Už po piatykrát si Kate Beckinsale oblečie kostým Selene a v pokračovaní filmovej série Underworld s podtitulom Krvavé vojny sa pokúsi zastaviť odveký boj medzi Lykanmi a Upírmi. (Itafilm)

Xmilden

Oproti minulému dílu sešup z Bé paluby na palubu Cé. Tohle už do kin opravdu nepatří. Svou úrovní to začíná mít povážlivě blízko k Segalovkám poslední doby. Holt ani vydojenou krávu nelze dojit navěky. Příští díl už podle mě, pokud tedy vznikne, mine kinopremiéra a pošupajdí rovnou na disky. 30% ()

darkrobyk

Očekával jsem Kate v latexovém oblečku, dekadentní upíří večírek a jatka. Obojího se mi dostalo vrchovatě. V úvodu jsou připomenuty klíčové události předchozích dílů, což je dobře, člověk přeci jen zapomíná. A také je jasné, že nový Underworld nijak nevybočuje ze zajeté série. Ocelově modrý vizuál je jako vždy skvělý, temná Praha, Hluboká, Kutná Hora...naše země je krásná a plná starých příběhů. Nejen upíři a vlkodlaci žijí mezi námi... Chvilku jsem měl pocit, že jsem mezi Tolkienovými elfy, jindy mi intriky připomněly politickou scénu současnosti. A pak krev. Té je všude spousty, akce stíhá akci, rudé gejzíry prší, dočkáme se i efektního rozpolcení vlkodlaka. Co by neměl divák očekávat od filmu s názvem Krvavé války? Artový snímek, Disneye ani psychologické drama. Co by měl naopak očekávat? Masomlejn. Fajn. Pak je to vpořádku. ()

Shakers

Čo si budeme klamať, ide to dolu vodou. Underworld bola zo začiatku celkom zaujímavá séria. Príbeh bol pútavý a akcie mali čo ponúknuť. V posledných dieloch sa to už všetko na silu naťahuje a za písací stôl a na režisérsku stoličku sú dosadení, čoraz väčší amatéri. Príbeh sa snaží aspoň o nejaký background, ale iba sa opiera o staršie diely a s ničím novým nepríde, tým pádom ani moc nezaujme. Podobne je na tom aj nový nezaujímavý vodca Lykanov. Blood Wars nemá ani poriadny príbeh, ani poriadneho záporaka, ani dobré postavy, ani dobrú hudbu a bohužiaľ, ani dobré efekty (digitálny Lykani sú tuším čoraz horší a horší), takže všetko na svojich ramenách nosí (ešte stále sexy) Kate Beckinsale, ktorá môže zas vytiahnuť opätky do boja. Len dúfam, že toto bol už posledný diel, lebo sa to čoraz viac blíži ku kvalitám ďalšej na silu tlačenej ságy, Resident Evil. 55% - 3* ()

Pepinec

Tak já vám nevím /prsa Lary Pulver/ vážení, ale kdybych měl nějak /prsa Lary Pulver/ stručně shrnout, co jsem /prsa Lary Pulver/ včera vlastně viděl /prsa Lary Pulver/, vypadlo by ze mě /prsa Lary Pulver/ něco ve smyslu, že jsem /prsa Lary Pulver/ viděl prsa Lary Pulver, koženkovou zadnici Kate /prsa Lary Pulver/, ničemně šerednýho Tobiase /prsa Lary Pulver/, pár hezkých záběrů /prsa Lary Pulver/ na Hlubokou a průkopnický /prsa Lary Pulver/ styl zdolávání ledopádů. /prsa Lary Pulver/ Příště taky zkusím /prsa Lary Pulver/ jít do hor jen s hřebíkem /prsa Lary Pulver/ pětistovkou. Loženě se klepu na další /prsa Lary Pulver/ díly, i když vlastně nevím /prsa Lary Pulver/ proč... Že by /prsa Lary Pulver/ nějaké podprdo...téda podprahové /prsa Lary Pulver/ vnímání...? ()

sheen

Tak jako předešlý díl, prostě bezmyšlenkovitá řežba s Kate Backinsale v latexu, nehledat více :) Tajně doufám, že to nebyl poslední počin této sexy Death Dealerky! [Cinestar Anděl] ()

Beckett51

Co bych chtěl pochválit je fajnový propojení a zpuzzlování s předešlýma dílama, supr prostředí (Hluboká, Praha,... nějaký zasněžený hory), Thea Jamese, kterýmu po Divergence sérii konečně nemám chuť vysekat mozek z hlavy tupou sekyrkou, a povedenou akci. Všechno ostatní je ale bohužel ještě horší než v Awakening. Příšerná (ale opravdu příšerná) zkratkovitost a debilnost scénáře (postavy mění svoje názory každých cca 10 vteřin a s důležitými dialogy jsou hotoví za 5 vteřin, takže není šance, že by získaly nějakou gradaci) a nepotěší ani režie, u který bylo vidět, že režisér(ka) ví, co chce, ale zároveň to vlastně neví, a tak z toho vznikne splácanina supr věcí, který mohly skvělý, ale místo toho jsou docela hrozný (celej nápad s "Bílým klanem upírů"). V závěru řekne Selene větu ve smyslu "Svoji největší/nejdůležitější bitvu jsme vybojovali..." , nechci bejt nějak zlej, ale jakejkoliv libovolnej souboj z Evolution mi přišel epičtější, důležitější, vážnější a nápaditější než všechny souboje v tomhle filmu dohromady. A za co vlastně ty tři (slabší) hvězdy? Protože je to pořád Underworld. ()

Cappuccino

Nie že by séria Underworld patrila medzi ťažký nadpriemer, ale takto zle na tom ešte nebola. Béčkový príbeh, béčkové efekty, zopár béčkových hercov, chabý prístup k mytológii snímku a neuspokojivý záver. Sledovať sa to dalo, nevravím, že som sa nudil, ale mimo fanúšikov série by som film asi nikomu neodporučil. Takže ak ste nevideli predošlé časti, budú Blood Wars pre vás len stratou času. ()

-OverLord-

Typický Underworld s klasickou válkou mezi upíry a lykany v čele se sympatickým záporákem. Pro fanoušky série stále solidní podívaná s pár novými zvraty a stále krásnou Kate. Pokud divák překousne i zcela očividnou béčkovitost, dostane obstojné pokračování série, která tu s námi je už neuvěřitelných 13 let. Potěšily i ryze české lokace včetně zámku Hluboká, který znám jako své boty. A jako fanda série říkám: díky za všechny díly, bylo to moc fajn. A pokud se ještě vůbec někdy dočkáme dalšího dílu, rád si na něj zase zajdu do kina. ()

S.Quentin QUALE

Kdyby tam byl aspoň náznak příběhu, dám se trojku, ale tohle je samoúčelný, až bych brečel. Vydržet se to dá, ale ke konci už jsem byl zralej na tabletku. 45% ()

Allien.9

Co se to, ku*va, stalo s mou nejoblíbenější upírskou sérií?! "Krvavé války" nemají v kině absolutně co dělat. Efekty jsou hrozné, souboje působí uměle a ty herecké výrony snad ani nemůžou myslet vážně. Aristokratické chování upírů je tatam, nehledě na to, že líbivé pistolky z předchozích dílů nahradily obyčejné rychlopalné zbraně, takže rozeznat upíra od lykana (potažmo od člověka), je během přestřelek takřka nemožné. David nedosahuje ani třetiny Michaelova charismatu a to, co s ním (s Michaelem) provedli, snad nebudu ani zmiňovat nebo se zase rozčílím!!! Po rozležení v hlavě ubírám další hvězdu, protože směr, kterým se "Underworld" poslední dva díly ubírá, je naprosto mimo. Naprosto. Takže, Anno, popadni Tobiase a vrať(te) se k režírování "Cizinky". Nebo radši ne, "Svatba" je nejhorší díl první série... ()

misterz

Táto sága o neohrozenej smrťonožke Selene už nemá čo ďalej ponúknuť. Triky a akcia boli síce štandardne slušne zvládnuté a divácky atraktívne, no po obsahovej stránke to bolo slabučké, ako zomierajúci mravec. Navyše väčšina akcie je ponorená až do moc výraznej tmy. Chcelo to trochu lepšiu prácu so svetlom a dejovú linku tiež niekam posunúť, skrátka vytráca sa tu tá epika, patrná hlavne v prvých dieloch. 50/100 ()

liskam

Je vůbec nějaký rozdíl, mezi Kurýr, Underwold, Resident evil, Transformers, Saw? (U saw nepočítám první dva díly) Z mého pohledu ne. Mozek nechat odpočívat doma a během filmu do sebe dostat kilo popcornu a půl kila cukru (v nějaké té mňam mňam limonádě od coca cola company.) Za mě 50% ()

mzss1

|70%| Viděno v kině díky CSFD projekci. No, vida – je to letos teprve potřetí a nejspíš i naposled co mi vyšla csfd projekce. Ale nevadí, tak jako tak je tento snímek 31.v tomhle roce, který jsem viděl v kině. Jsem kinomaniak, ale co. ;) Nyní k filmu. Tato série mi dlouhá léta unikala, takže letos v září jsem si předchozí 4 části dohnal. Celkově mi sedli – určitě se nejedná o nějak skvělou a bezchybnou sérii, ale taková pravá a neškodná oddechovka to je. První díl byl zajímavý, klasické seznámení s prostředím, postavami apod – slabší, ale zasloužené 4*. Druhý díl mi přišel nejslabší – ale ty 3* jsem mu dal. Třetí nás vrátí o dost zpátky do minulosti, hlavní hrdinku Beckinsale tam nemáme, ale na ty lepší 3* to u mě uhrálo. Čtvrtý díl mi přijde nejlepší. Krásně přehledná akce, nuda nehrozí, už mi to připomnělo novější filmy Resident Evil, což se cení – prostě takový akční výplach, takže Underworld: Probuzení – krásné 4*. Tak a nyní k této Underworldské novince. Příběh je tu jednoduchý, takže ani nestojí za řeč, ale funguje. Postavy mě bavili, hudba byla slušná, nápady a scénář průměrný. Akce bylo dost, nebyla nějak rozmanitá, jednalo se především o střílení, i pár novějších zbraní se našlo, meče apod. Jak jsem byl spokojen s akcí? Režisérka odvedla vcelku slušnou práci, ale jisté nedostatky jsem pocítil. První akční scéna mě trochu zneklidnila, nebyla moc přehledná, ale v dalších akčních sekvencích se to už nějakým zázrakem vylepšilo. Chtělo to ale trochu víc zapracovat na intenzitě, aby si divák akci víc užil. Přesto si celkově nemůžu nijak stěžovat. Snímek mě zabavil, nenudil, upírské prostředí, komunita, to vše bylo zvládnuté. Finále už pro mě nebylo až tak překvapující. Nevím, jestli vznikne ještě šestý film, ale potenciál je už naplno využit. Možná to ještě má šanci, ale opravdu už jen malou. Na hraně mezi 3 a 4*. Spíš by si to zasloužilo třetí, ale nakonec jsem přimhouřil oči. Bavilo mě to a to je přece hlavní. ()

kingik

Nezabírat můj zadek, please! To byla jediná podmínka, kterou si Kate Beckinsale dala do smluvní klauzule, než se s menopauzou na dohled znovu nasoukala do těsného latex kostýmu. Úkol pro tvůrce byl prostý - naškrábej (mírně béčkový) scenáristo nějaký (mírně ne-béčkový) příběh, aby upíří fetiš sága zase ožila, nejlepší bude, když tam vrzneš osvědčený konflikt mezi klasickými Upíry a vlkodlaky Lycany, samozřejmě drž se toho, že válka mezi nimi je na spadnutí, nezapomínej na úklady, zrady i návraty již kdysi zemřelých, párkrát nečekaně zamíchej dějem tak, že odstraníš pár významnějších postav. Mezi tím vším mumrajem se bude motat latexová, sexuálně nevyužitá, zradou frustrovaná i mateřskými pudy strádající Selena. Vy kostyméři, přes víkend sjeďte veškeré dostupné femdom porno, aby se čtyři ženské hrdinky -Selena, Semira, Alexia a Lena- mohly patřičně po scéně promenádovat až s nadřazeným stylem nad mužskými protějšky. Ty český osvětlovači sviť, ať šije nit, ne, skoro nesviť, ať se to celé utopí ve tmě. A paní režisérko, vy režírujte tak, ať není znát vaše předchozí práce na seriálech. Zadání bylo jasné a vyšel z toho lehce atypický výtvor, v němž se toho děje poměrně dost, a to tenhle kousek trvá jen cca 80 minut. Kate zaznamenala pomerančový výsev na zadnici, jisté to úplně není, ovšem jak jinak si vysvětlit skutečnost, že detail její zadnice tentokrát zcela chybí. Další zvláštností je, že výrazný femine prvek prostoupil až na režisérskou sesli, do níž poprvé usedla žena. Anna Foerster je náhodou dobrá režisérka, akční sekvence jsou dynamické, nechybí jim (vizuální) nápady, děj je pochopitelný. Na ženskou je to zrežírované fakt super. Kdyby náhodou divák neměl pamatováka na předchozí díly, pro jejich připomenutí je hned v úvodu filmu nenásilná rekapitulace. Tenhle díl nese i výraznou českou stopu, během děje jsem identifikoval Stivínovou s Novákem v nepodstatných štěcích, casting i technické zázemí je ale složeno z četných českých jmen, markantně je to výprava. Co mně nevyhov(n)ovalo byly bitky a souboje, byly líbivě provedené, jenže byly kratšího rázu, hlavně ty finálové souboje se měly udělat podstatně delší. Krátká stopáž určitě není jen tak, jistě se v produkci prostříhávalo, až film občas působí až příliš zjednodušenou formou, nikoliv ale jednoduchým dojmem. Digi gore se snažilo nebýt zbabělec, na komerční film je k vidění porce krvavých záběrů. Máte-li chuť utopit se v ponurém filmu s jasně definovaným příběhem, v němž starší ženské ročníky rády ukazují, že upírky jsou hodné i zlé sexy mrchy, pak je tenhle film jasnou volbou. V zásadě se pořád jedná o příjemně drsnou pohádku. Z toho tedy vycházejme. 9/10 ()

IQ Tiqe

Tak nějak podle očekávání – nic extra příběh a dobrej pohled na Kate. Nutno dodat, že režisérka se očividně zhlédla v Tarantinovi, protože krev teče proudem. ()

Frajer42

Přišel nejvyšší čas, aby tvůrci soudně spláchli další sérii do záchodu. Už zde opravdu není z čeho ždímat. Marketingový název tohoto dílu je těžce zavádějící. Žádné krvavé války k vidění nejsou, nýbrž se o krev jen soupeří. Nutno podotknout, že většinou pouze slovně a slovní přestřelky jsou tím posledním druhem přestřelek, které by chtěl divák v podobném filmu vidět. Akce je brutálně málo a povětšinou je dost žalostná. Při závěrečném střetnutí, na které divák celý film čekal, se mi dokonce podařilo usnout, jak strašně bylo nezáživné. 3D stálo opět za exkrement. Značnou část stopáže jsem přemýšlel, zda upírky menstruují. Pokud by tomu tak bylo, tak by byl přístup ke krvi hlavní hrdinky mnohem snazší a snímek by tak mohl být výrazně kratší a snad i zajímavější. Velmi mě mrzí, že zatoulaná dcerka hlavní hrdinky slibuje nikým nechtěné pokračování. Lepší hvězda. ()

Spinosaurus

Ano, mohli jsme pro vás natočit průměrné pokračování série Underworld a zábavné! Dobrá akce, hektolitry krve a potom nějaký ten easter egg pro fanoušky série. Ale my jsme řekli ne. Na režisérskou stoličku jsme posadili neskutečné jelito, které selhává v natáčení nejen akčních scén, ale i nudných dialogů, které vedou odnikud nikam. Lokace se střídají neuvěřitelným způsobem. Jednou jsme na Hlavním nádraží, pak na zámku Hluboká a takhle se to střídá, jakoby obě lokality byly od sebe pár set metrů. Scénář vznikl nejspíš za jeden večer, neboť neobsahuje nic, kvůli čemu bych měl na film vzpomínat. Místo pojmenování Krvavé války by se to mělo jmenovat Krvavé šarvátky, protože i bitka v hospodě ve druhém díle byla natočena epičtěji. Nemusím snad ani připomínat, že původní myšlenka prvních dvou dílů, tedy jakási nejistota, která strana je v právu, už nadobro vymizela. A pokud někde mimo záběr Thanos nelusknul prsty, tak by mě zajímalo, kam se poděli lidé. Vždyť v předchozím díle si žádný mutant ani nemohl uprdnout, aby po něm neskočila likvidační komanda. Tady nic. Herci ve vedlejších rolí vůbec nepatří kromě Charlese Dance na velké plátno. A na závěr to nejsmutnější: Marnost tohoto filmu tentokrát semlela i skvělou herečku Kate Beckinsale, která to ještě v předchozím díle držela nad vodou, ale tady předvádí katastrofální výkon. Může za to i postava Selene, která od druhého dílu neprošla díky skvělé práci scénáristů žádným vývojem, takže je Kate nucena hrát znovu to samé, což vyznívá mimořádně trapně. Jedna hvězdička z lítosti. ()

Yoshitsune

Na další Underworld, sem se tešil a to hrozně moc a nelze se mi divit, zatímco ostatní filmové série, se ztrácejí v zapomnění a nebo sou diváky či kritiky odstřelovány, jako gangsteři v Brooklynu. Tak Underworld hrdě stojí a každou nepřízeň osud, s galancí a s noblesou přečkává. A to že Krvavé války měla režírovat žena, sem bral jako plus, však vzpomeňme na drsnou Kathryn Bigelow a Lexi Alexander, ty se servítky ve svých filmech rozhodně neberou. Ale tady, tady možná to měl režírovat nějaký chlap. Ono to neni špatný akce je furt skvělá a eRková, Kate Beckinsale to v latexovém a velice těsném kostýmu, stále sluší, ale tady tomu prostě chybí, chlapský tah na branku. Možná za to může první uspěchaná polovina, nebo množství postav, kde se každý snaží získat pro sebe co nejvíc moci a síly, či snad to že hlavní záporák je tak trochu nevýrazný. A nebo je to něco, co předchozí filmy mají, ale stále je to furt drsný film, kde se vlkodlaci rubou s upíry a postavy se rozvíjejí, Theo James prokouknul a už neni za takového ňoumu. Tohle je vlastně první Underworld, co hodnotím za čtyři, sou to poněkud slabší čtyři a s tím, jestli bude další díl, tak ať je to jako předchozí díly.....hlavně moje nejmilejší dvojka. ()

PF 2016

PF 2016