The Last of Us

USA, (2023–2025), 16 h 7 min (Minutáž: 43–80 min)

Bella Ramsey, Pedro Pascal, Gabriel Luna, Merle Dandridge, Jeffrey Pierce, Nico Parker, Murray Bartlett, Con O'Neill, Anna Torv, Troy Baker, Storm Reid (viac)

Dvacet let po zániku moderní civilizace je otrlý přeživší Joel najat, aby propašoval čtrnáctiletou Ellie z nebezpečné karanténní zóny. Oba se musí vydat na cestu napříč Spojenými státy a spoléhat jeden na druhého, aby přežili. (HBO Max)

Recenzie používateľa Frajer42 k tomuto seriálu (9)

Když se ztratíš v temnotě (2023) (S01E01)

Prvním dílem hry jsem políbený, tudíž jsem tak trošku věděl, co bych zhruba mohl čekat. Trošku to celé ztrácí své kouzlo, když víte, kdo a kdy zhruba pojde. Samozřejmě nemohlo chybět třeba to, že se z blondýnek udělali v seriálu negři a podobné píčoviny. Děj je zbytečně moc roztahaný a z velké části absolutně nudný. Na nějakou větší akci navnadil snad pouze závěr. Společně se závěrem byl hezky udělaný snad pouze počátek apokalypsy. Zbytek byla bída a utrpení. Jako zombie telenovela asi fajn. Jako drsný seriál odhalující brutální postapokalyptický svět to ovšem kulhá na každém kroku. Obrovské zklamání. Uvidím, co další díly, ale zdejší hodnocení mě k dalšímu sledování moc nenavnazuje. [55 %] ()

Nakažení (2023) (S01E02)

Mnohem lepší epizoda než pilot, který se táhl jako sopel. Jednotlivé pasáže mi dávaly zavzpomínat na průchod hrou. Velmi rychle zde prolítli velkou část hry. CGI moc hezké, rozpadlé domy prorostlé zelení jsou pastvou pro oči. Putování vyloženě nenudí. Hezky se zde pracuje s atmosférou. Kdo čekal akční nářez a hordy zombíků, na které je zvyklý z jiných seriálů, ten si na své rozhodně nepřijde. Nové zákonitosti ohledně propojení zombíků pěkně prorostlým podhoubím mi vůbec nevadily a je to zajímavý nápad. Velmi slušná epizoda. Kdyby se to celé táhlo v podobném duchu, tak jsem vesměs spokojený. Není to nic, co by vám způsobilo hodinovou erekci, ale kouká se na to hezky. [77 %] ()

Long Long Time (2023) (S01E03)

Romantický vztah těchto dvou postav i charakter zejména jedné z nich byl napsán moc hezky, ale neubráním se svému přesvědčení, že z žádného důvodu nebylo nutné obtěžovat diváky se dvěma buzeranty a vztah by měl minimálně stejnou hloubku, kdyby se odehrával v klasických heterosexuálních kolejích mezi mužem a ženou. Tím spíše, když se jedna buzna stejně jako žena chovala. Navíc bych během sledování nemusel mít po ruce kýbl a asi 8 x bych nemusel seriál stopnout a do kýblu se vyzvracet. Bylo to nechutné a tihle buzeranti neměli se hrou lautr nic společného a HBO zřejmě jen plnilo nějaké novodobé zvrácené regule. Nehledě na to, že spousta situací se zde mohla odehrát čistě jen v náznacích. Ženám pravděpodobně u tohoto dílu bude cukat v gagulkách, zato muži jej po zhlédnutí hodně dlouho nepostaví do pozoru. [70 %] ()

Drž mě za ruku (2023) (S01E04)

Neplánovaná zastávka v Kansas City, kde se střetneme s dosti početnou složkou rebelů, která v nedávné době svrhla vládnoucí složky FEDRA. Hodně ukacené, ale to už seriálu snad nejde ani vytýkat, takovou zkrátka nastavil laťku a tón. Je to hodně atmosférické a když už se odehraje nějaká akce, tak zpravidla stojí za to. Seriál je velmi statický a posouvá se kupředu především prostřednictvím kratších či delších časových skoků. [75 %] ()

Vydržet a přežít (2023) (S01E05)

Pravděpodobně dosud nejlepší díl, který měl všechno. Obecně tento seriál až nezdravě inklinuje ke všemožným roztodivným menšinám. Po hodně teplém třetím dílu tak nemůže chybět samozřejmě ani hodně černý díl ozvláštněný dokonce hendikepovaným hluchým kidem. U těchto dvou černoušků však člověk nemusel během sledování několikrát zvracet, ale naopak to bylo místy docela kjůt. Skvělá atmosféra, vynikající vývoj a zvraty, velmi sympatické opičky. Se zombíky se zde vskutku neplýtvá, ale když přijde na věc, tak je to naprostá pastva pro oči. [85 %] ()

Rodina (2023) (S01E06)

Neplánovaná zastávka ve westernovém městečku a setkání s bráškou na extrémně nepravděpodobném místě. Této epizoda zásadně chyběla nějaká zápletka a vzrušení. Utopistická komunistická společnost v městečku působila poněkud nudně, když z ní záhy opadlo prvotní tajemno. Příšerně statický díl s takřka nulovým posunem kupředu. Na druhou stranu mu právě tohle dodávalo na důvěryhodnosti a nebylo zde na sílu tlačeno nějaké napětí. V závěru znovu nechyběly opičky. Oddechnutí před, doufejme, epickým finále. [75 %] ()

Napospas (2023) (S01E07)

Rozhodně nejdebilnější díl mapující naprosto otravné a nesmírně nudné lesbické DLC.  Hodinu posloucháte jen debilní vtipy dvou pubertálních dívek. Navíc jsem úplně alergický na gorilí ksicht té negřice, kterou můžete znát třeba z Euforie. Obrovská nuda a nekončící utrpení, kdy jsem měl 80 % stopáže chuť si vypíchat oči. Naprosto chápu zdejší propastné snížení hodnocení. [25 %] ()

V časech nouze (2023) (S01E08)

Spoilery! V žádném správném zombie seriálu nemohou chybět kanibalové. Někdy je trošku škoda, že se v seriálu objeví zajímavá postava, která zemře dříve, než si k ní člověk stihne vypěstovat nějaký vztah. V tomto případě mluvím o sympatickém zrzounkovi, který kázal maso z jelena a jedl lidi. Tato epizoda se táhla především pod taktovkou Ellie, která musela ukázat, co je v jejich silách, aby utekla hrobníkovi z jídelníčku. Vcelku fajn epizoda, které nechybělo drama ani napětí. [78 %] ()

Hledej světlo (2023) (S01E09)

Spoilery! Finále, které příliš nezapadá do celého vývoje seriálu, ale co naplat. Přesně takhle to bylo i ve hře, kde si celou dobu syslíte každý náboj, abyste v závěru zažili pořádně krvavá jatka. Polomrtvý Joel vstal z nenadání z mrtvých a předvedl masivní řežbu. Fajn finále, ale neubráním se pocitu, že je to taková projížďka rychlíkem. Tempo seriálu bylo poněkud nevyvážené. Některé bezvýznamné momenty se táhnou jako sopel. Máme tady 2 epizody, které kdyby neexistovali, tak nikdo ze zdravých jedinců neřekne ani popel. Snad jen LGBTQ komunita by se ozvala, že tam bylo málo buzerantů a leseb. A pak tady máme díly, které jsou projety zbytečně rychle. Z tohoto finále jsem taky nebyl kdovíjak odvařený. Bylo to v pohodě, ale ronit slzy, že už mám seriál za sebou rozhodně nebudu. [70 %] ()

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

06.03.2024

30.12.2023

Sebastian Stan bude Donald Trump

Sebastian Stan bude Donald Trump

30.11.2023

Nominant ceny Emmy a Zlatého glóbu Sebastian Stan si po svém výkonu v roli Tommyho Lee z chválené série Pam & Tommy zahraje další excentrickou postavu, známou mimo jiné pro své na veřejnost… (viac)