The Last of Us - Season 1 (2023) (séria)

Nakažení (S01E02)

(epizóda)
  • USA Infected
Z nakrúcania

Po útěku z karanténní zóny se Joel a Tess dohadují o Elliině osudu, zatímco si klestí cestu troskami dávno opuštěného Bostonu. (HBO Max)

Julesk0

Ovela lepsie ako prva epi. Zeby to bolo tym, ze to odreziroval Neil Druckmann? Ta roztrasena kamera, ked sa nic nedeje, mi stale vadi a posobi to rusivo. Naopak scena s clickermi bola zvladnuta velmi dobre. Niektore scenerie su trochu digitalny bordel a neposobia vierohodne. WTF stale ostava logika postav. Teta na konci stale trapi zapalovac namiesto toho, aby vzala zo zeme granat a uvolnila poistku. Alebo Joel si neposvieti pred seba a zrazu slapne pred klickerom na sklo. A to, ze si divak zatial neoblubil hlavne postavy alebo, ze su malo vykrelene nevidim negativne. Tak to bolo aj v hre a tak to ma byt aj tu. Zelany efekt sa dostavi neskor a v ovela vacsej intenzite:) 7/10 ()

MuggyCZ

Líbí se mi nová koncepce původu viru. Scény z vypuknutí pandemie jsou geniální. Pozvání do produkce mykologů se vyplatilo. Na novou Ellie jsem si konečně zvyknul, škoda jenom že její herečka v některých scénách postrádá více mimiky. ()

darius1706

Děj je nadále výborný, už ani nelituji, že neznám předlohu, jak vidím recenze, brblání skalních příznivců začíná sílit, takže bych si kazil výborný seriál (nutno podotknout, že to chápu, často jsem také úpěl u různých adaptací mých oblíbených titulů). ()

MickV21

Tentokrát se režie ujal přímo tvůrce hry Neil Druckman. Druhá epizoda tentokrát servíruje trochu hororovější pojetí, ukazuje počátky a také skutečnou zkázu epidemie. Vidíme zde první krůčky vztahu mezi Joelem a Ellie a na konci taky jednu ztrátu. ()

Pimburger

Druhý díl přinesl trošku víc akce, ale jinak nic novýho. Nechápu to nadšení (asi jsou tu všichni fanoušci hry), protože mně to přijde fádní. Navíc mi nedává smysl ani ten vymyšlený svět. Jaktože je všude tolik zombíků, když je ta plíseň požírá? Vzhledem k bombardování by jich moc bejt nemělo, když zbytek pomře sám. Vyloženě směšná mi přišla naháněčka v muzeu. Když byli zombíci slepí a reagovali jen na zvuk, jaktože se mohli pohybovat po muzeu, aniž by do všeho vráželi? Možná je to kravina a měl bych prostě akceptovat fiktivní svět tak, jak ho tvůrci vykreslili, ale mně to prostě kazí dojem. A to nemluvím o závěrečnym rádoby dramatu se zapalovačem, který mi přišel vyloženě trapný a směšný, když se vedle povalovalo asi 30 ručních granátů... A to nemluvím o tom, že si jich mohl Joel pár vzít, ale na co by člověk v postapokalyptickym světě potřeboval ruční granáty, když si tam může vykračovat s šestirannym koltem...? ()

Ardno.Lamalz odpad!

Ukázka zneužití marketingu v praxi... Bezbřehou zprávu o samozvané úžasnosti seriálu, ještě před vydáním, mimo reKlamovou masírku, šlo na netu v článkoví cítit všude, neb ji přehnaně hlásali jak prvotní shlédnuvší obyčejňáci, tak i neobyčejní kritikové... Řka: Tak teď se povedlo něco, co tady ještě nebylo!!! Neb se nebylo stejně na co koukat, nedbal jsem pocitu nechutenství z chválozpěvů a jako vzorek jsem vydržel první a půl druhé epizody... Ještě pochopím, že jsou z toho hotoví nadšenci té hry, ale kromě úvodního slova toho herce z Mumie o podcenění invaze houbiček, vskutku dobrá myšlenka k zamyšlení, nepřinesl seriál ale absolutně nic nového, převratného ani nápaditého... To je dnešní divák opravdu nadmíru spokojen z něčeho, co jen vykrádá své postapokalyptické předchůdce, žádná z postav hraní neprožívá a scénář je tak prvoplánový a umělý, že se opravdu hodí tak akorát někam do střílečky, jako dutá výplň hry mezi načítáním dalšího kola... Nudnost nad marnost...                                                                                     DOPORUČUJI K ŽEHLENÍ, NEBO K VÝKONU JINÝCH AKTIVIT, UMOŽŇUJÍCÍCH NESLEDOVAT ANI OBRAZ ANI ZVUK, NÁMI PUŠTĚNÉ KULISY!!! ()

FildasCZ

Pěkné kulisy přes zelené plátno, ale strašně se to vleče. Dialogy zatím nezajímavé. Sbližování Pedra a Belly. A nemohu si pomoct, že i přesto, co Bella zažila dělá, jako kdyby to nebylo. ()