Než sa stal Eltonom Johnom, volal sa Reginald. Bol  to malý okuliarnatý dengľavý chlapec, ktorý si nie veľmi dobre rozumel so svojimi rodičmi. Zato s klavírom mu to išlo vynikajúco. Na začiatku robil len sprievodného klaviristu úspešnejším hudobníkom, do momentu keď stretol svoju spriaznenú dušu v podobe textára Bernieho Taupina. Od tohto stretnutia viedla už len strmá cesta na absolútny vrchol, možno až priveľmi rýchla a priveľmi strmá na to, aby sa dala zvládnuť bez alkoholu a drog. Tie pomáhali predovšetkým vo chvíľach, kedy sa Elton cítil sám, opustený a nemilovaný, čo sa mu stávalo prakticky stále. Lenže keď ste dušou rocker a showman, tak sa z každého problému skrátka vyspievate. (CinemArt SK)

ZinedineCR7

Dobre natočené, ale až príliš veľa hudby na mňa od interpreta, ktorého hudbu vlastne nepoznám. Ale do tej hudby aspoň kvalitné spracovanie a vyhratie sa s obrazom. ()

NDroo

Po anglicku udělaný, trochu nesouvislý, dokument velice podobný Bohemian Rapsody a Orlovi Eddie (proč asi, tentýž režisér). Ale nějak to zas fungovalo, líbilo! ()

Fox85

Život Eltona Johna jsem do téhle doby absolutně neznal, ale znám samozřejmě mraky jeho písniček (což jsem měl možnost si ověřit během celého filmu). Za mě podařený životopisný snímek ()

Maynard.

NA Rocketmana sem se těšil od tý doby, kdy sem viděl Orel Ediie, páč ten film je jeden z nejemotivnějších co sem měl tu čest vidět. Taky sem byl natěšenej, páč tenhle rejža dopomáhal točit Bohemian Rhapsody, což mluví za vše... No, ale Rocketman mě až tolik nenadchnul. Jo, je to mistrovsky natočenej kousek, kterej se podívá i poměrně dost pod pokličku Eltonova života, ale těch emocí je tady nějako málo. Oproti tomu se tady na můj vkus hodně zpívá, takže cca 30 minut je vyloženě muziálových, což mě až zas tak nebere. Sem moc rád, že sem viděl v kině. Těším se na další kousky tohodle rejži a vlastně i hlavního herce, kterej se stává mým oblíbencem.... ()

kenkaku

Opravdu neusínám s Eltonem každý večer, neposlouchám ho cestou do práce... v autě... když je v televizi klip, tak ho přepnu. Tedy ano - vůbec mě nezajímá. Zajímal měl ale film o něm a to byla chyba. Čekal jsem totiž "Rocketman Rapsody" a ono prd. Dostal jsem zvláštní ufňukanou (a občas dost imaginární podívanou), že které jsem měl pocit jaká je Elton děsná chudinka. Opravdu, čekal jsem třeba za co dostal titul. A paradoxně to nejzajímavější jsme se dozvěděl až během závěrečných titulků :/. ()

Soweek

Srovnání s Rhapsody se tu samozřejmě nabízí, ale Fletcher si s Rocketmanem jde uplně jinou cestou. Ve filmu se nikdo nesnaží o to, aby písničky zněly identicky jako od Eltona. Taron si prostě zpívá po svém. Někdy pomaleji, někdy rychleji, někdy dobře a někdy falešně. A ono je to vlastně super. Když si budete chtít poslechnout songy, pusťte si album. Tohle je film. Dalším odlišným znakem je, že Fletcher nijak nevychvaluje Eltonovu slávu a neupozaďuje jeho problémy s návykovými látkami a orientací, ba naopak. Úsměvných momentů je ve filmu pramálo, důraz je kladen na osamělý a místy hodně smutný Eltonovo život. Tím nejhlavnějším rozdílem ale je, že Rocketman je řemeslně a herecky velmi dobře zvládnutý film, oproti Rhapsody, která opravdu ve velké míře sázela pouze na písničky samotné. Ač ve finále hodnotím stejným počtem hvězd, tak u Rocketmana tak dělám s klidem v duši, ale u Rhapsody jsem se spíš bál ukamenování okolím. ()

sedm.1

Po perfektních muzikálech Největší Showman, Bohemia Rhapsody a Zrodila se hvězda jsem od Rocketmana očekával další hudební pecku, ovšem k výše zmiňovaným klenotům si ani zdaleka nečichne. Vlastně jediné, co zde stojí za pozitivní zmínku, je výkon Tarona Egertona, který se postavy Eltona Johna zhostil opravdu bravurně, přesvědčivě a s elánem jemu vlastním, zbytek je ale vážně čiré zklamání, a to prakticky ve všech ohledech. Tím nejzásadnějším problémem po mě je každopádně celkové zpracování filmu, které se snažilo být zas trochu jiné, ovšem tato zvolená cesta mi nepřišla ani trochu jako dobrá volba. Co se týče zde odvyprávěného Eltonova životopisu, neznám tedy přímo jeho životní pouť na vrchol hudebního Olympu, určitě si ale nemyslím, že byla tak moc nezajímavá, nezáživná a prostinká. Tvůrci se navíc neodvážili dotknout ani nějakých vážnějších, či citlivějších témat ze zpěvákova života, vše vyznívá nekompromisně jednoduše a povrchně, hlavě se nikoho nedotknout, nikomu neublížit. Nedočkáme se zde ani nějakých zajímavých informací, jako třeba o vzniku těch jeho nejznámějších hitu, či něčeho více ze zákulisí, hodně momentů na mě pak zapůsobilo až naivním a vážně nepřesvědčivým dojmem, k tomu emoce nezafungovali vůbec, vztahy mezi jednotlivými postavami jsou jen vyloženě odfláknutě nastíněné, a atmosféra pak sice souvisela s pestrobarevným Eltonovým stylem, ale ani ta není nakonec dvakrát výrazná, natož podmanivá. Castingově mi krom Egertona jinak nepřipadl již nikdo jakkoliv zajímavější, či zábavnější, takže zkrátka opakuji, „druhý Mercury“ se ani náhodou neopakoval, Rocketman je silně nevýrazný, nezajímavý a nudný snímek, o kterém dokonce upřímně pochybuji, že vůbec udělal radost zpěvákovo obdivovatelům, takže co mají pak říkat ti ostatní? ()

Sdoom

Na životopisný film tam bylo na můj vkus příliš mnoho hudebních čísel, i když většinou se tvůrcům podařilo je docela dobře zasadit do kontextu děje. Ale toho kontextu tam bylo příliš málo na to, aby divák ne zcela 100% znalý Eltonova života pochopil některé zvraty, na to zde bylo příliš mnoho dějových zkratek. Výsledkem je tak trochu rozpačitý, ale zábavně podaný životopisný muzikál, který i díky výbronému Taronu Egertonovi má v pohodě na 3 hvězdy. (4k UHD, orig. + CZ tit.) ()

666Carnage

S těmi hudeními biografiemi se teď nějak roztrhl pytel ale to mi vůbec nevadí. Nejsem fanoušek Eltona Johna a znám jen pár písniček ale na tohle se koukalo velice dobře. Film je takový svěží, hravý a barevný. Dokonce je to i něco jako muzikál což jsem netušil a docela to bavilo. Zásadní jeho životní příběhy jsou zde takto pojaty. Určitě velice příjemný snímek s výborným Taronem Egertonem, který celý snímek odzpíval. 75% ()

Lisabellla odpad!

NE! Proboha! Copak všem přeskočilo? Na to se skoro nedalo dívat. Muzikálové pojetí od prvního okamžiku bylo infantilní a tak strakaté, že jsem ztratila veškerou naději na lepší zítřky. Příběh je sice dojímavý, ale asi tak jako každý. Hvězdné manýry, dny a noci plné alkoholu, drog a zábavy, následuje neuspokojení z vlastního žití (no bodejť by jo!), deprese, samozřejmě zakořeněné smutky v dětství ... Stokrát stejný příběh jen mnohem a MNOHEM hůř zpracovaný. A aby toho nebylo málo - Egerton je slizce nesympatický. ()

klukluka

Srovnání se nevyhýbám, naopak mu jdu naproti: Líbilo se mi to víc než Bohemian Rhapsody, přišlo mi to otevřenější a upřímnější. Na Eltona toho tady snad nemohlo prasknout víc. Respektive nám v koňské dávce naservírovali to, co nám bulvár pouštěl po kapkách. Deprese, chlast, drogy, nezřízenej sexuální život, .... Co nám neukázali, o tom se alespoň mluvilo. Eltonovu muziku já spíš nerad, ta ve filmu mi ale nevadila. Asi se při ní člověk musí na něco koukat. Třeba i proto se na to Elton vždycky tak vymódí...? Asi to v životě fakt neměl lehký. Uvěřil jsem. A bavil jsem se. Nemůžu hodnotit špatně. ()

joora1

Po tom skvělém rozjedu jsem čekal, že film bude mít našlápnuto k nebeským výšinám. Bohužel zůstalo jen u přání, ale i tak je to skvělý snímek, který mapuje neuvěřitelnou kariéru Eltona Johna. Je škoda, že dějová linka klouže tak nějak po povrchu a nedostává se hlouběji ve vysvětlování. Tvůrci chtěli udělat především show a zacílit na určité momenty, takže se nedalo stihnout vše. Taron Egerton si ale zaslouží obdiv. Eltona vystřihl famózně a zase jednou jsem měl pocit, že hudební filmy nejenže nevymřely, ale poslední dobou z nich můžou být kvalitní dramata s dobrou hudbou i hereckými výkony. ()

Devadesát Dva

Jestliže jste viděli nějaká hudební dramata / muzikály, pak vězte, že Rocketman nepřináší nic nového pod Sluncem, spíše se jen veze na té další retro vlně, co v tomhle žánru připlavil úspěch 'Bohemian Rhapsody' a pokud jste fanoušci Eltona Johna (což jsem netušil, že je jeho biopic - ale právě díky tomu dává smysl, že je to tak protlačovaný na award shows), tak vás to třeba nadchne ještě víc. Film přeskakuje z muzikálově rockovýho eltonjohnovskýho vizuálu do standartního biopic dramatu o homosexuálním hudebním géniovi - jenže ty prvky už člověk viděl tolikrát, jakoby snímky jako tyhle už neměly co přinést, i když právě ta snovost, s jakou se všechno proplouvá a přeskakuje z dramatu do muzikálu je svým způsobem podmanivá. Hudba je fajn (nikdy jsem Eltona neposlouchal, jen jsem o něm věděl), ale to neznamená, že i jeho životní příběh bude "stát za to". Excentrický, ano, Ale snad jediné, co mě zaujalo je Taron Egerton v hlavní roli, což mi přišlo jako hodně zajímavá volba - od sígra z Kingsman k tomuhle. ()

Janega

Páči sa mi, že to urobili formou muzikálu a nielen takým prezentovaním piesní ako to bolo u Bohemian Rhapsody. Taron Egerton je v úlohe Eltona skvelý. Piata hviezda je zato, že u mňa film vzbudil prudký záujem o Eltonovu tvorbu. ()

aquiver

Myslím, že velcí umělci jako Elton John si nezaslouží tak průměrné filmy. Rocket Man je mimořádná píseň, ale filmové zpracování je zoufalé a ničím výjimečné. Scénář by napsal i obyčejný student po přečtení výtahu životopisu. Přeceňovaný snímek podobně jako rovnocenně povrchní Bohemian Rhapsody, kterému dávám třetí hvězdičku jen pro hudbu a snové pasáže, díky kterým se to dalo dokoukat... 55 % ()

Hanys_

Dexter Fletcher mě vystřelil někam, odkud jsem se po těch 2 hodinách nechtěl vůbec vracet. Skvěle natočený životopis (nebo muzikál?), nabitý energií i emocemi a navrch přidává nejlepší ost roku. Egerton se touhle rolí dostal do první ligy. ()

HonzysKISS

Moc pěkně natočený snímek. Po pravdě jsem nevěděl, že to bude muzikál, takže to na mě zapůsobilo hodně zajímavě. Všechno v tom fungovalo, tak jak má. Zaznělo nespočet jeho skladeb. Nejvíc povedená scénka byla asi s tím prvním velkým bum, kdy se proslavil. Líbilo se mi taky to, že je film vážnější a na nic moc si nehraje (nejsou v tom třeba trapně zničující záběry prvního šňupnutí jako v ostatních snímcích). Na druhou stranu mě to ale i trochu mrzelo. Téměř celou dobu se Elton ukazuje jako alkoholik a že ho všichni nenávidí, především rodiče. Zdálo se mi to přehnané. Chybělo v tom víc té slávy a šťastné párty. Mohli té radosti z hudby ukázat víc. Na druhou stranu to asi ani není mínus, spíš to prostě mohlo být delší. Docela bych vytknul to, že Taron Egerton nevypadal ani nezněl jako Elton John. Zahrál ho dobře, ale neviděl bych ho v tom. Taky mi přišlo, že jsme se toho o něm reálně moc nedozvěděli, což je škoda. ()

caffelina

Hold me closer, tiny dancer, count the headlights on the highway..Toť jediná songa od Eltona, ktorá sa mi fakt páči a chytá ma za srdce. Pre mňa a moju generáciu je/bol osoba nezaujímavá, či už hudobne alebo ako človek- starší týpek (gay) v okuliaroch ktorý stále hraje na klavíri a netiahnu sa s ním žiadne škandály. A práve preto som bola zvedavá na to, vidieť ho v inom svetle, za jeho búrlivých mladých čias..a čuduj sa svete bola som milo prekvapená. Aj keď pár výhrad sa našlo a to: po 1. je neobjektívne keď robíte životopisný film o niekom kto ešte žije, po 2. nemám rada muzikály a nemyslím si že to bola dobrá voľba a po 3. emočne ma to nechytilo aj napriek jeho zložitému detstvu, samote atď. Každopádne sa mi na to pozeralo dobre, žiadna nuda a na pár sekúnd som zaváhala medzi 3 a 4*. Nakoniec silné 3*! ()

Fuqua natočí film o Michaelu Jacksonovi

Fuqua natočí film o Michaelu Jacksonovi

19.01.2023

Režisér Antoine Fuqua (Training Day, Equalizer) zdá se našel novou zálibu v natáčení filmů podle skutečných událostí. Nejprve si to vyzkoušel v otrokářském dramatu Osvobození s Willem Smithem a teď… (viac)

Třetí Sherlock Holmes našel režiséra

Třetí Sherlock Holmes našel režiséra

12.07.2019

Režisér dvou úspěšných hudebních biografií Rocketman a Bohemian Rhapsody (film přetočil a dodělal po Bryanu Singerovi) Dexter Fletcher byl vybrán pro režii třetího Sherlocka Holmese s Robertem… (viac)

Godzilla zklamáním, Avengers dochází dech

Godzilla zklamáním, Avengers dochází dech

03.06.2019

Nová Godzilla II Král monster neoslnila ani kritiky, ani diváky. Přeplácaný blockbuster vydělal o prvním víkendu v Americe jen 49 milionů dolarů, což je obzvlášť smutné v porovnání s první Godzillou … (viac)