The Last of Us

USA, (2023–2025), 16 h 7 min (Minutáž: 43–80 min)

Bella Ramsey, Pedro Pascal, Gabriel Luna, Merle Dandridge, Jeffrey Pierce, Nico Parker, Murray Bartlett, Con O'Neill, Anna Torv, Troy Baker, Storm Reid (viac)

Dvacet let po zániku moderní civilizace je otrlý přeživší Joel najat, aby propašoval čtrnáctiletou Ellie z nebezpečné karanténní zóny. Oba se musí vydat na cestu napříč Spojenými státy a spoléhat jeden na druhého, aby přežili. (HBO Max)

mouzi

Nechápu to hodnocení, protože tohle je ideální seriál na uspání. Možná tomu dávají plný počet insomniaci, ale já jsem skončil v půlce osmého dílu a dál pokračovat nehodlám. Takto nadhodnocená nuďárna se jen tak nevidí. Sbohem a šáteček. ()

furrec

prvých 8 dielov je pomerne super, určite za 4 hviezdičky. Ale ten 9. diel to všetko pokazí. Ludia sú konečne blízko k tomu aby našli žiadaný liek na tú smrtiacu nákazu, a ten debil v hlavnej úlohe to všetko pokazí a štýlom nadrogovaného Ramba všetkých v pohode roztriela a nechá ludí kapať v beznádeji dalej, len aby mohla jedna otravná sopla dalej hrať v druhej sérii. Otras. ()

@nthr4X

Po první sérii... Další nafouklá bublina stejně jako Squid Game, doporučuje 11 z 10 kamarádů... no není to tak horké a bublina postupně splaskává.... ()

exe.

Znova som sa nechal napáliť vysokými hodnoteniami a obrovským hypom na tento seriál. Výsledkom The Last of Us je v 90 % walking simulator s minimom akcie, s uspávacími dialógmi a zvyšných 10 % o tlačení propagandy. Ale k poslednému bodu sa dostanem neskôr. Márne som čakal nejakú akciu, značný posun v deji, dej sa točí iba okolo toho, ako postavy chodia z jedného miesta na druhé a sem tam sa ukážu nejakí ľudia alebo zombíci, čoho je ale minimum a niektoré scény, teda skôr epizódy mi prišli úplne zbytočné a nezmyselné pre vývoj deja ako takého, napríklad predposledná epizóda, ktorá zachytáva náboženských fanatikov, síce na konci pridali na brutalite, ale inač totálna zívačka a nemá ani súvis s dejom. Najväčší kameň úrazu je však LGBT propaganda, ktorá tam je dosť nasilu tlačená, len aby tam bola a opäť, tá 3. epizóda, to bolo čo? 80 minút, z toho len necelých 20 minút stojí za pozretie, lebo aspoň to má nejaký súvis s dejom a vyvíjaním postáv Joela a Eli, zvyšných 60 minút sa točí len okolo dvoch 50 ročných ošklivých teplošov, ktorý sa neustále bozkávajú, vyznávajú si lásku a sú nahí v posteli. Sorry, ale toto som fakt vidieť nepotreboval a opäť, nič sa tam nedeje, nikam to neposunulo dej, akurát mi to znechutilo seriál a rozmýšľal som, či ho chcem vidieť celý, alebo končím. Nakoniec som ho dopozeral, ale bola to nuda, dej sa vliekol strašne pomaly, strašne veľa pasáží tam bolo úplne zbytočných, málo akcie a hororových prvkov značne na sklamaní pridali, kopa zbytočností, ktoré len zdržujú dej,.. Strašná nuda. Na dej tvorcovia zabudli a odstrčili ho na vedľajšiu koľaj, ale na woke agendu nie, tej tam je dostatok a príde mi to tam hódne nasilu tlačené, len aby to tam bolo. Jediný dobrý herec, ktorý sa hodil na túto rolu je Pedro Pascal, ku ktorému nemám výhrady a táto rola mu sadla. Vážne som rozmýšľal o odpade, ale Pedro Pascal to aspoň z časti zachránil, ale takýto hype si The Last of Us rozhodne nezaslúži. ()

Pan.Antonin

Hru jsem nikdy nehrál, takže nemůžu hodnotit, jak dobře jí to adaptuje, ale nalákalo mne to jako dystopické sci-fi s prvky hororu. A odcházím docela dost zklamán, jelikož mi nesedlo tempo seriálu. To bylo dost pomalé, hororové prvky se objevily pouze občas a seriál se zaměřuje hlavně na vztahovou stránku. Já bych tady naopak uvítal více akce, více dobrodružství a větší grády. Místo toho seriál už tak natahované vypravování ještě podstatně zpomaluje některými epizodami, které s hlavní dějovou linku téměř nesouvisejí a příběh prakticky neposunou dopředu. Suma sumárum seriál úplně na houby a první série asi byla i mojí poslední. Nejvíc se mi asi líbil začátek popisující, jak k apokalypse došlo. ()

esmoke

Na seriálu je vidět ohromná snaha HBO pomocí hromady peněz z toho udělat událost. Škoda, že neinvestovali více do pořádného scenáristy (Craig Mazin opravdu není dobrý) a dramaturga. Základní zápletka není špatná, ale ten scénář místy hodně drhne a kupí nelogičnosti. A případně by si také grafik mohl nastudovat jak vypadají léta opuštěné objekty. Ono je to celé vlastně jen na efekt, ale holoubku to nemá. Škoda. ()

Jack_F.

Precizně zvládnuté řemeslo ve všech směrech. Pro fanoušky herní série rozhodně zdařile zvládnutá srdeční záležitost do seriálové podoby. ()

Mancunian

První díl parádní, pak se mi líbily ještě dva další. Vzpomínkové díly mě naopak moc nezaujaly, jelikož pro příběh nemají pořádnou hodnotu. Celkově ale lehký nadprůměr a uvidíme, co dál. ()

Rian_witcher

Hru jsem nehrál. Ale graficky pozadí okolního světa bylo skvělé. Také jsem si musel zvyknout na styl vyprávění, kde se slušně natočená akce objevuje jen sporadicky. Splétání jednotlivých osudů do závěrečného rozuzlení šlo svým pomalým tempem a nakonec místo očekávané akční a lekavé podívané ve stylu Živí mrtví dostanete spíše drama o lidskosti, našich morálních poklescích, ale i hrdinství, které přichází i ve chvílích, kdy by člověk už nejraději zavřel oči a života se vzdal. ()

FarFromHome

Kdybych to měl srovnat s první řadou The Walking Dead tak vítězí série TWD, nějak mi to prostě nesedělo, postavy ani zaporaci nezajímavi a houba taky nic moc, oceňuji krásne scenérie a první díl série byl hodně napínavý, vypuknutí nákazy a útěk z města bylo více zábavné jak celý zbytek seriálu. Pak už mě to nudilo. Hru jsem nehrál takže neznám příběh, možná změním hodnocení po druhé sérii v budoucnu. ()

jopal odpad!

"Dosiel" som po tretu epiodu. Preboha, tak tito dvaja bzeranti, to malo byt co???? Divacke skolenie sexu medzi dvomi chlapmi? A koho normalneho okrem bzerantov to zaujima??? No odporne, jedna velka grcanica! Co to malo spolocne s povodnym dejom? Ci treba splnit lgbt a gender agendu? Ano? Tak si to cele poj€bte! (A ked uz chcel autor silou mocou romantiku, preco kurva nie medzi muzom a zenou?) No grcal som celu epizodu! Pohar sa naplnil ostane casti si mozete strcit do riti!!! A ta neskutocna skrata, to odporne monstrum Bolterova, to malo byt co? Co je to? Produkt incestu, alebo zoofilie??? ()

Ronkar

Provedení, rozpočet, triky, výprava... to vše je na jedničku. Děj a atmosféra maximálně průměr. První dvě episody jsou ok a hodně se mi líbili. Třetí zcela mimo, nudná a nesedící do příběhu. Čtvrtá ušla. Pátá stejně dobrá jako začátek. Zbytek průměr a finále moc nezaujalo. Vychází mi z toho koukatelná věc s fajn herci, pěkně udělaným postapo světem a neoriginálním dějem. Kdyby udělali Last of Us jako napínavý hororový survival, byla by to pěkná jednohubka. Takhle bohužel nic, co by vybočovalo z průměru. ()

BrusVejn

Fajn nadpriemer. Hry sa to drží relatívne presne. Sériu zráža len nekonzistentnosť v kvalite epizód. Herecky to ťahá sympaťák Pedro, herečka Ellie ma príliš nezaujala a preto s obavami čakám na druhú sériu. ()

pencho

Perfektní seriál, přesně to, co byste od HBO očekávali. Nejedná se totiž o zombie seriál, (i přestože příběh o vzniku zombie zde dává největší smysl ze všech zombie filmů, které jsem viděl), ale primárně o drama o dvou komplexních postavách, které jsou oba svým způsobem osamělí a snaží se přežít ve světě, který nebyl, jaký býval. Myslím si, že zombie na tento seriál hodně lidí nalákali, ale všichni, co seriál dokoukali u něho zůstali díky skvělému příběhu (lepšího než ve hře dovolím si říci) a neuvěřitelně krásnému vyobrazení vztahu mezi dvěmi protagonisty plovoucích v deziluzi, velice sympatickými herci. V tento seriál dokázal vykreslit tíhu lidství lépe než, většina jiných. A ještě k tomu jsou v něm zombíci! ()

UncleMorty

Devět epizod pro roztáhlý příběh o putování dvou ztracených duší Americkou apokalypsou je prostě málo. Jako jeden z mála nepolíbených jsem o herním zážitku nevěděl skoro nic, snad jen útržky toho, že se má jednat o nějaký příběhový masterpiece dvou zprvu nesourodých postav. Problém avšak nastává ve chvíli, kdy i ze seriálu prostě vycítíte momenty, které jsou ušité na míru hře a né seriálové adaptaci. Nepomáhá tomu ani místy kolabující výběr lokací, které na rozpadlý svět působí kolikrát až směšně čistě oproti lokacím jiným. Časové skoky jsou možná jakýmsi flextapem, který měl zachránit kontinuitu, ale realita je taktéž jiná a celá první série má tak opravdu hodně kolísavou kvalitu. Několik skvělých epizod tak nezachrání celkový dojem a finále samotné první série budí dojem šití horkou jehlou, kdy se ve hře evidentně stalo hned několik důležitých momentů, které běžný divák prostě nepochopí. 3 halucinogenní houby z 5 ()

Machaut

Naprosto chápu všechny onanisty vychované Netschlichtem, že pro ně tento seriál musel být vánkem čerstvého vzduchu. Nicméně, já jsem hrál obě hry a musím říct, že seriál mě neskutečně nudil. První dva díly navnadily a pak už jen nuda k uzoufání. Ze hry plné akce a napětí zůstala jen seriálová vata, kde se prakticky nic moc neděje. Nuda. ()

croftak

S01 - Dost zvláštně pojatá stopáž epizod. Taky jsem už asi vyrostl z formátu co týden to jeden díl. Já být  hlavní tvůrce natočil bych to jinak. Neříkám, že lépe ale prostě jinak. Vzhledem k předloze a skutečnosti jak tvůrci přistoupili k první sezóně, trošku se bojím o druhou sérii jak bude vypadat. ()

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

06.03.2024

30.12.2023

Sebastian Stan bude Donald Trump

Sebastian Stan bude Donald Trump

30.11.2023

Nominant ceny Emmy a Zlatého glóbu Sebastian Stan si po svém výkonu v roli Tommyho Lee z chválené série Pam & Tommy zahraje další excentrickou postavu, známou mimo jiné pro své na veřejnost… (viac)