zklamaný, jelikož jsem ale od filmu moc neočekával, dostavila se relativní spokojenost). Vedle snížené uvěřitelnosti samotného příběhu film dle mého sráží i fakt, že zhruba do dvou třetin vlastně nevíte (i když asi tušíte) komu máte fandit, protože (SPOILER č.1)ten hrdina je v danou chvíli dost velký záporák:). PS: (SPOILER č. 2) zabít brzy po začátku jednu z ústředních hvězd filmu je celkem frajeřina:) ()

Pythonator

Po dlouhé době zase kriminálka, na kterou se dá podívat, i když nejste fanda žánru. Costner by se měl objevovat ve filmech častěji, protože za to prostě stojí. No a Gal Gadot, ta by pozvedla každé porno na lepší úroveň, takže není co řešit. ()

Supremit

Bolo to už dávno, čo jeden „STARÝMUŽ” vyslovil, že svet sa nedelí na dobrých a zlých ľudí, lebo každý ma v sebe temnú, ale i svetlú stránku a rozhodnutie je už len na nás kým v skutočnosti budeme. I tento kinematografický počin disponuje príbehom, v ktorom sú morálne rozhodnutia postáv zásadné. Potichu sa usaďte, stručne vám poviem anekdotu o diferenciácií úsudkov. Čo je vlastne dobro a zlo? Ťažko odpovedať, keďže nie som dostatočne erudovaným odborníkom v oblasti filozofie. Avšak ja, bežný smrteľník si dovolím tvrdiť, že rozdielnosť pojmov je minimálna. Každý z nás si vysvetľuje konanie svojich činov vlastnou mienkou . V tom spočíva ten vtip, že nie všetko čo sa zdá niekomu dobré, tým v skutočnosti aj je a naopak . Ten kto chce vidieť akčný film s mysterióznymi, svojou podstatou až vedecko-fantastickými prvkami, je rozhodne na správnej adrese. Je na vás či posúdite konanie postáv z morálneho hľadiska za prijateľné alebo naopak za neprijateľné, zatiaľ čo sa budete zamýšľať i nad možným osobným prínosom z tejto projekcie. ()

Sombreri

Kevin kurde překvapuje, jak perfektně mu sedla role psychopata, to mě překvapilo jak už dlouho nic. I Tommy Lee Jones byl v zajímavé roli, ale spíš myšleno, že jeho postava neměla žádné obvyklé rukavičky, což je sympatické. Ostatní už byla klasická USračka. Ale i přes to všechno nelituji, Costnerova postava mu sedla takovým způsobem, že mi vynahradila chybějící vše ostatní. ()

Neel

Svěřit takové herecké obsazení do rukou nijak zvlášť zkušeného režiséra, nemohlo skončit jinak než průserem. Teda ne, že by to byl takovej průser, ale bohužel se tady setkáváme s akčními klišé. Křivě se na mě podíváš, rozbiju ti držku. Předběhnu tě ve frontě na kafe, rozbiju ti držku... Kosťovi to pořád hraje, Oldmanovi, Jonesovi taky, ale postrádá to náboj. Neurazí, ale zítra už nebudu vědět, jak se film jmenoval. ()