The Last of Us

USA, (2023–2025), 16 h 7 min (Minutáž: 43–80 min)

Bella Ramsey, Pedro Pascal, Gabriel Luna, Merle Dandridge, Jeffrey Pierce, Nico Parker, Murray Bartlett, Con O'Neill, Anna Torv, Troy Baker, Storm Reid (viac)

Dvacet let po zániku moderní civilizace je otrlý přeživší Joel najat, aby propašoval čtrnáctiletou Ellie z nebezpečné karanténní zóny. Oba se musí vydat na cestu napříč Spojenými státy a spoléhat jeden na druhého, aby přežili. (HBO Max)

floppy4

Ďakujem pekne, prvá séria Last of us vyhráva cenu za najviac overhyped seriál ever, vďaka tomu, že deväť epizód sledujeme distopický seriál o zombíkoch - takmer bez zombíkov. Veľké sklamanie, pripomína mi to Walking dead niekde v tých pokročilých sezónach, keď tomu dochádzal dych, tak to úsporne točili po lesoch a šetrili na akcii a maskách, tuto to máme hneď od tretieho dielu kedy to ide dolu vodou a skončí to v absolútne až by som povedal debilnom finále.  Hru som nehral, no viem si predstaviť, že toto by mohli byť cut scény pomedzi akciu, tam by to samozrejme až tak nevadilo. No čo funguje v príbehu v hre nefunguje v seriáli a to je celý kameň úrazu. ()

hdraf

70% - dva díly byly otřesné. Příběh o buzerantech a 7 díl o lesbičkách. Naštěstí zbytek to hodnocení zvýšil, ale žádný zázrak se nekoná. Co se dalo dát do jednoho filmu Světová válka Z nebo Já jsem legenda, tak tady je to roztahané zatím zbytečně. Navíc to neustálé vracení do minulosti se mi ne vždy líbí. Hlavně to trvá třeba celý díl. Bella Ramsey se mi vůbec nelíbí... Místo ní tam měla být dál Nico Parker. Škoda. ()

jirikzaboj

Adaptace se nesla v duchu větší autenticity, než jsem očekával. Jasně, bylo tu pár odboček oproti hře a spoustu situací, či postav vyznělo jinak. Ve výsledku jsem se ale nemohl ubránit tomu, že už jsem to prostě jednou viděl. A to nechci být za skeptika, který jen brblá o tom, co by šlo udělat lépe. Ono takovou precizní příběhovku je těžké překonat v upoutání do děje. Tady dochází na lámání opravdového kusu chleba, protože hra má v tomhle směru několik výhod a tou nejhlavnější je, že dokáže i za normálních okolností při nudné přestřelce tu moc nás upoutávat na zajímavé dialogy, které naše vztahy k postavám prohlubují a zároveň u toho prociťujeme skrze gameplay, co postavy asi zhruba zažívají a ta frustrace se nese i s divákem, který nechce zkrátka umřít a ty emoce jsou daleko potom přestřelenější a každou cutscénu hltáme s otevřenou náruči a srší z toho boom emocí. Seriál už bohužel takovou moc nemá, ale je skvělou připomínkou , nostalgií a příjemným parťákem do tohoto “univerza”, který jaksi rozšiřuje jisté aspekty a doplňuje informace. Pro nového diváka to může být moc zajímavý a skvělý seriál. Produkce je obdivuhodná a práce s vizuálně, zvukem apod. je precizní. Jsem spokojený, moc se mi to celkově líbilo. Jen škoda těch opakujících se legendárních dialogů a situací. Na jednu stranu to je moc hezké jako fan servis. Na druhou proč něco dělat, když už to existuje a dokonce je to lepší . Ale nechci být hnidopich. Just my oponion ()

vimluk_CZ

Season 1: Jasně, má to svoje mouchy. A jasně - není jich zrovna málo (nelogičnosti, občas bizarně nasvícené sety, možná až moc dlouhý Left Behind, či někdo by mohl namítnout, že bylo málo akce). Ale suma sumárum je to přesně takové jako jsem doufal. Hru jsem hrál 2x, nejsem nějaký extra nanerděný fanoušek, ale vždycky jsem si ji užil. A tohle byl opravdový návrat do tohoto světa, kde jsem téměř všechny klíčové momenty mohl prožít znovu se skvělým obsazením. Byl to parádní vzpomínkový výlet - takhle se mají dělat adaptace. ()

drsny_hery

1) hru jsem nehrál, 2) hodlám sledovat jen první řadu, 3) omlouvám se za spoilery. Jako fanda survival postapokalyptického žánru oceňuji originalitu a koncept původce zombie nákazy. Masky působí děsivě a kulisy světa po konci světa naprosto pompézně. Hlavní postavy mi přišly fajn, bohužel se jejich charakter v posledním díle najednou změní. Ani o ty zombíky nakonec moc nejde a jejich množství s časem ubývá stejně jako napětí. Také boss je překvapivě už někde v polovině řady. Největší boj tak svádí sami lidé mezi sebou. Některé díly jsou viditelně naředěné a věnuje se příliš prostoru postavám, které vlastně tolik důležité nejsou. Pro spoustu neandrtálních konzervativců bude otevřený přístup tvůrců k výkladu lásky tím nejstrašidelnějším, co během zkázy lidstva uvidí. Za mě trochu přeceňované dílo, ale i tak nadprůměrné. ()

Cezar209

...ak by to bolo možné, dám 3,75. samozrejme marketing sa opieral o príbeh, ktorý cieľovka poznala zo známej hry. niekto si prečíta knihu a chce vidieť film a tu to bolo podobné aj u mňa. a opäť ako to býva aj pri knižnej predlohe, ktorá predbieha film aj tu hra predbehla film. casting na hlavnú postavu sa vydaril, dievčinka bola aspoň pre mňa total nesympatická, ujo pedro je môj obľúbenec, čo bol ďalší motív kuknúť na to. 60 % príbehu si vystačili títo dvaja. inak to bol ľudský masaker, kde sa občas mihlo aj 5-6 postáv naraz. na môj vkus výrazne zaostávala akcia (to je tak, keď sa najprv hráme a potom z toho chceme mať kinematografiu). ()

poppy75

k sledovaniu som bola viac-menej prinutena,kedze to chcel pozerat priatel..ach boze,tolko strateneho casu mojho zivota /myslim serial,ale :-D/...nechapem,co sa ludia tolko vyzivaju v tychto apokalyptickych zalezitostiach-akoby podvedome silou-mocou chceli,nech uz toto okolo nas naozaj skonci...pre mna tam boli asi len 2 zaujimave momenty-pozerat sa na bellu ramsey,lebo jej tvar je nieco mimo bezneho sveta...a potom este pribeh 2 homosexualov-aky vysmesny splech,ze dezolat prezil vela krasnych rokov,aj lasku v relativne normalnom sposobe zivota,zatial co ostatni zazivali peklo...minusy? napr, pedro pascal mal podla mna celu seriu ten isty vyraz,nic citatelne-jednoducho len bol pred kamerou...ovela viac ma pobavili postrehy,ktore mam aj z inych filmoch o nakazenych ci zivych mrtvych..napr.-nakazeny jedinec by podla logiky mal byt slaby...tito tu bezali rychlejsie ako olympijski vitazi, a ako svizne dokazali vyskocit z hlbokej jamy:-D...alebo-ze prezivsi nenakazeni su vsetci majstrami v strelbe a bojovych umeniach,a maju silu,ze jednou rukou by aj kona zabili...ja si z celeho serialu beriem len jedno..prisla som na to,ze ked sa bude nieco rozmahat a bude hrozit,ze okolo mna budu pobehovat mutanti vsetkych druhov,jedinym ucinnym prostriedkom bude plamenomet...ohen znici vsetko a vsetkych...a nejak som nepochopila,preco nenosili ruska-vsak tie spory z hub neboli aj v ovzdusi?ved ruska su zaklad:-D...a preco neboli nakazene zvierata??....a vobec sa mi nepacilo,ze to posadili do roku 2023...snad nie zas nejaky spoiler co nas caka?mam zacat zhanat ten plamenomet?:-D,,,nebudem ja uz taketo pozerat,tolko sadistickych zaberov-k comu je to dobre?...celkovy dojem-sceny: bud bitunok alebo nuda...nie som vymleta z hier,tak mam podla mna celkom objektivny usudok:-D... ()

Marla_Lev

Dvě a půl. Nekonzistentní. Vyhajpovaný až na půdu. Hlavní duo celkem funguje, ale běda, jakmile to sklouzne jinam. Pak přijde velká nuda a některý díly jsou naprosto zbytečný... přesněji řečeno, některý by bylo lepší úplně vynechat... "náročnějšího" diváka napadne minimálně jeden. Kdyby takhle vypadala hra, tak by seriál ani nevznikl. ()

emde odpad!

No tak tu máme celkom podpriemerný seriál, u mňa ale vďaka stupidite a povinnej netflix šablóne odpad. Ak to správne chápem, ak ste iný, tak prežijete všetko, aj apokalypsu. A ten dej ideme z bodu A do bodu B, to vážne niekoho ešte môže zaujať? Možno to fungovalo v hre, ale v seriáli, kde sa kladie dôraz na primitívny vzťah dvoch nudných postáv, prípadne vedľajších gender a BLM sraciek, to nestačí. ()

MrInk0gnit0

Hodnocení na rozmezí čtyř a tří hvězd. Celkově shrnuto a podtrženo, při srovnání se hrou prohrává seriál na všech frontách. Všechno o co se snaží seriál, hra dokázala ukázat lépe. Včetně podání příběhu, předání myšlenek a vztahu dvou hlavních postav. Seriál není špatný, ale přijde mi, že to nemá to kouzlo, jaké to mohlo mít. Naši houbomuži zmizeli, a viděli jsme jich celkově velmi pomálu, což mi přijde jako škoda. V podstatě neuvidíme, vyjma druhého a pátého dílu, jaké to je na ně naběhnout a jestli vůbec jejich (ne)přítomnost vyžaduje lék. Další věc, co mi nebyla po chuti, je věnování příliš mnoho času vedlejším postavám, na úkor vztahu Ellie a Joela. Když pak tedy přišlo na emotivní momenty, seriál neměl takový dopad jako hra. Samotné finále, které má urvat divákovi koule a emotivně zničit i největší drsňáky pak trvá pouhých 40 minut, což bylo snad nejméně ze všech dílů. Je očividně vidět, kam jde priorita Druckmana a spol. Abych nebyl příliš kritický, samotný vizuál je velmi pohledný a hudba stále dechberoucí a i příběh je, speciálně pro nehráče, stále fajn. ()

kremenak

Cekal jsem,ze to bude podle hry,ktera me fakt bavila,celal jsem i trochu zivich mrtvich,cekal jsem akci,cekal jsem aspon neco.Ale kdybych vedel,ze prvnich 6 dilu je totalni nuda,prakticky o nicem,nikdy bych si to nepustil,posledni 3 dily to trochu rozjeli,ale proc bych se mel tesit na druhou serii,kdyz vim jak to zacne a jak to zkonci?Pocitam,ze v druhe serii bude dobrej 1 dil,pak zase 6 dilu totalni nuda a v poslednich 2 dilech se pokusi dohnat co unudili.Cekal jsem dobrej serial,ale dockal jsem se hrozny nudy.Jo a kdyz meli porad takovy hlad a zrali prosle plechovky,proc proboha za celou tu dobu,nikdo nesezral ty zirafy??? ()

hafak odpad!

Po slibném začátku a dvojdílném přemáhání sledovat neuvěřitelně škaredou Bellu Ramsey jsem nakonec přestal sledovat tento nadějný seriál ve 33 minutě třetího dílu! ()

tein

Víc drama než horor či akce, ale i tak je to asi jedno z toho nejlepšího podle počítačových her. Nejvíc mi na tom všem ovšem vadí obsazení hlavní herečky, která je fakt extrémně ošklivá, naštěstí aspoň umí hrát. Jako děti bysme ji asi hodně nekorektně nazývali mongol. Každopádně jak se zeptá Joela zda je tam něco hnusnýho a on odpoví "jenom ty", tak to opravdu sedí. ()

kacenkin

Tak mám rozkoukáno a už rozhodně nedokoukám :)  Proč ? protože mě už zombie americké píčoviny serou... ano to slovo serou to přesně vystihuje. Tato civilizace dojede na úplně jiné věci, než je neustále omílané zombie apo. Nerozumím posedlosti nemrtvými, asi nějaká ušácká posedlost :( ()

BStone

Solidní seriál o zombie-apokalypse aneb zákeřná houba útočí. Mě to dost bavilo, dramatické scény měly opravdu napětí, vztah mezi dvěma hlavními postavami funguje. Vizuál bomba, kamera super, scénář dobrý i když místy to drhlo. Líbilo. 70% ()

DejvCZ

Koukat se na to dá ale ten příběh je poněkud nepodařený. Lidstvo se v něm během 20 let nedokázalo vypořádat s pandemii kterou by jednoduše překonali tím že by zastřelili všechny nakažené kteří mají nepřehlédnutelné příznaky v podobě zombi a nakazit se od nich můžete jedině tak že vás kousnou. Místo toho se po světě i po 20 letech potuluje bezpočet zombiku které nikdo není schopny vystřílet. V jednom z dílů se na scénu dokonce objeví super houba tedy pardon zombi podle výšky nejspíše nějaký bývalý basketbalista ale postavou spíše otesánek. V celých USA se podle všeho zastavila výroba všeho a i ten blbý toaletní papír není, prostě se nic nevyrábí a všichni žiji ve špíně. Ve třetím díle se objevuje vztah dvou homosexuálů, heterosexuální láska mezi mužem a ženou by byla nejspíše příliš fádní. S přimhouřenýma očima 3 hvězdy. ()

Mily

přeceněná sračka, plesnivý brambor ( Bella Ramsey ) utíká před houbovou hlavou, skončil jsem u 7. dílu, lgbt všude, bílá manželka od Tommyho je nakonec černoška, na sílu to rvou lidem, z HBO se stává Netflus. Jediný, kdo tuhle vyhajpovanou sračku zachraňuje je ''Pedro Pascal''. Jsem zvědavý, jaké hodnocení bude mít druhá sezóna bez hlavního protagonisty... ()

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

06.03.2024

30.12.2023

Sebastian Stan bude Donald Trump

Sebastian Stan bude Donald Trump

30.11.2023

Nominant ceny Emmy a Zlatého glóbu Sebastian Stan si po svém výkonu v roli Tommyho Lee z chválené série Pam & Tommy zahraje další excentrickou postavu, známou mimo jiné pro své na veřejnost… (viac)