The Last of Us - Season 1 (2023) (séria)

Long Long Time (S01E03)

(epizóda)
TV spot

V Billově táboře se objeví cizinec a z obou přeživších se stanou nesourodí spojenci. Joel a Ellie později požádají Billa o pomoc. (HBO Max)

NitroXcz

Tento díl mě nutí přemýšlet, co bych dělal, kdybych měl poslední den života. Musím říct, že jsem nad tím nikdy neuvažoval jako teď. Nádherně zpracovaný díl o dvojici Billa a Franka. Prostě nádhera. ()

NorseSword24

Nehral som ani jednu hru a neviem ani či som videl trailer, ale nikdy som nečakal voľaký veľký akčňák. Takže nechápem ľudí čo nadávajú, že nedostali v podstate klasický zombie príbeh. Keď ste si chceli pozrieť zombie akčňák kde sa furt strieľa a je to plne výbuchov a akcie, tak mate plnú riť takých filmov. Aj keď sa mi tento seriál neľúbi až tak ako niektorým tak som rád že tu je aj zombie vec ktorá je odlišná. Čo sa týka buzera... teda, homosexuálov, tak ma to najprv celkom sralo ale nakoniec sa z toho ukázal príbeh ktorý sa mi ľúbil a dopĺňal apokalypsu o ďalší príbeh. Nechcem to tu začať voľako extrémne obhajovať... chcel som len dať môj menší názor na tuto ep. ()

aR3Zz

Co to safra bylo?! Proč tento díl vůbec vznikl? Dávalo by to smysl (a dvě hvězdičky navíc), kdyby to neskončilo... tak jak to skončilo. Ale vykreslovat tyhle postavy (btw. moc hezky, skoro jsem si je oblíbil) mi v kontextu celého seriálového příběhu přišlo zcela zbytečné. Leda bychom se k tomu v budoucnu ještě vraceli, ale to pochybuji... ()

DarthFailord

MASTERPIECE!! Jedna z nejlepších epizod v historii televizních seriálu. GENIÁLNÍ storytelling. U českých homofobů bez šance na úspěch. Ale je to naprostý skvost!!! Druckman se nebojí kontroverzních rozhodnutí stejně jako ve hře. Obrovský palec hore!!👍👍👌👌👏 je velmi smutné číst tady některé komenty a uvědomovat si, že sdílíme svět s takovými zakomplexovanými tragédy… ()

groz122

Bezesporu zajímavá sonda, která nám pomáhá pochopit fungování světa po začátku pandemie. Bohužel v devíti dílné sérii funguje spíše jako brzda. To by si seriál neměl dovolovat vzhledem k tomu kolik z příběhu ještě zbývá odvyprávět. Od příští epizody očekávám zběsilé tempo. ()

kyjo

-1★ za homoerotický scény. Nemám zájem se se na něco takovýho dívat, a už vůbec ne v post-apokalyptickým thrilleru. Malý bezvýznamný plus za to, že si aspoň dali práci s postavama, a nejde jen o stereotypní "token" postavy, u nichž je jejich orientace hlavní definující vlastností. Tj. i kdyby byly hetero, tak by to na významu moc nezměnilo. Příběh je i přes výraznej odklon od předlohy, což asi fanoušci hry moc neocení, docela zajímavej. Ale spíš jen takový dokreslení vedle hlavního děje. Postava Ellie začíná být snesitelnější, možná proto, že krom náctiletýho vzdoru proti autoritě začala projevovat i další vlastnosti, jako třeba empatii. ()

ANTYCHRYST odpad!

Tvl??!!! Jako proč?? Proč musejí vsude rvát buzeranty a takhle zabít skoro celej díl??co nás čeká v dalších dílech..genderově vyvazene nebinarni ONO??!! Hnus jak to do nás cpou!! Přesně tohle chce každej vidět..koukat na Last of us a misto krvavé Přestřelky s houbou.. koukat jak 2 chlapi pěstují homojahudky.. nadhera.. Ps: třeba se vsichni poserte :) tohle není nic homofobniho ..ale sere mě jak to Amici všude cpou! Hra byla skvělá i prvni dily ..tak nechápu proč museli do dalšího dílu dát tuhle vymyšlenou homovložku ! ()

luthy

Už pri druhej časti som začínal mať pocit, že sa to nikde nepohlo, krátka časť, dokopy sa nič neudialo. No a tretia časť sa mi úplne nepáčila. Začiatok, zhruba prvých 15 minút sa ešte aspoň niečo deje, následne do deja vstúpi nová postava, následne pred svojím oploteným domom nájde v jednej zo svojích pásc cudzinca. Bola to pasca iná, bola to pasca homosexuálna. OK, veď nech sú, ale drbnúť do jadra časti 40 minútovú romancu dvoch bradatých rovnako orientovaných mužov, tak to teda nie. Kľudne to mohli stlačiť na 10-minútový úryvok a radšej venovať viac času úvodu a záveru epizódy. Za mňa obrovské sklamanie. ()

Najt

Joel a Ellie se dostávají k Billovi do vesnice. Tentokrát z cest moc zážitků nemáme, protože se většina epizody soustředí na Billa s Frankem. Franka neznáme, ve hře totiž už nebyl a Bill se ze ztrátou vyrovnával. Tady to bylo jinak, ale ta melancholická nota dvou lidí byla skvěle natočená. Když Joel s Ellie dorazí, čekají na ně zásobové žně a nezbývá než vyrazit na cestu. ()

johnsnow

Trošku slabšie tempícko ale zmenu kvitujem a Bill vyzerá verne predobrazu a navyše jeho vzťah má super prepojenie s vzťahom Ellie a Joela, len som čakal, že sa stretnú lebo v hre mala Ellie a Bill fajnú výmenu názorov, ale nesťažujem sa a pasáž prepadu bola fajná. V závere vyrážajú a som zvedavý na ich stret s tými vzbúrencami v Pitsburgu (vlastne tu by to malo byť Kansas City). ()